Pouzdro/brašna na bezzrcadlovku

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pouzdro/brašna na bezzrcadlovku

Příspěvekod still_wolf » úte srp 21, 2018 21:33

Ahoj,
už je to pár let (co jsem našel), co se tu řešilo téma brašny k fotoaparátu. Proto bych rád toto téma znovu oživil.

Chodím s holemi, mnohdy lezu kam bych neměl atd. :-) Doposud jsem pro svůj Sony A6000 měl Crumpler Proper Roader 2000 připevnění karabinou k bedernímu pásu batohu. Brašnu mám ještě jištěnou popruhem přes rameno. Jenomže brašna na rameni není příjemná a při zdolávání horšího terénu se nestabilně hýbe. Proto jsem začal pátrat a zatím úspěšně nenašel, proto jdu sem. Primárně hledám brašnu k připevnění k pasu pro Sony A6000 s SEL18200 nebo Sigmu 28mm f/2,8. Potřebuji, abych tu brašnu mohl mít připevněnou pod bederním pásem.

Zatím jsem narazil Think Tank Holster 10. Je perfektní v možnosti rozšíření. Ale opět je to brašna na nošení přes rameno nebo k opasku. Jenomže k bedernímu pásu mi připnout nejde (bederní pás je až moc velký a navíc by omezoval v pohybu holí). V případě připevnění brašny k opasku, bych musel opasek stáhnout hodně dolů, což by omezovalo v pohybu, stabilní držení opasku na těle by bylo s otazníkem a zároveň omezilo vstup do kapsy (pro někoho blbost, ale naštve to).
Další kandidát byl Crumpler Photo Toploader 300. Má perfektní připevnění k pasu a poměrně slušně drží. Bohužel i zde je hodně velké ALE. Otvírání brašny je hodně atypické. Prakticky otvírání je směrem od těla a foťák se opírá o otevírající stěnu. Pravdou je, že foťák i v otevřené brašně docela drží. Stabilitou mě ovšem moc nepřesvědčil a mám obavy o funkčnosti v terénu.
Zvažoval jsem i Peak Design Capture. Ale zde se mi nelíbí umístění na ramenním popruhu a hlavně absenci jakéhokoliv dalšího krytí (před vodou, mírnými nárazy).

Proto bych se rád zeptal na Vaše zkušenosti a případně rady.
still_wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 29, 2010 9:16

Re: Pouzdro/brašna na bezzrcadlovku

Příspěvekod maty » stř srp 22, 2018 9:46

Taky jsem s tim dost dlouho bojoval a nakonec skoncil u peak design na ramenim popruhu ten novy model. Objektivem smerem dolu neprekazi ani pri lezeni po skale to se o brasne rict neda. A hlavne je to neskutecne pohotova vec, kdyz chces rychle neco vyfotit. Pokud se bojis tak peak design dela i pouzdro/plastenku (shell).
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Pouzdro/brašna na bezzrcadlovku

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 22, 2018 16:01

ale na nejaky protahovani v uzkejch skvirach proste hrozi, ze ho obcas trochu nekde vemes... jinak ten shell pouzivam proti desti prip jako obal na prepravu, kdyz pres to clovek nekde klepne o skalu tak to moc ochrana neni ale odreninam a tak to zabrani v poho akorat se s.nim trochu hur manipuluje pri foceni za deste, ale da se...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pouzdro/brašna na bezzrcadlovku

Příspěvekod still_wolf » stř srp 22, 2018 20:30

maty píše:Taky jsem s tim dost dlouho bojoval a nakonec skoncil u peak design na ramenim popruhu ten novy model. Objektivem smerem dolu neprekazi ani pri lezeni po skale to se o brasne rict neda. A hlavne je to neskutecne pohotova vec, kdyz chces rychle neco vyfotit. Pokud se bojis tak peak design dela i pouzdro/plastenku (shell).


Aktuálně funguji tak, že mám Peak Design Slide Lite a foťák je přichycení přes objektiv k bedernímu pásu, resp. objektiv mám provlíknutý bederním pásem. Ale foťák schovávám do brašny, když si myslím, že následujících pár kilometrů necvaknu nebo se dostanu do horšího terénu. A Peak Design Shell tomuhle nevyhovuje :-/
still_wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 29, 2010 9:16

Re: Pouzdro/brašna na bezzrcadlovku

Příspěvekod apuka » pon dub 29, 2019 9:00

Pokud nekdo budete uvazovat nad Peak Designe Capture, tak silne doporucuji vzit si batoh a fotak do prodejny, kde to maji a primo tam vyzkouset, jak mu bude sedet. (Lepsi na prodejne, protoze se ponekud hur to dava do puvodniho stavu v krabici, hlavne kdyz se to poradne nezapamatuje :twisted:)
Prave ted jej budu vracet - koupil jsem manzelce, odzkousel jsem na svem Peak 45 (ona ma damsky Peak 42S, popruhy jsou stejne siroke) a v pohode. Bohuzel, kdyz si to nasadila ona, tak to byl totalne nepouzitelne. Ona je o 20 cm nizsi, ma jinak postavene telo (i pomery krk/telo/sirka ramen/... jsou ruzne) a v konecnem dusledku bud mela fotak (vyse posadeny) tak, ze nebyla schopna jej tam zacvakavat a hlavne vycvakavat (uvolnit pojistku), protoze si furt zavazela bradou ruce a/nebo si vrazela do brady nebo (kousek nize posadeny) uz kvuli jinemu tvarovani a smerovani ramennych popruhu batohu uz bud fotak zavazel pri pohybu rukou pri chuzi nebo mu zavazely jiste casti zenskeho tela. Proste - absolutni nekompatibilita. Hrali jsme se s tim asi dve hodiny. Kdyz jsem si jeji batoh nahodil na sebe ja nebo syn, obema nam byl fotak v obou polohach uplne v pohode.
Dalsim neprijemnym prekvapenim muze byt, kdyz je (neinterni) zoomovaci objektiv, mel by mit moznost aretovani polohy, jinak se muze stat, ze narazy pri pohybu se bude vysouvat.

Navic je dobre si vyzkouset taky, jak se bude snaset, ze na jedne strane bude popruh zatizeni (v pripade zrcadlovky) kilem a ctvrt i vice. Dost to tahne a je treba si na to zvyknout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Fotografie v outdooru