V čem nosit foťák

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod sx02 » ned kvě 13, 2007 20:45

šíp píše:
sx02 píše:Mno musim rict ze na lowepro jsem slysel uz par negativnich ohlasu. Predesejen proti tamracu ma podle meho nazoru "forovejsi" provedeni. Tamrac by take mel byt krapet vic vodeodolny.

(pro me ovsem rozhodujici bylo ze lowepro nedela nic co by mi presne rozmerem vyhovovalo)


na Velké FAtře moc voděodolný nebyl

Vyzkouseni ve skutecne velkym lijaku me jeste ceka, mensi zatim prezil bez uhony.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod defenger » ned kvě 13, 2007 21:09

Já mám pouzdro od izrael.firmy Kata - typ EC 02, která vyrábí i neprůstř.vesty...:-)
Je kompaktní a působí odolně, ale je tak akorát pro můj Panasonic Lumix FZ 7, Vetší přislušenství nepojme. Další typy jsou na www.ebrasny.cz
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod brhel » pon kvě 14, 2007 5:34

Lowepro modely AW (AllWeathetr) voděodolné nejsou. Mhlha jim nevadí, ale slejvák teda protečou. To mám vyzkoušeno. I když možná kdybych nezkoušel fotit za deště, možná mi tam nateklo při otevření brašny, ale to jsem dělal pod bundou... Jinak si na tuhle značku nestěžuju.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod šíp » pon čer 18, 2007 17:36

protože si nepamatuju ve kterém vlákně se to probíralo- písnu to sem.
dneska jsem konečně navštivíla prodeju HIKO a koupila si neoprenové fusky.
no a samozřejmě jsem tam tahala zrcadlovku abych si vyzkoušela tohleto pouzdro na foták
http://hiko.cz/index.php?lang=cz&kat=136&id=1340
akorát že to bylo zbytečné, nemají tam uvedené rozměry, podle fotek to vypadá na větší než ve skutečnosti-protě vleze tam maximálně takový tem maličká kompaktík /"krabička na mýdlo"/. tímto zklamu myslím Přípluva který tam chtěl narvat svůj canon či co to má
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon čer 18, 2007 18:58

To teda zklameš. I když Powershot A80 není zas kdovíjaká kráva :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod patentik » pon čer 18, 2007 19:00

Přípluv píše:To teda zklameš. I když Powershot A80 není zas kdovíjaká kráva :((


Ale dela zase moc pekne fotecky :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Frodo » čtv srp 16, 2007 17:50

Jeeezis.. vy s tim nadelate.. obal.. tak se podívám na net který by seděl velikostně.. zajdu si pro něj do obchodu a je to... Nebo to vyřešit provizorně když berete jen zrcadlovku.
Já si doma spíchnul obal doma na koleně 3hodiny před odjezdem do Roháčů. Co jsem k tomu potřeboval?

1) Tepelnou izolaci Mirelon ( myslím 4-6mm)
2) lepici pasku ktera bude držet na povrchu Mirelonu,žiletku nebo ostrý nůž,tužku kterou se budeme snažit obtáhnout obras fotoaparátu
3) Váš fotoaparát
4) myslím že šikovné ruce ani nepotřebujete

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Ole. Budete to mit vodotesne. teda krom toho zadniho otvoru u ktereho jsem neprišel na to jak to udelat aby se dal nejak dobre uzavirat.
Výhoda? Pokud máte malý batoh(já mám) tak jsem musel opravdu šetřit kde se dalo (50l batoh na týden do Rohačů se stanem :o) no hrůůza) a tohle mi umožnilo nebrat zbytečně velkou brašnu která by mi zabírala spoustu místa. A nemusíte se bát že když hodíte batoh na zem tak se vám nerozbije
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Příspěvekod strider » čtv srp 16, 2007 18:09

http://tamrac.ekgfoto.cz/index.php?page=katalog3&id=128 uplne vyborny reseni
mam ho pripnuty malyma karabinama na udelany poutka na boku bederniho pasu batohu- porad po ruce
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod pripluv » pát srp 17, 2007 7:27

Frodo píše:Já si doma spíchnul obal doma na koleně 3hodiny před odjezdem do Roháčů.


Něco podobnýho jsem vyrobil kdysi před zimní Malou Fatrou :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod krtenek » sob říj 3, 2009 7:51

Chtěl bych poradit, máte-li někdo zkušenost: v čem nejlépe nosit zrcadlovku + základní objektiv, když standardně vždy nosím baťoh? Zatím si myslím, že jediné řešení je pistolový futrál. :(( Foťák právě do baťohu dávat nechci, chci ho mít extra venku připravený k použití.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod krtenek » ned říj 4, 2009 18:37

Tak sem dneska pořídil Tamrac digital zoom 4, čili dotaz je vyřešen.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod juhele » úte dub 13, 2010 7:45

nechci dělat reklamu, ale třeba to někomu pomůže - chtěl jsem něco, kam vleze zrcadlouš s nasazeným sklem 70-300 + něco k tomu. Předtím jsem měl pistoli CaseLogic (na Fuji S9600) a byla super, i dost mechanicky odolná, pláštěnku jsem nahrazoval igelitkou z Tesca a jak to fungovalo :mrgreen:

Nakonec jsem koupil tohle:

Fotoledvinka Lowepro Inverse 100 AW
Obrázek

jinak tady je k tomu trochu víc informací:
http://pentaxfriends.eu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2332
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod Aldo » úte dub 13, 2010 8:09

Zaujala mě taková věcička jak nosit foťák na skialpech
Byl jsem se na ni kouknout v obchodě a něco takového si nechám ušít nebo si ji koupím. Na zrcadlovku jako dělaná.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod RUMcajs » úte dub 13, 2010 8:40

Krtenek:
Dobra volba s brasnou Tamrac. Dobre se nosi na prsou zavesena na dvou expreskach za poutka bathohu.
Houpani a narazy do zaludku eliminujes provlecenim bederaku zadni stranou brasny.
PS: Dej do ni noviny, radne zapni a nech ji 10 minut ve sprse at si nedelas iluze o nepromokavosti :wink:

Aldo:
Nevim jak pohodlna ta brasna bude v pripade noseni batohu. Preci jenom dva popruhy na jednom rameni....
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod michail » úte dub 13, 2010 8:43

Brašny Kata treba najprv osobne vyskúšať, dizajn a odolnosť je super ale je to vykúpené dosť vysokou hmotnosťou a veľkosťou brašny. Neviem či by to bol pri lyžovaní pohodlné.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod Aldo » úte dub 13, 2010 9:13

Vyzkoušel jsem ji pod bundou i s batohem.
Pravda jevila se jako takový krunýř, ale na lyžování si myslím dobrá.
Nicméně píšu, že si ji nechám ušít a taky mírně vytuním o proti originálu. (čti odlehčím )
Foťák se s ní vytahoval hodně pohodlně a to polstrování vypadalo bytelně.
Prostě tento způsob nošení foťáku při skialpech a při takovém nenáročném lezení je to pravé. Zatím jsem nenašel nic přijatelnějšího pro zrcadlovku. Kdysi jsem tak nosil videokameru a bylo to ideální. Vždy po ruce.
Jinak fo´ták zatím nosím pod bundou jen tak ale mám hodně lehký model OLY 520 a nemůžu ho donutit aby byl objektívem dolů. Prostě futr trčí obj. dopředu a to je hodně nepohodlné a nepraktické. Ten typ brašničky co jsem ukázal výše je právě proto super páč donutí foťk ležet na břiše obj. dolů.
Možná že by stačila větší ledvinka přes jedno rameno a doplnit popruh kolem břicha.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod michail » úte dub 13, 2010 10:19

Pokiaľ ti to takto vyhovuje tak super.
Máme na to asi odlišný názor - odlišné skúsenosti lyžovania = odlišná frekvencia pádov. Ja pri nosení zrkadlovky len tak pod bundou by som každý rok kupoval novú. :|
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod juhele » úte dub 13, 2010 10:50

Aldo píše:Možná že by stačila větší ledvinka přes jedno rameno a doplnit popruh kolem břicha.


Tak třeba právě k té Lowepro Inverse se dodává standardně i popruh přes rameno. Zkoušel jsem to s obojím najednou (podle diskuze to pár lidí takhle používá) a když pomineš, že když máš na sobě ještě bágl a tudíž jseš prokšírovanej, že vypadáš skoro jak vepřová rolka :mrgreen: tak v pohodě a sedí pak velmi pevně.

Mám Pentax K-x, což je, pokud se nepletu, ještě o chlup menší zrcadlouš než tvůj OLY a nemám problém mít ho sklem dolů. V tom původním postu mám odkaz, kde jsou i nějaké fotky vnitřku brašny s mým nádobíčkem. :wink:

Ale záleží na tobě, já na lyže ani nepáchnu (to jsou taková ta prkýnka, co se přidělávají na boty, že :mrgreen: ), takže to ber se rezervou.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: V čem nosit foťák

Příspěvekod Aldo » úte dub 13, 2010 11:38

@juhele = Pentax je sice menší ale objektívy jsou těžší než u OLY. Bohužel nebo možná bohudík to tak je.
Sem se hádal s babou v obchodě. Ona že prej to není moné a ukazovala mi malý NIKON 60 s nějakým malým objektívem a prej čum jak pěkně visí dolu. No pak vytáhla OLY a ani h..o. prostě OLY má hodně lehké objektívy a to i ty profi. ( krop faktor je hodně velký -2- a tudíž objektivy jsou lehčí než jiné )
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru