Stativ z Lidlu

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stativ z Lidlu

Příspěvekod dudy » sob kvě 11, 2013 1:08

Nedělám to rád přesto prosím....
Chci se zastat "buda"
Mike prosím, nech debatu volnou, netahej do toho ničí rodiny, i když si s tím začali.
Dík
Rozporování ohledně stativu je vícemeně mezi pár uživateli a zatím nepadají vulgarismy ani osobní invektivy hrubého zrna.
Uživatel "budo", alespoň mně, přijde jako slušnej chlapík, kerej je v poslední době nasranější než bejval, a nikdo z nás neví, co je za tím. Rád si s ním téma stativ, i mnohá jiná, prodebatuji a proto si myslím, že přesunem by to mohlo skončit.
Předem děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stativ z Lidlu

Příspěvekod mike » sob kvě 11, 2013 2:45

Debata o stativu mi nijak nevadi a klidne v ni pokracujte. Slo mi o zpusob komunikace s ostatnima, ktery se projevuje uz delsi dobu a ktery nevadi zdaleka jen mne. Bylo jen otazkou casu, kdy pohar pretece a s tematem vlakna to nijak zvlast nesouvisi. Celkem chapu, ze tobe to tak neprijde; precetl jsem si diskusi na Lezci, na kterou jsi nedavno odkazoval a pocitam, ze jsi zvykly na tamnejsi zpusob diskuse ;-) Jenze tady fungujeme trochu jinak a kdyz se zacnou ohrazovat lidi, kteri to normalne nedelaji, tak si myslim, ze je potreba zasahnout. Nejde o vulgarismy ani hrube invektivy, ale o preziravost, aroganci a agresivitu vuci ostatnim. Vim, ze na Lezci by neco takoveho zapadlo, ale tady mame latku nastavenou trochu jinde a byl bych rad, aby to tak i zustalo. Samozrejme, ze ne vzdy se to povede a obcas nekdo (vcetne mne) nema den, ale jde o to, jaky je standard. Nakonec, sam si asi vsimas, ze s diskusni prispevky ala Lezec se tu s velkym pochopenim nesetkaji. Toho se ale nebojim, nejsi prvni ani posledni, kdo odtamtud prisel, a ono se to casem srovna ;-). Jenze tebe staci upozornit, u buda mi sebereflexe chybi. Vetsina lidi by se uz nekde v pulce tehle diskuse omluvila nebo aspon zmlkla. Tady ani tuk, ani v tom ocekavanem prispevku, co jsem smazal.

Ad rodiny: bych to nezminoval, kdyby to sam nevytahoval v kazde podobne situaci. Docela mi vadi, kdyz nekdo dava najevo, jakou milost prokazuje ostatnim tim, ze svuj vzacny cas venuje psani na forum a jak se kvuli tomu musi omezovat. Psani sem neni povinne a je kazdeho vec, proc to dela a jak si to casove zaridi.

Takze abych to shrnul, debatovat ano, na jakekoliv tema krome politiky, ale slusne a s respektem vuci ostatnim. Kdyz uz jsem u toho, tak si prihreju polivcicku: k tomu patri i forma prispevku. Citace, odstavce, srozumitelnost, gramatika apod. Protoze to, co jeden napise, si prectou stovky lidi a je blbe, kdyz kvuli usetrene chvilce na kontrolu prispevku krvaci polovine z nich oci :twisted: A tohle se fakt netyka jen jednoho konkretniho uzivatele, ktery nejspis vetsinu napadne jako prvni, ale ten aspon dela ukazkove citace a pise zasadne k veci (na rozdil od spousty lidi vcetne mne 8)).

P.S. Jestli jsem se s tim Lezcem nahodou netrefil, tak se omlouvam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stativ z Lidlu

Příspěvekod dudy » sob kvě 11, 2013 8:32

Jináč ku statýfu.
Mám ho od loňského léta kdy jsem ho zcela náhodně koupil v Lidlu a např. ohebnost nohou, či tuhost hlavy za těch třičtvrtě roku nedoznala úhony. Ostatně z fotek v mém předchozím příspěvku je znát, že drží v bočním uchycení na židli dodnes bez problémů.
Používám jej víceméně jen na cesty a aplikace kde není klasika použitelná. S dlouhými časy je ideál použít předsklopení zrcátka v kombu s dálkovou nebo samo spouští.
Je z něj dělaný třeba tohle noční panorama z šesti fotek s dvacetisekundovou expozicí s předsklopem a remotecontrol. Na fotce je zajímavý to, že zabírá horizont od Mladé Boleslavi až po Plzeň , při pohledu z Lovoše.
Popř. to raní ze tří obrázků, bez předsklopení, pouze s dálkou.
V obou příkladech byl namotanej na zábradlí.
Nebo dlouhočasofka mlíkofka z Vydry, nastojačku na šutru.
Vždy použit PX K7 + Tamron 18-250mm.
Přílohy
_OBR7147.JPG
_OBR7147.JPG (90.5 KiB) Zobrazeno 3227 krát
OBRZ7662_panorama.jpg
OBRZ7769.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stativ z Lidlu

Příspěvekod air2 » pon zář 1, 2014 22:01

Máte někdo zkušenost s nějakým lehkým stativem pro bezzrcadlovku? Celková váha sestavy tělo+objektiv do 600g. Hlavně pro rozmazání vody (tzn. časy pár sekund), sem tam i nějaká večerní fotka (západ slunce nad krajinou). Stativ jsem ještě neměl, vím že nějaký dvoukilový by byl asi nej, ale tahat to 3 týdny po horách nebudu (to ho radši stejně nechám doma). Je nějaký ten klon Gorillapodu na tohle fakt použitelný nebo se na to mám vykašlat a bez těžkého stativu to ani s lehkou bezzrcadlovkou moc nepůjde?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Stativ z Lidlu

Příspěvekod šíp » úte zář 2, 2014 4:48

Trochu odbočím, ale třeba Ti to pomůže. Na zrcadlovku používám už třetím rokem stativ o váze 800g. Je to sice jiný stativ, než na který se ptáš, ale odpovídám Ti na otázku, zda musíš mít dvoukilový stativ. Nemusíš. Já s tím odkazovaným mám za sebou spoustu výletů jak pěšky, tak na kole po ČR a byl se mnou 2x za polárním kruhem na kole.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru