Digitál - selekce fotek?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Digitál - selekce fotek?

Příspěvekod Vojtos » úte srp 29, 2006 13:14

Ahoj teď sem se snažil vybrat z rumunska fotky na vyvolání a ač zastánce techniky silně jsem si posteskl..zlatá klasika. Ze 700 fotek jsem vybral 200 a z těch ještě vybrat sedmdesát. Normálně člověk si vez dva filmy na tejde ty vyfotil vyvolal a hotovo. Teď je problém se dokopat k tomu aby člověk nechal vyvolat, hlavně kvůli probírce. Jak ste na tom vy?
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pripluv » úte srp 29, 2006 13:28

Já jsem teď v Rusku namlátil šest set fotek na digitál. Karaf, co tam byl se mnou, nafotil čtyři sta na klasiku. Takže to není zas až takovej rozdíl.
Jo, ze těch šesti set jsem zachoval necelejch tři sta. Vím, je to moc, ale už mě bylo líto to mazat * ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » úte srp 29, 2006 18:04

my v Norsku cca 2500 fotek, z toho jsem vybrala tak 100 na ukazování na PC (orámečkovala a tak/ a papírévě nechala udělat 30. pohoda.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » úte srp 29, 2006 20:39

šíp píše:my v Norsku cca 2500 fotek, z toho jsem vybrala tak 100 na ukazování na PC (orámečkovala a tak/ a papírévě nechala udělat 30. pohoda.


dóóst velká umrtnost :wink:


Přípluv píše: Vím, je to moc, ale už mě bylo líto to mazat * ...


:smt023 mít stejný problém :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » úte srp 29, 2006 20:58

je pravda, že na klasice čovek zvažoval každý snímek, ale i tak padlo 3-4 filmy.
a teďkonc? jestli je dostatek karet či databanka tak to taky neřešim a umrtnost mám taky asi 60 %. :((
:(( akorát už asi 4 roky chodím udělat nějakou papírovou fotku a nějak mi to nevychází :oops: :wink: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Vojtos » stř srp 30, 2006 7:54

chonga píše:je pravda, že na klasice čovek zvažoval každý snímek, ale i tak padlo 3-4 filmy.
a teďkonc? jestli je dostatek karet či databanka tak to taky neřešim a umrtnost mám taky asi 60 %. :((
:(( akorát už asi 4 roky chodím udělat nějakou papírovou fotku a nějak mi to nevychází :oops: :wink: :mrgreen:


Právě to je ono, člověk totiž byl nucenej ty fotky vyvolat jinak je neviděl. Ale teď ? A přeci jen zjistil sem že album je album, to radši vezmu do hospody než tahat notesa.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tuso » stř srp 30, 2006 10:10

Digitál mám necelé 2 roky. Po 3-4 akcích jsem si vybral tak 50 fotek, že si je nechám udělat na papír. Pořád jsem to odkládal a odkládal.....
No, teď jich je několik hodně stovek /těch už vyvolených/, takže když si představím tu cifru ve fotoslužbě, tak tam radši ani nejdu. Problém je podle mě přesně v tom, co napsaL Vojtoš- na klasice jsi chtěl vidět fotky, tak jsi musel nechat udělat nejmíň po jednom kusu. Teď přijedu domů, ani se nesvleču a stahuju kartu do PC. Kouknu a už nepociťuju nutkavou potřebu jít do fotolabu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » stř srp 30, 2006 10:13

šíp píše:...my v Norsku cca 2500 fotek, ...


Kdysi jsem vyfotil 1 film za rok -měl jsem tam letní dovolenou i zimní lyžování. Teď je toho samozřejmě víc, ale 2500 fotek mi nehrozí, ani kdybych nechodil měsíc spát.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř srp 30, 2006 10:31

tuso píše:...přijedu domů, ani se nesvleču a stahuju kartu do PC...

Co lyže? Ty sundáváš? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř srp 30, 2006 10:34

Přípluv píše:
tuso píše:...přijedu domů, ani se nesvleču a stahuju kartu do PC...

Co lyže? Ty sundáváš? :mrgreen:


Teď už musím, protože máme v baráku jenom malý výtah, ale předtím byl i nákladní, takže nebyl problém... :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Digitál - selekce fotek?

Příspěvekod algar » ned zář 17, 2006 13:50

Vojtos píše:Ahoj teď sem se snažil vybrat z rumunska fotky na vyvolání a ač zastánce techniky silně jsem si posteskl..zlatá klasika. Ze 700 fotek jsem vybral 200 a z těch ještě vybrat sedmdesát. Normálně člověk si vez dva filmy na tejde ty vyfotil vyvolal a hotovo. Teď je problém se dokopat k tomu aby člověk nechal vyvolat, hlavně kvůli probírce. Jak ste na tom vy?


Musíš být tvrdý...a neúprosně mazat, mazat a mazat, vše co má nějakou chybičku.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod jidol » úte říj 3, 2006 8:54

Jo digitál to je peklo... zjistil jsem že dokážu 2GB kartu zaplnit za příhodnejch kýčovitejch podmínek třeba za 2 dni :-)
To když předtím člověk fotil na dia, to vše třikrát převrátil, pošteloval a zkontroloval a pak móóžná cvaknul a tím pádem bylo minimum odpadu. S digitálem se dostávám na poměr 1:3 (dobrá:špatná).
A stejně ve finále digifotka promítaná dataprojektorem nemá na dia +projektor+dobrý plátno:-(
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod conny » úte říj 3, 2006 11:43

ja to neriesim, fotky proste nedavam vyvolavat.

z kazdej akcie vyberiem 10-20 vyvolenych, ktore pozmensujem a posielam hlava nehlava kamosom e-mailom (je to niekedy zahul vybrat nieco z 500ks).

vyslovne nepodarky vymazem a zvysok ukazujem na televizore alebo notasi. ma to aj svoje vyhody - dalekozraki ludia potrebovali na album okuliare, na tu telku dovidi takmer kazdy. vsetci tu fotku vidia naraz a da sa o nej narad diskutovat

myslela som, ze budem mat bez klasickeho albumu mentalny problem, ale zistujem, ze mi vobec nechyba *
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky


Zpět na Fotografie v outdooru

cron