Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tuso » stř bře 14, 2007 7:11

Rujir píše:Co sa tyka predblesku, tak to je naozaj moc dobra vec. Naposledy som to zazil na akomsi Panasonicu na zraziku a polovica ludi mala na fotke zatvorene oci, lebo ich privreli pri intenzite blesku a druha bola rozmazana, lebo po predblesku pohli hlavou, lebo si mysleli, ze uz su odfoteni.


Pointa je v tom, že predblesk možeš vypnúť a ešte navyše nastaviť intenzitu dosahu blesku.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rysy » stř bře 14, 2007 7:24

schnappi píše:Mám 720 a na běžné focení mi stačí, nejsu žádný profík. Pár much má, to jo - v přítmí nezaostří vždy přesně, na kontrastech je aberace dost vidět apod., ale když chci něco prostě jen tak prásknout, jsem rád, že ho mám. I když taky proto, že na novější nemám :) Je to nenáročný a příjemný foťák, když od něj nečekáš zázraky...


720/725 je vodotesna a hodi se na veskere outdoorove aktivity. Moc fotaku, ktere toho tolik vydrzi jsem nenasel. Kresba je trochu neostra (sum), ale tem problem vidim u vetsiny kompaktu s malym cipem. Rad si ale necham poradit. Ktery fotak na outdoorove aktivity je lepsi??
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod uplne jinej martin » stř bře 14, 2007 16:32

rysy píše:
schnappi píše:Mám 720 a na běžné focení mi stačí, nejsu žádný profík. Pár much má, to jo - v přítmí nezaostří vždy přesně, na kontrastech je aberace dost vidět apod., ale když chci něco prostě jen tak prásknout, jsem rád, že ho mám. I když taky proto, že na novější nemám :) Je to nenáročný a příjemný foťák, když od něj nečekáš zázraky...


720/725 je vodotesna a hodi se na veskere outdoorove aktivity. Moc fotaku, ktere toho tolik vydrzi jsem nenasel. Kresba je trochu neostra (sum), ale tem problem vidim u vetsiny kompaktu s malym cipem. Rad si ale necham poradit. Ktery fotak na outdoorove aktivity je lepsi??


S Mamiyou 67 se mi lépe fotilo venku (outdoor), nežli vevnitř (indoor), zvlášť když jsem neměl k dispozici flashmetr a založenej byl kilovej diák, protože byl za dobrý slovo.

U Prakticy LB mi taky nikdy nezamrzly baterky, ani displej. Veškeré ovládací prvky v pohodě ovládám v rukavicích.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod sx02 » stř bře 14, 2007 16:34

rysy: Mala poznamka - je velky rozdil mezi vodotesna a vodeodolna. To prvni fakt 725 neni. :twisted:

Jinak pokud se chovas k fotaku slusne ti kazdy vydrzi vetsinu blbnuti venku...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Lipon » ned bře 18, 2007 22:45

rysy píše:... Rad si ale necham poradit. Ktery fotak na outdoorove aktivity je lepsi??
no preci ten, ktery se jednoduse ovlada, nejlepe na jeden dotek nebo jeden dvojhmat (tlacitko + tocitko) a ze ktereho udelas fotku na peknou plachtu, kdyz to stoji za to :ú
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 22:56

Lipon píše:
rysy píše:... Rad si ale necham poradit. Ktery fotak na outdoorove aktivity je lepsi??
no preci ten, ktery se jednoduse ovlada, nejlepe na jeden dotek nebo jeden dvojhmat (tlacitko + tocitko) a ze ktereho udelas fotku na peknou plachtu, kdyz to stoji za to :ú

tenhle foťák se jmenuje Kamarád!
(parametry foťáku Kamarád: značka Ladislav, ohnisko 8000m, ...)
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Lipon » ned bře 18, 2007 23:31

Hafi píše:tenhle foťák se jmenuje Kamarád!
(parametry foťáku Kamarád: značka Ladislav, ohnisko 8000m, ...)
:mrgreen:

to je dost blby, ze se u nej nedaj menit vobjektivy, ze ma jen jedno ohnisko, se kterym se navic daj spis fotit skalky na mesici :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Chasi » pát bře 23, 2007 10:16

Tak dneska si jdu vyzvedávat svůj první Digitální foťáček. Je to již zmiňovaný Canon Powershot A630. Teď už můžu i na sraz OF :mrgreen: . Moc se na něj těším! :finga: :supz: . To budou fotečky z hor :climb: :mnam: :ú * .
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sx02 » pát bře 23, 2007 10:49

Chasi píše:Tak dneska si jdu vyzvedávat svůj první Digitální foťáček. Je to již zmiňovaný Canon Powershot A630. Teď už můžu i na sraz OF :mrgreen: . Moc se na něj těším! :finga: :supz: . To budou fotečky z hor :climb: :mnam: :ú * .

Gratulace. :mrgreen:
Nezapomen dobijeci baterky najakou poradne velkou kartu ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Chasi » pát bře 23, 2007 10:52

sx02 píše:
Chasi píše:Tak dneska si jdu vyzvedávat svůj první Digitální foťáček. Je to již zmiňovaný Canon Powershot A630. Teď už můžu i na sraz OF :mrgreen: . Moc se na něj těším! :finga: :supz: . To budou fotečky z hor :climb: :mnam: :ú * .

Gratulace. :mrgreen:
Nezapomen dobijeci baterky najakou poradne velkou kartu ;-)


Nabíječku s baterkama a zatím 1GB kartu by měla dnes doručit ČP! Pouzdro už mám též :ú .
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 11:50

Koupil jsem do firmy Panasonic Lumix LX-2. Má tu výhodu, že má širokoúhlý snímač, tzn. že fotka 16:9 není ořezaná shora a zdola, ale má plnou výšku. Tím pádem se mohou dělat panoramatické snímky
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Chasi » pát bře 23, 2007 12:33

zbuddy píše:Koupil jsem do firmy Panasonic Lumix LX-2. Má tu výhodu, že má širokoúhlý snímač, tzn. že fotka 16:9 není ořezaná shora a zdola, ale má plnou výšku. Tím pádem se mohou dělat panoramatické snímky


To už jsi s cenu zase trošku dál, ale ať slúží! :mrgreen:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 12:40

Chasi píše:
zbuddy píše:Koupil jsem do firmy Panasonic Lumix LX-2. Má tu výhodu, že má širokoúhlý snímač, tzn. že fotka 16:9 není ořezaná shora a zdola, ale má plnou výšku. Tím pádem se mohou dělat panoramatické snímky


To už jsi s cenu zase trošku dál, ale ať slúží! :mrgreen:


Já to nedopsal, protože jsme šli na oběd... Já jsem chtěl koupit zase Canona, a to A530 nebo 540 za cca 5000 Kč (naposledy jsem měl A70, ale už odchází konektor), ale majitel trval na ohnisku 28 mm. Nutil mi Panasonic FX01, ale já jsem si vybojoval tu LX-2. Kdybych mohl počkat do května, tak bych kupoval Panasonic TZ-2, protože má přece jenom lepší grip.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod gepard75 » pát bře 23, 2007 13:31

zbuddy píše:Koupil jsem do firmy Panasonic Lumix LX-2. Má tu výhodu, že má širokoúhlý snímač, tzn. že fotka 16:9 není ořezaná shora a zdola, ale má plnou výšku. Tím pádem se mohou dělat panoramatické snímky


Taky o tom fotaku Panasonic LX2 uvazuji.
Zatim jsem ho nemel moznost vyzkouset,ale vetsinou v recenzich mu hodne vycitaji sum od ISO200. Co ty na to? Klidne se rozepis
:wink: :)
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 13:40

gepard75 píše:
zbuddy píše:Koupil jsem do firmy Panasonic Lumix LX-2. Má tu výhodu, že má širokoúhlý snímač, tzn. že fotka 16:9 není ořezaná shora a zdola, ale má plnou výšku. Tím pádem se mohou dělat panoramatické snímky


Taky o tom fotaku Panasonic LX2 uvazuji.
Zatim jsem ho nemel moznost vyzkouset,ale vetsinou v recenzich mu hodne vycitaji sum od ISO200. Co ty na to? Klidne se rozepis
:wink: :)


Mám ho chvíli a nedokopal jsem se k přečtení manuálu a vyzkoušení všech vyfikundací. Zatím fotím spíš na automat a tam je defaultně ISO 100. Vím, že Panasonikům vyčítají softwarové rozmazávání na vyšších ISO. Copak ty hodláš fotit za zhoršených světelných podmínek? Já si myslím, že pro běžné účely automat stačí, takové ty diskuse o rozmazavání fotek na ISO 200 nebo 400 jsou takové onanie jako jestli prodyšnost bundy je 35 nebo 40 l/m2/24 hod.

Pokud netrváš na ohnisku 28 mm a formátu 16:9, tak si kup za stejnou cenu Canon IS S3 nebo dejme tomu Panasonic DMC FZ8....Nebo přidej a kup si amatérskou zrcadlovku Nikon D40 ap.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Lipon » pát bře 23, 2007 14:05

zbuddy píše:Vím, že Panasonikům vyčítají softwarové rozmazávání na vyšších ISO. Copak ty hodláš fotit za zhoršených světelných podmínek?


Copak ono už se nefotí za horších světelných podmínek?

Fotit jen za ideálních světelných podmínek je IMHO asi jako mít zupa auto a moct s nim jezdit jenom když je sucho, jasno, teplota mezi 18 a 25 st. a vlhkost vzduchu jen mezi 30 a 50 % ...

Když je málo světla, naláduju Deltu 3200, v případě potřeby pushnu na ISO 6400 až 12800, vyvolam v Microphenu a ostré je to jak břitva.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod sx02 » pát bře 23, 2007 14:16

Sum je u kompaktu zcela bezna vec a nevyhnes se mu. (vyjimka jsou nejaky fujiny) U tech panasonicu je to obcas docela masakr bo pri vyssi citlivosti to vypada jak vodovky, na druhou stranu neco zachrani stabilizace takze nemusis (na staticky objekty) pouzivat vyssi iso. Co mam zkusenost tak pokud nemas ultrazoom tak tak stejne 90% casu fotis na iso <200.
Navic pokud clovek vyvolava fotky 10x15 pak je vpodstate jedno i vyssi iso.
A jeste mala poznamka - ono to neni uplne bezvyznamne za horsich svetelnych podminek - rozhodne bych to nenazval "onanii" srovnatelnou s prodysnosti bundy. Jakmile se zhorsi podminky tak to k tomu vyssimu isu inklinuje dost rychle.


Lipon: Nemuzes porovnavat digitaly a klasicky analogy. Navic myslim ze tvoje iso 3200 taky bude mit fajne zrno ;-)
Tohle je vicmene vecna bitka analogistu vs digitalistu. (neco jako Corazon vs zbytek sveta ). Oboji ma sve pro a proti.
Naposledy upravil sx02 dne pát bře 23, 2007 16:48, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Lipon » pát bře 23, 2007 14:41

sx02 píše:Lipon: Nemuzes porovnavat digitaly a klasicky analogy. Navic myslim ze tvoje iso 3200 taky bude mit fajne zrno ;-)
Tohle je vicmene vecna bitka analogistu vs digitalistu. (neco jako Corazon vs zbytek sveta ). Oboji ma sve pro a proti.


však já taky nesrovnávam, ale dávam vedle sebe :D
na 3200 v Microphenu zrno bude znatelný, ale ostrý jak břitva; když to budu chtít s malým zrnem, vyvolam to v ID-11 s tím, že ztratím část ostrosti, neb ID-11 jak známo zrno rozmývá - s čipem takovýhle výběr nemáš - musíš to prostě vzít v úvahu ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod gepard75 » pát bře 23, 2007 15:15

zbuddy píše:Mám ho chvíli a nedokopal jsem se k přečtení manuálu a vyzkoušení všech vyfikundací. Zatím fotím spíš na automat a tam je defaultně ISO 100. Vím, že Panasonikům vyčítají softwarové rozmazávání na vyšších ISO. Copak ty hodláš fotit za zhoršených světelných podmínek? Já si myslím, že pro běžné účely automat stačí, takové ty diskuse o rozmazavání fotek na ISO 200 nebo 400 jsou takové onanie jako jestli prodyšnost bundy je 35 nebo 40 l/m2/24 hod.

Pokud netrváš na ohnisku 28 mm a formátu 16:9, tak si kup za stejnou cenu Canon IS S3 nebo dejme tomu Panasonic DMC FZ8....Nebo přidej a kup si amatérskou zrcadlovku Nikon D40 ap.


Ja se prave podle parametru rozhodl pro Panasonica LX2 nebo Olympus 550. Ale chci ten fotak i na skaly,hodit do nejakeho pouzdra a mit ho stale pri ruce,coz u toho Olympuse uz tak moc nejde,protoze je kapanek vetsi...
Spise by mne zajimala kvalita fotek/nebo jake ISO hodi automat na te LX2, kdyz chces fotit krajinu pod mrakem,pri zapadu slunka apod.
Je mi jasne,ze pri dobrem svetle je kazdy fotak dobry a spatny je pouze fotograf :mrgreen:
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 18:22

Lipon píše:Když je málo světla, naláduju Deltu 3200, v případě potřeby pushnu na ISO 6400 až 12800, vyvolam v Microphenu a ostré je to jak břitva.


Nevím, o čem píšeš, toto je vlákno jménem "jaký digitál"
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 18:26

sx02 píše: Lipon: Nemuzes porovnavat digitaly a klasicky analogy. Navic myslim ze tvoje iso 3200 taky bude mit fajne zrno ;-)
Tohle je vicmene vecna bitka analogistu vs digitalistu. (neco jako Corazon vs zbytek sveta ). Oboji ma sve pro a proti.


Analog a digitál lze srovnávat pouze částečně. Ale analogie Corazon vs. zbytek světa je kravina. Corazon je také batoh z látky, navíc zvané Cordura.
Není utkán ze slunečního svitu nebo pavučiny...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 18:53

gepard75 píše:
Ja se prave podle parametru rozhodl pro Panasonica LX2 nebo Olympus 550. Ale chci ten fotak i na skaly,hodit do nejakeho pouzdra a mit ho stale pri ruce,coz u toho Olympuse uz tak moc nejde,protoze je kapanek vetsi...
Spise by mne zajimala kvalita fotek/nebo jake ISO hodi automat na te LX2, kdyz chces fotit krajinu pod mrakem,pri zapadu slunka apod.
Je mi jasne,ze pri dobrem svetle je kazdy fotak dobry a spatny je pouze fotograf :mrgreen:


Do pytle, píšu to znovu, protože kleká Outdoorforum...

Tyto dva foťáky jsou trochu rozdílné kategorie, Panasonic je kompakt, navíc bez hledáčku, Olympus je ultrazoomová EVF. Papírově je snad ve všem lepší Olympus, nemá jen širokoúhlý snímač jako Panasonic. Diskusní fóra o tomto Olympusu jsem nestudoval...Přečtu si konečně doma přes víkend návod na LX2, bohužel foťák bude mít kolegyně, takže si nic neověřím v praxi. Vyděržaj pijaněr.. :D
Naposledy upravil zbuddy dne pát bře 23, 2007 19:00, celkově upraveno 3
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sx02 » pát bře 23, 2007 18:57

(kvalitni) Recenzi na toho olympuse mas tady:
http://www.dcresource.com/reviews/olymp ... ndex.shtml

Zbuddy: dobra priste dam "zbytek sveta" do uvozovek. :roll:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod zbuddy » pát bře 23, 2007 19:05

sx02 píše:Zbuddy: dobra priste dam "zbytek sveta" do uvozovek. :roll:


Pouze na OF existuje ""Corazon vs. "zbytek světa"".
Téma digitál vs. klasika je, zatím, celosvětové....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sx02 » pát bře 23, 2007 19:06

zbuddy píše:
sx02 píše:Zbuddy: dobra priste dam "zbytek sveta" do uvozovek. :roll:


Pouze na OF existuje ""Corazon vs. "zbytek světa"".
Téma digitál vs. klasika je, zatím, celosvětové....

Ale smysluplnosti tyhle dohady vychazi nastejno. Jen meritka (rozmery) jsou jine.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod zbuddy » sob bře 24, 2007 10:11

sx02 píše:
zbuddy píše:
sx02 píše:Zbuddy: dobra priste dam "zbytek sveta" do uvozovek. :roll:


Pouze na OF existuje ""Corazon vs. "zbytek světa"".
Téma digitál vs. klasika je, zatím, celosvětové....

Ale smysluplnosti tyhle dohady vychazi nastejno. Jen meritka (rozmery) jsou jine.


Pročetl jsem si vlákno od počátku, takže bych to definoval takto: CANON :smt023 :smt023 :smt023 vs. zbytek světa!
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sx02 » sob bře 24, 2007 11:35

zbuddy píše:
sx02 píše:
zbuddy píše:
sx02 píše:Zbuddy: dobra priste dam "zbytek sveta" do uvozovek. :roll:


Pouze na OF existuje ""Corazon vs. "zbytek světa"".
Téma digitál vs. klasika je, zatím, celosvětové....

Ale smysluplnosti tyhle dohady vychazi nastejno. Jen meritka (rozmery) jsou jine.


Pročetl jsem si vlákno od počátku, takže bych to definoval takto: CANON :smt023 :smt023 :smt023 vs. zbytek světa!

Vypada to ze ti ta analogie konecne zacala dochazet :mrgreen:
(podle meho osobniho nazoru je to celkem jedno - v rodine mame 2xPanasonic 3xCanon a 1x Olympus, vsechno jsem vybiral ja takze se pokladam za celkem nezajuateho, kazda znacka ma sve pro a proti+specifika. Na druhou stranu canon je skutcene v nasich krajich velmi popularni (nastesti je mozno rict - predevsim diky kvalite+trose marketingu, u olympusu napriklad mi to prijde spise vec toho marketingu nez kvality)) :mrgreen:

Edit: Pokud jsem se te nejak dotkl tak se omlouvam. *
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

jakej ti poradí zde

Příspěvekod jinryd » sob bře 24, 2007 14:59

vlez si tady: http://forum.digineff.cz/ na nějaký vlákno a tam už ti poradějí. Tady moc odborníků asi nebude. Baví se zde o šumu a fotí na "auto" :( :cry: :smt022
jinryd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtv bře 15, 2007 20:05

Příspěvekod jonza » sob bře 24, 2007 18:18

Ja si myslim, ze Canon neni spicka, ale ma vsechny dulezite fce a ostatni parametry ma perfektne vyvazene. Treba ostatni maji lepsejsi blesk, ale zase cekas minutu na dalsi atd... Proste je to super kompromis parametru, casu, ceny a velikosti tela.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » sob bře 24, 2007 19:37

Já dost uvažoval nad nějakým UZ od Panasonicu, ale slyšel jsem, že ten šum je dost znát... Budu se muset poptat kámošky, nedávno pořídila FZ-50.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru