Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » stř led 10, 2007 19:34

djx1 píše:Dle meho CB fotka je velice zajimava. Clovek nevnima barvu, ale jen tvar, stiny a hlavne atmosferu. Proto jsem taky prevazne zacal fotit na CB. Je to velice zajimave.

No občas nein ČB fotka špatná, některý motivy líp vyniknou, ale většinouta fotka barevná vypadá líp...třeba kdybych vzal pár fotek, cp jsem nafotil a myslím, že jsou jedny z nej a preved je v pocitaci do ČB, tak budou nijaký-prostě to záleží na tipu fotky a hlavne prostředí
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod conny » stř led 10, 2007 19:46

Hafi píše:
djx1 píše:Dle meho CB fotka je velice zajimava. Clovek nevnima barvu, ale jen tvar, stiny a hlavne atmosferu. Proto jsem taky prevazne zacal fotit na CB. Je to velice zajimave.

No občas nein ČB fotka špatná, některý motivy líp vyniknou, ale většinouta fotka barevná vypadá líp...třeba kdybych vzal pár fotek, cp jsem nafotil a myslím, že jsou jedny z nej a preved je v pocitaci do ČB, tak budou nijaký-prostě to záleží na tipu fotky a hlavne prostředí


ja milujem CB fotky ale neviem ich fotit, lebo nie kazdy motiv unesie CB fotku. ta je viac zamerana prave na tvar.
takze CB fotky sa musia fotit s tym, ze budu CB, inak to hadam ani nejde
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod djx1 » stř led 10, 2007 19:52

conny píše:
Hafi píše:
djx1 píše:Dle meho CB fotka je velice zajimava. Clovek nevnima barvu, ale jen tvar, stiny a hlavne atmosferu. Proto jsem taky prevazne zacal fotit na CB. Je to velice zajimave.

No občas nein ČB fotka špatná, některý motivy líp vyniknou, ale většinouta fotka barevná vypadá líp...třeba kdybych vzal pár fotek, cp jsem nafotil a myslím, že jsou jedny z nej a preved je v pocitaci do ČB, tak budou nijaký-prostě to záleží na tipu fotky a hlavne prostředí


ja milujem CB fotky ale neviem ich fotit, lebo nie kazdy motiv unesie CB fotku. ta je viac zamerana prave na tvar.
takze CB fotky sa musia fotit s tym, ze budu CB, inak to hadam ani nejde


Prave hory mi prijdou na CB fajne....hlavne vyssi polohy (kameny, spousta tvaru a stinu). Pak urcite reportaz (lide v horach, lezeni...).
Samozrejme, ze barva je taky fajna, ale ja zas rikam, ze to musi stat za to...musi tam o tu barvu jit.
Ja ted hodne fotim na CB, bavi me to. Ale i barevne na diaky. Prece jen ty CB fotky jsou jen pro par lidi. Kdyz je nekde ukazuju lidem, jenz maji fotky jan jako zaznam situace, prestane je to casem bavit. Pro ne jsou zajimavejsi "barevne obrazky". Ale barve se taky nevyhejbam.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » stř led 10, 2007 20:09

Nemám problém s proháněním fotek v PS. Už proto, že fotím dokumentární foto jen čas od času sis tím trochu pohraju a pokusím se o něco hezkýho.
Chci mít fotky, který můžu ukázat ostatním a který jen z dogotálu vycvaknutý prostě nejsou ono.
A přiznejte se, kolik z vás se na ty fotky (odkaz od Conny) dívalo na LCD monitoru, kolik z vás na CRT monitoru a kolik z vás to CRTčko má kalibrovaný :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » stř led 10, 2007 20:14

Přípluv píše:Nemám problém s proháněním fotek v PS. Už proto, že fotím dokumentární foto jen čas od času sis tím trochu pohraju a pokusím se o něco hezkýho.
Chci mít fotky, který můžu ukázat ostatním a který jen z dogotálu vycvaknutý prostě nejsou ono.
A přiznejte se, kolik z vás se na ty fotky (odkaz od Conny) dívalo na LCD monitoru, kolik z vás na CRT monitoru a kolik z vás to CRTčko má kalibrovaný :wink: ...

Ja se na ne divam na papire nebo na zdi:-)
Jinak samozrejme ted koukam na zkalibrovanem CRT...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod conny » stř led 10, 2007 20:14

Přípluv píše:Nemám problém s proháněním fotek v PS. Už proto, že fotím dokumentární foto jen čas od času sis tím trochu pohraju a pokusím se o něco hezkýho.
Chci mít fotky, který můžu ukázat ostatním a který jen z dogotálu vycvaknutý prostě nejsou ono.
A přiznejte se, kolik z vás se na ty fotky (odkaz od Conny) dívalo na LCD monitoru, kolik z vás na CRT monitoru a kolik z vás to CRTčko má kalibrovaný :wink: ...


chces povedat, ze na kalibrovanom CRTcku vyzeraju prirodzene?
ja mam skusesnost, ze LCDcko mi nielen skresluje ale aj mierne tlmi farby, takze ked su v reali este strakatejsie ako to co som videla, vdaka bohu za LCD
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tulak » stř led 10, 2007 20:15

já taky fotky neupravuju, dokonce je mi i proti srsti orámování, protože jsem ještě v přírodě rámeček kolem toho co vidím neviděl .... čb často řekne víc než barva s tím souhlasím .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » stř led 10, 2007 20:20

conny píše:
Přípluv píše:Nemám problém s proháněním fotek v PS. Už proto, že fotím dokumentární foto jen čas od času sis tím trochu pohraju a pokusím se o něco hezkýho.
Chci mít fotky, který můžu ukázat ostatním a který jen z dogotálu vycvaknutý prostě nejsou ono.
A přiznejte se, kolik z vás se na ty fotky (odkaz od Conny) dívalo na LCD monitoru, kolik z vás na CRT monitoru a kolik z vás to CRTčko má kalibrovaný :wink: ...


chces povedat, ze na kalibrovanom CRTcku vyzeraju prirodzene?
ja mam skusesnost, ze LCDcko mi nielen skresluje ale aj mierne tlmi farby, takze ked su v reali este strakatejsie ako to co som videla, vdaka bohu za LCD

No ja to mam jako omalovanku....ale uznavam, ze jsem videl horsi. Tohle je alespon na oci celkem prijemne. Ikdyz...ty zabery mi nic nerikaji a proto mi prijdou nezajimave.

Driv (vlastne obcas i ted) jsem v PS upravoval. Casem to doslo az tak daleko, ze vznikali spise omalovanky, nez fotky. Naposledy pred 3 mesici jsem prepiskl omalovani vresu ve Skotsku. Pritelkyne mi rekla, ze to je docela dost. Tak jsem PS z nastvani odinstaloval:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod conny » stř led 10, 2007 20:26

ja by som povedala, ze tie farby spolu ladia, ale na dobru fotku mi to pride strasne malo

Pripluve, ked zacnes kreslit omalovanky, vcas ti to povieme :mrgreen:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod pripluv » stř led 10, 2007 20:27

LCD je dost kontrastni na ty fotky. Zkalibrovaný CRT je na digi nejlepší volba, kor po výsledcích průměrných fotolabů.

A k PS. Upravit ve Photoshopu fotku je umění. Přaplácat to umí každej, ctrl+shift+B, ctrl+shift+L a ctrl+shift+alt+L umí zmáčknout každý pako.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » stř led 10, 2007 20:28

conny píše:Pripluve, ked zacnes kreslit omalovanky, vcas ti to povieme :mrgreen:

Tomu věřím :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Mirek » čtv led 11, 2007 18:53

Ještě jednou děkuji za rady a zde je vítěz....v pondělí pro něj běžim:

http://www.fotografovani.cz/art/forec_a ... 430-r.html

http://www.digineff.cz/art/jakejeto/060 ... _a430.html
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod jonza » čtv led 11, 2007 19:43

Podle me s nim neslapnes vedle, canon je velice dobra znacka. Gratuluju
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod patentik » čtv led 11, 2007 19:52

ja jsem si kdysi koupil starsiho brasku canon A40 a jsem docela dost spokojen. ono hlavne to neni jenom o tom pristroji ale doslova o uhlu pohledu :wink: toz at se dari
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chasi » úte bře 13, 2007 13:39

Nejsou tady noví majitelé Kanónů? Poohlížím se po nějakém foťáku.
Zatím vede A610.

Nějaké nové zkušenosti, postřehy?

Taky uvítám rady, tipy na obyč pouzdro, které by se k tomuto foťáku hodilo.

díky :ú
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sx02 » úte bře 13, 2007 14:36

Tohohle fora jsem si nevsiml - klidne pis dotazy na toho canona. Jednak jsou digitaly muj konicek (technika) a jednak tu A610 ma sestra takze pripadne muzu poreferovat. ;-)
Jeden zapor co me iritval bylo ze mu pisti displej. Je to drobnost ale me by to sr...
(jinak sam dva canony vlastnim takze taky nejsem touhle znackou netktnutej+mam zkusenosti s UZ od panasonicu atd..)
Naposledy upravil sx02 dne úte bře 13, 2007 14:47, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod tuso » úte bře 13, 2007 14:40

Chasi píše:Taky uvítám rady, tipy na obyč pouzdro, které by se k tomuto foťáku hodilo.

díky :ú


Nejlepší pouzdra dělá Samsonite. Dražší, ale super. Mají pláštěnku, jsou bezva polstrované /vím o čem mluvím- svůj digitál jsem honil v Alpách po svahu/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chasi » úte bře 13, 2007 15:02

sx02 píše:Tohohle fora jsem si nevsiml - klidne pis dotazy na toho canona. Jednak jsou digitaly muj konicek (technika) a jednak tu A610 ma sestra takze pripadne muzu poreferovat. ;-)
Jeden zapor co me iritval bylo ze mu pisti displej. Je to drobnost ale me by to sr...
(jinak sam dva canony vlastnim takze taky nejsem touhle znackou netktnutej+mam zkusenosti s UZ od panasonicu atd..)


Tak to tě trošku "zneužiju" (bez poznámek prosím).

Kdy ten displej "piští"? Při manipulaci s menu nebo jen při zapnutí?

Jak se jeví ten výklopný displej, myslím tím tu mechaniku. Nevypadá, že by se vyviklala nebo vychodila?

Jaké jsou z toho fotky z "akcí". Hemžení lidí atd. V recenzích jsem většinou nacházel krajiny, budovy, pár batolat, tak mě zajímají momentky?

díky za info :ú
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sx02 » úte bře 13, 2007 16:40

Ten displej pisti kdykoliv je zapnutej. Nechci zbytecne plasit ale ja jsem na tyhle veci citlivej takze mi to vadi. Sestra to tusimze ani nepostrehla, dokud jsem ji na to neupozornil. ;-)
Ten vyklopny displej je v pohode, nevypada to ze by mel mit po cas vule. Jsou tam zasekavaci ruzny polohy a kloub pusobi docela robustne. Celkove je ten displej dobry ale jak je vy zvyku Canonu nezobrazuje az tak "atraktivne" (kontrastne a saturovane) jako konkurence. Me to vyhovuje.
Co se tyka fotek z akci tak tam je to u vsech canonu stejny, stejne ovladani a stejny zpusob ostreni cili - musis vypnou "AiAf" coz ma byt inteligentni ostreni - to je nespolehlivy, ostri si vicemen kam chce. Nikdy jsem tuhle featurku nepochopil. Pokud prepnes na klasicke stred tak je vse v pohode a nemel jsem nikdy problemy s focenim trebas v hospe. Canon je znamej tim ze obstojne (v ramci moznosti) ostri za horsich svetelnych podminek. Najdou se i rychlejsi fotaky ale ty pak zase mivaji vetsi problemy "za sera"
Hlavni nevyhodou fotaku od canonu je ze neprisvetluji bleskem ale obycejnou cervenou diodou - to znamena ze budes mit opravdu hodne fotek lidi s cervenyma ocima. Jiny fotaky maji predblesk nebo rovnou nejaky odstranovani. U canonu tu pak musis resit v pc rucne.

Celkove musim rict ze s canonem pokud akceptujes ty cerveny oci neslapnes vedle. Snad krome jedinyho modelu (G6) canon nevyrobil spatnej fotak.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Chasi » úte bře 13, 2007 18:03

Tak to pipani snad přežiju, ale o těch červených očích to slyším prvně :(( ...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sx02 » úte bře 13, 2007 18:13

Chasi píše:Tak to pipani snad přežiju, ale o těch červených očích to slyším prvně :(( ...

Ona je to obecne vlastnost vsech kompaktu. (I kdyz cerveny oci mam obcas i se zrcadlem) a praveze napriklad olmypus nebo tusimze nikon to resi predbleskem, zatimco canon zatvrzele ma cervenou (nebo bilou) diodu ktera samozrejme vykonem (na vic nez metr a pul)nestaci, a tak se zornicky nestahnou.
Cim mensi kompakt tím vetsi problem. U ty a610 to nebude az tak hrozny jako u myho staryho ultrakompaktiku ale stejne se to projevi takze s tim pocitej. jeste poznamenam ze canon dela takovy ty klasicky cerveny oci so ce docela dobre odstranujou, i kdyz nekteri lidi pak vypadaji jak "hladovi somalci" ;-)
Jo jinak neni to na kazdy fotce ale treba pokud bys fotil v hospode tak pocitej ze trebas u 20% fotek s blesekm do obliceje to budes mit. (zatimco u jinych znacek je to trebas jen 5%)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Chasi » úte bře 13, 2007 18:37

Tak já budu kupovat svůj první foťák, takže budu určitě maximálně spokojený :ú , ale raději se poptám, tak díky za vyčerpávající popis...

Ani nevím, na co bych se tě ještě zeptal...

Dnes jsem obešel dva obchody (více jsem nestihnul). V jednom z provozních důvodů zavřeno a v druhém jej neměli, ani tu stejnou kategorii, tak jsem ho pořád neviděl "naživo".

Další pokus bude zítra... V OV jsem zkoušel taky nějaké kameňáky a né a né :(
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Rujir » úte bře 13, 2007 20:57

Co sa tyka predblesku, tak to je naozaj moc dobra vec. Naposledy som to zazil na akomsi Panasonicu na zraziku a polovica ludi mala na fotke zatvorene oci, lebo ich privreli pri intenzite blesku a druha bola rozmazana, lebo po predblesku pohli hlavou, lebo si mysleli, ze uz su odfoteni.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod rysy » úte bře 13, 2007 21:52

Olympus 725. Solidni kamera za rozumnou cenu.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » úte bře 13, 2007 22:26

No zrovna Olympus...a este rady 700...to bylo snad nejhorsi co udelali, sem s tim parkrat fotil a to je fakt strasny. fotky malem růžový jak Raptor, zoom nevyužitelnej bez stativu (a to ani jinak standardní trojka) a ono o leccems i svedci ze to byl jeden z fotaku ktery se nejcasteji vyskytoval v bazarech
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » úte bře 13, 2007 22:32

Mám 720 a na běžné focení mi stačí, nejsu žádný profík. Pár much má, to jo - v přítmí nezaostří vždy přesně, na kontrastech je aberace dost vidět apod., ale když chci něco prostě jen tak prásknout, jsem rád, že ho mám. I když taky proto, že na novější nemám :) Je to nenáročný a příjemný foťák, když od něj nečekáš zázraky...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » úte bře 13, 2007 22:35

schnappi píše:Mám 720 a na běžné focení mi stačí, nejsu žádný profík. Pár much má, to jo - v přítmí nezaostří vždy přesně, na kontrastech je aberace dost vidět apod., ale když chci něco prostě jen tak prásknout, jsem rád, že ho mám. I když taky proto, že na novější nemám :) Je to nenáročný a příjemný foťák, když od něj nečekáš zázraky...

no jo, ale na to co to (ne)umi je to dost velky a dela to ze sebe skorozrcadlovku...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » úte bře 13, 2007 22:37

Co na to říct? Byla taková doba ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » úte bře 13, 2007 22:42

schnappi píše:Co na to říct? Byla taková doba ;)
i nerikam at ho zahodis, ale jen varuju nekoho dalsiho pred koupi...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sx02 » stř bře 14, 2007 0:31

Hafi píše:
schnappi píše:Co na to říct? Byla taková doba ;)
i nerikam at ho zahodis, ale jen varuju nekoho dalsiho pred koupi...

proboha to by snad dneska uz nikdo nekoupil ;-)
Nic ve zlym, dostat to zadara budiz, ale platit za to? to fakt ne ;-)
(realna cena 720 i s prislusenstvim je tak nekde kolem 2k max)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru