Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nepromovakej futrál na zrcadlovku

Příspěvekod martinnakole » sob čer 1, 2013 22:12

Ahoj, nevíte někdo o nějaký nepromokavý brašně na malou zrcadlovku s nasazenym objektivem (Canon 1000D s nasazenym 10-22 objektivem)? Mám pár let starou LowePro EX 140 a už mě nebaví přes ní dávat improvizovanou pláštěnku z igelitky, když začne hodně pršet.

Koukal jsem, že některý novější modely LowePro se dělaj s pláštěnkou a řada Rezo je snad i nepromokavá sama o sobě, ale docela by mě zajímalo, jak to dobře funguje a jestli s tim někdo z vás čistě náhodou někdy pořádně nezmoknul :)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod Lipon » sob čer 1, 2013 22:43

ta zabudovaný pláštěnky (většinou s dovětkem All Weather Cover ve vlastnostech) fungujou dobře, brašna i bez pláštěnky chvíli vodu zadrží, než to prosákne, ale chce pak nechat pořádně proschnout
ve velkym slejváku samozřejmě zandat do báglu/pod bundu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod dudy » ned čer 2, 2013 7:06

martinnakole

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí
Kdo dřív příde, ten dřív mele.
A jiná moudra......

viewtopic.php?p=369518#p369518
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod martinnakole » ned čer 2, 2013 8:44

dudy: Co se dá dělat... i když takhle stejně vypadá, že by byla zbytečně velká :mrgreen:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod Luci Luc » čtv čer 27, 2013 8:01

Hledám na brašnu na canon EOS650D. Mám na tom nasazenej objektiv 18-135. Sice mám i menší 18-55 a 18-90, ale nějak se toho 18-135 nechci vzát na hory. Na zádech budu mít batoh a krom nasazenýho objektivu beru jen nabíječku, nic víc. Takže něco, co by bylo po ruce (asi bederák), nejlépe nepromokavý a malý, tak akorád na ten foťák.
Ještě by mě zajímalo, co silikonový obal na zrcadlovku? Máte? Zvažuju, že bych to asi při mém častém použití vcelku dost užila :oops:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod Chmeld4 » pon črc 29, 2013 7:10

Vím že se tady řešily nějaký popruhy tak by to někoho mohlo zaujmout. TADY
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod JakubCh » pát srp 2, 2013 23:28

Chlapci a děvčata, jak hodnotí vlastníci LowePro Photo Sport 200 batoh z hlediska odvětrávání v porovnání s běžnými batohy jako Deuter, Osprey? Byl jsem teď 10 dní v Krkonoších a donosil jsem zde již zmíněný Bagmaster. Fajn batoh, ale má některé mouchy - a na můj vkus hanebný air systém. Navíc se začal rozpadat, takže tradá a hledá se náhrada. Pořád s vzpomínám na můj Deuter Futura se síťkou, ten fungoval, jenže Nikon D90 s 18-105mm, Tokina 12-24, filtry, stativ... :( Chtěl bych něco slušného a v mém cenovém dosahu je jen Lowepro. Jinak asi koupím větší normální batoh, pistolové pouzdro na Nikon s 18-105 mám, na Tokči koupím a vymalováno. Kamarádka co byla na horách se mnou měla Osprey a asi to byl Talon, tenhle: http://www.rockpoint.cz/batoh-osprey-ta ... 61416.html Zaujal mě moc, air systém super. To beru jako druhou možnost, pokud bych se měl trápit s Lowepro, beru ten a ještě ušetřím. Jen to nikdy není tak šikovné, jako přímo fotobatoh.... Tak jak to vidíte, to Lowepro? Díky :)
Fotograf a tulák přírodou (když je čas). Hory - Beskydy, Krkonoše, Jizerky...
JakubCh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 2, 2013 23:21
Bydliště: Havířov

Batoh 30l pro fototuristu

Příspěvekod oldbas » čtv pro 26, 2013 21:01

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem batohu.
Sháním menší turistický batoh okolo 30l. Budu ho používat na jednodení výlety do přírody, převážně za účelem fotografování krajiny a lehkých vycházek. Batoh by měl něco vydržel, měl by být pohodlný a mít dobře odvětraný zádový systém. Navíc by k batohu měl jít připevnit stativ caa.2,5kg 65cm dlouhý.
Používám fotobatoh Lowepro Fastpack 250, ale je to trápení, není určený pro dlouhé nošení a stativ k němu jde přidělat dost špatně, není pro to dělaný http://www.lowepro.cz/produkt/Fastpack-250-186
Do batohu se musí vejít bunda, tričko, lahev s vodou 1l, svačina, menší lékárnička, mapa, baterka a samozřejmě fototechnika. Jedná se o zrcadlovku s nasazeným objektivem + dva další objektivy a pár filtrů. Suma sumárum 8kg. Foťák samotný vetšinou nosím na krku, nebo v brašně přes rameno, ten zbytek můžu dát do další brašny a tu vložit do batohu. Ale co s tím stativem, to nevím.
Můžete mi prosím nekdo poradit, jaký batoh by byl vhodný? Cena max. okolo 2tis.kč.
Nechám si poradit, ale preferoval bych značky jako Deuter, Osprey, Millet
http://batohybrasny.cz/deuter-trans-alpine-30
http://www.blackcomb.cz/batoh-osprey-qu ... -ice-blue/
Naposledy upravil pavproch dne čtv pro 26, 2013 21:23, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: přešibováno do správného chlíffku
Rád se toulám přírodou a fotografuji. Dostalo mě České Švýcarsko a Česko-Slovensko celkově.
oldbas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 26, 2013 20:29

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod Quido » pát zář 5, 2014 19:05

trochu to tu ozivim...
leta pouzivam toto (viz obr. nize) a jsem po vsech tech pokusech spokojen; je dostatecne polstrovany, horni viko na spinu i na zip, ma to kapsicku na zalozni baterku a kartu, na popruhu uchyty, na bocich uchyty, zadne dalsi blbinky co by jen zavazely, na presun ho vezmu pod viko do batohu nebo pres rameno, jdu li na tezko, nasunu na popruh bederaku ( ma to odepinatelny popruh), nalehko pak mam vetsinou pres rameno...

image.jpg

image.jpg

image.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh/pouzdro, prostě futrál na zrcadlovku

Příspěvekod Quido » pon dub 11, 2016 8:43

a další řešení na které se pomalu chystám - nepromokavé - nevím, jestli je dobré, chce to odzkoušet ...

max_14219664082.jpg
max_14219664082.jpg (87.39 KiB) Zobrazeno 12283 krát
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru