Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 24, 2024 16:25

Tak já vždy, jakmile vytáhnu fotoaparát z brašny, tak popruh fotoaparátu jde hned přes hlavu, právě proto, kdyby mi vypadl/vyklouzl z rukou, což je u mě reálný scénář.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4407
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod apuka » stř dub 24, 2024 16:39

mike píše:jak ti v tom pomuze, ze se fotak (pri foceni) lip drzi?
V tomto asi nijak, max jen v tom, ze ten Canon ma predni stranu a hlavne grip pokryte jakousi gumou, ktera je pomerne dobre prilnava, takze je vetsi pravdepodobnost, ze se "zachyti" k latce bundy/batohu. Sony RX100 je cely z hladkeho a klouzaveho materialu.
Hlavne ale to zafunguje lip, kdyz ruku vytrhnes is fotakem, jak jej drzis v rukavici. Pokud jej nepustis, nevyklouzne jen tak - Sony hned, pokud jej nedrzis i za objektiv.

Edit: Aby bylo jasne - to vyse uvedene, ta vetsi bezpecnost pri manipulaci byla jen jedna vec, ktera prevazila. Dalsi bylo samotne vyrazne lepsi ovladani a drzeni, navic i - pro mne i manzelku - lip "vypadajici" fotky, ktere z fotaku vypadnou, logictejsi menu, zabudovany ND filter a par malickosti.
Kdyby ale Canon trochu zapracoval na G1X MK2 na zpracovani dyn. rozsahu (presneji na orezani svetel) a dal tam alespon podobne dlouhy a slusny objektiv jako na G5X, klidne o stupen mene svetelny, tak by byl ten vitezem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 24, 2024 17:53

apuka
su zvedava, jak se osvedci a jak budes spokojenej.

taky preferuju kompakty s gripem, lip se drzi ale to je trochu i mejma chromajma rukama, kdy rx100 mam problem udrzet, ale to je jak se lzickou, krajeni a tak, rikam tomu uzkej silnej uchop a ten boliii a pak mi samovolne pousti ruka a padaj veci, nebo mam krec a nemuzu prsty roztahnout zpet... ale to asi vetsine jinym lidem moc neva:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru