dilema..vyber objektivu

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

dilema..vyber objektivu

Příspěvekod rebi » sob čer 8, 2013 21:03

Ahoj,

S blizicim se odletem na Zeland si brousim zuby na tenhle objektiv, pro ktery jsem rozhodnuty tak na 90%...
Kazdopadne se chci zeptat - mate nekdo nejakej tip na cupr ceny s fototechnikou?Pripadne jestli mate zkusenosti s nakupem objektivu pres ebay...
Diky za kazdej tip..
http://www.kenrockwell.com/tokina/11-16mm-ii.htm
Chtel bych to hlavne na krajinky, pripadne zkusit nejaky casosbery s nocni oblohou.
Slysel jsem, ze na tohle by mozna byl vhodnejsi Sigma 8-16..
cituji:"Na veskery krajinky a nocni oblohy bude stejne lepsi ta Sigma, protoze kresli libove i v rozich uz na plnou diru, zatimco tu Tokinu je potreba zavrit aspon na f/4, ne-li dokonce az na f/5.6."

Takze ted nevim..nebo myslite nejaky jiny???
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod musashi » sob čer 8, 2013 21:30

Osobne bych si sklo z druhe ruky nekoupil jinak nez pri osobnim predani. Neni to ani tak projev neduvery k pripadnemu prodavajicimu, jako spis k dostupnym prepravnim metodam. Proste jistota je jistota, tim spis, kdyz se jedna o takove castky.
Co se Tokiny tyce, sice s touhle konkretni nemam zkusenosti, ale obecne jsem to mel vzdycky tak, ze Tokiny byly co do provedeni skvely skla, bytelny jako tank, ale opticky to vetsinou bylo slabsi nez konkurence (napr. Tamron, ktery sice dela spis plastaky, ale opticky vetsinou fajn, v ramci danych cenovych relaci).
Jinak na krajinky se stejne vzdycky cloni, takze to, ze je na Tokine potreba priclonit, bych u fotek krajin nevidel jako zasadni problem.
Spis to pak vadi, kdyz chces fotit kolem plne diry a ta ostrost je slabsi.
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod scinkk » sob čer 8, 2013 21:39

Jako ze kresli sigma na plnou diru pri svetelnosti 4.5 lepe nez zaclonena Tokina na 4.5? To bych se teda divil :)
Nemam ani jedno tohle sklo ale osobne bych se asi rozhodl pro Tokinu. Ostatne jsem to i najekou dobu vybiral a chtel jsem vzit Tokinu 12-24.
Navic bych pri predpokaldu foceni predevsim krajiny (a nejspis i nocni oblohy) kresbu na plnou diru prilis neresil. Pokud neresis velikost a vahu (predpokaldam, ze ta sigma je mensi), tak nevidim pro Sigmu duvod. Ostatne ta Sigma 8-16 treba na dxomark nema nijak uzasny hodnoceni.
Ale samozrejme se rozhodni dle sebe, podle me ty sirokouhle Tokiny jsou dost dobra skla az snad na vyraznejsi CA, ale tak holt pribude neajky postprocesing :)

Pres ebay fototechniku nakupuji ale je fakt ze jsme zatim nesel pres castku 4000 - takze u tohodle skla uz to bude lehce risk - i kdyz obecne mi prijdou zahranicni prodejci mnohem duveryhodnejsi nez ty nasi (myslim pri nakupu z druhe ruky)
Pri nakupu noveho kousku bych se nebal.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod kaarkull » ned čer 9, 2013 12:07

Tu Tokinu mam a spokojnost velka. ako pise musashi, na krajinky budes asi clonit viac, ale ani na nizkych clonovych cislach to nie je nejaka bieda.
Akurat trochu viac flare-uje.
Pred par rokmi som sa rozhodovala medzi tou Tokinou a Canonom 10-22 f/3.5-4.5, okrem recenzii som sa hrabala vo fotkach na pixel-peeper, tak pripadne mrkni aj tam.

Btw. ak pouzivas prechodove filtre tak si over ako to bude spolupracovat s tym adapterom (napr. s Cokinom je to na ohniskach 11-12 nepouzitelne, to normalne vidis rohy toho adapteru vo fotke, na dlhsich ohniskach to stale vinetuje)
U tej Sigmy toto bude predpokladam este horsie.
Naposledy upravil kaarkull dne ned čer 9, 2013 12:14, celkově upraveno 1
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod rebi » ned čer 9, 2013 12:11

u sigmy filtry nasadit nejde tusim...
jojo to je co jsem cetl u tehle tokiny jediny minus-mensi odolnost na protisvetlo...
ted mam zas dalsi reakci z jineho fora:
"Abys mel slusnou kresbu, budes muset clonit obema :] .. A pokud to neni neprekonatelny problem s penezi, jednoznacne ta sigma! Jak kvalitou, tak i rozsahem :]
Tahle skla jsou hlavne pro krajinkare, tam vysoka clona nevadi. Sigma je navic dle meho uzasne udelana co se tyce sferickeho zkresleni. "

takze nevim,spis se klonim k tokine no..i kdyz netusim, jak moc budu fotit v protisvetle..chjo..to je dilema
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod Lipon » pon čer 10, 2013 9:45

nakupu pres ebay se neboj, s beznou mirou obezretnosti (popis, fotky, hodnoceni prodejce, duvody pripadnych negativnich hodnoceni apod.) je riziko male

mam pres ebay vsechny sve soucasne i minule (ukradene) objektivy, vyjma 50/1,8, ktery je tak levny, ze sem koupil u Skody

kupuji od prodejcu s vysokym hodnocenim, hlaven z DE a UK, ale par kousku jsem mel i z USA, nez snizili limit pro bezcelni a bezDPH dovoz

s dopravou nikdy problem nebyl, vzdycky to prodavajici zabalil, jako by posilal vajicka (bublinkove folie, puciky z takove peny apod.), naposled mi takhle prisel z Nemecka 105/2,8 se stabilizaci a funguje vytecne
z USA bez ujmy dosla treba i Sigma 70-200/2,8
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod wawrik » pon čer 10, 2013 9:47

Ako si spokojný s tou dlhou Sigmou? Vieš to porovnať s obdobným Canonom? Porovnania z netu poznám, zaujímajú ma tvoje skúsenosti, aj úplne blbosti.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: dilema..vyber objektivu

Příspěvekod Lipon » pon čer 10, 2013 12:53

s Canonem ... ale fuj, jo s Nikonem, to by byla jina :-)
ted vaznejc - srovnani jsem nemel, ale spokojenej jsem s ni byl, mel jsem starsi verzi EX HSM, bez "DG" a bez makra; opticky bez vyhrad, ultrazvukovy motor taktez
krivky nemerim, bokeh pod lupou na 400% zvetseni nemerim, ale i na A3 format fotky se na to dalo koukat :mrgreen:

a kdyz mi ukradli brasnu s veskerym cajkem, a tenhle jsem kvuli vaze tenkrat nemel s sebou, tak jsem ji prodal

do obnovene vybavy uz ji kupovat nebudu, je dost tezka na dlouhy noseni

pokud nepotrebujes vylozene 2,8 svetelnost, tak pouvazuj i nad canonim 80-200/4, je lehci a skladnejsi
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...


Zpět na Fotografie v outdooru