V čem nosit foťák

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod šíp » úte srp 16, 2005 21:12

předchozí diskuze mě navodila rozpaky, jak budeme tahat po roháčích fotovýbavu. zrcadlovka, skla, stativ.... CO poradíte? Loni to měl manžílek ve fobobrašně kterou jsem mu složitě upevňovala na ba´toh a přehodila dopředu, měl to na prsou tudíž okamžitě k dispozici. ale myslím že mu to až tak nevyhovovalo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř srp 17, 2005 5:59

Na fotovýbavu jsem kysi viděl takovou šikovnou vyztuženou kapsu, která se přes dva ramenní popruhy nasadila jako batoh, ale zepředu na břuch a ještě se to ze spoda cvaklo takovým něco jako bederákem. Boreček v tom tahal foťák jak kráva, databanku, příslušenství, ptákoviny a na zádech ještě pětadvacetikilovej bágl a vypadal, že mu to i vyhovuje. Asi ho to drželo v rovnováze :wink: .


Jinak, ještě k tomu žrádlu. Teď jsem se na Kavkaze stravoval stylem, jedna instantní bramborová kaše (120 g) s chilli (10 g) pro dva lidi na jeden den (nebylo to teda vždycky tak zlý, ale toto se mi z celý akce vrylo do lebky nejvíc :ú ). Proto musím výrazně varovat! Zjistěte si, jestli váš sparingpartner (se kterým vaříte, samozřejmě) není náhodou vegetarián :smt018 !!! Shodil jsem sedum kilo :(( .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » stř srp 17, 2005 9:27

šíp píše:předchozí diskuze mě navodila rozpaky, jak budeme tahat po roháčích fotovýbavu. zrcadlovka, skla, stativ.... CO poradíte? Loni to měl manžílek ve fobobrašně kterou jsem mu složitě upevňovala na ba´toh a přehodila dopředu, měl to na prsou tudíž okamžitě k dispozici. ale myslím že mu to až tak nevyhovovalo.

přijde na to kolik máš výbavy a jakou tašku
hodně šikovná je taška TopLoadZoom od Lowepro, a k tomu kšandy od Lowepro (chest harness se to tušim jmenuje), brašnu máš před sebou na břiše, popruhy jsou široké a tenké, takže přes to v pohodě neseš velkej bágl. Do tašky se vejde tělo s naseným 1 objektivem a druhý je pod tím v tašce (24ka a 50ka - oba jsou malé, takže se vejdou), prochodil jsem s tím Rumunsko, Ukrajinu, Fatru, ...) je to hlavně pohotové a trochu to i vyvažuje dopředu

teď jsem pořídit větší tašku na větší výbyvu, s velkým báglem jsem to ještě nezkoušel, s denním báglem na hvěz. výlety to jde - přidělám to na pásek jako velkou ledvinu; takže by to mohlo fungovat i na bederák, akorát je to už podstatně těžší (odhadem přes 3 kila)
druhou variantou je mít na břiše pistolovku jako pohotovostní pouzdro se 2 menšími objektivy a zbytek v horní kapse batohu (blesk, tele, filtry,...)
stejně pokud fotíš za pochodu, fotíš většinou kratšími objektivy, pokud chceš něco teletem, stejně musíš sundat bágl ze zad, protože to zas neudržíš v ruce zadejchaná a se zátěží na zádech.

a stativ nosim na boku batohu - 2 nožky zastrčený do spodního gumového lemu (minikapsa?? - no proste to co je dole na Corazonu :-) ) a přitažená kompresníma šňůrama na bok - na druhou stranu dávam 1-2 flašky vody na vyvážení
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » úte kvě 9, 2006 20:00

co se týká focení v dešti, pořídila jsm si za pětikilo pouzdro z http://www.aquapac.cz/files/Aquapac2006range.pdf
a fotím bez ohledu na počasí :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod petr.sis » stř kvě 9, 2007 20:41

Lipon píše:
šíp píše:
Lipon píše:
šíp píše:taky uvedu jeden tip který se nám osvědčil. V roce 2002 při výstupu na Rysy chcalo tak strašně a vytrvale, že nám pasy promokly a proměnily se na těžko identifikovatelnou hmotu. Na celnici jsme pak měli problémy opustit slovensko a od té doby pasy nosíme v pevném uzavíratelném sáčku.

a jeden tip pro fotografy v outdooru. Fotit NIkkonem D70 v dešti není to pravé ořechové, proto jsme si na naše "adrenalinové" výlety pořidili levný malý Nikon Coolpix 2100 a k němu podvodní pouzdro. Ideální na focení v dešti. Lze dokonce i fotit pod vodou do hloubky 5M. Nejlevnější pouzdra se dají sehnat na http://www.alfa-foto.cz/aquapac.htm (my ho máme za 599Kč včetně poštovného, vyzkoušeli jsme už na několika akcích)


já jen doplním - pokud se nechcete vzdát výhody zrcadlovky (hlavně vým. objektivy, plná kontrola na ostřením a expozicí atd.) je tu podstatně levnější řešení - sáček na odpadky normální velikosti do domácího koše příp. velký sáček na potraviny - průhledný - , navéci na objektiv, proříznout díru na objektiv, přehodit přes tělo aparátu, gumičkou stáhnout okolo přední příruby objektivu, zbytek sáčku buď nechat volně viset přes tělo dolů nebo též zagumičkovat

zrcedlovky jsou na trochu toho deště stavěné, fotil jsem na Malé Fatře loni na podzim v lese v dešti asi 3/4 hodiny bez jakékoliv ochrany (techniky :-) ) a bez ztráty kytičky arm1


na tom webu co jsem psala se dá koupit nepromokavý futrál i i na zrcadlovku. a taky jsme loni fotili v dešti v Roháčích a přežila to. kdežto COOLPIX v zimě v ÚDolí Bílého potoka v dešti se sněhěm nepřežil, naštěstí byl v záruce, tak jsme ho dali k reklamaci a kupodivu nám ji uznali. Navíc já zdrcadlovkou nefotím ráda,jednak to neumím, jednak dlouhé časy neudržím v ruce.


koukal jsem na ty jejich obaly, jako ochrana pred vlhkem a mokrem je to dost sikovne, ale fotit se s tim neda - aspon s tim na zrcadlovku ne. Nedovedu si predstavit, jak budu ovladat cokoliv krome spouste (ostreni, u zoom objektivu zoomovani, v krytu neni ani moc mista pro vysouvani objektivu). Ale pokud to clovek kupuje s vedomim techto omezeni, sluzbu urcite udela. Taky jsem jednu dobu koukal po nejakem poradnem vodotesnem (podvodnim) pouzdru, ale cena me jaksi vyvedla z omylu - pres 20.000,-Kc.

Podle meho naopak se zrcadlovkou jdou snaz udrzet dlouhe casy, panc je 1) tezsi nez kompakt - tres rukou se tak snadno neprenese na vetsi vahu tela s objektivem
2) telo je oprene o celo-tvar coz je opet da roztrast hure nez kompakt v predpazenych rukach 0,5 m pred sebou, tot muj subjektivni nazor




Ja jsem fotil se zrcadlofkou v Aquapacku a slo to, ale bylo to neprakticke! Navic ten odbal nechrani pred narazy - jezdil jsem s nim na voda (take jsem se koupal na Salze). Poridil jsem si ale maly kompakt s pevnym, vodotesnym pouzdrem a to je rychta. A kdyz si chcu zafotit, tak si beru zrcadlovku zvlast. A samozrejme i stativ.

A trochu reklamy: :-) V pripade, ze shanite vhodny obal na mobil, fotak, vysilacku, gpsku, nebo doklady, mrknete na www.vodahory.cz mam je v nabidce. Nebo poslete maila a neco vymyslime.
Uživatelský avatar
petr.sis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 9, 2007 19:00
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod djx1 » stř kvě 9, 2007 21:57

šíp píše:předchozí diskuze mě navodila rozpaky, jak budeme tahat po roháčích fotovýbavu. zrcadlovka, skla, stativ.... CO poradíte? Loni to měl manžílek ve fobobrašně kterou jsem mu složitě upevňovala na ba´toh a přehodila dopředu, měl to na prsou tudíž okamžitě k dispozici. ale myslím že mu to až tak nevyhovovalo.


Jooo, fotobrasna. Taky jsem v ni neco tahal. Nakonec jsem skoncil u "pistolky". To je takova ta klasicka brasna na zrcadlovku. Tusim, ze mam LowePro. K ni se daji pridelat pomoci suchacu ruzne pridavne brasnicky. Takze k tomu mam prilepenou jednu brasnu na objektiv a jednu brasnu na filtry. Dalsi objektiv mam v batohu (taham tri...28, 50, 105). Pistolka se da nosit pres rameno, pripadne se da pridelat na nejaky popruh...bezne nosim na batohu. Navic kdyz moc nepouzivas ty pridavne brasnicky, muzes je bud strcit do batohu, nebo zase kamkoli prilipnout na batoh....coz je mozna jeste lepsi, nez to mit primo na te pistolce.
Klasicka brasna mi prijde nemotorna. Spatne se nekam vleze. Tohle, kdyz nefotis, muzes strcit cele do batohu a mas pokoj.
Jo a na pididigital mame klasicke pouzdro...tam asi neni co resit.
Naposledy upravil djx1 dne stř kvě 9, 2007 23:24, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » stř kvě 9, 2007 23:06

Ohledně obalů na foťák mám nejlepší zkušenosti s f. Samsonite. Prostě špička.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » stř kvě 9, 2007 23:11

tuso píše:Ohledně obalů na foťák mám nejlepší zkušenosti s f. Samsonite. Prostě špička.

Prostě špička v zavazadlech a věcech okolo.
Na pouzdra na foťáky Lowepro.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » stř kvě 9, 2007 23:20

zbuddy píše:
tuso píše:Ohledně obalů na foťák mám nejlepší zkušenosti s f. Samsonite. Prostě špička.

Prostě špička v zavazadlech a věcech okolo.
Na pouzdra na foťáky Lowepro.


I na foťáky mi přijde Samsonite jako lepší- těžce polstrovaný /kdo nehonil foťák po svazích Alp nepochopí :mrgreen: /, navíc má pláštěnku /kterou teda častou používám/. Celkové provedení hodně kvalitní.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » stř kvě 9, 2007 23:26

tuso píše:
zbuddy píše:
tuso píše:Ohledně obalů na foťák mám nejlepší zkušenosti s f. Samsonite. Prostě špička.
Prostě špička v zavazadlech a věcech okolo. Na pouzdra na foťáky Lowepro.

I na foťáky mi přijde Samsonite jako lepší- těžce polstrovaný /kdo nehonil foťák po svazích Alp nepochopí :mrgreen: /, navíc má pláštěnku /kterou teda častou používám/. Celkové provedení hodně kvalitní.

Já jednou nechal firemní kompakt Olympus v obalu Lowepro na střeše auta. Vyjel jsem z Motola nahoru na Břevnov a tam pak ve větší rychlosti slyším divný zvuk. Zastavím, vylezu, seberu foťák a jedu dál. Oprava nebyla nutná =D> \:D/
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » stř kvě 9, 2007 23:29

zbuddy píše:
tuso píše:
zbuddy píše:
tuso píše:Ohledně obalů na foťák mám nejlepší zkušenosti s f. Samsonite. Prostě špička.
Prostě špička v zavazadlech a věcech okolo. Na pouzdra na foťáky Lowepro.

I na foťáky mi přijde Samsonite jako lepší- těžce polstrovaný /kdo nehonil foťák po svazích Alp nepochopí :mrgreen: /, navíc má pláštěnku /kterou teda častou používám/. Celkové provedení hodně kvalitní.

Já jednou nechal firemní kompakt Olympus v obalu Lowepro na střeše auta. Vyjel jsem z Motola nahoru na Břevnov a tam pak ve větší rychlosti slyším divný zvuk. Zastavím, vylezu, seberu foťák a jedu dál. Oprava nebyla nutná =D> \:D/


Mně se v Alpách rozepnul bederák a foťák se kutálel tak 200m dolů svahem, zmizel za ohybem a bylo vymalováno. Naštěstí tam byly borůvky, do kterých se zabořil a od té doby miluju borůvky a f.Samsonite.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » stř kvě 9, 2007 23:34

tuso píše:Mně se v Alpách rozepnul bederák a foťák se kutálel tak 200m dolů svahem, zmizel za ohybem a bylo vymalováno. Naštěstí tam byly borůvky, do kterých se zabořil a od té doby miluju borůvky a f.Samsonite.

Takže proto je u Tebe foťák připnut na čelní straně batohu :(( Borůvky jsem měl rád vždy.....a když mi ukradli taštičku Samsonite, tak jsem si sehnal poslední kus v ČR. Bohužel se už tento typ nevyrábí. Ale přesto a právě proto Samsonite :supz: :prayer:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 10, 2007 5:20

Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod patentik » čtv kvě 10, 2007 6:00

tuso píše:Mně se v Alpách rozepnul bederák a foťák se kutálel tak 200m dolů svahem, zmizel za ohybem a bylo vymalováno. Naštěstí tam byly borůvky, do kterých se zabořil a od té doby miluju borůvky a f.Samsonite.


Kurnik Tuso mas muj obdiv ze v tak pozdni hodinu po tolika pivech jeste dovedes on-line komunikovat - ja jsem padl hned jak jsem dorazil dom - a to jsem mel 3 birely :lol:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Martin350 » čtv kvě 10, 2007 6:16

Tamrac :smt023 , Lowepro :smt023
Martin350
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob lis 11, 2006 11:47
Bydliště: Severovýchod

Příspěvekod šíp » čtv kvě 10, 2007 6:57

pouzdro Tamrac mám-prodavač mě ubezpčeoval že je nepromokavé-prdlajz, jak nám tedka na Fatře tak strašně pršelo tak můžu říct že nepromokavé není ani omylem.
zkusím se poohlídnout po nějakém pouzdře s pláštěnkou
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 10, 2007 8:21

šíp píše:zkusím se poohlídnout po nějakém pouzdře s pláštěnkou

A proto se ptám na toto: http://www.hiko.cz/index.php?lang=cz&kat=136&id=1340?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » čtv kvě 10, 2007 8:25

Přípluv píše:
šíp píše:zkusím se poohlídnout po nějakém pouzdře s pláštěnkou

A proto se ptám na toto: http://www.hiko.cz/index.php?lang=cz&kat=136&id=1340?


beztak do té prodejny musím kvůli neoprenovým ponožkám, tak obhlídnu i pouzdra-a rozhodnu se na místě
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 10, 2007 8:28

TAk pak poreferuj a zeptej se, jestli se tam vejde Canon Powershot A80 :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod patentik » čtv kvě 10, 2007 9:35

Přípluv píše:TAk pak poreferuj a zeptej se, jestli se tam vejde Canon Powershot A80 :wink: .


To by me take zajimalo vzhledem ke starsimu braskovi Canon Powershot A40 8)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » čtv kvě 10, 2007 9:44

patentik píše:
Přípluv píše:TAk pak poreferuj a zeptej se, jestli se tam vejde Canon Powershot A80 :wink: .


To by me take zajimalo vzhledem ke starsimu braskovi Canon Powershot A40 8)


mě bude stačit informace, zda se tam vejde Nikon D50
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » čtv kvě 10, 2007 9:45

Ja vzdycky zasnu, kolik toho na nasem trhu jeste chybi:-) Absolutne nepromokave pouzdro na fotak....:-) Je pravda, ze v te me pistolce bych to na desti nenechal...to pres to hodim plastenku (plastenka na predni brasnu na riditka od Sportarsenalu).
Pred chvilkou jsem cetl v casaku Fotografie reklamu na www.ebrasny.cz ...trebas tam neco bude
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Lipon » ned kvě 13, 2007 15:29

já mam mnoha výlety vyzkoušenou pistolovku Lowepro TopLoad Zoom 1 s kšírama na břicho; vejde se mi tam zrcadlovka s nasazenou 50tkou nebo 24kou objektivem s tím, že ten druhý je na dně, do kapsy vepředu se mi vejde tak akorát 70-300 tele a na to špulka filmu. Do kapsy ve víku 2 filtry a utěrka na objektiv. Ty kšíry jsou dost široký na to aby to neřezalo do ramen a žeber i když přes to nahodim 19kilovýho <tenjehožjménosenevyslovuje> :mrgreen:
mam to vyzkoušený, že to pak skvěle funguje i jako loketní opěrka pro udržení delších časů ála stojící střelec. Foťák i skla jsou přád pohotově při ruce, přehození popruhů na normální je otázkou 30s, nandávání a sundávání taktéž
až budu mít naskenovaný nějaký foto z Azor nebo bude mít někdo z kamarádů tikitálistů, někam sem hodim obrázek jak to vypadá in natura
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » ned kvě 13, 2007 15:31

jo, Lowepro taky dělá modely pistolovek All Weather Cover s pláštěnkou - funguje - mam takovou plášťu na jejich velký brašně přes rameno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod sx02 » ned kvě 13, 2007 16:44

Mno musim rict ze na lowepro jsem slysel uz par negativnich ohlasu. Predesejen proti tamracu ma podle meho nazoru "forovejsi" provedeni. Tamrac by take mel byt krapet vic vodeodolny.

(pro me ovsem rozhodujici bylo ze lowepro nedela nic co by mi presne rozmerem vyhovovalo)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Lipon » ned kvě 13, 2007 17:03

sx02 píše:Mno musim rict ze na lowepro jsem slysel uz par negativnich ohlasu. Predesejen proti tamracu ma podle meho nazoru "forovejsi" provedeni. Tamrac by take mel byt krapet vic vodeodolny.

(pro me ovsem rozhodujici bylo ze lowepro nedela nic co by mi presne rozmerem vyhovovalo)

nevim co si predstavujes pod pojmem "forovejsi" - ja tu pistolovku pouzivam uz nejakych 5 let (3 roky jako hlavni brasnu a 2 roky jako pohotovostni) a nic se nikde nerozlejza, nepovoluje ... na Male Fatre i v Rumunsku jsem s ni chodil v desti, bez plastenky samozrejme navlhne, ale techniku pred primym destem aspon v nejhorsim na nejakou dobu ochrani ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Hafi » ned kvě 13, 2007 17:18

Lipon píše:až budu mít naskenovaný nějaký foto z Azor nebo bude mít někdo z kamarádů tikitálistů, někam sem hodim obrázek jak to vypadá in natura

nemusíš se omezovat jen na obrázky brašny... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Lipon » ned kvě 13, 2007 17:54

Hafi píše:
Lipon píše:až budu mít naskenovaný nějaký foto z Azor nebo bude mít někdo z kamarádů tikitálistů, někam sem hodim obrázek jak to vypadá in natura

nemusíš se omezovat jen na obrázky brašny... :mrgreen:

i jiný foto budou, ale bude to chvíli trvat, mam asi 18 diafilmů, dát vyvolat, protřídit, naskenovat, výběr zarámečkovat na promítání ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod sx02 » ned kvě 13, 2007 20:38

Lipon píše:
sx02 píše:Mno musim rict ze na lowepro jsem slysel uz par negativnich ohlasu. Predesejen proti tamracu ma podle meho nazoru "forovejsi" provedeni. Tamrac by take mel byt krapet vic vodeodolny.

(pro me ovsem rozhodujici bylo ze lowepro nedela nic co by mi presne rozmerem vyhovovalo)

nevim co si predstavujes pod pojmem "forovejsi" - ja tu pistolovku pouzivam uz nejakych 5 let (3 roky jako hlavni brasnu a 2 roky jako pohotovostni) a nic se nikde nerozlejza, nepovoluje ... na Male Fatre i v Rumunsku jsem s ni chodil v desti, bez plastenky samozrejme navlhne, ale techniku pred primym destem aspon v nejhorsim na nejakou dobu ochrani ...

No designem je na tom lowepro o dost lip. Ale narozdil od tamracu jsem slysel ze se obcas lowepru paraji svy a rozjizdeji zipy. U tamracu jsem moc stiznosti neslysel. (Krome toho ze nejsou tak chic)
Zrovna toho toploada jsem zkousel a ten zip nahore mi prisel subtilnejsi nez u tamracu, rozhodne na me pusobil min bytelnym dojmem.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod šíp » ned kvě 13, 2007 20:39

sx02 píše:Mno musim rict ze na lowepro jsem slysel uz par negativnich ohlasu. Predesejen proti tamracu ma podle meho nazoru "forovejsi" provedeni. Tamrac by take mel byt krapet vic vodeodolny.

(pro me ovsem rozhodujici bylo ze lowepro nedela nic co by mi presne rozmerem vyhovovalo)


na Velké FAtře moc voděodolný nebyl
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Fotografie v outdooru

cron