Foťák do větší výšky

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Foťák do větší výšky

Příspěvekod TRIOP » sob čer 24, 2006 2:51

Zdárek všichni!
Chystam se do hor nad 5000m.n.m. a přmýšlím jaký foťák sebou :(( ??Vlastním digital Konicaminolta A2 a analgovou zrcadlovku od Olimpuse!Jenom přemýšlím jak se bude digital i když má kovový tělo chovat ve větším mraze a podobných podmínkách :ú ??Tak kdyby jste někdo měli zkušenosti třeba i s podobným aparátem budu povděčen za jakékoliv info!Předem moc díky :)
TRIOP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 4, 2006 1:12

Příspěvekod strider » sob čer 24, 2006 12:46

pokud mas SLR od Olympu a si s ni zvyklej fotit, tak nevahej...
ja mam Oly 500 takze DSLR a predtim C720uz a neni to nejlepsi do mrazu
nevim ted z hlavy co ma za baterku ta A2, ale ta kapacita klesa, u Lithiovyho clanku je to lepsi, u normalnich NiMh baterek je to priserny

jinak takovy klasicky pravidlo je, fotak porad ve stejne teplote, baterku na noc do spacaku, do tepla
ja v zime prechazel jeseniky, telo jsem nechal ve stanu v pouzdre a baterku sem hodil do spacaku a rano byla cila :-)
tak snad jsem trochu pomoh
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod algar » sob čer 24, 2006 19:09

Mno je to sice taková ajeťácká rada...

....ale zkus foťák otestovat v lednici, případně v mrazničce *

Účel světí prostředky. :wink:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Vilík » sob čer 24, 2006 20:09

Hlavne bacha na to, kdyz s nim vlezes nekam dovnitr, kde je teplo... Okamzite se ti na nem srazi vlhkost a to nejenom venku, ale i zevnitr... Tohle plati i pro notasy, znamej takhle jeden spalil...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod algar » sob čer 24, 2006 20:17

Vilík píše:Hlavne bacha na to, kdyz s nim vlezes nekam dovnitr, kde je teplo... Okamzite se ti na nem srazi vlhkost a to nejenom venku, ale i zevnitr... Tohle plati i pro notasy, znamej takhle jeden spalil...


...tak to by pak byla skutečně Ajeťácká rada. *

Mohli by pak podle toho natočit díl. Pat a Mat testují odolnost foťáku vůči mrazu. :mrgreen:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pripluv » ned čer 25, 2006 18:30

Na Elbrusu (5642,7 m) jsem bez jakýchkoliv problémů fotil s Canonem Powershotem A80. Taky má kovový tělo. Takže asi v pohodě...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pon čer 26, 2006 7:20

může být problém, pokud ukládáš na Microdrive, výrobce upozorňuje, že nemusí fungovat ve vyšších výškách kvůlivá nižšímu tlaku vzduchu, hlavičky by mohly sednout až na povrch disku a totálně ho poslat do ... (však víš :-) )
pohledej na netu nebo to možná zaznělo už i tady někdy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Příspěvekod Horal Fanda » pon čer 26, 2006 15:57

Ahoj, osobně vlastním Minoltu Dimage A1, což je v podstatě to co máš ty, ale jen 5 Mpix. Byl jsem s ním několikrát nad 5000 m n.m., jednou i nad 6000 m n.m. a nikdy jsem neměl žádný problém. Základ je mít 2 akumulátory. Nemusíš mít originál, já koupil kopii od Unomatu za 800 Kč a drží kapacitu dobře. Nevím, kam přesně jedeš, ale ne vždy je nad 5000 taková zima. Záleží na místě a v jakou dobu tam budeš. Jo, měli jsme v říjnu v Ladaku v 5300m n.m. v předsíňce stanu -17°C, ale to už bylo tím, že se schylovalo k zimě. Takže se digi neboj a nevěř pověrám. A2 je slušný stroj. Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Ježo » pon čer 26, 2006 16:26

Horal Fanda píše:Nemusíš mít originál, já koupil kopii od Unomatu za 800 Kč a drží kapacitu dobře.


Osobně mám s lacinou kopií (hahnel k olympusu) špatné zkušnosti, baterie se po půl roce nafoukla a taktéž její kapacita dost výrazně poklesla...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pon čer 26, 2006 20:34

jezo píše:
Horal Fanda píše:Nemusíš mít originál, já koupil kopii od Unomatu za 800 Kč a drží kapacitu dobře.


Osobně mám s lacinou kopií (hahnel k olympusu) špatné zkušnosti, baterie se po půl roce nafoukla a taktéž její kapacita dost výrazně poklesla...

to mi udělal po dvou a půl letech aku v telefonu... origoš.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Fotografie v outdooru