Pouzdro na teleobjektiv k ruce

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pouzdro na teleobjektiv k ruce

Příspěvekod Asanoth » ned led 3, 2021 11:03

Zdar,
už nóótně dlouho přemýšlím, že bych si koupil teleobjektiv a si k tomu tedy vážně dojde, ale když už ho budu mít, rád bych ho měl někde při ruce a nemusel ho tahat věčně z batohu. Foťák nosím přes den pořád na krku. Neřešili jste někdo něco podobného a nenalezli již optimální řešení? Zatím mě napadlo jen dát pouzdro na objektiv na bederák... Ale sucháčem? Toho se trochu bojím...
Dík za tipy :)

Výbava:
Deuter Act Trail 34 / Corazon Eiger 55
Nikon D600
Nikkor 24-120
Neznámý teleobjektiv, nejspíš Tamron nebo Sigma 100 - 400
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Pouzdro na teleobjektiv k ruce

Příspěvekod pavproch » ned led 3, 2021 13:01

Dyž s sebou na výlet táhnu paparáth (tělo d60 + na něm trvale nasazený objektiv Nikkor 16-85), tak ho nosím v polorozepnuté (ref ten popruh od foťáku okolo krku) fotobrašně LoweAlpine umístěné na břuchu (akoráth sa do ní to moje kombo vejde), připnuté páskem (sucháč) okolo břicha a zároveň s popruhem od foťáku okolo krku. Jak ale píšu, používám trvale jen jeden objektiv - na dlouhé sklo (85mm) je už taky docela "tele".

Mám starší model brašny tohoto tvaru.

EDIT (dodatek): IMHO je totiž nerozumné v terénu rozebírat foťák a přendavat objektivy - velké nebezpečí, že se dovnitř dostane bovdel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pouzdro na teleobjektiv k ruce

Příspěvekod Lipon » ned led 3, 2021 17:00

nosím pouzdro na tele od Tamracu, sucháče drží fest, nestalo se mi, že by nevydržely (jsou tam 2 dlouhé tenké pásky vedle sebe)
abys měl klid v duši, můžeš to pojistit kouskem provázku s karabinou za očko na pouzdru

nechodím na focení natěžko s velkým báglem - buď jdu na foto výlet, pak jdu obvykle s nějakým malým báglem na oblečení a svačinu a buď mam kus věcí v báglu a foťák cvaknutý na ramenním popruhu (Peak Design Capture) nebo takový silnější foto-bederák a na něm větší pistolovku s foťákem (Lowepro 75 AW) a pouzdro s teletem zvlášť

a když už jdu s velkým baťohem, beru jenom tělo+50mm+24mm, pokud vůbec beru foťák - když nás jde víc, tak stejně není tolik prostoru fotit a jako obrazový zápisník stačí telefon v kapse
foto pouzdra zde

měnit objektivy není takový problém, jen třeba ve větru to chce si udělat zádama závětří apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pouzdro na teleobjektiv k ruce

Příspěvekod Asanoth » úte úno 2, 2021 16:19

Tak už mám Tamron 100-400 a koupil jsem k tomu za lidových 499 Kč LowePro Tactical Lens Exchange 200. Asi se ho chtěli zbavit :D
Dík za tipy! :)
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36


Zpět na Fotografie v outdooru