Digitální kompakt s výměnnými objektivy

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » úte pro 16, 2014 22:41

Quido: jo tak to zas jo. Musim rict, ze foceni pres zrcatko ma svoji magii :) Ja se posledni par let uz jen z 99 % venuji foceni krajiny a nejak k tomu nepotrebuji ani zrcatko ani EVF a na kvalitu fotek to snad vliv nema :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » úte pro 16, 2014 22:54

.
Naposledy upravil booze dne úte bře 26, 2024 23:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » úte pro 16, 2014 23:30

mne to taky zajima - kvalitni sirokac ma velke kouzlo, ale co ty filtry? :wink:

jinak krajina je nejlepsi modelka a cas nejlepsi osvetlovac, ale talent se nezapre
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » úte pro 16, 2014 23:37

.
Naposledy upravil booze dne úte bře 26, 2024 23:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » úte pro 16, 2014 23:39

@booze: tak to dekuji za pochvalu :) Od dubna mam sony a6000, starsi fotky jsou z NEX f3 a skoro vsechny fotky krajinek jsou brany sklickem SEL 1018F4, tohle sklo uz skoro ani nesundavam :)

RX100 jsem nikdy v ruce nemel a popravde ho vlastne detailne neznam, ale i tak mam ve fotaky sony duveru :) Skoda jen, ze nema trosku sirsi sklo, aspon ekv. 24mm, ale to je obecne problem skoro vsech kompaktu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » úte pro 16, 2014 23:48

Ne filtry nepouzivam, polarizak je na takhle siroky sklo k nicemu a UV jsem nejaky kupoval kvuli ochrane, ale i kdyz byl v slim provedeni tak uz mi lezl do fotek tak zatim jedu bez nej :)
Mam jen ND filtry na delsi casy, ale jelikoz s sebou netaham stativ, tak je pouziji jen vyjimecne.
Dneska drtivou vetsinu filtru nahradi postprocesing :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » stř pro 17, 2014 0:00

.
Naposledy upravil booze dne úte bře 26, 2024 23:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » stř pro 17, 2014 8:23

jak jsem psal, dneska bych měl taky veliké dilema... tehdy bylo jasno - velikost a váha rozhodly, z těch dvou bych určitě volil výměnný objektiv, i když uznávám, že manipulace s ním je obtížnější
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 17, 2014 10:01

Quido - nekecam, neposkzeny. Sice asi starsi verze (ty novy jsou tusim jen rychlejsi) tak me to dost prekvapilo. Ja prave koupila od kolegy staryho lumika, tak sem si pred par lety k tomu sehnala dve skla a obcas experimentuju (jinak vozim xz-1 teda pac se vleze do kapsy na bederaku :D a timhle moc nefotim, pac to neumim a peknou fotku stejne nikdy neudelam. a kdyz sem se divala, za jaky ceny to muzu prodat, kdyz sem zvazovala, ze se toho zbavim, tak sem zjistila, ze sem to mela prodat pred dvema lety, abych na tom neprodelala jak svin:D pac za to co bych to prodala si pomalu koupim leda tak setak k cemukoli jinymu... tak sem si koupila druhoruky om-d s redukci (jako musim rict, ze proste ty gripy u tech bezzrcatek nejsou zadna slava hlavne s tou 50-200 :D.

Scinkk pokud nefotis zrcadlovkou, ani bych ti neverila, tvoje fotky sou tak krasny, ze uz ani nemusim jezdit do prirody a staci se na ne divat:D (a taky ti neskonale priserne zavidim, jak mas nadherny fotky, pac ja proste nejsem schopna se prehoupnout z kategorie "tak do rodinyho alba to jeste de" :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » stř pro 17, 2014 12:41

booze:
tezka volba :)

S tou odolnosti - no ono kdyz flaknes s RX100 ci tim Olym tak to dopadne asi spatne u obou. Spis ze ten kompakt pri vypnuti zasune objektiv, takze v tom momente je snad trosku mensi riziko ho znicit.
Horsi je ta kompaktnost, na tu bezzrcadlovku to uz chce neco jako brasnicku nez pouzdro. Musis to mi tak nekde zavesene nebo v batohu. Ja zatim to zaveseni nejak nevyresil (kor s malym batohem), takze nosim fotak v batohu, takze co fotka, to batoh dolu :)
Ono uz je i lehce opruz i sundavani a nadavani krytky objektivu :)

Pokud nemas zatim tendenci opustit to nejbeznejsi ohnisko 28 - 100m tak urcite RX100 poslouzi velmi dobre a fotky budou zrejme zcela srovnatelne. Ale u bezzrcadlovky budes mit vzdy moznost treba i casem prikoupit jiny objektiv. A popravde, takovy sirokac je polovina uspechu u fotek krajin :) Sice to muzes nahradit panoramatickou fotkou, ale u te se zas hur vychytava kompozice a tak :)

Co by me osobne vadilo, tak to, ze displej se neda vyklopit (to ma az RX100 III) a nejsem si jist zda to ma tak i ten Olympus.

A6000 je skvely stroj, ale kdybych kupoval telo ted tak bych klidne vzal i nizsi model 5100 a i strasi nex5t maji taky skvely senzor a mrnave telo. U sony podle me dostanes vyborny pomer ceny a kvality. Ale dost zalezi i na objektivech a ty sonaky maji v zakladu sice kompaktni sklo ekv. 24-70mm ale ten zas tolik kvalitou nevynika kor na tom zacatku 24 je to horsi.
Velikostne a hmotnostne to asi vyjde stejne jako Oly ale senzory maji lepsi sonaci.

@Mawenzi: tak to taky moc dekuji za pochvalu, nic fotografa nepotesi vice :) nj zrcadlovky - treba to aspon podporuje teorii, ze na velikosti nezalezi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 17, 2014 14:15

sem napsala sahodlouhej prispevek, pak na chvili odbehla a ono me to odhlasilo a prispevek zmizel :evil:

ja nosim pres rameno, "vzhuru nohama" jinak me to mlati to kosti (asi panevni?) a obecne pres rameno neco vetsiho je s baglem nepohodlnyho pro me ale co sem mela chvili pm1+14-42 tak ten mi vubec nevadil, prakticky to clovek neciti a tim ze je to relativne maly tak to ani nezavazi, snad jen pri predklonu:D

to by chtelo vyzkouset, jak by cloveka stvala ta manipulace s tim, kdyby to uz bylo vetsi nez do kapsy nekde po ruce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » stř pro 17, 2014 14:31

Ja ted premyslim prave nad nejakou nezrcadlovkou, ale s EVF (s pentaprizmou se lepe foti o tom zadna, ale ted se da uz i video, napr. na vyhledove panoramy, na veci, detaily, ktere neobsahnes jednou fotkou, atd a na video je EVF super kdyz na slunci na LCD nevidis nic - uz se stalo, ze s D7000 dvouminutove vide z kopce, co vsechno hezkeho neni videt a doma zjistis, zes natocil pouze nebe nebo kameni kolem :-)). Zatim je favorit Oly M10 se dvema zakladaky, ale premyslim i o Sony A6000, jen mne tam odrazuje ta "kvalita" setaku a dalsi velkou palku za supr objektiv se mi nechce davat. Pana G6 jsem vice-mene vyradil kvuli ponekud horsi kvalite fotek, resp. mensimu DR.
Jinak alespon u EPL5 a OM10 (nevim jak u EPM2) maji fotaky Oly kovove telo, ne plastove, takze spise neco vydrzi. Objektiv je asi stejne zranitelny.... A novy kompaktny EZ setak je po vypnuti docela maly (jen mi prijde, ze klasicky setak je lepsi obrazove).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Miras » stř pro 17, 2014 15:17

Jen bych doplnil, že výklopnej displej už má i Sony RX100 II. Plus o něco málo lepší čip a sáňky na příslušenství. Ale zas stojí o pár tisícovek víc.
A RX100III má dokonce i ten širší začátek, elektronický hledáček a ND filtr. Ale zase o dost kratší konec a cenou je už někde úplně jinde. Život je holt otázkou priorit :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod booze » stř pro 17, 2014 17:02

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 8:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » stř pro 17, 2014 18:18

apuka píše:.... a na video je EVF super kdyz na slunci na LCD nevidis nic ...


jen poznamka: za sebe - mne video nezajima; LCD na zrcadle pouzivam tak sporadicky, ze ho tam vlastne ani nepotrebuju, max na ukazovani fotek nekomu, nez se dostanu ke kompu; EVF nemam rad
:wink:

@booze:
mam podobne prihody ze "specializovanych" prodejen, dokonce jsem nekolikrat byl upozornen stylem " to nebudete potrebovat"
:)

@Mawenzi:
nosim velke pouzdro na bederaku, takze moc neprekazi - nekde jsem to tu nafotil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 17, 2014 18:41

Quido - to nosis na boku nebo vepredu? vepredu sem kdysi zkousela a ukazalo se, ze uplne k nicemu pro me, na boku by to moooozna slo ale tam uz je spis batoh
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » stř pro 17, 2014 19:05

apuka: ja bych se toho sonackeho setaku uplne nebal, pokud nemas nejake vyslovene vysoke naroky, je to porad dobre, lehce nadprumerne sklo. Jeden z hlavnich duvodu jiste obecne kritiky na netu (ktera se vztahla na cely objektiv), je podle me hlavne tech 24mm - ten obejktiv pak hodne soudkuje. Pokud clovek foti do jpg tak je celkem jedno, ten fotak to umi dobre potlacit, ale z rawu si to clovek musi zkorektovat sam. Bohuzel ale nemuzu soudit z osobnich zkusenosti. Ja ten setak mam pres pul roku a jeste jsem ho nepouzil :) Ale to jen z duvodu, ze jsem nepotreboval jit pres 28 mm.
Kratce jsem pouzival starsi sonacky setak a byl jsem s nim spokojen, dle mnoha testu i mych porovnani je tento powerzoom dokonce lehonce lepsi v obrazove kvalite nez ten starsi.
Ja moc nemam rad ten motorovy zoom, ale treba bych si na nej zvykl. Na druhou stranu na video muze byt naopak ten motorovy lepsi, ale nevim, video nenatacim.
A je pravda za ta kompaktnost objektivu je moc prijemna.
Netusim jak by dopadlo porovnani tohodle setaku s powerzoomem od Oly, Oly ma v kvalitu objektivu mou plnou duveru, takze mozna je to i lepsi volba. Kazdopadne pro outdoor maji podle me tyhle powerzoomy velke plus.

K noseni fotaku (tech vetsich :)
Videl jsem u jedne slecny, ze mela brasnu normalne popruhem pres rameno ale brasnu se zrcadlovkou si davala na vrsek batohu na viko, takze stacilo pro brasnu sahnout a fotak vyndat.
Me by asi vadilo ho mit i nejak na boku, mam rad volny prostor pro ruce abych mohl padlovat rukama :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod scinkk » stř pro 17, 2014 19:20

@apuka: jeste k tomu setaku, jsem ze zvedavosti kouknul dxomark - link zde pokud to bude fungovat
Sonacky setak dokonce vychazi o krapanek lepe v ostrosti nez setak Oly dle jejich metodiky testovani - ale ten novejsi skladaci tam jeste netestovali pokud sjem hledal ten spravny
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 18, 2014 7:41

to je zajimavej postreh s tim vikem batohu, to zkusim nejak nasimulovat a vyzkouset (su totiz lemra a nemam na bezzrcatko zadnou brasnicku, nosim ho normalne v platene tasce pres rameno kdyz du s muzem a on nese batuzek, nebo s baglem ho nosim na volno a do batohu mam jen malou platenou "nakupku" :D ale ja su fotolemra, fotit neumim, vic veci nenosim, tak ziju v domneni, ze brasnu netreba kdyz mam s sebou jen fotak s nasazenym objektivem a jinak nic...

scinkk jo jak pises o tom posprocesingu, sem dycky myslela, ze takova fotka z fotaku vypadne ronvou, kdyz clovek umi fotit (i za pouziti tech filtru), budu si muset neco nastudovat, treba se budou dat z nepeknych fotek udelat i uchazejici v zoneru :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » čtv pro 18, 2014 8:21

mam to vlastně tak trochu naboku a trochu vepředu - zkoušel jsem to všelijak, i na tom víku a různě, ale tohle mi vyhovuje nejlépe, respektive vadí nejméně... úplně na boku to není dobré, bo to pak vadí hůlkám, úplně v předu to taky není ono, ale tohle je prostě vyzkušené a je to kompromis, nebo chcet-li, nejmenší zlo...
(někomu to ale vyhovovat nemusí)
...a je jedno jaký mam batoh, jestli jdu nalehko nebo natěžko - a taky je foťák po ruce a mám hned k němu přístup, jen odklopím víko brašny a je to.... má to jednu nevýhodu, která mne štve a kterou bohužel musím zkousnout - je nutná velká opatrnost při sundávání batohu...
:roll:
až bude chvilka, tak se do toho nasoukám a zkusím znovu vyfotit
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » čtv pro 18, 2014 8:34

@scinkk: mne se prave nelibi moc ty vysledky. ostrost ciselne vyjde sice lepe, ale cip ma 24Mpix a Oly jen 16Mpix, takze v konecnem dusledku obraz na cipu vyjde ostreji ten Olympus. A nelibi se mi tak velka vinetace, ja fotim dost obrazy s velkym dynamickym rozsahem a tam ta kompenzace se obcas dost projevi. Ale nikde jsem objektiv osobne nezkousel, takze jsou to jenom teoreticke uvahy. S novym Oly setakem jsem nejakou hodinu fotil v ramci Oly akce, tam mi prisli fotky nedoostrene. Ale to jsem nijak moc nenastavoval fotak, bo nebylo moc casu a radeji jsem fotil a RAWy jsem jeste nestihl "vyvolat".
Ono v konecnem dusledku je to vzdyckz otazka konkretniho kusu objektivu, ten rozptyl je nekdy opravdu velky...i kdyz zrovna u Oly je asi mensi jak prumer.
@Quido: Ja taky nemam rad EVF (psal jsem ze hranol je hranol 8)), ani nejsem velky "filmar", ale ted chci lehky a skladny fotak, coz nevychazi na zrcadlovku a uz vubec ne s pentaprizmou a jak jsem psal s obcasnym nahranim vyhledu, kde je EVF nedocenitelne. Jednodussi by bylo si na to sehnat levnejsi kameru, ale s hledackem vyjde i nejlevnejsi na vice jak bezzrcadlovka a tu pridanou hodnotu bych ja nevyuzil. Jinak EVF od doby Pana FZ-30 pokrocily hodne dopredu a alespon u M10 je hledacek opravu prijatelny, rekl bych ze predci i nektere opticke hledacky u nejlevnejsich zrcadlovek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » čtv pro 18, 2014 8:47

Mawenzi píše:sem dycky myslela, ze takova fotka z fotaku vypadne ronvou, kdyz clovek umi fotit (i za pouziti tech filtru), budu si muset neco nastudovat, treba se budou dat z nepeknych fotek udelat i uchazejici v zoneru :D
(skoro) takove fotky vetsinou mohou i z fotaku vypadnout rovnou - chce to jenom ten fotak pred fotkou poradne nastavit, protoze postprocessing sice fotce pomuze, ale spatne odfocenou scenu (a to uz nerikam nic o spatne zvolene scenerii) tezko napravis. Takze udelas lip, kdyz si radeji nejdrive nastudujes potrebne nastaveni fotaku a ze kdy co a naco pouzit. V idealnim pripade je postrocessing minimalni (prakticky pouze doostreni, pripadne maly orez).
Ale ze vseho nejdulezitejsi je se naucit "videt" - kdo zajimavou scenerii nevidi, ten ji taky nevyfoti. A to se uci docela tezko a dlouho - napriklad prave koukanim fotek nekoho, kdo "vidi" (napr. scinkk) a potom neni k zahozeni ani takova pomucka, co pouzival i (myslim) Kendy v Basnicich. Tj. udelat si z prstu "filmove policko", aby se videlo, co se nafoti - je to lepsi jak se na to koukat na LCD fotaku. Muze taky pomoci jednoduse vyriznout v kusu tvrdsiho papiru diru ve tvaru a v pomeru stran fota ve fotaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » čtv pro 18, 2014 9:15

apuka píše:@Quido: Ja taky nemam rad EVF (psal jsem ze hranol je hranol 8)), ani nejsem velky "filmar", ale ted chci lehky a skladny fotak, coz nevychazi na zrcadlovku a uz vubec ne s pentaprizmou a jak jsem psal s obcasnym nahranim vyhledu, kde je EVF nedocenitelne. Jednodussi by bylo si na to sehnat levnejsi kameru, ale s hledackem vyjde i nejlevnejsi na vice jak bezzrcadlovka a tu pridanou hodnotu bych ja nevyuzil. Jinak EVF od doby Pana FZ-30 pokrocily hodne dopredu a alespon u M10 je hledacek opravu prijatelny, rekl bych ze predci i nektere opticke hledacky u nejlevnejsich zrcadlovek.


ale jo, souhlas - jsem rad ze se ted nemusim rozhodovat - psal jsem to, co by mne pri eventuelnim rozhodovani asi dost ovlivnovalo...
asi si pockam az se ty CSc posunou dolu cenove, aneb prijde nejake jiné reseni, zatim zustanu u sveho starickeho Oly - mam uz par veci vychytanych, tak budu resit az uplne umre
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » čtv pro 18, 2014 9:18

pratele, kamaradi - kdo z vas ma ucet na FB, a mate zajem se kuknout, sdelte mi nick do SZ, a ja vam dam pristup a link na me fotky (jsou pochopitelne zmensovane)
*
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 18, 2014 9:23

apuka tak to je jasny, jenze bych rekla, ze ohledne nastaveni znam ty souvislosti jak to funguje clona/cas/iso ale nemam moc to voko, no... jen sem tim chtela rict, ze je supr, ze i kdyz ti to takhle presne zrovna nevypadne, ze se to da i doladit postprocesem (kterej ja teda neumim, maximalne orezavam).

me tam dost vyrazne chybi to oko na to, co by se dalo, coz je nejhorsi, pac to jak pises je neco, co se uci velmi spatne a velmi dlouho.

edit: tudiz jako na dokumentaci "joo, tam sme byli dobry" ale na ukazovani lidem to moc neni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » čtv pro 18, 2014 10:24

z toho si nic nedělej - je to dar - a každý nemůže mit všechno ...
já zase třeba mám jen pasivní hudební sluch, sice poznám co je falesně, dokonce i něco zahraju, ale zpívat prostě NESMÍM
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 18, 2014 10:27

no ja fakt, ze nemam hudebni sluch vnimam naprosto pozitivne, pac v my pritomnosti bys zpivat mohl :D (coz desne stve myho muze, zvukare, kdyz mi neco pousti xe se treba kapela zlepsila, ja casto ani nepoznam rozdil :D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Quido » čtv pro 18, 2014 11:23

ja to teda poznam - kde co, kazdy detail, ale ze sebe vyloudim jen skreky a pazvuky, jak tvrdi me okoli :lol:
:sorac:
uz jsem ale OT
:-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod apuka » čtv pro 18, 2014 12:41

mawenzi, fakt to zkus s tim kouskem "deraveho" papiru... Odfiltruje Ti to okoli, co na fotce neuvidis a budes se velice divit, nakolik jinak budes vnimat realitu :-). Muzes to cvicit kdekoliv, i doma (jen bych si to rozmyslel nekde uprostred davu nebo blizko brany Bohnic :-)). Muzes papirek od oka vzdalovat, priblizovat a nasimulujes docela dobre i zoom. Takto se fakt hodne naucis o vnimani jenom toho, co na te fotce muze byt.
Jinak to "nevideni" neni problem jenom s fotkama. Kolikrat vidime neco hezkeho na kopci / z kopce, fotime to, prijde tam spousta lidi, ze co to tam koukaji a foti a vetsinou se ledva najde jeden, max. dva, co uvidi, na co koukame.... Kolik lidi si myslis, ze na hrebeni hor nebo na vrcholu si vubec vsimne ze tam maji uzasne vidmo? Tak 95% si toho vubec nevsimne, bo se kouka pouze pred nohy a keca, max, ze "kdy uz tam budem?" a ze jak by pofotil mobilem vsechny na selfie a narika, ze na kopci neni signal a jak to ted ma dat na FB.... A z tech zvysnych 5% 4,99 uvidi a rekne, ale, jen nejaka duha a bezi dal.... :evil: Ale ono ani tu krasu si tam malokdo vsima, ale to je precejenom ponekud vyssi pocet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Digitální kompakt s výměnnými objektivy

Příspěvekod Lipon » čtv pro 18, 2014 13:30

jen dodam, ze tim oramovanim, at uz prsty nebo okynkem ve ctvrtce si tu scenu vic priblizis do 2D, spousta veci, ktera na miste vypada hodne zajimave po vyfoceni uz nevypada tak nic extra,
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru