Digitální kompakt s výměnnými objektivy

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod wawrik » úte bře 10, 2015 21:30

booze: ako to, že originál puzdro nejde pripevniť na popruh? Kamarátka to puzdro mala a k foťáku sa skrutkovalo cez statívový závit. Stačilo tade prevliecť repku s karabínou a bolo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » úte bře 10, 2015 21:49

Neni moc tesne a leze dovnitr jemny ,,bordylek".
wawrik píše:Stačilo tade prevliecť repku s karabínou a bolo.

Na te karabine pouzdro lita a vadi mi to, jak je fotak tezsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Miras » stř bře 25, 2015 8:45

Tak ještě nějaké doplňující info ke Canonu G7 X.
Výdrž baterky zdaleka není tak hrozná, jak by se podle specifikací a některých komentářů na webu mohlo zdát. O víkendu jsem na dětské párty nasekal nějakých 550 fotek a baterka se pořád tvářila, že by ještě pěkných pár desítek fotek zvládla. Podle dostupnćh informací jsem čekal něco výrazně horšího. Blesk prakticky není potřeba, což výdrži očividně hodně prospívá.

A včera dorazila ona univerzální nabíječka li-ion baterek, přes noc jsem do ní baterku hodil a světe div se - funguje to, ráno bylo nabito! :) Výstupní proud 250mA je docela mizérie, ale jako nouzovka dobrý. Je to sice další krám, bez kterýho bych se radši obešel, ale za daných okolností se s tím rád smířím. S cenou 50Kč a hmotností 10g není co řešit.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » stř bře 25, 2015 11:27

Oly OM-D M10 je docela fajn fotacek, jen by to potrebovalo na nektere zabery trochu lepsi objektiv (casem). Zaostrovani (staticke) i se setaky je opravdu rychle, jen pramalo pomalejsi jako u Nikon D7000, od Oly zrcadlovkou E420 zretelne rychlejsi. Dynamicky rozsah JPG je opravdu na urovni JPG z D7000. Ten maly setak je prekvapive slusneho vykonu ve vetsine rozsahu, jen kdyby bylo mensi zkresleni na 14mm. Ostrost je prijatelna, prenost kontrastu na setak fajnovy. Ale asi si objednam automaticky oteviraci krytku z Ebay, bo 37mm je tak mala, ze to vzdy nekam zapadne a zapominam, ze jej mam v rukou #-o.
Ale automaticke vyvazeni bile v nekterych pripadech je docela mimo... Bohuzel, to taky neni specialita pouze Oly, ale vsech vyrobcu - zajimave je, ze kazdemu se pos..e vyvazeni za jinych podminek... Na toto je treba si zvyknout a donastavovat podle konkretnich podminek (jen to chvili trva :-().
A u Olyho je jeste zvlastni, ze fotky ze zasnezene MF za praziciho slunicka a ciste oblohy jsem nedokazal zbavit barevneho nadechu ani rucnim nastavenim bile v RAW - at jsem to nastavoval jakkoliv, vzdy to nekam tahlo na cele fotce.
Jo, a fajn je, ze kdyz u prakticky stejne fotky z Nikonu D7000 zjistim barevnou teplotu a nastavim ji na Oly, tak jsou fotky z RAW naprosto odlisne zabarvene - samozrejme funguje to i naopak a rozdil je docela velky, navic jsem nevystopoval zadnou pravidelnost :roll:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Zdéňa » stř bře 25, 2015 11:51

@apuka: Máš někde na netu ukázkové fotky? Sám ho mám od podzimu s tím větším 12-42 objektivem. Kvalita fotek plně dostačuje, asi nejsem moc schopen poznat rozdíly. Pořídil jsem si k němu tu pevnou 20 od panasonicu. Na večerní foto případně něco s více rozmazaným pozadím je super, akorát na video moc není. Dost hlučně ostří.
Chtěl bych něco širokoúhlejšího než tich 14mm, zatím, ale netuším co koupím.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » stř bře 25, 2015 13:22

Zatim nemam, mam fotak kratce a posledni dva mesice jse :? m nemel moc casu a chuti se hrat se zmensovanim a nahravanim na net (a taky fotky jsou spise dokumentacni, nic moc kompozicne,atd.). No a ted jsem dva tydne v DE v Poruri (kde je nejvyssi "kopec" patnactimetrova halda), ale mam jenom notebook (a odesla my navic mys) a na tom upravovat a hrat se s tim se mi chce jeste mene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » stř bře 25, 2015 20:00

Nechces si o vikendu udelat vylet do Haagu, Amsterdamu, Rotterdamu a neco nacvakat? Ted to mas kousek... :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » stř bře 25, 2015 20:42

Ne. Me az tak ani nelaka. A tento vikend se uz tesim na doma, hlavne ze tady v tomto zvetsenem a rozmnozenem Ostravsku bez kopcu uz koncime :-).
Minuly vikend v sobotu prochcalo, ale v nedeli jsme byli v Koline a Cachach, jen bylo malo casu, priserne svetelne podminky pro foceni katedral zvenci ( presvetlena oblacnost, obrovsky rozdil v dynamice svetel katedraly a oblohy. Nanestesti k tomu v Koline meli mit msi v 9 a ve 12, my jsme prisli po pul desate, mse bezela (to se moc daleko dovnitr nesmi), pokoukali jsme se po okolnich zajimavostech, vratili jsme se pred dvanactou - mse jeste stale bezela (ta sama)... Potom jsme uz jeli dal. V Cachach jsme byli u katedraly asi v pul treti, byla zavrena, vecer mel byt koncert Bachovho oratoria a pry se zkouselo. No, my jsme za hodinku a pul neslyseli ani zvuk zevnitr (a ze by nebylo slyset hrat varhany venku... :roll:). Takze vnitrky jsme nefotili, v Cachcach k tomu byl kolem katedraly a radnice blesi trh, takzev sude spousta lidi a kramu, kteri zavazeli ve vyhledu... Ale neco jsem nacvakal.
Jo, tesil jsem se na zatmeni a jeho foceni, furt hlasili jasno, melo byt mnohem vice zakryto nez v CR. Tak cely den byla oblacnost tak 20-50m nad nami, docela slaba vrstva, akurat na to, aby slunce nebylo videt :twisted:. Samozrejme na kazdou stranu kousek odtud bylo opravdu vsechno pekne videt, jenom tady ho...uby. Ale holuby sli v 10:30 spat na strom - a v 11:15 se koukali, ze maji nejaky blby budik :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » stř bře 25, 2015 20:47

Same pozitiva v tom zahranici :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 26, 2015 8:55

by se mi libilo http://www.fotoradce.cz/objektivy/panas ... -cislo0907 tohle na takovy bezny vylety ven - mam 12-50 ale objektiv je nekdy moc velkej a taky blby, ze se mi pri noseni pres rameno staci fotak dolu objektivem (e-pl3 myslim) a mlati me hranou do zeber a to s necim mensim by si myslim tak nedelal, pac by se nestacel... ale na tech 12mm na zacatku sem si docela zvykla po kompaktech a ma to neco do sebe pro me a navic fakt jen cvakam dokumentacne takze su rada ze zastavim, bliknu a bezim za zbytkem co mi zdrhl... takze malokdy vubec pouzivam ten zoom
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » čtv bře 26, 2015 19:28

Tak jsem dnes zmensil par fotek z Olyho. je to tady. K maximalni velikosti je treba na fotku (myslim, ze jen na prvni) kliknout a potom jeste kliknout vpravo hore u fotky na zvetsovaci lupu s + (a potom je nutne se vratit o stranku zpet, aby se preslo na dalsi fotku - tyto inovativni funkce me z(resp. s)erou).
Nekritizujte, prosim, jsou to rychle, nepripravene cvaky a obcas dost blbe podminky. Snazil jsem se tam dat takovou vsehochut, aby bylo videt, jak si s ruznyma nametama a podminkama Oly poradi. Myslim, ze vsechny fotky jsou z novym setakem 14-42EZ. EXIF by mel u fotek zustat.
Jsou tam videt i nepresne vyvazeni bile (na snehu, pri vychodu slunce - tam jsem dal i upravenou fotku z RAW, kde je +- dobre barevne podani), dal jsem i par vyrezu 1:1. Fotky jsem upravoval jenom mirnym zvysenim kontrastu pomoci upravy urovni, ale mnohdy ani to ne a trocha jsem doostril po zmenseni (a asi obcas zapomel opravit parametry doostrovani na novou fotku, tak je sem-tam neco preostrene).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » čtv bře 26, 2015 20:36

Dekuji, s tim snehem mas pravdu. Nepouziva se na kombinaci ostre svetlo snih sedy filtr?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » čtv bře 26, 2015 21:51

Sedy filtr (pokud myslis na ND filtr) by se hodil na nektere fotky, kde jsem se dostal na hranici moznosti fotaku, ale jinak vyvazeni nepomaha. Pokud vsak myslis sedy (nebo taky bily) "filtr" (nebo poloprusvitnou krytku na objektiv), pres ktery se potom ma delat nastaveni vyvazeni bile, tak nad tim jsem uz premyslel. Ale se snehem v MF bylo pro mne nejvetsi prekvapeni, ze ani rucnim nastavenim pri vyvolani z RAW se neslo plne zbavit zretelneho nadechu do nektere barvy (modra nebo cerveno/fialova) alespon na nekterych (ale stejne osvetlenych :roll:) castech fotek. Ale zrovna tehdy a tam s tim mel stejny problem i Nikon D7000 - jen jemu to tahlo jinam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Lipon » pát bře 27, 2015 14:15

tak kdyz vidim, ze mi snih bude zabirat vetsinu zaberu, musim pocitat s tim, ze expozimetr se bude snazit namerit na "stredni sedou", tedy bude ztmavovat, tak zkusim pridat korekci expozice
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » pát bře 27, 2015 14:37

Jo, to mas pravdu a funguje to pekne - jenze tady je problem s vyvazenim bile a to (rozumna) korekce expozice ovlivni jen pramalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod dudy » pát bře 27, 2015 14:57

Se mi na sníh osvědčil přechoďák, akorát že obráceně než je obvyklé.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 10, 2015 7:39

mam dotaz na znale fotografy... mam doma 12-50 recenze(k oly e-pl3) ale jak je to dlouhy a "tezky" tak mi to prevraci trochu fotak nosenej pres rameno/na krku a pak me mlati hrana fotaku a docela to je neprijemny a po par dnech i bolestivy uz...

premyslim o 12-32 (rezence ze by byl mensi, nepretacelo by se mi to a bylo by to o dost pohodlnejsi.

kdyz su nekde na vylete, stejne vetsinou vytahnu, bliknu, dokumentacne, v prirode navic malokdy zoomuju (mela sem nejaou dobu pucenou pevnou 25 a taky mi to stacilo, holt co clovek nema proste nepouzije...). tech 12mm mi celkem vyhovuje na architektonicky veci, proto zvazuju spis 12-32 nez 14-42...

zase ale se mi libi ta vetsi odolnost 12-50... ale nerada ji nosim a kdyz zas se mi neco nosit chce a su ochotna se omlatit, to mam starej 14-54 2.8-3.5, kterej zas je asi kdyz uz lepsi, kdyz se mi chce to nosit...

tak dost zvazuju, jestli si tu 12-32 nekoupit a nedat pryc 12-50, nebo se na 12-32 vykaslat a nechat si 12-50 i za cenu, ze mam pak omlaceny zebra, boky, kycelni kost... coz v lete na tilko proste neni cim tlumit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Miras » pát dub 10, 2015 12:22

Bych řekl, že sis v podstatě odpověděla sama. Píšeš, že preferuješ širší začátek a zoom klidně oželíš. Z toho jasně ta 12-32 vychází jako lepší volba. 12-50 je velká těžká kráva, která ještě k tomu na začátku (který píšeš, že využíváš nejčastěji) kreslí mizerně. A k čemu odolnost, když nemáš odolný tělo (foťáku)? :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 10, 2015 12:28

asi budu nakupovat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 18, 2015 11:56

tak po par fotkach z vyletu s 12-32 su spokojena, 12-50 uz doma nebydli :) je skladnej, nemlatim jeho koncem o zapnutej bederak a nepretaci mi ani fotak tou hranou do zeber.

ted se jeste naucit poradne fotit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » pon kvě 18, 2015 12:46

ale di - dyt ti to de dobře (viz FB) :wink:

jinak ja taham porad "tezkou kravu" 28 - 84 mm (14 - 42 mm), bo nekdy na ty kytky a zvířenu to potrebuju... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 18, 2015 13:37

jj, to by se urcite hodilo, no. Ja teda nosivam kdyz nejdu natezko 14-54 taky (4/3), ale ta ma taky problem ze si s ni sem tam prastim do prezky u bederaku coz je napytel:( takze kdyz treba jedu jen s jednim baglem a taham tam kramy tak mi ten bederak proste zavazi, ale zas se mi to pres rameno nejlip nosi

blby, ze s kratsim popruhem se mi uz hur vyndava ruka, resim v podstate tak, ze nosivam hodne v ruce ale tam je blby ze se neda kombinovat s holema... takze mam dilema, kdyz se pojedu poprve podivat na velkou fatru, zda uprednostit hole nebo 14-42 :D
Naposledy upravil Mawenzi dne sob zář 3, 2016 20:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte kvě 19, 2015 8:19

uz jsem to tu psal - na zaklade neblahých zkusenosti mam fotak vzdicky v pouzdre - a budto přes rameno krizem pod batohem, takze me bederak vlastne nezajima (to když vim ze obcas budu batoh sundavat a bez nej si nekam vybehnu fotit), anebo mam pouzdro pripnute primo na bederaku, když predpokladam, ze batoh nebudu sundávat a fotim "z cesty"... je to mala nevyhoda, muset porad vyndávat fotak, ale je to bezpecnejsi a uz jsem si zvykl

hole mi vadi primo u foceni, hlavne kdyz je není kde zapíchnout (skaly), jinak nevadi...
Naposledy upravil Quido dne úte kvě 19, 2015 8:25, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod grco » úte kvě 19, 2015 8:22

Njn, umiestnenie fotaku s batohom riesi tolko ludi, ze sa divim, ze este nik neprisiel s nejakym dobrym riesenim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte kvě 19, 2015 8:26

protoze kazdý ma jne pozadavky, predstavy a sva reseni :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod grco » úte kvě 19, 2015 8:31

Podla mna si ludia tieto svoje riesenia vymyslaju len preto, lebo nik nevymyslel nejake normalne standardne riesenie, takze je to proste len nasledok :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 19, 2015 8:32

prave ja pouzdro co mam, to mi fakt vubec nevyhovuje a na bederaku mi to taky nevyhovuje, pro me je nejpohodlnejsi ho nosit proste pres rameno. Nebyt te redukce, tak ziskam centak k dobru a je to v poho, pripadne s necim kratsim je to taky v poho.

k tomu bederaku - pres kapsy ho nepripnu a vepredu u prezky mi taky moc mista nezbyva a navic tam by to bylo pri chuzi asi k vzteku nejvic.

nekdo postoval nekde uchyceni na popruzich, to mam v planu nekdy prubnout, zatim sem to vyresila proste tim, ze 14-54 + redukci s baglem nevozim, vozim jen kdyz mam malej batuzek anebo bez batuzku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte kvě 19, 2015 8:57

na chozeni mam "pistolove" pouzdro, kde je jen fotak a nahradi baterka, jasneze všude bude trochu vadit, ale na tom bederaku mi vadi nejmene - vybitram batohy bez kasicek nebo jen s jednou, kapsa vpravo, fotak vlevo, mirne vpredu... tak mi to proste vyhovuje jako nejmensi zlo a celkem se o poskozeni nemusim bat, trochu to nekdy vadi v technických usecich, ale nijak zasadne, no a když není zbyti, tak to hodim cele do batohu, prolezu a pak zase nasadim :wink:

na ramennich popruzích jsem taky zkousel ruzne uchyceni, ale to vadilo daleko vice a neprijemne tahalo - sak to ma s pouzdrem kilo :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 19, 2015 9:17

to ja mam skoro kilo i bez pouzdra :D pistolovy mam taky, ale s baglem mi to hrozne nevyhovuje.

takze v mym pripade se mi nejlip osvedcilo neco mensiho a je to neco za neco - proste misto 14-54 budu nosit 12-32, je proste malinkatej a ty ohniska ozelim.

ohledne vyslednych fotek su celkem spokojena, ale ja zas nezkoumam aberaci, vinetaci a tak, me staci kdyz na fotce poznam, kde sem byla:D
Naposledy upravil Mawenzi dne sob zář 2, 2017 19:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte kvě 19, 2015 9:20

jasně, to potvrzuje, co jsem psal - univerzální řešení není, bo každému vyhovuje něco jiného 8)

přesně tak :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru