Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 19:41

Hafi píše:a zaroven to madlo vyrazne zvysuje objem fotaku (a zneprijemnuje jeho tvar) a je zvlast neprijemne pokud nechci mi obal na krk, ale treba na pas, nebo nedejbože, že bych chtěl fotak nosit v kapse. Zvlast pokud je to madlo trochu vyrazejsi


Neni to uplne nejhorsi....pokavad to je jen na 2 tuzkovky, tak je to spise prijemne, nez drzet placku. Ale zase zalezi na cloveku. Nekdo proste chce malej fotak.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » úte led 9, 2007 19:53

djx1 píše:
Hafi píše:a zaroven to madlo vyrazne zvysuje objem fotaku (a zneprijemnuje jeho tvar) a je zvlast neprijemne pokud nechci mi obal na krk, ale treba na pas, nebo nedejbože, že bych chtěl fotak nosit v kapse. Zvlast pokud je to madlo trochu vyrazejsi


Neni to uplne nejhorsi....pokavad to je jen na 2 tuzkovky, tak je to spise prijemne, nez drzet placku. Ale zase zalezi na cloveku. Nekdo proste chce malej fotak.


mapříklad řada µ[mju:] se drží hodně špatně a když jsem kupoval foťák dceři, tak jsem radši sáhnul po 320 ... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod norman_64 » úte led 9, 2007 19:59

Ja mam Nikon Coolpix 5Mpix - jsem spokojený--- osobně bych vybíral asi Nikon nebo Canon :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 20:00

tulak píše:mapříklad řada µ[mju:] se drží hodně špatně a když jsem kupoval foťák dceři, tak jsem radši sáhnul po 320 ... :-)


no joo, olympus :toimonster:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8444
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tulak » úte led 9, 2007 20:02

Hafi píše:
tulak píše:mapříklad řada µ[mju:] se drží hodně špatně a když jsem kupoval foťák dceři, tak jsem radši sáhnul po 320 ... :-)


no joo, olympus :toimonster:

to se olympáci začali opičit po canoňácích a jejich krabičkách na mýdlo :weedman: :-({|= :finga: dost, nebudeme ho blbnout :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 20:03

Hele a co tenhle. Je to Ackova rada Canonu.

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-a530-2

Ma trosku sirsi objektiv, 4x opt zoom, ISO 80-800, SD karty (levnejsi), tuzkovky. Ma optickej hledacek!!!
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Mirek » úte led 9, 2007 20:17

djx1 píše:Hele a co tenhle. Je to Ackova rada Canonu.

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-a530-2

Ma trosku sirsi objektiv, 4x opt zoom, ISO 80-800, SD karty (levnejsi), tuzkovky. Ma optickej hledacek!!!


Ten nevypadá špatně...v každém případě vám všem přátelé děkuji za rady...hned mám jasněji... * * *
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 20:23

Jeste malou radu. Ted se hodne mejdlovky zacali delat bez hledacku. Hlavne Olympus. Urcite kup s hledackem. Kdyz budes nekde na slunicku, vetsinou na displeji neuvidis nic. Tam ti pomuze optickej hledacek. Sice hodne zkresluje, ale alespon neco.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Mirek » úte led 9, 2007 20:29

djx1 píše:Jeste malou radu. Ted se hodne mejdlovky zacali delat bez hledacku. Hlavne Olympus. Urcite kup s hledackem. Kdyz budes nekde na slunicku, vetsinou na displeji neuvidis nic. Tam ti pomuze optickej hledacek. Sice hodne zkresluje, ale alespon neco.


vidíš člověče...další dobrej postřeh....dík.. :wink:
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte led 9, 2007 20:30

djx1 píše:Hele a co tenhle. Je to Ackova rada Canonu.

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-a530-2

Ma trosku sirsi objektiv, 4x opt zoom, ISO 80-800, SD karty (levnejsi), tuzkovky. Ma optickej hledacek!!!

Ten jsem pořídil tatovi, je dobrej. A určo ten hledáček!!!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Mirek » úte led 9, 2007 21:02

Přípluv píše:
djx1 píše:Hele a co tenhle. Je to Ackova rada Canonu.

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-a530-2

Ma trosku sirsi objektiv, 4x opt zoom, ISO 80-800, SD karty (levnejsi), tuzkovky. Ma optickej hledacek!!!

Ten jsem pořídil tatovi, je dobrej. A určo ten hledáček!!!


tak už jsem skoro "načatej"..... :-k
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod krtenek » úte led 9, 2007 21:03

Já teda hlasuju pro Kanón.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 21:04

krtenek píše:Já teda hlasuju pro Kanón.


Kdyz uz, tak poradne delo:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod chonga » úte led 9, 2007 22:14

djx1 píše:
krtenek píše:Já teda hlasuju pro Kanón.


Kdyz uz, tak poradne delo:-)

:smt023 =D>
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Rujir » úte led 9, 2007 22:24

Osobne mam Canon Powershot G2, ktory som kupil za nekrestanske prachy v USA v roku 2002 a az na par skrabancov vyzera a facha presne tak isto, ako ked bol novy. To len na margo zivnosti digitalov 3 roky. :wink:

Ine digitaly som predtym ani potom nemal, ale kriteria v sucasnosti by boli:
1. jedine Canon - naco menit znacku, ked s touto som vysostne spokojny
2. opticky hladacik - dispelj pouzivam len pri makre a kedze je vyklopny, tak v niektorych krkolomnych poziciach
3. kaslat tuzkovky - akumulator nemusis kupit origos od vyrobcu, tie su zbytocne predrazene, staci nieco od znaciek, ktore sa orientuju len a len na vyrobu akumulatorov - funkcnost rovnaka ako origos a cena stvrtinova
4. ak nema separatnu nabijacku tak okamzite dokupit.

Eto vsjo. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod conny » úte led 9, 2007 22:41

ja mam CANON A510
je to vcelku slusny fotak, ale bacha na jednu vec:

na zlu svetelnost objektivu. pre neznalych prejavuje sa to tak, ze napriklad v lese v miernom sere (to moze byt na prave poludnie pod mrakom sa uz v automate zapina blesk. fotky s bleskom su nafigu.

bez blesku tu tie fotky uz mierne rozmachlene - neudrzite to ruke. je to problem tohto modelu a este neviem, ktorych. tak si to preverte, ked tak.

vedela som o tom predtym, v recenziach to pisali, len som bola v trosku inej situacii - mala som doma este iny fotak s ovela lepsim objektivom
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 22:44

conny píše:ja mam CANON A510
je to vcelku slusny fotak, ale bacha na jednu vec:

na zlu svetelnost objektivu. pre neznalych prejavuje sa to tak, ze napriklad v lese v miernom sere (to moze byt na prave poludnie pod mrakom sa uz v automate zapina blesk. fotky s bleskom su nafigu.

bez blesku tu tie fotky uz mierne rozmachlene - neudrzite to ruke. je to problem tohto modelu a este neviem, ktorych. tak si to preverte, ked tak.

vedela som o tom predtym, v recenziach to pisali, len som bola v trosku inej situacii - mala som doma este iny fotak s ovela lepsim objektivom


No myslim, ze u tehle mejdlovych krabicek si nevyberes...co jsem videl, tak velka vetsina je se svetlosti objektivu na ctyru:-(
Tam jen pomuze manualni nastaveni ISO (citlivost snimace) a pripravit se na to, ze ty fotky budou sumet.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod conny » úte led 9, 2007 22:51

djx1 píše:
conny píše:ja mam CANON A510
je to vcelku slusny fotak, ale bacha na jednu vec:

na zlu svetelnost objektivu. pre neznalych prejavuje sa to tak, ze napriklad v lese v miernom sere (to moze byt na prave poludnie pod mrakom sa uz v automate zapina blesk. fotky s bleskom su nafigu.

bez blesku tu tie fotky uz mierne rozmachlene - neudrzite to ruke. je to problem tohto modelu a este neviem, ktorych. tak si to preverte, ked tak.

vedela som o tom predtym, v recenziach to pisali, len som bola v trosku inej situacii - mala som doma este iny fotak s ovela lepsim objektivom


No myslim, ze u tehle mejdlovych krabicek si nevyberes...co jsem videl, tak velka vetsina je se svetlosti objektivu na ctyru:-(
Tam jen pomuze manualni nastaveni ISO (citlivost snimace) a pripravit se na to, ze ty fotky budou sumet.


no zrovna tento je dost mizerny v tomto, drzala som v ruke uz lepsie male fotaky (z tohto pohladu)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » úte led 9, 2007 22:56

conny píše:no zrovna tento je dost mizerny v tomto, drzala som v ruke uz lepsie male fotaky (z tohto pohladu)


A to je ten hlavny dovod, preco nie som velky privrzenec mydlovych krabiciek. Proste velkost objektivu nicim nenahradis.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 22:58

conny píše:
djx1 píše:
conny píše:ja mam CANON A510
je to vcelku slusny fotak, ale bacha na jednu vec:

na zlu svetelnost objektivu. pre neznalych prejavuje sa to tak, ze napriklad v lese v miernom sere (to moze byt na prave poludnie pod mrakom sa uz v automate zapina blesk. fotky s bleskom su nafigu.

bez blesku tu tie fotky uz mierne rozmachlene - neudrzite to ruke. je to problem tohto modelu a este neviem, ktorych. tak si to preverte, ked tak.

vedela som o tom predtym, v recenziach to pisali, len som bola v trosku inej situacii - mala som doma este iny fotak s ovela lepsim objektivom


No myslim, ze u tehle mejdlovych krabicek si nevyberes...co jsem videl, tak velka vetsina je se svetlosti objektivu na ctyru:-(
Tam jen pomuze manualni nastaveni ISO (citlivost snimace) a pripravit se na to, ze ty fotky budou sumet.


no zrovna tento je dost mizerny v tomto, drzala som v ruke uz lepsie male fotaky (z tohto pohladu)


Proto je u tehle krabicek koukat na to, zda jde nastavit ISO a jak moc sumi. Je to bohuzel problem vetsiny tehle fotaku:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod conny » úte led 9, 2007 23:00

mne sa da iso nastavit, ma to dokonca full manual (to je vlastne dovod preco som do neho isla) ale sum tak, ze tie fotky su skoro nepouzitelne.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 23:09

conny píše:mne sa da iso nastavit, ma to dokonca full manual (to je vlastne dovod preco som do neho isla) ale sum tak, ze tie fotky su skoro nepouzitelne.


No...pak se drz pravidla...ne vsechno musis vyfotit. Ja to tak delam a to mam celkem svetle objektivy:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Rujir » úte led 9, 2007 23:17

djx1 píše:No...pak se drz pravidla...ne vsechno musis vyfotit. Ja to tak delam a to mam celkem svetle objektivy:-)


Jo len napr. v roklinach Slovenskeho raja potom vela fotiek nespravis...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 23:30

Rujir píše:
djx1 píše:No...pak se drz pravidla...ne vsechno musis vyfotit. Ja to tak delam a to mam celkem svetle objektivy:-)


Jo len napr. v roklinach Slovenskeho raja potom vela fotiek nespravis...


No proto nemam jako primarni fotak mejdlovku, ale zrcadlovku se svetlejma objektivama.
Ale spis jsem to myslel, ze obcas clovek nemusi fotit uplne vsechno. Nemyslel jsem tim zrovna rokliny ve Slovenskem raji...ty za to urcite stoji.
Ale co tam nafotis s mejdlovkou? Jak psala Conny. Spusti se ti automaticky blesk. Ten ti v rozlehle rokline nepomuze. Pak teda zarazis blesk...zas to budes mit bez blesku mazle. Dobra...zvysis ISO...a zas ti to bude sumet, ze se to nebude moct dat pouzit (a navic ti to ISO ani nemusi stacit a zas to bude zadat blesk)...pak se zeptam...ma to cenu fotit? Bohuzel ne....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 23:43

to djx1: pro toto pouzivam ministativ. když to je na delsi cas tak to nikdy nesumi tolik jako zvysenim ISO a je to nadherne ostry
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8444
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 23:49

Hafi píše:to djx1: pro toto pouzivam ministativ. když to je na delsi cas tak to nikdy nesumi tolik jako zvysenim ISO a je to nadherne ostry


Jojo...ale hodne lidi stativ nenosi.
Ja ho na kratsi akce taky beru (ma skoro 2kg:-)) a na delsi treky budu kupovad hulky se zavitem...jako monopod.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » stř led 10, 2007 6:14

Hafi psal ministativ! Ten narveš i do kapsy u košile, když na to přijde, stojí to dvě kila a má to smysl...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zatora » stř led 10, 2007 7:37

sice se řadím ke canoňákům ale mrkni se i na tohle
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Chasi » stř led 10, 2007 8:05

A co tenhle?
:mrgreen:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod ToM » stř led 10, 2007 8:42

Přípluv píše:Hafi psal ministativ! Ten narveš i do kapsy u košile, když na to přijde, stojí to dvě kila a má to smysl...

a co tohle?
:D
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru