Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » pon bře 9, 2020 23:02

Musel bys mít filtr který má závit pro další filtr tak jako u kteréhokoliv jiného objektivu - jinak plácat přes sebe filtry je pěkná prasárna.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » pon bře 9, 2020 23:16

No ale ten klasický filtr, který dám místo toho protektoru tu vodotěsnost nezajistí,ne?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » pon bře 9, 2020 23:53

Proč myslíš že když dáš místo protektoru (čiré sklo s antireflexni vrstvou) nějaký třeba polarizační filtr že nezajistí ochranu?

Tím sklem proteče voda?

Ochranu ti logicky zajistí jakýkoliv kruhový filtr který našroubuješ a je jedno zda je protektor, nebo polarizak, nebo ND, či prechodový, nebo barevný.

Ochranu ti nezajistí jen zásuvne filtry jako třeba ten LEE systém (myslím ze tam vzniká mezírka) - tam buď musíš použit tu predsadku třeba 28 která ti rozšíří zaber a zároveň utesni objektiv a na ni pak přidáš třeba ty LEE filtry na krajinu, nebo musíš použit na objektiv filtr který bude mít další závit na montáž dalších filtru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » pon bře 9, 2020 23:59

Michal82 píše:Proč myslíš že když dáš místo protektoru (čiré sklo s antireflexni vrstvou) nějaký třeba polarizační filtr že nezajistí ochranu?

To jsem si myslel,ale raději jsem se chtěl přeptat. Zároveň děkuji za trpělivé odpovědi neb si uvědomuji, že některé mé dotazy, zvláště zkušenějším, mohou brnkat na nervy.Jen mi to nebylo jasné, proč tam píšou, že pro utěsnění je nutné použít "protector" filtr a ne jakýkoliv šroubovací filtr plus si psal, že kdyby ten objektiv udělali úplně vodotěsný, tak by byl větší, tak jsem přemýšlel že to tam "protector" utěsňuje nějak speciálně... jen pro vysvětlení mých úvah.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 0:23

Ne protektor píšou zrejmne z důvodu ze sami nabízí tu redukci a ten protektor filtr.
Třeba polarizaky nebo přechodové filtry jsem od Fuji neviděl - ale je možné ze je dělají a jen sem je neviděl.

Samozrejmne můžeš použit jakýkoliv typ sroubovaciho filtru - žádné těsnění tam není.

A myslím si ještě jednu věc - starší generace X100 nebyly nijak utesnene, přesto s nimi rada lidi fotila v dešti a aparáty to vydrzeli.
Utesnene sklo na jakýkoliv systém to je teď jedno, taky nemá kde kdo a většinou ten objektiv déšť vydrží.

Takže i kdybys nepoužil na krajinu ten kruhový filtr a žádnou predsadku a dal tam jen ten LEE systém tak si myslím ze i když tak nějaká mezirka je ze to i v dešti slusne ochrání ten přední člen neb voda na nej přímo cákat nemůže a max bude stýkat po filtru po vnitřní straně ale nedostane se už na ten posuvný člen objektivu.

Takže asi tak.... a pokud potřebuješ 100% jistotu tak proste pouzijes sroubovaci filtr a je to.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 7:05

Díval jsem se na srovnání toho X100F a X100V a těch vylepšení je tam dost, některé i celkem důležité.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 7:38

Právě, ten překopanej objektiv je řekl bych dost zásadní věc, a ty další vylepšení jako hledáček, WR, displej, lepší ovladač času/iso, AF z XT3 a td za mne je toho hodně a pokud není v plánu ten foťák hned měnit ale nechat si ho na 5-10 let tak (plno lidi fotí dnes i na první generaci) tak bych rozhodne koupil ten novej X100V.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 8:32

Tady máš nějaké prvotní recenze

Asi nejpřehlednější v našem jazyce (tedy pardon v našem už ne :D )
https://youtu.be/Vnk8LhEolJU

Tady nějaké představení
https://youtu.be/plaWikzbUmk

No a tady nějaké zahraniční recenze
https://youtu.be/b-qZnTgxyhE
https://youtu.be/wRzsKMUXJNk
https://youtu.be/Wph3Ux4shvE
https://youtu.be/os6Sk_l41Ck
https://youtu.be/x9HfqMW4fgc
https://youtu.be/S8qGi6eZj9Y

Tady třeba srovnání se Sony A7R iii + 35/1,8
https://youtu.be/SxQIGqu56BI
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Lipon » úte bře 10, 2020 9:22

na ukázkové fotky je nejlepší https://www.dpreview.com
je tam vždy zmenšená fotka + odkazy na plný JPEG a originální RAW

ukázky z X100F
ukázky z X100V
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 9:43

Děkuji, odpoledne si ty odkazy na YT projedu.

Lipon:
Díky za ten odkaz, ten jsem neznal.
Tak to už jsou lepší ukázky než ty testovací na MP. Podobně blbé testovací fotky ale dělají i na fotoaparát.cz.
Pak jsem ještě dohledal nějaké ukázky zde: https://www.flickr.com/groups/3740820@N22/pool/
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 10:22

Lipon jj písemný recenze jsou lepší na fotky - mě šlo spis o to aby viděl jak to vypadá a td.

Jinak klidně koukej i na fotky z XT3 a XT4 a XPro3 - je to vše stejný čip.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 10:46

Respektive XT3 má ještě starší procesor a ten čip z ní je teď nově poladěn takže přesnější je XT4 a XPro3 ale nečekal bych dramatický rozdíl od XT3.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 10, 2020 10:53

Michal82 píše:Ta X100V má sklo 23/2 a díky tomu ze je aps-c ti dá tedy cca stejný úhel záběru jako objektiv 35/2 na fullframe.

Spatne. Respektive dobre, ale vynechal si jednu zasadni vec - clonu. 23/2 je spis ekvivalentni cca 35/2.8 :)
Protoze clonu musis taky vynasobit. Svetlo sice bere jako f/2, ale neostrost a "bokeh" budou jako 35mm f/2.8... Viz mobily, proc maji vsechno ostre od popredi do pozadi (pokud to nerozmazavaji softwarove).

Jinak na tvuj dotaz - X100V nebudu v dohledne dobe kupovat, dosavadni mi porad funguje pekne (sorry, vcera jsem se ve spechu prepsal - mam X100T, ne F). Samozrejme by se mi V libilo, ale u fotaku, ktere mne nezivi, zasadne nekupuju nejnovejsi (stejne jako mobily a auta). Jasne, nejnovejsi by byl lepsi (a treba z uplne puvodniho X100 jsem presel na novejsi hned jak to rozumne slo, ta prvni generace byla hrozne pomala a celkove blba), ale radeji si koupim z druhe ruky levny opecovavany neofoceny X100F od nejakeho zubare nebo pravnika, ktery ihned upgradoval na X100V :D (oops, to jsem asi nemel prozrazovat!).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 11:44

FrantaKrajta - no správně i špatně - jak jsi psal clona f2 je pořad f2 a tak bych to nechal protože plno lidi si bude hned myslet ze tím prochází méně světla když ji přepočteš což je právě špatně a mění se jak jsi psal jen hloubka ostrosti.

Jak sem psal sám nechápu proč všude neuvádějí přepočet - jak sem se včera snažil o tom psát je vidět ze to mnohým dělá potíže - šlo o úhel záběru ono by se pak mohlo řešit víc věci s tím spojených.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaký digitál...

Příspěvekod Kjuba » úte bře 10, 2020 16:21

Tomu s tím přepočtem clony teda moc nerozumím. Z definice clonového čísla vyplývá, že závisí jen na ohniskové vzdálenosti a průměru vstupního otvoru clony. Nezávisí na formátu čipu. Takže žádný přepočet dle mě neplatí.

To, že mobily mají vše ostré je způsobeno samozřejmě tím, že hloubka ostrosti je nepřímo úměrná úhlopříčce formátu čipu. Takže logicky DOF je větší u pidiformátů. Zase třeba u té Mamiye je hloubka ostrosti krásně menší, protože fotím na 6x7 nebo 6x8.

A jinak s tím přepočtem je to vůbec často špatně interpretováno. Celý slavný crop na menším čipu je jen ořez z obrazového pole/kruhu, který ten objektiv umí vykreslit. Vše ostatní, hlavně perspektiva zůstává stejná. Takže se změnou FF na menší čip se vlastně mění jen úhel záběru. Takže napsat, že 50tka je na cropu 1.5x stejná, jako 75tka na FF je imho hovadina.

Celý tyhle slavný "jako přepočty" beru jen jako matoucí.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Etheric » úte bře 10, 2020 16:40

Hele chlapi, zcela upřímně, jak tak koukám na ty fotky z drahejch a těžkejch aparátů+objektivů vs ty z profikompaktů za à 20k, tak jako běžnej, avšak náročnej pozorovatel, v tom nijak rozdíl nevidim. Z obojího jsou super snímky, který si zvětšim a prohlídnu žloutnoucí listí na stromech... Samozřejmě nemluvím např o focení zvěře a jinejch delikatesách, mám na mysli klasický focení krajiny, skal, lesa, vody,...prostě jako turistuckej fotoaparát
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 10, 2020 16:46

@Kjuba, hloubka ostrosti ale preci nezavisi primo na uhlopricce formatu, zalezi jen na ohnisku a clone. 35mm f/2 bude stejna na APS i FF. 23mm f/2 bude mit vetsi hloubku ostrosti na APS i FF nez 35mm (pokud ten format pokryje). 17mm f/2 bude mit stejnou (vetsi [opraveno] jak 23mm a 35mm) hloubku ostrosti na M4/3 cipu i FF cipu (pokud pokryje oba formaty). 120mm bude mit pri stejne clone stejnou hloubku ostrosti na FF i 9x12cm filmu. Akorat budou mit na jinem formatu jinej uhel zaberu (na mensim formatu je to vlastne vyrez, jak pises). A o to jde, ne?

Abych ale dostal stejny uhel zaberu, potrebuju na mensim formatu kratsi ohnisko. Cim kratsi ohnisko (pri stejne clone), tim vetsi hloubka ostrosti. Proto chci-li stejny uhel zaberu a stejnou hloubku ostrosti jako na FF, potrebuju logicky na mensim formatu otevrenejsi clonu. Tedy abych dostal "stejny" obrazek jako 35/2 na FF, potrebuju na APS 23/1.4, ne? S vyhodou, ze plnou diru do te 23mm/1.4 pujde 2x vice svetla, coz se vetsinou vyrusi tim, ze vetsi cip (FF) muze byt proti tomu APS pri stejnem poctu pixlu o clonu citlivejsi...

Pokud by nejaky 5mm objektiv z mobilu dokazal ciste hypoteticky pokryt obrazove pole filmoveho policka ci FF cipu, bude mit uplne stejnou hloubku ostrosti jako ten mobil.

edit: drobne opravy
Naposledy upravil FrantaKrajta dne úte bře 10, 2020 17:37, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Jaký digitál...

Příspěvekod Kjuba » úte bře 10, 2020 17:04

FrantaKrajta píše:@Kjuba, hloubka ostrosti ale preci nezavisi primo na uhlopricce formatu, zalezi jen na ohnisku a clone.


Tak s tímhle nemůžu souhlasit. Hloubka ostrosti závisí na skutečné ohniskové vzdálenosti, clonovém čísle, na velikosti snímače (přesněji na jeho úhlopříčce) a na zaostřené vzdálenosti. A pak na rozptylovém kroužku, ale to teď nechme být.

Takže já tedy žiju v tom, že stejně zacloněný a na stejnou vzdálenost zaostřený objektiv mi na menším čipu zobrazí větší DOF a na větším čipu, pokud ho vykreslí, mi zobrazí menší DOF.
Naposledy upravil Kjuba dne úte bře 10, 2020 17:18, celkově upraveno 4
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 10, 2020 17:28

Kjuba píše:Hloubka ostrosti závisí na skutečné ohniskové vzdálenosti, clonovém čísle, na velikosti snímače (přesněji na jeho úhlopříčce) a na zaostřené vzdálenosti. A pak na rozptylovém kroužku, ale to teď nechme být.
Jasne, jeste zaostrene vzdalenosti (a CoC). Ale na velikosti snimace nezavisi vubec, respektive jen neprimo v tom, ze pro stejny uhel zaberu na mensim snimaci potrebujes kratsi ohnisko. To je cele.
Kjuba píše:Takže já tedy žiju v tom, že stejně zacloněný a na stejnou vzdálenost zaostřený objektiv mi na menším čipu zobrazí větší DOF a na větším čipu, pokud ho vykreslí, mi zobrazí menší DOF.
Coze? To ti nejak nerozumim. Stejne ohnisko stejne zaclonene bude mit na mensim i vetsim cipu stejne DoF, jen mensi cip zachyti pouze vysec (vyrez) obrazu. Pokud tu fotku z vetsiho cipu oriznes na stejnou vysec obrazu, budou ze stejneho objektivu vypadat stejne (pixely ted nechme stranou).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 17:52

FrantaKrajta - jj jako souhlas ze když mas X100F tak hned měnit za X100V je asi zbytecne - já to myslel hlavně proto zes psal zes měl všechny tak mnozí je třeba sbírají ;)

No tady něco k té cloně :)

http://www.fujiclub.cz/crop-faktor-co-o ... -pouzivat/
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaký digitál...

Příspěvekod Kjuba » úte bře 10, 2020 18:09

FrantaKrajta píše:
Kjuba píše:Hloubka ostrosti závisí na skutečné ohniskové vzdálenosti, clonovém čísle, na velikosti snímače (přesněji na jeho úhlopříčce) a na zaostřené vzdálenosti. A pak na rozptylovém kroužku, ale to teď nechme být.
Jasne, jeste zaostrene vzdalenosti (a CoC). Ale na velikosti snimace nezavisi vubec, respektive jen neprimo v tom, ze pro stejny uhel zaberu na mensim snimaci potrebujes kratsi ohnisko. To je cele.
Kjuba píše:Takže já tedy žiju v tom, že stejně zacloněný a na stejnou vzdálenost zaostřený objektiv mi na menším čipu zobrazí větší DOF a na větším čipu, pokud ho vykreslí, mi zobrazí menší DOF.
Coze? To ti nejak nerozumim. Stejne ohnisko stejne zaclonene bude mit na mensim i vetsim cipu stejne DoF, jen mensi cip zachyti pouze vysec (vyrez) obrazu. Pokud tu fotku z vetsiho cipu oriznes na stejnou vysec obrazu, budou ze stejneho objektivu vypadat stejne (pixely ted nechme stranou).
Hmm, když nad tím teď přemýšlím, asi máš pravdu. Já to napsal bez nějaké hlubší úvahy a vypadá to, že jsem napsal blbost. Teď jsem se díval do PhotoPills. Takže se omlouvám.

Jako já to nikdy v terénu nějak exaktně neměřil. Prostě nad tím nepřemýšlím. Vemu do ruky FF nebo SF tělo (jiné nemám), nasadím příslušný objektiv a už vím, jak to bude vypadat. Jen u krajiny občas použiju PhotoPills na výpočet hyperfokálni vzdálenosti, pokud potřebuji vyrazit ze sestavy max DOF. Tabulky na HF teda v hlavě nenosím.

Takže beru zpět a omlouvám se za mystifikaci. Člověk se pořád učí. I po těch letech. :-).
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 10, 2020 18:21

@Kjuba, v pohode :)
Ale mas pravdu v tom, ze nekdy ty prepocty a "crop factory" matou. Nekdy pak lidi prepocitavaji i clonu (myslim k expozici) a zapomenou, ze proste f/2 je f/2 na jakemkoliv formatu. Jinak zedituj mozna ten prispevek, neni potreba dvojite citace a zabira to misto :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 18:46

Díky za to video ve slovenštině.Konečně něco, čemu jsem rozuměl. Videa,která jsem si vyhledal a pouštěl před tím, tak jsem jen odhadoval, co tam asi zrovna řeší a spíš si prohlížel ten foťák.
Mě ten foťák hodně zaujal. Tedy pokud bych měl ty peníze, tak já si koupím na krajiny ten FF a tohle si koupím na street,reportáže,lidi atd. Protože ten foťák je malý lehký nenápadný plus další věci jako je centrální závěrka, ovládání,vzhled atd. U toho FF A7III, Nikon Z6 jsem víceméně už počítal s tím, že to bude dobré na přírodu cílené reportáže atd, ale nejsou to foťáky, které by člověk nosil s sebou kamkoliv. Ten X100V je dobrý, že lze použít i na to cestování, fotografování přírody s filtry,ale můžu ho nosit běžně s sebou i na reportáže. Nevýhoda je asi nemožnost měnit ty objektivy, jen ty adaptéry. Ale pokud jsou to dobré objektivy,tak by mi ten rozsah stačil. Možná bych uvítal možnost širší předsádky než 28, třeba pro interiéry atd. Ale na krajinu jsem víceméně používal 35mm, protože třeba 28mm už mi přišlo, že je to moc a objekty v krajině jsou takové vzdálené. Tu 28 používám třeba v hustém lese, kdy už se do zorného pole dostanou objekty,které nechci, pokud poodstoupím s 35mm.
Na druhou stranu, co jsem prohlížel ty fotky z X100V, tak mi tam chybí brilantnost fotek nebo jak to nazvat. Není to prostě asi úplně stejné jak FF. Přikládám odkaz na fotky ze sony A7:
https://www.flickr.com/groups/2335287@N24/pool/

U Nikonu Z6 je ten rozdíl ještě větší, tam už to asi ani nejde srovnávat:
https://www.flickr.com/groups/nikon-z6-photographer-group/pool/


Ten X100V má přeci jen ty fotky pořád takové kompaktní.
Naposledy upravil Taurus dne úte bře 10, 2020 18:48, celkově upraveno 1
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Jaký digitál...

Příspěvekod Lipon » úte bře 10, 2020 18:46

Clona se přepočítává při použití telekonvertoru. Takže když použiji TC 2x na objektivu 105 mm f2,8 vyjde mi 210 ohnisková vzdálenost a clona 5,6
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Jaký digitál...

Příspěvekod Kjuba » úte bře 10, 2020 19:14

@Taurus: Ad brilantnost fotek apod. Zatím jsem nikde neviděl, co má být výstupem Tvého focení. Jestli JPEG na instagramu, JPEG do labu, nebo home print A4-A3 nebo řádně adjustovaný profi print na barytu. Protože mi přijde, že jestli to není ta poslední možnost, tak se tu řeší vážně blbosti. :-)

Neutápějte se v detailu, nebo Vám unikne to podstatné.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 19:38

Kjuba píše:Neutápějte se v detailu, nebo Vám unikne to podstatné.


Tak zrovna výsledná fotografie mi u fotografování přijde jako to podstatné.
Výsledkem by měly být fotografie pro web, fotografického alba a na zeď 30x40cm
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » úte bře 10, 2020 19:56

Taurus - trochu nechápu nebo možná nechci chápat a bojím se položit tu otázku.... ale asi je nutná.

OPRAVDU CO DO KVALITY POROVNÁVÁŠ FOTKU Z RECENZE KDE NĚKDO UDĚLÁ VÝCVAKY BEZ HLUBŠÍHO OBSAHU S ŘEKNĚME PROFESIONÁLNÍMI FOTKAMI (v tomto případě ty s flickru) A JE TI VLASTNĚ JEDNO ŽE OBOJÍ JSOU JPG V RŮZNÉ KVALITĚ PRO WEB A VLASTNĚ TEDY POSUZUJEŠ TEN OBSAH FOTKY - tedy námět a její provedení?

Pro kvalitu porovnání fotoaparátu je přeci obsah fotky zbytečný - jde o to vyfotit ,,něco” a to něco vyfotit i jinými přístroji za stejných podmínek a potom to porovnat.

Nevím na jaké fotky jsi vlastně koukal.... ale pokud ti jde o to vidět pekne fotky z Fuji tak třeba zde mas ukázky - vše je to stejný čip.

https://fujifilm-x.com/cs-cz/products/c ... v/gallery/

https://fujifilm-x.com/cs-cz/products/c ... 3/gallery/

https://fujifilm-x.com/cs-cz/products/c ... 4/gallery/

https://fujifilm-x.com/cs-cz/products/c ... le-images/

Ale nejlepší je si sehnat rawy a porovnat ty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 10, 2020 21:03

Tak když už jsme u toho porovnávání foťáků dle fotek z webu, schválně, jestli poznáte, které tyhle krajinky jsem fotil mobilem a které Fujinou ;)

  • iPhone vs Fuji X100T
  • Fotky jsou zmenšené na 1280px (limit zdejšího fóra, chtěl jsem je vložit do příspěvku, ale na g.photos je to rychlejší než pravěké phpBB a už se mi nechtělo je editovat znova)
  • Nějaké s úplně nízkou hloubkou ostrosti z FF zrcadlovky jsem tam nedával, to by bylo lehké :)
  • zítra album smažu, tak ať se ti, co to budou číst třeba za pár let nediví :D
Naposledy upravil FrantaKrajta dne úte bře 10, 2020 21:05, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 21:04

Ježiši, já vím, že nejdůležitější obsah, ale pak si teda nemusím kupovat foťák za 40tisíc a koupím foťak za 5tisíc a pak se s těma fotografiemi budu x hodin babrat v PC a vyjde to na stejno jako s tím za 40tisíc. To můžu rovnou dál fotit mobilem a pak se s tím trápit v PC. I tady mi radili, že se mám dívat jaké fotky z toho lezou, pokud možno neupravené. Navíc i forma je důležitá. Forma dokáže zničit obsah.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 21:08

FrantaKrajta píše:Tak když už jsme u toho porovnávání foťáků dle fotek z webu, schválně, jestli poznáte, které tyhle krajinky jsem fotil mobilem a které Fujinou ;)

Tipnul bych, že ty zimní jsou mobilem.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru