Trekové hole + focení?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trekové hole + focení?

Příspěvekod MatejV » stř dub 25, 2012 10:09

Ahoj,
jenom mě tak zajímá, jak to děláte vy, fotografové chodící po horách.

Scenário: Jsem na týdenním treku v horách, na zádech 15kg batoh (veškeré vybavení, jídlo, voda) PLUS komplet fotografické vybavení, tj zrcadlovka, dva objektivy, cestovní karbonovej stativ (5kg? Celkem tedy 20kg). Foťák máte samozřejmě při ruce aby vám nic neutreklo, každou chvíli po něm chcete čapnout a něco vyfotit...

otázka zní: Používáte trekový hole? S holema se chodí líp, zvlášť když taháte x kg navíc kvůli fototechnice... ale zas na focení potřebujete volný ruce a hole se dost motaj, ne? Pak je ale lepší nechat hole doma a ušetřeit tak jejich zbytečnou hmotnost když je stejně nepoužíváte...?

Nebo nosíte jenom jednu? Někde jsem dokonce četl že jsou speciální hole se závitem a lidi je používaj jako monopod:). No to je jedno... fotografové... používáte hole?
MatejV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 3, 2008 12:40

Re: Trekové hole + focení?

Příspěvekod Skimpy » stř dub 25, 2012 10:23

Jo tohle dilema znám, proto chodím bez holí - jednodenní tůry nalehko se takto dají u delších s plnou polní budu asi nucen buď fotit s holema navlečenýma na ruce (docela nemotorné) a nebo prostě zastavit hole odložit a fotit :-). Naštěstí sebou netahám stativ a další objektiv tím se to ještě více komplikuje...
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Trekové hole + focení?

Příspěvekod kaarkull » stř dub 25, 2012 14:34

uz sa to tu trochu diskutovalo v tomto vlakne. ja nosim ten spominany Gitzo Monotrek a v druhej ruke normalnu trekovu tycku. na tom monopode mam gulovu hlavu zo stativu - takze ked je cas fotit zo stativu tak ju jednoducho presrobujem a nenesiem vahu dalsej hlavy navyse. druha trekova tycka obcas trochu zavadzia, ale nie je to nic strasne. vacsinou ju navleciem na zapastie a trochu podkopnem aby odletela dalej a ja som sa mohla zohnut k zrkadlu na monopode.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Trekové hole + focení?

Příspěvekod MatejV » stř dub 25, 2012 15:31

Nojo, bohužel je to tak, buď se mi houpou navlíknutý na poutkách a překážej nebo je holt budu muset na každý focení odkládat:(. Je to boj:).
MatejV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 3, 2008 12:40

Re: Trekové hole + focení?

Příspěvekod Niky007 » pát črc 13, 2012 10:32

Teda tohle mě nikdy nenapadlo řešit, zajímavý dotaz.
Zrcadlovku nosím v pistolovým pouzdře na břiše a normálně používám dvě hůlky, v případě potřeby hůlky zabodnu, nebo opřu nebo předávám parťákovi nebo prostě pouštím a fotím... :)
Není stres, není výkon...!
Niky007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 22, 2008 19:33
Bydliště: Vysočina


Zpět na Fotografie v outdooru