Digitální kompakt s výměnnými objektivy

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod cortez » čtv pro 11, 2014 16:03

Ahoj,
začnu klasicky omluvou, jestli zakládám duplicitní téma, ale v posledních 3 listech jdou témata několik let nazpět a tohle jsem tam nezahlídl. Pokud by se to rozumně spojilo s existujícím, tak proč ne.

K dotazu: sháním foťák na takové rekreační focení na horách, ale hlavně i na focení a natáčení výrobků z kůže na web (tzn. mělo by to zvládnout rozumný fotky z blízka, a zároveň krajinu), protože Samsungmobilfoto není nejlepší vizitkou a povolávat kamaráda se zrcadlovkou se mi pokaždé nechce. Zároveň mám docela omezený limit, takže vlastně nejhorší možná kombinace (univerzální a za levno) :-) Hledám tím pádem hlavně bazar, třeba na Paladixu je toho kotel, jenže toho je právě až moc, laik se v tom špatně vyzná.

Chtěl jsem původně jetou zrcadlovku typu Nikon D3000+, D5000+ nebo D80 či D90, zkrátka něco, co se vyjde na cca max 5tis za tělo s tím, že bych k tomu vzal nějakej setovej základní objektiv a nejdřív zjistil, jestli mi bude vadit to s sebou tahat. Pak jsem si ale vzpomněl, že právě tady na OF jsem procházel thread, kde se doporučovaly a zkoušely kompakty s výměnnými objektivy, a docela mě to zaujalo. Je totiž pravda, že párkrát jsem s sebou zrcadlovku tahal, a někam dál na hory by se mi to brát asi nechtělo, furt je tam to nutkání vzít pohodlnější a menší kompakt. Přemýšlím, že by ten kompakt s výměnnými objektivy mohl být zajímavej kompromis.

Chtěl bych proto poprosit o info, jestli máte s touhle kategorií foťáků zkušenosti (vč. použití Venku) a jestli se vyplatí jít do bazarovýho kousku, nebo jestli příliš riskuju poruchovost apod. Díval jsem se, že se dá za cca 5tis sehnat něco jako Nikon 1 V1 i s objektivem... Limit mám zhruba 4-6 tisíc, víc se mi do toho zatím asi nechce dávat.

Díky předem za odpovědi.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Jary » čtv pro 11, 2014 16:16

Já osobně dnes fotím s kompaktem (Nikon P300) a jsem spokojen. http://kopcochodec.rajce.idnes.cz/
Na mou úroveň fotografování jsem zrcadlo vyhodnotil jako zbytečnou zátěž. V případě upgrade bych právě o pokročilém kompaktu s výměnnýmí objektivy uvažoval. Osobní zkušenosti s nimi nemám, ale známý cestovatel a publicista, který se prezentací fortografii z cest prakticky živí používá Nikon 1 a je spokojen.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Miras » čtv pro 11, 2014 16:27

Koukni na Doporučené fotoaparáty na Digimanii.
A taky jsem chtěl napsat, jestli nechceš za danou cenu zvážil nějakej profi kompakt. Třeba takovej Olympus-XZ2 bys bazarovej v daným limitu sehnal a možná nabídne víc, než bezzrcadlovka se základním seťákem za obdobnou cenu. IMHO jediný plus kompaktu s výměnným objektivem - že máš do budoucna možnost ten objektiv vyměnit :) Ale je otázka, nakolik reálně hrozí, že to využiješ.
Případně Sony RX100, ten by teda byl nejspíš už nad limit, ale cena u něj šla až neuvěřitelně dolů na to, co je to zač. A za ty prachy, za který se dá teď sehnat, je to myslím moc velká paráda!
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod wawrik » čtv pro 11, 2014 16:33

Ten Sony RX100 mala parťáčka na poslednom treku, a je to naozaj paráda. Jo, fotky prírody som urobil lepšie na zrkadlovke, ale všetko ostatné mala lepšie z toho kompaktu. Interiérové fotky pri ohni bez blesku, videá z čajovej továrne atď., prosto všetko, kde sa dala využiť skvelá svetelnosť objektívu 1,8 a nezašumené vyššie ISO. Pritom aj tá príroda z toho liezla veľmi obstojne...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod cortez » čtv pro 11, 2014 16:46

Já vlastně asi netrvám na výměnných objektivech, jen mi uniklo, že jsou profi kompakty.. bral jsem ty s výměnnými objektivy jako přechod mezi zdrcadlem, tzn. nejlíp fotící kompakty.

Ten Sony zrovna na Paladixu někdo nabízí za 6500.. to by se dalo ještě i zkousnout.. hm.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod pickard » čtv pro 11, 2014 17:03

Taky bych se přikláněl k profikompaktu spíš než k ke kompaktu s výměnnejma objektivama.

Důvody:

1) Obvykle je stejně nikdo nemění.
2) Jsou docela neskladný.
3) Z pro mě nepochopitelnejch důvodů mívají debilní ergonomii ovládaní (rozuměj málo funkcí přímo na tlačítku.)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Miras » čtv pro 11, 2014 19:32

RX100 za šestapůl = neváhal bych.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod cortez » sob pro 13, 2014 23:46

Tak ten RX 100 je teoreticky stále ve hře. Mrzutý je, že nový se dá sehnat na netu za 10 tis., tenhle je za šest a půl a bez záruky, s kartou a obalem; navíc by to šlo dobírkou, protože je na druhé straně republiky. Přemýšlím, jestli ten risk za něj stojí..
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod tocak » ned pro 14, 2014 9:47

Ahoj, hele za sebe mohu doporušit Sony a3000, měl jsem spoustu zrcadlovek Nikon D300s,D7000 Canon 20D, Canon 5D Mark I, Pentax K-r. Ale tato Sonka je v mnohém předčí má super kvlaitní výstup, je lehká, skladná, při koupě redukce na M42 objektivy získáš super skla za pár korun. Jen hledáček je docela tragedie, ale zvykneš si na to, chce to kontrolovat vyfocené fotky na display. A mně to i víc baví, je to skoro jako fotit na kinofilm, než si prohlídneš fotku nikdy nevíš jak vlastně vypadá :D
cena nové je 7000,- i s objektivem, když by se ti zaklaďák nezdál za 3000,- prodáš a koupíš redukci m42 a starej objektiv.

Ručně ostřit jde i pomocí hledáčku, protože i když je nekvalitní, obraz se dá při ostření přiblířit, takže zaostříš lépe jak s fullframe zrcadlovkou přes hledáček.
Další dobrá věc na cesty je, že má vestavěnou nabíječku a jde nabíjet jen pomocí usb třeba z PC, nebo externích nabíječek.
Měl jsem jí měsíc na Islandu a fotky vs cena nejvíc super :) kdyby jsi chtěl nějaké info či zkušenosti napiš :)
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 15, 2014 8:15

taky bych brala spis profi kompakt, nicmene - asi bych se nebala fotaku z druhy ruky, fotak z druhy ruky mam uz 5tej a dycky vsechno OK. to tak na okraj :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » pon pro 15, 2014 10:59

Moc zalezi na tom, co vsechno chces s tim fotakem odfotit a jakou kvalitu ocekavas. Fotky vyhledu za hezkeho pocasi zadny problem, s tim RX100 asi ani za mlhy. Ale zkus odfotit zapady nebo vychody slunce, nejlepe v zime nad sneznym polem nebo neco za sera a bude problem.
Pokud Ti staci cca 3x zoom, nepotrebujes elektronicky hledacek ale chces vynikajici fotky odpovidajici zacatecnickym (i nekterym drazsim) zrcadlovkam, momentalne je jeste dobra koupe doprodej pidi bezzrcadlovky Olympus E-PM2 + 14-42 mm II R za cca 7500, napr. v Megapixelu. Svetelnost nahradis vyssim ISO. A pokud Te to chytne, muzes system v budoucnosti rozsirit. Ale video mozna bude o neco lepsi mit SONY, nevim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » pon pro 15, 2014 11:14

@tocak:
nic proti A3000, foti vyborne (ma ji kamarad), ale proc porizovat CSC mirrorless digital, kdyz takrka ve stejnych rozmerech se da poridit plnohodnotna zrcadlovka...?
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod cortez » pon pro 15, 2014 14:00

Děkuju za odpovědi, nakonec to dopadlo trochu odlišně. Objednal sem z Mallu kapucovýho Aprona, na kterýho jsem si brousil zuby už rok, tak jsem si nadělil konečně péřovku (doufám, že nebudu litovat, že sem nevzal spíš Telura, když už tak už). Na foťák mi teď nezbude, ale aspoň důvod si o tom víc nastudovat, protože za ten cca měsíc, co jsem si tu a tam něco přečetl, zjevně při dnešní nabídce nestačí.
Každopádně děkuju za tipy, aspoň se mám od čeho odrazit. Každopádně zkusím bazar a pár konkrétních kousků - ten Sony RX působí dobře, zkusím ještě prostudovat ten výměnnoobjektivovej Nikon. Asi jsem vysazenej na značky, ale Olympus mi je trochu tak nějak nesympatickej, i když nejde o vůbec nic racionálního..
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » pon pro 15, 2014 15:16

quido, nic ve zlem, ale neda :-). nebo mi najdi zrcadlovku vazici napr. pod 500g spolu se zakladnym setakem (konkretne Oly OMD M10 s klas. setakem a to je jeste z tezsich bezzrcadlovek s kovovym telem) nebo kdyz neni treba EVF hledacek, tak napr. nize zminena Oly E-PM2 vazi 380g i se zakladakem. A rozmery jsou taky mensi. (Ale nevim jak je to s A3000). No a co se tyce kvality fotek jak v JPEG tak i RAW, zrovna uvedene dva fotaky strci do kapsy prakticky vsechny zacatecnicke zrcadlovky a taky vetsinu streni tridy prakticky ve vsech ohledech (dynamicky rozsah, sum, vysoke ISO)...
Abys nemyslel, taky jsem "zrcadlovkar" a dlouha leta jsem si myslel, ze CSC jsou blbost, ale mel jsem moznost si vyzkouset OM10 a fotky z nej a Nikonu D7000 se daji rozeznat pouze podle pomeru stran. Resp. Ty lepsi jsou spise z Oly...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » pon pro 15, 2014 15:27

Cortezi, pokud bys nakonec skoncil u "vymennoobjektivu", tak radeji zapomen na Nikon (a taky na Canon). V te oblasti jejich stroje jsou trochu mimo kvalitou obrazu, vykonem i vybavenim a dost hodne mimo celkovym pomerem cena/vykon.
nejlepe udelas, kdyz si zajdes do obchodu, kde si muzes vzit do ruky, pripadne i si par fotek nacvakat na vlastni kartu s nekolika ruznymi fotaky - jak kompakty tak i CSC. A vsimej si, jak se ktery fotak ovlada, nakolik Ti vyhovuje drzeni, ovladaci prvky, atd. Pokud budes mit vlastni fotky, tak se muzes podivat, ale radeji zkus vyhledat nejake testy (idealne z tych samych stranek pro vsechny vybrane) a porovnej stejne fotky, jak se Ti budou libit, dej si to dokopy se svymi pozadavky a vyber, co Tobe vyjde nejlepe. Nedej pouze a jenom na nejake testy, fotit s tim strojem budes Ty, ne testovatele a Tobe muze vadit nebo naopak vyhovovat neco jineho, jak jim.
Jinak schvalne si zkus potom i nejake ty Olympusy (z kompaktu spise Stylus 1 ale to je uz dost mimo Tvuj cenovy limit). Budes mozna prekvapeni. Ta jejich rada OM-D a E je fakt spicka v oboru i technice. Ale zase se opakuji, Ty budes fotit, Tobe to musi vyhovovat, ne nekomu jinemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 8:30

@apuka:
měl jsem na mysli např. Olympus řady 4xx, ale je fakt, že to už je starší záležitost, ty čipy už jsou zastaralé a Olympus se jaksi už zrcadlům nevěnuje - nicméně, pořád dávám přednost těmto zdrcadlovkám... soudím, že doba, kdy CSC plně nahradí zrcadlo je ještě před námi - prohmatal jsem si dost těchto foťáků, a udělal jsem si takový názor
8)
jinak máš pravdu, mně se ale uvedené Soňáky zdají nepovedené zrovna tím hledáčkem - to je ta nejpodstatnější věc, co, kromě vlastní optiky, odlišuje kompakty od zrcadlovky -
takže chodím stále dál s tělem staré E400 (malé lehké, spolehlivé) a do hor beru ty levnější setové objektivy, jinak mám celkem čerstvě ZUIKO DIGITAL 14‑54mm 1:2.8‑3.5 II - a to je něco!
:smt023
jinak souhlasím s tím, co píšeš - pokud opravdu dobrý digital, tak ty nové olympusy, navíc jsou vodě a prachu odolné, ale to je fakt jiná cenová liga
:roll:

ale abychom nemátli Corteze:
jestli to pomůže, tak já jsem to udělal tak, že jsem koupil z druhé ruky tělo E400 (za kolik už přesně nevím, ale do 5 tisíc to bylo určitě) a měl jsem základní setové objektivy ještě z původní E410, kterou jsem rozmlátil - kupodivu objektiv zůstal v pořádku - ty seťáky by se dnes měly dát sehnat taky za slušné drobné... čili myslím, že můžeš mít slušné malé zrcadlo kolem 10 tisíc, pokud nebudeš trvat na novém stroji
...teď jsem koupil ten zmíněný profi objektiv za bratru 15 tisíc, čili mám podle mého dobré a lehké zrcadlo do 20 tisíc... takže pokud se rozhodnu vláčet foťák, beru tento, jinak fotím iPhonem
(nicméně, ač to může znít nesmyslně, uvažuju o nějakém malém kompaktu, protože u toho iPhone při focení rychle ubývá baterka - je to nekonečný boj)
:wink:

každopádně zůstává pravdou, že fotky ze zrcadla, nebo dobrého CSCčka jsou úplně o něčom jinom, než z kompaktu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 16, 2014 14:17

tak hlavne ty stary oly zrcadlovky se daj s objektivama koupit za par supu, protoze se zanikem oly zrcadlovek se dneska zbavuji lidi zafakt smesny peniz tech objektivu (14-54 f2.8-3.5 sem videla i za 3500)... ale porad tam je zas to, ze je to uz starsi, vic sumu diky starsim algorytmum, bude to porad vetsi a tezsi a min skladny...

a vlastne idealni, ze pokud na to ted mas cas, tak muzes osahavat, ozkouset si od znamych, co by ti tak vyhovovalo a vic to promyslet :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 14:53

fakt za 3.5k ?! :shock: (snad nebyl poškozený) :wink:
zbavovat se dobrého skla? no nevím... jen jsem blb, že jsem kupoval nový :roll:

pokud nechceš dělat plakáty, tak ten šum ani další neduhy poněkud starších technologií nejsou zase tak tristní - si vem, na čem jsme fotili v 80tých letech, a že by to byly obecně nějak horší fotky, to se říct nedá - podstata všeho úspěchu je mít dobré oko, nějakou tu zkušenost a dobrou optiku, to tělo musí být spíše spolehlivé, než nadupané různými efekt a finesami - to nepotřebuju, zvláště ne na horách...
*
a výrazně težší a větší zrovna v případě Oly to není - a jsou určité hranice, ono držet malý lehký foťák s těžkým objektivem (sklo je sklo) bez pořádného gripu není žádný med...
mně osobně zajímá hlavně poměr cena/výkon )myslím teď ten základní výkon - co to umí navíc mne tolik nebere), a u těch nových technologií mi zatím vychází ta cena vysoko - tady je pěkný článek k tématu:
http://digiarena.e15.cz/olympus-om-d-e- ... ky-olympus
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod tocak » úte pro 16, 2014 16:45

Mě třeba EVF hledáčky u Sony špatné nepříjdou, jen A3000 je výjimka, nevím proč se tak rozhodly asi kvuli ceně. Jinak A6000, Nex-6, Nex-7 mají hledáčky super. Třeba u EVF je super že si přiblížíš v hledáčku snímaný obraz a ostříš manuálně, což u zrcadlovky i fullframe nejsi schopnej tak dobře udělat. Nemáš prach v hledáčku, vydíš všechny informace o fotce, atd prostě je to display (nejvetší nevýhoda podle mě je, že to žere baterii) přes zrcadlovku si můžeš koukat jak dlouho chceš :D a jinak lowendové zrcadlovky Nikon i Canon na tom nejsou taky moc dobře (ale můžeš říci, že máš zrcadlovku) a váhově jsou težšší a větší. Jinak nejdůležitější zajít do prodejny a vyzkoušet. Bez toho se foťák moc vybrat nedá, třeba Megapixel, nebo Fotoškoda pomůžou poraděj a všechno si tam můžeš vyzkoušet a udělat si obrázek sám :)
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 19:18

tak jasne, porovnavat jednotlive modely a bavit se tu o tom muzeme hodiny, lowendove modely bych ani v jinych oborech nedoporucoval obecne...
ja to bral s ohledem na ty dotazy - kdo se takto pta, je zrejme zacatecnik a takovemu bych radil si sehnat za co nejmin penez slusny pristroj, tak proto doporucuji koupit starsi telo ve slusnem stavu a k tomu objektiv a jak jsem se dnes dival na fotobazary, tak se to da v pohode poridit kole, pripadne i pod 10k,
a ty olympusy rady 4xx jsou fakt male a lehke, to klidne muze tem sonakum konkurovat...
a kdyz to jednoho chyti za srdce a nebude mu tato technika uz stacit, muze uvazovat o necem lepsim a uz asi i bude vedet, co potrebuje, ale to uz bude latka pomerne vysoko
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod dudy » úte pro 16, 2014 19:39

Za Dudyho:
Bazarovej Pentax K7 (nebo levnější K 30) s WR objektivem.
Viděl sem K7 i s 18-135 WR za desítku.
Komplet utěsněný plnohodnotný zrcadlo co seká 900 obrázků na baterku v případě K7, nebo nabízí napájení tužkovkama (K30).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » úte pro 16, 2014 20:08

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 8:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod mike » úte pro 16, 2014 20:18

booze píše:Posledni kompakt se stal obeti nasranych kozorozcu alpskych...

Muzes to rozvest? Klidne v jinem vlakne. Kozorozcu uz jsem v Alpach potkal spousty a vzdycky se chovali mirumilovne i kdyz jsem byl par metru od nich a proti foceni taky nic nemeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » úte pro 16, 2014 20:26

@Quido nedavno jsem tu politival vsechny, co kdy utratili jediny peniz za olympus zrcadlovku 4/3 :) Vubec jsem netusil ze se jeste daji koupit na to nove objektivy :) Ja myslel ze majitele to ted rozdavaji zadarmo :)

@booze: tam asi neni moc co resit, E-PM2 ti nabidne o nekolik stupnu vetsi kvalitu a stale mas moznost do budoucna poridit dalsi objektivy dle tvych preferenci. Ty klasicke kompakty maji 1/1,7" cip a tenhle segment komapktu je v podstate na vymreni :) Za pul roku uz to neprodas ani za polovnu kdybys nahodou chtel :)
Musis se ale rozhodnout, zda E-PM2 je pro tebe vhodny co se velikosti a odolnosti tyce. Ty bezzrcadlovky jsou male, ale porad vetsi nez klasicky komapkt kor se skladacim objektivem :)

tocak: A3000 byl imho takovy neprilis povedeny pokus Sony, ktere chtelo nalakat na novy system lidi, co musi mit fotak vypadajici jako zrcadlovka :) proto i do takto levneho modelu dali EVF aby efekt radoby zrcadlovky byl vetsi :) Ale pokud nekdo foti teleobjektivy, tak muze mit takove telo prinos :)
A6000 ma skvely hledacek. Jen jsem ho osobne pouzil za pul roku asi 2x :) Ale to je o stylu a druhu fotografovani, on se treba nekdy hodit bude :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 20:56

booze píše:....
fotim lidi na horach, lidi na lyzich, lidi na skalách a nejake domaci fotky kamarada bendera :) nosim v kapse na sedaku a nebo na bederaku batohu. obcasny oter o skalu prechod teplo/zima.


z techto bych ja bral ten posledni, ale s ohledem na uvedeny obsah citace doporucuji radeji ten druhy
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 21:02

scinkk píše:@Quido nedavno jsem tu politival vsechny, co kdy utratili jediny peniz za olympus zrcadlovku 4/3 :) Vubec jsem netusil ze se jeste daji koupit na to nove objektivy :) Ja myslel ze majitele to ted rozdavaji zadarmo...


a to jako proc?
s E400 jsem udelal 80% svych nejlepsich fotek z hor, a to mam jeste dalsi zrcadlovku (jenze to na hory netaham, to je tak atasu) ;-)

ono fotak dela jen 30% uspechu, dalsich 30 % je clovek za objektivem a zbytek je uceni, pile a stesti...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » úte pro 16, 2014 21:07

Tu bezzrcadlovku clovek opravdu uz bohuzel do bederaku neda :) Ty komapkty taky dobre poslouzi, ale v tom pripade bych dal prednost uz tady nekolikrat navrhovany RX100 :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » úte pro 16, 2014 21:32

a to jako proc?


No me prisel ten koncept divnej uz od zacatku, takze jsem se nedivil kdyz olympus ten system zabalil a v podstate ty veci jsou hadam neprodejny a nebo za nejakou symbolickou castku. Pokud si nechas ten fotak forever, tak asi v pohode. Verim, ze se tim daji udelat dobre fotky, to jo, stejne jako se soucasnymi m4/3. Jen by me osoben mrzelo rvat prachy do mrtveho konceptu, kdyz bych mohl prejit treba m4/3 a urcite by se mi tam libilo vice nez se zrcadlovkou :) Ale pokud ti to vyhovuje tak proc ne :)

No moje, zas ne tak moc stara, kinofilmova zrcadlovka uz taky nebude moc dobre prodejna, aspon objektivy jsou stale hodnotny dokud nedojde k moc rychle smrti i u canon DSLR :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » úte pro 16, 2014 21:47

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 8:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 22:10

@scinkk:
takhle ja neuvazuju... pro mne to je - a pred 10ti lety byla asi jedina - moznost, jak tahat zrcadlovku po horach (D600 proste na hory vlacet nehodlam), koncept 4/3 jsem nejak zasedne neresil... dokud to bude fungovat, tak si to Ecko necham, protoze podle mne porad zrcadlo je zrcadlo a neni dosud ekvivalentne nahrazeno, a potom, ty ceny opravdu dobrych CSC jsou silene...
spise prave v teto dobe, kdybych nic nemel, bych byl na rozpacich - at si kdo chce co chce rika, mi pro mne dosazitelne CSC aparaty nesedi a sebelepsi EVF hledacek proste neni zrcadlo, asi zatim, je nasnade ze jednou to zrcadla zatlaci, i kdyz nevim jetli je to dobre - hodnotit to nehodlam
:wink:
no a sebevybavenejsi kompakty maji jeden porad stejny neduh - nedostatecne sklo
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Další

Zpět na Fotografie v outdooru

cron