Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod grco » úte říj 30, 2012 19:19

Tak jeden den v roku som mily a este si zo mna budu robit prdel. Mam to zapotrebi? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod hlp3 » úte říj 30, 2012 19:20

Mám tip pro tvého strejdu, ať se fotografuje každý den na stejném místě a ve stejnou hodinu... pak by se z toho dal složit film a mohl by se jmenovat "život člověka v 5 minutách"... V 5 minutách by proběhl celý jeho život od dospělosti po stáří, mohlo by to být zajímavé... životní umělecké dílo...

Něco podobného by se dalo udělat i se stromem... v pár sekundách by proběhl rok života toho stromu...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Vachon » úte říj 30, 2012 19:27

Na to už přišla Sommerová...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Lipon » stř říj 31, 2012 12:19

ale no tak, někdo holt nemá ambice používat fotky jako svůj způsob vyjádření (napsal bych umělecké ambice, ale to zní strašně ...) , ale bere ten obal čipu čistě jen jako obrazový zápisník - byl sem tady a tady, tečka
nasypat někam tisíc fotek, poslat odkaz "tuhle si to prohlídni" není podle mého nic jiného, než neúcta k času jiných

základní pravidlo - nejbližším přítelem fotografa je koš (ať už reaálný či virtuální) :mrgreen:

podle mých zkušeností s diaprojekcí je na promítání maximem tak 3/4 hodiny až hodina a tak 60 NEPODOBNÝCH záběrů


po dobu, co jsem neměl foťák, jsem to zkoušel napřed starším telefonem, to jsem zavrhl, pak jsem místo toho natáčel kamerou, ale video žere eště víc času než fotky - vybrat a sestříhat pár klipů z 2 hodin HD záběrů trvalo několik hodin
a nevim, jestli to mam tak jenom já, ale zjitil jsem, že žádná mnou natočená scéna nemá víc jak 3 minuty #-o

takže za mě kamera OK na takové to domácí rodinné točení, ale jinak mam radši v ruce grip foťáku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod hlp3 » ned lis 4, 2012 22:45

Pokud by tedy bylo fotografování lepší jak natáčení videa a měli byste se vydat na několika měsíční cestu Evropou, fotografovali byste na malý, lehký, kompaktní fotoaparát Sony HX9V (viz. : http://www.digimanie.cz/art_doc-E4F3610 ... 064AD.html ) a nebo byste raději zvolily kompromis mezi zrcadlovkou a kompaktem a vzali sebou fotoaparát Sony NEX-F3 s objektivem 18-55 mm (viz. : http://www.fotoaparat.cz/article/11158/1 )?

Píšu zde o Sony NEX-F3 hlavně z toho důvodu, že umí HDR režim a dá se přímo nabíjet pomocí USB portu (solární nabíječky).
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Aranwe » pon lis 5, 2012 2:27

podle dpreview se ten sony nex-f3 nabiji prez USB silene pomalu ... ale jinak jako nouzovka se to hodi :)
jinak techhle dvou urcite vybral ten NEX ... fotky jako z entry DSLR ... jediny co by me osobne vadilo je absence hledacku
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru