Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Lipon » pon kvě 18, 2009 22:02

neber to jako rypnuti si od -isty (to az jindy), ale modli se, aby ti stacily setove objektivy - dalsi se ti budou shanet bud draze nebo tezce (jete, i pres eBay), zvlast pokud se namlsas a budes chtit porizovat kvalitnejsi skla ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Aldo » úte kvě 19, 2009 7:31

Trochu pravdu díš leč :
Širokáč za 15 000,- je sice dost ale vražedné to není neb ho tak intenzívně nepotřebuji
Tele : po přepočtení krop faktoru 600 za 10 000,- je taky celkem ucházející cena. 300 stovku mám s setu.
Zatím se chystám na makro za 6 500,- a to se dá. To není vražedné.
Všechno jsou to objektivy ne sice profesionální, ale po zkušenostech uživatelů na fórech velmi kvalitní a ostré jak břitva a pro mé počínání až až.
Jinak asi nebudu už nic potřebovat. Mé foto ambice nejdou tak vysoko.
Jak jsem napsal fčera, dlouho jsem uvažoval co koupit a že koupím jsem byl přesvědčený už dávno. Ještě předefčírem byl můj favorit NIKON 90. Pak jsem to všecko zvážil a dospěl jsem k názoru že koupit drahé tělo je pro mé aktivity v horách naprosta úchylnost která by se mi mohla šeredně vrátit.
Nedovedete si představit ty muka, když jsem zadával tu internetovou objednávku. 3 x jsem ji rušil. Pak jsem to odkliknul a v duši se rozhostil klid a mír.
Počítám, že tělo vezme za své tak do dvou-třech roků a to už bude 620 která je teď o 1/3 dražší na stejné ceně ne li níže.
Neboj Lipone, vše je mnohokrát zváženo a rozmyšleno.
Navíc jak říkám, do hor tahám opravdu jen to nejnutnější a snažím se minimalizovat váhu i za cenu ústupku a kompromisů. Tohle byl jeden z nich. Jinak samozřejmě představu o foťáku snů mám mírně jinou.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Lipon » úte kvě 19, 2009 8:04

Aldo píše:...
Širokáč za 15 000,- je sice dost ale vražedné to není neb ho tak intenzívně nepotřebuji
Tele : po přepočtení krop faktoru 600 za 10 000,- je taky celkem ucházející cena. 300 stovku mám s setu.
Zatím se chystám na makro za 6 500,- a to se dá. To není vražedné.
Všechno jsou to objektivy ne sice profesionální, ale po zkušenostech uživatelů na fórech velmi kvalitní a ostré jak břitva a pro mé počínání až až.

moje poznamka smerovala spis tim smerem, ze ve chvili, kdy te to chytne, osahas si, jakyma ohniskama nejvic/nejradsi fotis a budes chtit neco svetelnejsiho, budes mit na vyber 2 cesty - bude relativne draze rozsirovat stavajici system anebo koupit znovu telo a objektivy od jineho vyrobce;
telo by ti melo vydrzet urcite dyl nez 2-3 roky (nemam ted na mysli moralni zastarani)

Jinak asi nebudu už nic potřebovat. Mé foto ambice nejdou tak vysoko.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
naopak, jsi na zacatku :wink:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod sx02 » úte kvě 19, 2009 8:20

Širokáč za 15k je bohužel normální cena skoro u všech výrobců. (Taky teď po jednom koukám...)

Lipon: Olmypus je známej tím, že dává k setům velmi kvalitní objektivy, které většinou převyšují seťáky od konkurence. Ty novější jsou sice mírně horší než ty co se dávaly k E-500 ale stejně jsou dost kvalitní na to aby nějakou dobu stačily. Takže o objektivy bych se nebál. Klidně i delší dobu.
Navíc pak si může koupit legendární 14-54 (2,8-3,5) což je objektiv na úrovni Lkových skel.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Aldo » úte kvě 19, 2009 11:28

No je pravda že jsem na začátku.... uvidíme kde se to pohne za 2 roky.
To s tou výdrží těla jsem myslel spíše fyzické rozbití nárazem, rozsednutím, kopancem, praštěním o zem, nárazem těla o skálu a tak podobně. Moje o poznání menší mýdlové krabičky měly vždy tuto dobu životnosti. :rolleyes: :mrgreen:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod michalgebauer » úte kvě 19, 2009 11:48

Mrkni na Panasonic Dmc FX37, sice je asi o 500 drahší než chceš, ale nemá tužkové, takže nepotřebuješ kupovat nabíjecí baterky a foťák vydrží s dodávanou baterkou hrozně dlouho. Já jsem taky nechtěl foťák s baterkou, protože jsem měl špatné zkušenosti s Kyocerou, ale tento panasonic je fakt v pohodě. Navíc má širokoúhlý objektiv s 25 mm a 5x zoom. A fotky jsou taky super, spolubydlící mě pořád od Panasonicu odrazoval a říkal jedině Olympus, osobně jsem Panasonica taky nechtěl, ale dostal jsem ho tak jsem si nemohl vybírat. Ale já i on jsme při focení byli velice překvapeni a na makro fotí taky hodně dobře. Takže na tento model si nemůžu stěžovat.
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Aldo » úte kvě 19, 2009 15:27

Tak už mi došel krasavec jeden. Nabíjím baterku a pak hurá na to. :-..
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 19, 2009 22:07

Nezapomeň dokoupit aspoň polarizační filtr, ten se ti na krajinky hodí
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Zodiax » pát kvě 29, 2009 10:41

a prechodaky, nejlip Cokin nebo tu "levnejsiVariantuCoJsemUzZapomnelJaxeJmenujeAleDohledasToNaNetu", maji stejne rozmery a myslim ze i drzak je stejnej ;)

jeden L a jeden M by ti mel staci, pokud bude extra rozdil obloha/zem, pouzijes oba. Vubec spatny na krajinky neni ani mit oteplujici filtr, ale ten se da koupit jako mix s polarizakem, Hoya dela fakt dobrej.

Toz tak, zbytek podle toho co te bude bavit ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » sob čer 6, 2009 19:03

A je to f pytli. Doslo aj na me.

Dosel jsem k nazoru, ze potrebuji digital:-))) Chjo, nechcete mi ho nekdo vybrat? :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 6, 2009 19:07

DSLR nebo kompakt?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » sob čer 6, 2009 19:21

No to je prave prvni prusvich:-)) Nevim.

Kdo me zna, tak vi, ze jsem zaprdlej nikonista, ktery foti na film a kdybych mel cas, tak fotim i na velkej format. A ze se foceni dosti venuji (v podstate tim ziju). Ja jsem teda v poslednich letech dospel k tomu, ze krajinar nechci byt. Na to musi mit clovek cas. Film jsem si nechal na CB a na tema jako je portret, akt, reportaz. Uznal jsem, ze vozit na cestovani kinofilm je proste vopruz....

Proto chci digital. Jen na cestovani. Jenze ted, co od toho chci? Mozna by mi stacil sikovnej kompaktik, protoze stejne spousty fotek z akci cvakame na stary kompakt a staci to. Ale na druhou stranu me to jako zapalence do fotografovani moc nesedi...ja a s mejdlovkou:-)))

Otazka pak je, co s fotkama budu delat. Pokavad skonci v PC a budu je ukazovat jen v PC, tak mejdlo staci (navic dnesni kompakty uz umi celkem dobre fotit). Pokavad bych se je chystal nekde nabizet, tak to nestaci. Chjooo.

Po zkusenostech vim jedno. Chci neco mensiho. Kdyz zrcadlo, tak nejake obycejne telo a kvalitnim (pokud mozno jedno) sklem. Chci vice cestovat a uzivat si cestu, nez nekde tahat tezke nadobi a blbnout s tim:-))) To uz jsem si parkrat zazil:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 6, 2009 19:24

To třeba vyřeš jako pavproch, nikon d60 + 16-85 VR. Ale i nějaký lepší kompakt tě asi uspokojí. Nikon dělá nějaký s GPS záznamníkem, což na cesty může být dobré
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » sob čer 6, 2009 19:32

Ono bude lepsi, kdyz se nejdrive poohlednu co je na trhu:-) Pak si srovnat, co od toho ocekavam. A pak se uvidi.

On je problem v jednom. Kdyz clovek rad foti, tak to nechce sidit. Uz je to v nem, ze chce vytvaret kvalitni praci. A nejak mu jde proti srsti to, ze by nekde polevil...treba v tom, ze by si poridil kompakt a zacal na nej fotit (nedej boze na automat). Pro "fotografa" je to vnitrne cesta zpet. Ikdyz. Nakonec ty fotky stejne skonci nekde v PC a clovek se s nima chlubi jen pratelum. Nejde o umeni, ale jen o dokumentaci mist, kde jsem byl. Proto si zas na druhou stranu rikam....ma cenu se tahat s tezkym harampadim a nechat si tak otravovat zivot trekare?:-)))

Docela by me zajimala anketka, kdo na co foti:-) Nebo jinak. Zajimal by me uzitny rozdil mezi kompaktem a DSLR pro cloveka, ktery rad cestuje, pokavad nema umelecke ambice a cilem neni prodej fotek a nebo vystava.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 6, 2009 19:35

Jsem na tom podobně. Na kolo jsem si pořídil kompakt a když jsem prohlížel fotky, tak byly takové ploché :? . Normálně fotím na EOS450D nebo na kinofilmový EOS300
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod sx02 » sob čer 6, 2009 23:12

djx1: Nemam umelecke ambice a musim uznat ze jsem se ani nenarodil s citem pro fotografii. Fotim tedy vetsinou "dokumentacne" abych mel nejake obrazky z cest a dost mi to nejde.

Nejdrive jsem zacal s kompaktem, kterej jsem pred lety znicil. Rikal jsem si ze kdyz uz neco noveho tak zrcadlo.
Pak jsem si pred pulrokem na aukru koupil zpet svuj starej kompakt (1400kc, puvodni cena 13000). Kdyz jde o nejakou peknou akci, kam se clovek podiva jednou za zivot tak se zrcadlovka hodi. Cimdal vic ale taham jenom starej kompaktik - 4mpix Ixus a musim rict ze stale dela pekny fotky, ktery mi vetsinou stacej. Jo jiste neudelam si z nej A3 na stenu - jak casto tohle ale clovek dela?

Kdyz to opravdu moc zjednodusim - zrcaldovka mi dala vysokou citlivost (to kompakty neumi a jeste dlouho umet nebudou) a polarizak (filtry). Ve zbytcich pripadu by se dalo vystacit s dobrym kompaktem.
Zrcadlovku tedy nutne nepotrebujes, mimochodem se zrcadlem a futralem se pod ca 1,5kg nedosatnes a to uz je docela zavazi. ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » ned čer 7, 2009 5:40

@sx02..Ja presne vim, co znamena tahat zrcadlo. Fotim na film a kdyz taham zelezneho Nikona a k tomu tri objektivy a nekolik filtru, docela se to pronese. Obcas si pak pripadam, ze ten trek si vubec neuzivam a furt neco nekde nestavuji a steluji...takovej otrok fotografie. A nekdy me to fakt stvalo.

Proto premyslim, zda si nevystacim jen s kompaktem. Muj smer foceni (zamereni) se proste ubira jinym smerem (stredoformat, CB a spise portret, akt, architektura, interior...). A to vse v klidu domova nebo nekde pobliz. Nemam ambice vozit z cest nejake fotky, ktere bych treba nekde nabizel casopisum, nebo je nekde vystavoval.

Z cest mi opravdu staci jen dokumentace...tady jsem byl, a tady taky. Prevazna cast fotek z podobnych vejletu jsou stejne jen krajinky, kde si zas tak moc s hloubkou ostrosti nehrajes a obycejnej kompakt poslouzi. A nebo jsou to fotky treba u taboraku nebo pred stanem.....

Jedine co by mi trosku chybelo...rad fotim lidi. A to moc s kompaktem nejde (hloubka ostrosti je u nej na prd). Ale prezil bych.

Takze to asi stejne nakonec vyhraje nejaky lepsi kompakt a k tomu koupim videokameru. Ty hejbaci obrazky mi zrovna z cest prijdou nejake lepsi.... Ja si teda v posledni dobe radeji pustim kratke video, nez abych koukal na fotky, ktere jsou skoro stejne (kopec z leva, kopec z prava, kopec trochu vic z prava...). Video ma vic energie.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod sx02 » ned čer 7, 2009 14:36

Djx1: Presne z tehle duvodu mam vyhlidnutej panasonic Tz-6(7), nad kvalitou by sice purista zaplakal, na druhou stranu ma velkej rozsah vcetne sirokyho konce (s velkym zoomem i na kompaktu celkem rozumne rozostris pozadi), skvely video, je malej a na cesty dle meho nazoru idealni. Zvlast treba na ferratach bych dobry video uvital.

Jenom cekam az cena klesne na rozumnou uroven (5-6k) :oops: :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod zbuddy » ned čer 7, 2009 17:14

@ sx02 a djx1: používám firemní LX-2, který dost splňuje vaše požadavky, nástupce LX-3 má ještě vylepšení - sanici na blesk a jánevímco
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » ned čer 7, 2009 18:12

Tak to vypada na kompakt a k tomu nejakou prtavou full HD kameru (me to video z cest laka cim dal vic):-))) Kdyz jsem tak vzpominal.... Vozival jsem na kole zrcadlo. A skoro ji nevytahoval, protoze me nebavilo stavet, vytahovat fotak, stelovat, cvak, zandat fotak a zase se rozjed do toho sileneho krpalu. Pak jsme dostali k Vanocum nejaky uplne jednoduchy kompakt (Coolpix 5600) a hned nam fotek pribyvalo. To si clovek foti i ze sedla, cvaka ze sedla znavene kamarady a okoli. Nic se nesteluje, jen se cvaka. A zas takove hnusy z toho nelezou. Jako zaznamnik z cest to bohate staci. Idealni. Asi takhle bych to chtel.

A asi budu pokukovat po takovych kompaktech, jako zminoval sx02 a zbuddy. LX-3 uz jsem jednou mel v ruce a nekolikrat jsem o ni uvazoval (dost lidi ji chvali). Uzasne siroka, bohuzel uzasne nedlouha:-( Kdyby to alespon dolezlo na tech 105mm. No uvidime. Par kandidatu uz mam, tak to nejak posteluji.

A az budu mit choutky a nejake "umelecke" fotky, neni problem zorganizovat auto (obytne), nalakat par fotografu outdooraku, zbalit nekolik kilo fotovybavy, nekolik litru piva a vyrazit nekam lovit zabery a vice obetovat foceni:-))) Jak rika klasik: "Dobra krajinarska fotografie se musi vychodit, ta neni hned". Takovej rumunskej Banat...muj fotograficky sen:-))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod zbuddy » ned čer 7, 2009 18:19

@ djx1 - aha, to mi uniklo, LX-2 má 112 mm (opticky), digitálně mám samozřejmě vypnuto :-..
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » ned čer 7, 2009 18:25

LX-3 ma dokonce jen 60:-( Je to vylozene fotak na krajinu...sirokou. Ale ja treba lidi bezne fotim na 85 nebo 105 (na zrcadle), takze bojim, ze by me to stvalo. Ale jinak je to fajn kompaktik....hlavne svetlej (myslim sklo).
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod zbuddy » ned čer 7, 2009 19:25

Já vím,že LX-3 má 60 mm, ale nevím proč nemá rozsah 24-např.96 :(( Žeby to ta optika neutáhla v "pravém" formátu 16:9 ? to je moje laická otázka. LX-2 ale zase má 28-112, což je 4x
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod djx1 » ned čer 7, 2009 19:34

Mozna kvuli tomu, aby udrzeli nizkou svetelnost objektivu.
U dvojky je: F2.8 - F4.9
U trojky: F2.0 - F2.8
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod ZbynekN » ned čer 7, 2009 19:43

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod pavproch » ned čer 7, 2009 19:45

ZbynekN píše:To třeba vyřeš jako pavproch, nikon d60 + 16-85 VR.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: akorát oproti 100gr mýdlové krabičce taháš s sebou skoro kilo... :shock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod ZbynekN » ned čer 7, 2009 19:54

Ale máš kvalitně vyřešen dostatečný rozsah ohnisek. A není to taková kráva jako FF zrcadla :wink:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod pavproch » ned čer 7, 2009 20:28

jo! :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod pavproch » ned čer 7, 2009 20:34

takle u nás neska na 16-85mm zapadalo slunko

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Lipon » ned čer 7, 2009 22:25

djx1 píše:Po zkusenostech vim jedno. Chci neco mensiho. Kdyz zrcadlo, tak nejake obycejne telo a kvalitnim (pokud mozno jedno) sklem. Chci vice cestovat a uzivat si cestu, nez nekde tahat tezke nadobi a blbnout s tim:-))) To uz jsem si parkrat zazil:-)))


abys nedopad jako kazdy fotograf s koupi stativu (maly, lehky, pevny ...) a po ozkouseni nekupoval podruhe

nebylo by pro tebe resenim koupit zrcadlo a k tomu kompakt? Kompakt jako zminovany obrazovy zapisnik a zrcadlo pro satisfakci fotodusicky? Na kolo vezmes krabicku, na narocnejsi trek taky; na vylet pak vetsi vybavu
na trek sem mel treba v pistolovce F80tku + 24/2,8+50/1,8 a vystacil jsem si ve velke casti pripadu, kde to nestacilo se halt nedalo nic delat a fotil sem s cim to slo. Na kolo vozim tikikrabku (kdyz vubec, kdyz jedu s particku chrtu, beru si akorat plnej kejml a naradi - vse ostatni sou nepouzitelny gramy navic :-) ), na vylet tahnu plnou brasnu, i kdyz ji obcas proklinam (odhadem ma uz tak 7 kilo)

jinak zrcadlo muzu doporucit - vsakvisktere, akorat neni uplne tak maly a lehky, ale ty obrazku z celopolicka stoji fakt za to ... a na papiru se na to taky da koukat :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru