Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 14:40

Ale, tak podle mě je tohle už stylizace, většina lidí myslím nevztahuje úpravu fotek ke konkrétní náladě, co byla (třeba před třema týdny) na místě v danou chvíli, ale k tomu, aby se jim výsledný produkt líbil, nic víc nic míň. Je-li tam konkrétní vazba, tak spíš přes nějaký subjektivní vkus, pokud jsem to fotil, tak se mi to asi taky líbilo.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod wawrik » pon říj 29, 2012 14:54

Štylizácia? Ani nie. Po každom treku mám kopec fotiek, ktoré mi nič nehovoria a idú do preč. Proste neviem, prečo som to fotil. Alebo často chcem odfotiť "monumentálnosť" a "pompéznosť" hory či steny, ale na fotke nič také zachytené nie je, tak ju mažem. Nevzbudzuje ten pocit, ktorý som zamýšľal pri fotení.

Jasné, že občas sa nájde niečo, čo si nefotím kvôli atmosfére - janeviem ukotvenie stanu, zamrznutú zubnú kefku a podobné dokumentárne veci. Vtedy ozaj nezáleží na podaní farieb ani pocitoch...

Každý to máme inak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 18:29

Myslel jsem sebestylizace ve smyslu racionality ve zpracování snímku, aby byl co nejpodobnější nějaké skutečnosti, kterou si autor drží v paměti. To je podle mě příliš (a zbytečně) sofistikované vysvětlení.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod hlp3 » pon říj 29, 2012 19:20

Měl bych dotaz ohledně nahrávání videa...

Má někdo nějakou zkušenost se sportovní kamerou GoPro Hero 2 a nebo nejnovější Hero 3, která už umí 1080p (50 plných snímků za sekundu)?

Koukal jsem na to a zřejmě by to vyřešilo můj problém s tím "soustředěním" na nahrávání.

Jelikož se tato kamera dá připnout na bederní pás a nebo čelenku, člověk se o ní nemusí při nahrávání starat.

Díky úhlu záběru 170° je na videu v podstatě vše, co člověk vidí a video je tedy z prvního pohledu. Zoom pochopitelně chybí, ale o to by nešlo, důležité je, že by člověk měl prázdné ruce a mohl se soustředit na krajinu a prožívání onoho okamžiku "tady a teď"...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod wawrik » pon říj 29, 2012 19:26

Vachon: Na rovnakom princípe funguje väčšina dobrých reportážnych aj krajinárskych fotografov. A mne je taký prístup blízky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod šíp » pon říj 29, 2012 20:15

Vachon píše:Měl jsem kamaráda, který bral (s trochou rezervy, ale moc ne) výlety jen jako nutné zlo pro získávání materiálu do fotokomory, kde byl teprve šťastný.

S trochou nadsázky se hlásím do této kategorie. Ne ve smyslu následného postprocesingu, ten mám nyní jen minimální /max. ořez, přidělání fotorámečku apod.,/, ale tak nějak už výlety do hor, a to i delší putování, bereme jen jako "nutné zlo" pro přístup k fotografiím, které by jinak byly nedostupné. Nejvíce se těším na návrat, kdy si fotky procházím a redukuji. Mám to podobně jako wawrik, kdy jsou pro mě hodnotné hlavně fotky, které jsem páchala kvůli atmosféře a vnitřnímu rozpoložení.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 20:20

To už by zasloužilo zařazení do vlákna "sekce a sekty", ne?

(nic ve zlým, respektuju cokoliv, děláme to pro radost, jen že je půvabné, podle jakých kritérií se dá nakonec udělat "anamnéza", když se dostatečně rozproudí diskuse :finga: )
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod wawrik » pon říj 29, 2012 20:41

šíp píše:...kdy jsou pro mě hodnotné hlavně fotky, které jsem páchala kvůli atmosféře a vnitřnímu rozpoložení.
Áno, na tvojich ranných/večerných fotkách je ten prístup jasne zreteľný =D>
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2012 21:24

hlp3 píše:Pokud ty fotografie a nebo video budou pro mě, abych si to po letech připomněl, proč je tedy měnit?

Myslim, ze tudy vede delici cara. Pokud jsou fotky nebo video jen pro tebe, tak je jen na tobe, co a jestli s nima neco udelas. Tak, jak ti to nejlip vyhovuje, aby fungovaly co nejlip.

hlp3 píše:Jediný důvod, který mě teď napadá je, že bych se chtěl s fotografiemi a nebo videm pochlubit a ukázat je kamarádům, jaké to tam bylo skvělé (i když nebylo) a jaké nádherné fotografie a nebo video jsem tam udělal.

Problém je, že to už je o egu, pocitu výjimečnosti, hrdosti/pýše a odtud je už jen malý krůček k aroganci...

Jenze ty prece sva videa zverejnujes a predpokladam, ze chces, aby se na ne lidi koukali. A to uz je podle mne neco uplne jineho. Prijde mi minimalne neohleduplne predlozit nekomu hromady nevytridenych fotek nebo dlouhe minuty neupraveneho videa. To je prece taky arogantni, myslet si, ze jsem natolik dobry, ze vsechno, co nafotim nebo natocim, je ke koukani a jeste dostatecne zajimave pro divaka. U mne teda ne, kdyz vytridim 10% ukazovatelnych fotek, tak je to docela dost. Je s tim spousta prace, ale pokud chci fotky nekomu ukazovat (pochlubit se jima), tak si to snad dotycny zaslouzi. Nevytridene fotky nebo nesestrihane video je polotovar. Pricemz u videa nemyslim dodat nejakou prisernou hudbu, ale vybrat to, co muze byt zajimave a zbytek vystrihnout. Dat divakovi nejaky duvod, aby se na to koukal a obetoval tomu svuj cas.

Schvalne jsem se (poprve) kouknul na nekolik videi od tebe a fps. Tohle neberte jako urazku, ale pro mne je koukani na neco takoveho ekvivalent muceni. Premyslel jsem, proc vlastne. Kdyz pominu technickou kvalitu (z roztresenych zaberu se mi houpe zaludek) a celkovou nezajimavost (nekolik minut by se dalo nahradit jednou nebo dvema fotkami), tak jde hlavne o to, ze u videa je divak v pasivni roli a rukach toho, kdo natacel. U fotky se sice taky divam na zaber a kompozici, kterou vybral autor, ale zbytek je na mne. Nezajimave okamzite preskocim, zajimave si prohlednu dukladneji, zvetsim si detail apod. Video ma vlastni rytmus, vnucuje mi ho a navic spotrebuje mnohem vic casu, nez jsem mu ochoten dat. S vyjimkou tech profesionalne sestrihanych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2012 21:47

wawrik píše:Má to aj ďalší aspekt. Ak ťa dobre chápem, ideš si najmä "prevetrať hlavu", a natáčanie videa človeka od samotného cestovania a vnímania atmosféry odvracia podstatne viac ako fotenie. Plus celý ten cirkus okolo videokamery, sledovanie zaplnenia pamäte, presuny z pamäťovky na HDD, dobíjanie nielen kamery, ale aj disku, atď., to všetko odpútava pozornosť.

mike píše:Taky by pred cestou nebylo od veci zvazit nazor Umberta Eca na okradani se o dojmy z cest. Docela s nim souhlasim.
Ja ani trochu (navyše ho ako spisovateľa nemám rád :lol: ). Na cesty, ktoré som si nefotil, si už po pár rokoch nepamätám.

Ani trochu a pritom o kus vys pises neco velmi podobneho? :twisted: Kdyz to nebudu brat do extremu (vubec nefotit), tak ty i nekteri dalsi mate docela podobny pohled na vec. Nataceni i foceni prekazi vnimani. Na sobe jsem to pozoroval, kdyz jsem si pred par lety konecne poridil digital. Predtim jsem fotil na film a musel jsem si hodne rozmyslet, co vyfotim a co je, kdyz jsem nechtel tahat batoh filmu a pak jeste platit silene sumy za vyvolani. S digitalem muze clovek cvakat skoro bez omezeni a najednou nic jineho nedela a nevnima. A jeste to pak musi doma tridit. Ted uz se snazim mirnit a radej nosim fotak v batohu. Abych si musel rozmyslet, jestli opravdu chci batoh sundat, fotak vyhrabat a neco vyfotit. I tak fotim vic, nez na film. Ze stejnych duvodu jako ty, abych si pozdeji vzpomenul. Pripadne z ciste dokumentacnich duvodu, jelikoz se vracivam do stejnych mist a podle fotek se da obcas naplanovat vystup.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pon říj 29, 2012 22:07

mike píše:Ani trochu a pritom o kus vys pises neco velmi podobneho? :twisted:

Ani nie, sú to dve odlišné veci.

Za mlada som vôbec nefotil, z niekoľkých celkom zábavných a ďalekých ciest nemám ani jedinú fotku. Teraz si na ne ledva pamätám, už pomaly ani neviem, s kým som tam bol, a na to, že by som si vybavil nejaké pocity z toho obdobia, ani nemyslím. Ale podľa Eca by som práve z tých ciest mal mať najlepšie dojmy, pretože som sa venoval prežívaniu a nezdržoval sa fotením. Prdlajz. Ako u všetkého, ide o rovnováhu.

Ale slušný pokus :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 22:11

wawrik píše:... pretože som sa venoval prežívaniu a nezdržoval sa fotením.


Hezký :supz:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2012 22:24

Myslim, ze nejsou, je to jen otazka miry. Ecuv pohled je extremni (mozna proto, aby vic vyniklo, co chtel rict), ale druhy extrem jsou lidi, o kterych pise. Nevnimaji, jen zaznamenavaji. Rozumny pristup je nekde mezi, na cemz se myslim shodneme. Vlastne jsi to i napsal ;-)

Mimochodem, mam nekolik zazitku z cest, ze kterych nemam fotky a stejne si je pamatuju i po hodne (15+) letech. Protoze byly svym zpusobem zasadni a stejne by je zadna fotka nevystihla. Letosni sestup se zlomenou nohou k nim bude nejspis patrit ;-) Nezapomenu, jak jsem sedel na plosine pod ledovcem, v ruce mobil bez signalu a vsechno bylo neuveritelne nasvicene zapadajicim sluncem. Mozna to mohla byt nejlepsi fotka, co jsem kdy udelal, ale nejak jsem nemel na foceni naladu, a tak jsem jenom koukal. Skoro bych rekl, ze je to v neuronech ulozeno lip, nez v flash pameti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod Vachon » úte říj 30, 2012 8:37

Do důsledků vzato, opravdu silné zážitky nejlíp zprostředkuje snímek z rentgenu...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2012 8:38

jojo, přesně tak.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod šíp » úte říj 30, 2012 8:40

Tohle téma je spíše o fotografování vs. natáčení videí, ne o tom, co komu zprostředkuje nejlepší vzpomínky na trek. To už trochu odbočuje od původní debaty, což je ale na OF obvyklé.
Když už se tedy řeší paměťová stopa: u mě je to psaní deníku a následně cestopisu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod grco » úte říj 30, 2012 9:31

Mne pekne videa nevadia, ale videa typu co toci fps nedokazem pozerat ani 2 minuty. Sorry fps, neber to osobne, tebe sa paci mozno, ze je to "realisticke", mna to ale nudi a je to pre mna len strata casu. Mam rad proste pekne dokumentarne zabery, rozne zostrihane panoramy, sliding, timelapse a podobne, s vhodne zvolenou hudbou.

Najlepsi priklad je http://www.youtube.com/watch?v=oWMUX3ugaRU

Take nieco ked vidim, tak mam zimomriavky.

Samozrejme hento je profesionalny film, BBC su v tomto velmi dobry, proste to typci umi, ale nieco podobne sa da spravit aj amatersky. Zastavit sa, zosnimat nejaky pekny zaber, priblizit, oddialit, spravit timelapse zapadu slnka a potom to zostrihat atd. Ale mne osobne sa nechce pozerat jak niekto drzi kameru a kraca po chodniku a cele sa to trasie az mi je z toho zle.

Takisto mi ale nevadia ani fotky, najlepsie je ked ma clovek z vyletu oboje, ale musi to byt kvalitne. :)

PS: Sam so sa snazil o nejake video z treku http://vimeo.com/26155116, ale je to dost trapne. Bol to moj prvy pokus a nemal som stativ a dalsiu vybavu, takze tam vidno jak sa mi trasu ruky a podobne. A hlavne na to nemam talent. Kameru som potom radsej predal. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2012 10:01

grco píše:Mam rad proste pekne dokumentarne zabery, rozne zostrihane panoramy, sliding, timelapse a podobne, s vhodne zvolenou hudbou.

tak tohle je pro mě moc vyumělkované, a nerealistické, jak někdo upraví video nebo fotku tímto způsobem, tak je zkutečnost někde jinde, tak proč bych pak měl vůbec natáčet video nebo fotit když to s realito nemá nic společného, ta vzpomínka z daného okamžiku tam prostě pak už není, a nebo je úplně zkreslená po dodatečných úpravách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod kaarkull » úte říj 30, 2012 11:15

Mne video pride ako format, ktory ma na jednu stranu omnoho viac moznosti preniest a sprostredkovat silnejsie emocie, ale zaroven je zlozitejsie ho skutocne dobre ovladnut.
(A ak je spravene zle, je to este vacsie utrpenie ho pozerat :D )
Pri Planet Earth je latka uz velmi vysoko, ale aj amaterske outdoorove video sa da robit zaujimavejsie.
Napr. David Noble - Alta Via 2
Bez leteckych zaberov, bez slider dollies, bez stativu, ale aj tak sa to neklepe cele pred ocami.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod grco » úte říj 30, 2012 12:11

fps píše:
grco píše:Mam rad proste pekne dokumentarne zabery, rozne zostrihane panoramy, sliding, timelapse a podobne, s vhodne zvolenou hudbou.

tak tohle je pro mě moc vyumělkované, a nerealistické, jak někdo upraví video nebo fotku tímto způsobem, tak je zkutečnost někde jinde, tak proč bych pak měl vůbec natáčet video nebo fotit když to s realito nemá nic společného, ta vzpomínka z daného okamžiku tam prostě pak už není, a nebo je úplně zkreslená po dodatečných úpravách


Jak je skutecnost nekde inde? Jak je to nerealne? Ked sa postavim, zoberem kameru a spravim panoramu, vypnem, prejdem 5 km, spravim znova panoramu s nejakym priblizenim. Potom doma jednotlive zabery zostriham a dam dokopy, co je na tom nerealne? Su to zabery, ktore ukazuju co som tam v tom momente videl a pocul, a chcem sa o ne s niekym podelit, preto to natacam. A este k tomu je to dynamicke narozdiel od fotky, je tam vidno sa liat vodu, pocut potok, vtaky. Je to praveze uplne realne, "tu som stal a toto som okolo seba vnimal". Nemyslim si, ze je niekto zvedavy na to, jak slapem po chodniku s trasucou sa kamerou. To nie je o nic realnejsie ako dobre zostrihane zabery atmosferickych vyhladov.

Ta Alta Via, co tu davala kaarkull, je dobry priklad amaterskeho videa, ktore si kludne rad pozriem aj niekolko krat. Po jeho zhliadnuti sme sa tam prave aj rozhodli ist.

Na druhu stranu, ked si pozriem tvoje video http://www.youtube.com/watch?v=3g7reDif1e4, tak ma to tam vobec netaha ist. Co na tom videu mam vidiet? Jak chodis po lese a vsade naokolo su stromy?

Neber to osobne, ja ta nechcem kritizovat, kazdy mame ine preferencie, len hovorim, ze mne osobne tvoje videa nic neprinasaju, ziadnu atmosferu toho miesta, nic na co by som sa chcel ist po zhliadnuti sam pozriet. Citim sa skor jak keby som pozeral Blair Witch. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod kaarkull » úte říj 30, 2012 12:42

inak v Pratchettovej knizke 'Eric' je tzv. modernizovane peklo a jeden zo sposobov mucenia je nekonecne premietanie zaberov z cudzej dovolenky :twisted:

osobne napr. pretriedenie, zmensenie fotiek (hlavne ak to niekto nedajboze posiela mailom) a zostrih videa povazujem za zakladnu slusnost voci ludom okolo.
a argumenty typu 'ja som nevedel, ktora fotka sa bude komu pacit, tak si vyberte sami' su iba uboha vyhovorka, ze do toho dotycny neinvestoval ani trochu svojho casu, ale ocakava, ze x ludi bude travit cas prehrabavanim sa v nich :evil:
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod šíp » úte říj 30, 2012 12:44

Plný souhlas =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod grco » úte říj 30, 2012 13:13

Tiez uplne suhlasim. Nafotit je len polka prace...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 17:52

kaarkull píše:Mne video pride ako format, ktory ma na jednu stranu omnoho viac moznosti preniest a sprostredkovat silnejsie emocie, ale zaroven je zlozitejsie ho skutocne dobre ovladnut.

V tom to presne je. Ani naucit se dobre fotit neni jednoduche (ne ze bych to umel...) a video je aspon o rad slozitejsi.

kaarkull píše:(A ak je spravene zle, je to este vacsie utrpenie ho pozerat :D )

Prave, vic moznosti znamena vic moznosti to zkazit ;-)

kaarkull píše:Pri Planet Earth je latka uz velmi vysoko, ale aj amaterske outdoorove video sa da robit zaujimavejsie.
Napr. David Noble - Alta Via 2
Bez leteckych zaberov, bez slider dollies, bez stativu, ale aj tak sa to neklepe cele pred ocami.

Klepe ;-) Ale ne tolik. Uznavam, ze je podstatne lepsi, ale i tak by se vetsina z nej dala nahradit fotkami a vysledek by byl pro mne lepsi. Protoze vetsina zaberu je v podstate statickych, jen trochu otaci kamerou. Nedokoukal jsem to.

kaarkull píše:inak v Pratchettovej knizke 'Eric' je tzv. modernizovane peklo a jeden zo sposobov mucenia je nekonecne premietanie zaberov z cudzej dovolenky :twisted:

Vedel jsem, ze jsem to uz nekde cetl ;-) V praxi nam to predvadel strejda, ktery ma utkvelou predstavu, ze na kazdem zaberu z dovolene musi byt bud on nebo jeho dcera. Uz fotky byly peklo a pak si poridil videokameru...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 17:55

grco píše:Citim sa skor jak keby som pozeral Blair Witch. :)

Cekal jsem, jestli to nekdo napise. Nezklamals :twisted:

Neni ti divne, ze mas tentokrat vetsinovy nazor? Nejsi treba nemocny? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 17:59

Vachon píše:Do důsledků vzato, opravdu silné zážitky nejlíp zprostředkuje snímek z rentgenu...

Mne je Taliani nechteli dat a to si jich udelali aspon 10... Tady zas nemaji digitalni rentgen #-o

šíp píše:Tohle téma je spíše o fotografování vs. natáčení videí, ne o tom, co komu zprostředkuje nejlepší vzpomínky na trek. To už trochu odbočuje od původní debaty, což je ale na OF obvyklé.

Vubec ne, ono to spolu uzce souvisi. Krome toho jsem tohle tema nacal uz v prvnim prispevku vlakna, a tak prohlasuju, ze to sem patri ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod wawrik » úte říj 30, 2012 18:11

mike píše:Neni ti divne, ze mas tentokrat vetsinovy nazor? Nejsi treba nemocny? ;-)

Jasné, že je. A je to vážne, najmä, keď píše formulácie ako napríklad:
grco píše:Neber to osobne, ja ta nechcem kritizovat, kazdy mame ine preferencie, ...

Veď to už skoro zaváňa empatiou! Najvyšší čas zvoniť na poplach... :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 18:15

No jo, to mi ani nedoslo. Mit jeho adresu, tak uz volam 155 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod kaarkull » úte říj 30, 2012 18:32

mike píše:Klepe ;-) Ale ne tolik. Uznavam, ze je podstatne lepsi, ale i tak by se vetsina z nej dala nahradit fotkami a vysledek by byl pro mne lepsi. Protoze vetsina zaberu je v podstate statickych, jen trochu otaci kamerou. Nedokoukal jsem to.

no mas pravdu, je tam dost aj statickych zaberov. zase prave napr. tie, kde to najprv zazoomuje na tu slapajucu dvojicu a potom oddiali na celu panoramu, tomu podla mna davaju dalsi rozmer. celkovo to video v tomto pripade lepsie sprostredkovava monumentalnost tych hor, to aky je clovek maly oproti prirode, nehostinnost (sutre sutre sutre hmla) a aj tazkost toho terenu (lebo je vidiet ako sa hybu a vtedy viac vynikne ako si musia davat pozor na kroky). mne sa to video paci, lebo vo finale docela dobre prenasa ten zazitok z podobnych dialkovych trekov, ako si clovek cisti hlavu za pochodu.

mike píše: V praxi nam to predvadel strejda, ktery ma utkvelou predstavu, ze na kazdem zaberu z dovolene musi byt bud on nebo jeho dcera. Uz fotky byly peklo a pak si poridil videokameru...

ej, toto je dalsi level! :twisted: tu som ja a koloseum, tu som ja a kostol, tu som ja na plazi... Idealne placnuty rovno v strede fotky a zakryvajuci aj to malo co by aj mohlo byt zaujimave #-o
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Fotografovat a nebo na cestách raději natáčet videa?

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 18:45

Ale jo, neco do sebe to ma, jen to neni muj salek caje. Jine preference. Jak jsem psal nekde vys, vadi mi, ze se musim prizpusobit tempu a pasivne sledovat.

kaarkull píše:ej, toto je dalsi level! :twisted: tu som ja a koloseum, tu som ja a kostol, tu som ja na plazi... Idealne placnuty rovno v strede fotky a zakryvajuci aj to malo co by aj mohlo byt zaujimave #-o

Jeste o level vys, jelikoz vetsina fotek je z plaze, strejda v plavkach a uprostred fotky jeho monumentalni bricho #-o :twisted: Kdyz nahodou ne, tak presne, jak pises. Koloseum vykukujici za ramenem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru