Fotografické chlubítko

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » stř bře 6, 2024 10:01

ntz píše:zkus tenhle vynalez patentovat
Bohuzel to nejde, je to pouzivane uz minimalne nekolik stoleti :wink: Mimochodem, princip vychazi ze zakladnich fyzikalnich vlastnosti camery obscura, staci k tomu uplne zakladni geometricke znalosti, myslim ze seste tridy zakladky.

Ze o tom Ty nic netusis, neni moje chyba. Ty jsi velky studovac internetovy chmoudrosti, tak bys o tom mohl najit mraky... Stacilo by ale, kdyby ses podival na odkaz na test komercnich dirkacovych "objektivu" - mas tam dokonce i jeden zoomovaci, fungujici na stejnem principu :wink: (Thingyfy Pinhole Pro X). Nektere maji ruzne verze, aby odpovidali uhlu pohledu urcitych ohniskovych vzdalenosti - zase se to dela podle stejneho principu.
Tady mas popis i video, jak si doma udelat "teleobjektiv" z plechovky - je to prvni odkaz, co mi vyplyvl Google.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 6, 2024 16:05

mike píše:Skoda, ze mi nechutna popcorn, tohle bude zabavne :twisted:

Myslím, že z toho nic nebude. Ntz opustil taktiku vleklé zákopové války a přešel na partyzánskou strategii udeř a zmiz. :twisted:

Jinak já to chápu tak, že tam jde o ten zorný úhel, takže ano, trubkou jde udělat něco jako teleobjektiv.

apuka píše:Ja jsem to myslel hlavne, ze se muzes pohrat s "kompozici" nebo s casem a vysledek videt na "digitalnim dirkaci" prakticky hned - a pokud se Ti to zda pekne, tak odfotit tou drevenou krabickou na film. Ze bys (teoreticky) mohl docela usetrit na cene filmu (plus vyvolani plus prenos do PC, vcetne casu) "trochu nazdarbuh" odfocenych snimku.

No ale druhou stejnou dírku by se mi vyrobit nepodařilo, takže on by ten výsledek byl jiný. On ten obraz dost dělá kvalita či nekvalita dírky. Nehledě na jiný zorný úhel. Ten výsledek by byl dost odlišný. A fotím na barevný negativ, tam to taky dá o dost jiný výsledek než digi. Co se týče toho, co máš na mysli, tak to už mám vychytané. Jsem si zjistil úhel záběru u té obscury, udělal přepočet na objektiv, kde mi to vyšlo cca 28mm objektiv a pak jsem asi u dvou svitků vždy po dofocení obscurou, vyměnil na stativu obscuru za mobil (ten mám u sebe furt, proto jsem si to kalibroval na mobil) a dělal záběry na široká ohniska a různé formáty. Pak jsem si podle negativu zkontroloval záběry z mobilu a zjistil, že jeden formát a ohnisko jsou téměř identické s obscurou, takže teď, si můžu dělat kompozice a vím, co na záběru bude.

Jak tu někdo zmínil, já mám problém s digi, třeba konkrétně teď ten Sony, že mi to přijde až moc dokonalý. Třeba já mám rád takové ty černobílé náladovky ze zimního lesa, ale když jsem to zkoušel fotit se Sony, tak je to dle mého očekávání, že ten duch té fotky tam není. To je něco, co člověk ve fotografii neokecá. Stará skla a emulze. Nejvíce se mým představám, vlastně si to tak představuji, že bych chtěl výsledné fotky, jak tyto témata vypadají na černobílém negativu z velkoformátové kamery a zhotovené kontaktní kopii na papír. Ale díval jsem se na některé autory na netu a mým představám blízké, jdou povedené fotografie s tímto námětem udělat třeba i s mamyou na SF. VF je pro mě nedostupná, tak třeba jestli existuje nějaká možnost zapůjčení leda, jestli to někdo někdo půjčuje. To samé ta mamyia. Tam kdybych chtěl tělo s expozimetrem, nějaké širokáče a plno dalších serepetiček, tak je to taky mastný. Leda ty půjčovny no. (Už jsem asi dostal rozum a půjčky na tyhle věci už si brát nebudu.)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » stř bře 6, 2024 16:17

Dromedaro píše:Jsem si zjistil úhel záběru u té obscury, udělal přepočet na objektiv, kde mi to vyšlo cca 28mm objektiv ...zjistil, že jeden formát a ohnisko jsou téměř identické s obscurou, takže teď, si můžu dělat kompozice a vím, co na záběru bude.
:smt023
Ano, takto to mas vymyslene podobne jako jsem to myslel ja, jen pro Tebe jeste vyhodneji (mobil stejne mas sebou). Jedine, co tam nemas moznost zjistit, je ta zmena z objektivu na c. obscuru - ale tam mas presne pravdu s tou dirkou, stejnou bys asi nikdy neudelal.
Dromedaro píše:Nejvíce se mým představám, vlastně si to tak představuji, že bych chtěl výsledné fotky, jak tyto témata vypadají na černobílém negativu z velkoformátové kamery a zhotovené kontaktní kopii na papír.
Docela by me zaujimalo, jak by to dopadlo s focenim tech CB "naladovek" tou mnou uz nekdy linkovanou Pentax kamerou, co ma jen jednokanalovy (tj. CB) senzor, zato s vyrazne lepsim zpracovanim svetla nez bezne senzory.
Jasne, neni to kontaktni fotka negativ/papir se vsemi nedokonalostmi, ale na to zase mas SW moznosti nasimulovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 6, 2024 17:11

apuka píše:Docela by me zaujimalo, jak by to dopadlo s focenim tech CB "naladovek" tou mnou uz nekdy linkovanou Pentax kamerou, co ma jen jednokanalovy (tj. CB) senzor, zato s vyrazne lepsim zpracovanim svetla nez bezne senzory.

Tehdy jsem se na ten link díval a ty fotky vypadaly hodně dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » sob bře 16, 2024 23:31

Muj raritni pokus udelat krajinarskou fotku v cernobile a jeste navic panoramko, ktery vubec normalne nefotim ...

Obrázek

ps. kdyz kliknete na fotku, otevre se v mnohem lepsim rozliseni
Naposledy upravil ntz dne pon bře 18, 2024 13:13, celkově upraveno 1
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 17, 2024 5:42

Dobrý, tohle se mi líbí. Má to atmosféru a ta černobílá tomu sluší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » ned bře 17, 2024 17:17

žádnou atmosféru to nemá
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » ned bře 17, 2024 23:32

@Dromedaro - diky ... cernobile skoro nic nedelam ... mozna to je skoda

@Lipon - tebe furt zere ten hvezdnatej drat :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2024 9:17

ntz píše:@Lipon - tebe furt zere ten hvezdnatej dra
Mne by docela zajimalo, co za atmosferu tam vidis Ty (nebo i Dromedaro).

Ja jsem se nechtel vyjadrovat k Tvym fotkam, ale tady ted uz musim, kdyz takto nesmyslne pises Liponovi...

Ja jsem chvili premyslel, co bych mel na te fotce videt, fakt neni jasne, co fotograf chce ukazat. Ja netusim, kde jsi to fotil, co tam je ve skutecnosti zajimaveho a z te fotky mi toto neni nijak jasne. Hodne veci tam splyva dokopy, neni nic vyraznejsiho - navic fotka hodne splostuje a ztraceji se tam vzdalenosti, vsechno je cca stejne ostre. Podle mne je to dane hlavne pozici fotografa - tento zaber by potrebovalo odfotit z jine pozice, bud z vetsi dalky ale hlavne z trochu jine vysky. A trochu si pohrat s kontrastem popredi, aby se to opticky alespon trochu vyjimalo.

Muzes ted zacit zase nadavat a utocit na mne - ale ja panoramy v horach fotim casto a vim moc dobre, ze pokud chci, aby to zaujalo i nekoho jineho a nemelo jen vyvolavat me spominky na "ted a tady", tak si musim sve misto na foceni sakra dobre vybirat, protoze na te fotce bude neco uplne jineho, nez zustane ve mne, co vidim ocima. Pri CB fotkach toto plati mnohonasobne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 18, 2024 9:37

Mě by zajímalo, od čeho je tady ta rozmazaná neostrost - v levém dolním rohu. Jestli je to pohybová (asi ne, vypadá to jako kámen), od objektivu nebo software?

1.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 12:25

@Dromedaro - neni to jen ve spodnim rohu ... je to na vic mistech ... je to voda na objektivu ... kapky deste ... prselo a ja furt smudlal hadrikem predni element (sklo)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2024 12:49

apuka píše:ja panoramy v horach fotim casto a vim moc dobre, ze pokud chci, aby to zaujalo i nekoho jineho a nemelo jen vyvolavat me spominky na "ted a tady", tak si musim sve misto na foceni sakra dobre vybirat, protoze na te fotce bude neco uplne jineho, nez zustane ve mne, co vidim ocima. Pri CB fotkach toto plati mnohonasobne.
Tady davam jeden do jiste miry podobny uhel zaberu i kompozice (samozrejme jen "do te jiste miry") a prevedl jsem to do CB. Je tam stejny problem, i kdyz je to focene za skveleho pocasi.
Pano.jpg

Pro mne (a manzelku) je to dobra fotka - protoze je to fotka skoro cele feraty, resp. jeho pokracovani, cely hreben. Ale je mi jasne, ze nekomu, kdo tam nebyl, ta fotka nic nerekne a ani na ni neni nic, co by melo zaujat "cizi oko" - naopak, bude se v tom ztracet. Taky proto to nikomu cizimu za beznych okolnosti neukazuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 13:11

@apuka - ja uz tady nic co pises nectu .. nic, tvy prispevky preskakuju, vsude, ve vsech tematech, rule-of-thumb ... tady ve foceni (nebor to ale prosim jako navod) jsem udelal vyjimku a tvuj prispevek si precetl (a lituju toho) ... takze poslouchej .. udelam jeste jednu vyjimku a byt nerad ti to vysvetlim:

pan advokat tady (opet) predvedl proplanovitej utocnej stek myslenej jako pomsta za predchozi udalosti .. nic vic, nic min .. ton, forma, to celkove podani je proste krvava stopa jesitnost &#$% s vychovanim reznickeho psa ... proste @Lipon (prosim podekuj apukovi - ja sam bych to dal nerozvadel)

ja jako fotograf prohlizim hodne fotek jinejch lidi a az na extremni a ojedinele pripady o fotkach ani takto nesmyslim (negeneralizuju) .. musel bych se propadnout hanbou, kdybych reagoval timto stylem treba na fotku Mawe a nebo Dromedara a nebo tvoji ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2024 14:27

No nic... V plne parade jsi ted ukazal svuj vlastni problem. Lipon jen napsal pravdive, ze Tvoje fotka zduraznuji - samotna fotka bez jakychkoliv vazeb k ni nebo podobne situaci) nema zadnou atmosferu.

Na to Tys' na Lipona hned utocne vletnul - a jako odpoved na mne jsi to jeste notne vysperkoval...

To, na co jsem se - myslim si, ze nijak urazlive, jen snahou si nektere veci uvedomit, abys mohl mit v budoucnosti lepsi fotky - snazil upozornit (dokonce jsem si vypomahal vlastne shozenim vlastni fotky), jsi nejspise vubec, ale vubec nepochopil.
No ale to je jen a pouze Tvuj problem. Ja se k tomu nechci dal vyjadrovat
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 16:58

apuka píše:No nic... V plne parade jsi ted ukazal svuj vlastni problem. Lipon jen napsal pravdive, ze Tvoje fotka zduraznuji - samotna fotka bez jakychkoliv vazeb k ni nebo podobne situaci) nema zadnou atmosferu.


odkaz

nemam nejmensi problem, ze se ti moje fotky nelibi, o jake pravde to tady ale mluvis, co tady komu dokazujes ???

ty se tady schovavas za "slusne vystupovani" a velke pocatecni pismeno kdyz pises Ti a nebo Tvoje a pritom imrvere predvadis naprosto nechutne agresivni chovani, nekonecne sireni negace, ubijejici boje za tvou pravdu kdy pises nekonecne traktaty o hovne, nevyprovokovane utoky na ostatni lidi, atd (a to vse schovane za fasadou Ti a Tvoje) ... za me - ty tady imrvere skodis a vyvolavas rozbroje a pak to svadis na vsechny okolo a odvolavas se furt na nejakou slusnost a mentorujes tady o moralce a o tom, kdo na koho utocne vletnul ... nechutny, odpudivy .. kdybys tady na foru nebyl, tak je taky o 5 radu vic pohody ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » pon bře 18, 2024 18:21

Apuko, taky sis všiml, jak se ten třípísmennej panáček pěkně odkopal?
Jak ukazuje prstíčkem, plive špínu, ale mluví přitom sám o sobě? Že ta jediná uražená ješitnost je ta jeho?
Zřejmě mu uniklo, že můj příspěvek oponoval Dromedarovi.
Komentovat ostatní jeho výžblebty je ztráta času.

Tímto tě Ntz důrazně žádám, abys přestal nesmyslně osočovat jiné a chovat se jako dement.
Pokud se neumíš normálně bavit, uděláš líp, když svoje frustrace budeš ventilovat jinde.
Že ti chybí základní lidská slušnost jsi tu opakovaně ukázal. Flusat a pak třískat dveřma, to by ti šlo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 19:10

:D .. ja predpokladam od zacatku zes' to psal jako reakci na Dromedara samozrejme .. copak to meni neco na zpusobu a obsahu sdeleni :D

co se tyce tve zadosti, tak ta se zamita ... jak sis' jiste vsiml, ja na tebe sam normalne nijak nereaguju, nikdy, nikde ... na apuku taky .. s dnesni vyjimkou, kdy jeden (ty) predvedl podle meho nazoru pitomej vylev hnanej osobni antipatii a druhej (apuka - pan Ti, Tvuj, Tobe) se pridal i s moralizovanim o tom, co je slusne a co ne ...

odpovedel jsem ti spis zertovne, nijak do dal nerozvadel - podekuj apukovi, jeho si srovnej, psal jsem vyse
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ketrin » pon bře 18, 2024 19:26

Zkusím to tu trochu zklidnit...
Koho zajímá wet plate proces:
video cca 10 minut
https://www.youtube.com/watch?v=yXCZk1jx-Cs

podcast něco přes hodinu
https://www.youtube.com/watch?v=7wfUGqPJLs4

vše v angličtině.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 19:41

@Lipone - neco ti poradim, dve moznosti, obe jsou skvele a obe resi tvuj problem a nebudes me muset o nic zadat

1) vubec na me nereaguj, tak jako ja nereaguju na tebe ...
2) nebo reaguj normalne a ne jako necivilizovanej obroublej **** ..

tohle si ale fakt vyrid spis s apukou ... diky a cures
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 18, 2024 20:35

Pro mě ta fotka atmosfér/náladu má a umím si představit, že bych si ji dal velkou na zeď.
Apukovu srovnání taky úplně nerozumím. Je to jako kdyby sem NTZ dal fotku stromu, ty jsi vyběhl před barák do parku a tam vyfotil taky strom a tvrdil, že fotka ntz je špatná, protože ty jsi to vyfotil také ze stejného úhlu a pěkná fotka to není. Ntz tam pro mě má jako pevné body ty kopce. U tvého hřebenu se nemám čeho chytit a spíše mě tvá fotka nutí těkat očima. U ntz to na mě působí uceleně a klidně. Nemáš tam blízké popředí, které fotku dělá lepší, ntz ano.

Mně se panoramatické fotky líbí, když je tam hodně bodů v popředí nebo lépe napsáno, když se nefotí jen krajina v dálce.
Já mám do budoucna vyhlídnutý Horizon S3 Pro. Líbí se mi ten styl. Dávám odkaz, který je zrovna lomo, což úplně v plánu nemám, ale pro představu, jak to fotí, stačí: Horizon S3 Pro
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 21:48

@Dromedaro - ty si vybiras fakt speky - ad ten Horizon S3 Pro, predtim dirkac atd ... Podle meho nazoru je klasicka analogova fotografie naprosto legitimni zanr i v dobe digitalu, lehce ale pochybuju o smysluplnosti toho delat ji pomoci dirkace a nebo jine silenosti .. Mam jednoho kamose (hodne blizkeho kamose), kterej dela pouze analogovou fotku .. dela ji celej zivot a foti fakt skvele, krasny fotky na cernobilej Ilford .. zacinal od Flexaretky, pres Nikon FE* a nebo FM* az po jeho soucasnou analogovou Leicu, co stoji 2x tolik nez prvotridni digital ... analogova fotka ma urcite specialni kouzlo, ktere digital neumi a nikdy nebude umet, ja si ale myslim, ze to kouzlo spociva v tom mediu a ne v tom, ze to vlastne delas pomoci pristroje, kterej tu fotku diky sve konstrukci nejak dojebe ... ale samozrejme proti gustu zadnej disputat ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » pon bře 18, 2024 23:20

ntz
jestli se tu někdo neumí chovat, jsi to akorát tak ty - kdo tady začal někoho urážet? ty
kdo se tady začal chovat jak ublíženej fakan? ty
nebo ti snad hned ta první tvá reakce přijde konstruktivní a vstřícná?

tak buď tak laskav a přestaň kázat o chování
chápání česky psaného textu ti zřejmě dělá problém

klidně ti to zopakuju - jestli sis ráčil nevšimnout, oponoval jsem Dromedarovi k jeho subjektivnímu pocitu svým - Dromedarův stručný subjektivní vjem- moje krátká oponentura ; můžeme to případně dál rozvíjet, ale fakt k tomu není třeba vnos cholerika s krví zalitýma vočima


Dromedaro
pokud je něco tajemného, tak je tam zobrazen jen kousek, jen náznak něčeho a zbytek zůstává skrytý a nechává to na fantazii diváka, zůstává zastřený, typicky třeba tmou, mlhou, závojem nebo tak něco
nebo co jiného ty si představuješ pod "tajemným"?
EDIT: sorry, píšeš o atmosféře, přeložil jsem si to jako tajemno, i tak by mě zajímalo, kde případně jakou atmosféru v tom vidíš?
Naposledy upravil Lipon dne úte bře 19, 2024 9:46, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon bře 18, 2024 23:56

@Lipon ... ne, neprijima se .. nazyvejme veci pravejma jmenama, o co se snazis ??

ty mas na me spadeno a tohle je uz nekolikata aplikace, kdy tvoje reakce byla motivovana a hnana tvoji antipatii a zasti kvuli nasim rozeprim z minulosti .. jsem ale ochoten pristoupit na hru, ze se ti to deje a nevis o tom - v tom pripade se bez nechat vysetrit .. kam necham na tobe, muze to bejt v podstate kdokoliv od klinickeho psychiatra po lidoveho lecitele a nebo nejakeho "čakristu-uvolňovače" ..

je tu jeste druha moznost a sice ta, ze jsi skutecne necivilizovanej obroublej hulvat, kterej se v kontextu toho, ze nekdo da na zdejsim foru fotku do sekce fotografickeho chlubitka a nekdo jinej mu ji pochvali, zmuze na holo-vetnou reakci, u ktere nezainteresovany pozorovatel musi nutne nabyt dojmu, ze promluvila nejvyssi instance fotograficko-umeleckeho arbitru, akorat neni jiste koho mentoruje - jestli toho nestastnika, za jeho kladne hodnoceni a nebo autora za to, s jakou srackou prisel (potazmo oba) ..

ja si te nevsimam, nezajimas me, normalne na tebe nereaguju .. nenecham si ale srat na hlavu a pokud si me budes vsimat ty (a nebo apuka) zpusobem vyse, tak budu reagovat ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » úte bře 19, 2024 9:45

takže když to shrnu

reaguju na Dromedarovu úvahu o atmosféře

na to vztahovačně a zcela bezdůvodně vyletíš ty, urážíš a osočuješ, z každého tvého slova dští uražená ješitnost a falešný pocit křivdy - to neodvrátíš tím, že z toho nařkneš jiného; nereaguju na jakoukoliv tvojí fotku, nemám nejmenší potřebu - ani když budeš tu svou lež opakovat stokrát, pravdu z ní neuděláš

DTTO chování řeznického psa - ukazuješ zcela bezdůvodně na jiného a přitom se tak chováš jen ty, umíš akorát bezduše pokřikovat

jestli má někdo nějakej osobnostní problém, tak jsi to ty - ukazování prstíčkem na jiné na tom nic nezmění, cholerické výlevy plné zlostné zášti tu publikuješ jen ty

vcelku by věci prospělo, kdybys nereagoval, jak jsi opakovaně přislíbil (a opakovaně porušil), včetně diskusí, který se tě netýkají

howgh
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » úte bře 19, 2024 11:05

@Lipon - prestan snit :D ... ja se tobe a apukovi smeju ... nemam naprosto zadne ill-feelings vuci tobe (to bys musel bejt jinej borec a kontinualne predvadet jine veci) a nebo apukovi (kterej to nema v palici v poradku) ..

dyk se vlastne nic nestalo, dal jsem fotku, tys komentoval jaks' komentoval, ja na to vtipne (alespon ja se tomu zasmal) reagoval, pak se do toho vlozil apuka (jehoz motivy se ze zistneho duvodu ani nepokousim analizovat - LOL :D) a ja mu odpovedel ..

je pravda, ze jsem mozna zbytecne apukovi vysvetloval podstatu veci stran tve reakce .. podekuj apukovi, psal jsem to vyse .. podle meho nazoru se ale nakonec vse stalo tak jak melo .. apuka to vlastne cele zachranil, protoze tvoje mrzke cineni a motivy vlastne zasluhujou pozornost a reakci ... tohle by se fakt dit nemelo ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » úte bře 19, 2024 15:17

ntz píše:@Lipon - prestan snit :D ... ja se tobe a apukovi smeju
Tak to by me docela zajimalo, kolik lidi se krome Tebe smeje nam dvema - a kolik Tvym prispevkum. :wink:
K Tvym prispevkum se jen musim opakovat:
apuka píše:V plne parade jsi ted ukazal svuj vlastni problem.
Vymyslis si, pises lzi o druhych a pripisujes jim presne to, co delas sam. Popravde receno, (nejenom) v tomto vlakne Tobe ublizuje jeden uzivatel - ten s nickem ntz.

Dal to neminim rozvadet, s Tebou to nema absolutne zadny smysl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 19, 2024 15:28

ntz
jestli nechces, aby se vsichni smali tobe, jako se ty smejes liponovi a apukovi, tak se priste trochu nadechni, udelej si prochazku s kocarkem a pak si znova sedni k pc a zvaz, jestli vubec to chces komentovat a pokud ano, jestli porad to chces komentovat tak, jako bylo to prvni, co te napadlo...


fotka, i jakykoli jiny umeni, je natolik subjektivni vec, ze se proste muze 1 cloveku libit a 999 ne. Nebo se muze libit 999 lidem a 1 ne. Fotis pro sebe, nebo pro ostatni? a pokud pro ostatni, musis si vybrat, kdo je vlastne tvoje cilovka. Jestli je pro tebe vic dulezity, aby te nekdo chvalil, nez tvuj vnitrni pocit z toho, co to znamena pro tebe. A pokud potrebujes hlavne chvalit, tak proc to davas na OF kde obecne chvala neprevazuje ale spis mix nazoru?

A jestli to, ze se nekomu neco nelibi si v dobe, kdy je na svete milionkrat vic fotek nez lidi, brat vubec nejak osobne. Vzdycky se to nekomu nebude libit. Vzdycky. A naopak vzdycky najdes nekoho, komu bude. I kdyz ten nekdo budes jen ty.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » úte bře 19, 2024 15:54

@Mawenzi - ty jsi to nepochopila, ja neresim, ze se nekomu moje fotka nelibi ... ja resim to, ze Lipon so chova jako kkt protoze ma na me spadeno ... uplne stejne jako tenkrat spor Quido Vs Etheric

Liponova reakce je debilni, arogantni, neprijatelna... kdyby tohle predvedl vuci komukoliv jinemu, tak to budu resit uplne stejne ... kdyby takovouhle reakci predvedl na nejakem (komornim) anglickem (fotografickem) foru tak ma do minuty BAN .. u sebe jsem chtel udelat vyjimku (protoze vim, ze ma na me spadeno) a po sve vtipne odpovedi o ostnatem dratu jsem to nechal plavat, dokud druhej expert apuka nezacal takovejhle standard chovani a komunikace obhajovat jako neco normalniho ...

edit: a jeste jedna megavtipna vec :D

ja se tady historicky hadal pouze se trema jedincema :D (abecedne) :: apuka, Lipon a Quido ... predstav si ze hrajes kryci jmena a jako napovedu dostanes `apuka, Lipon a Quido', co te jako prvni napadne ???? LOL :D

ps. Quidovi se omlouvam, ze jsem ho tedka nevyzadane pripomel ... tohle je ode me hnusny a provokativni, mas u me pivo za tohle pokud to ctes
Naposledy upravil ntz dne úte bře 19, 2024 16:31, celkově upraveno 1
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Fotografické chlubítko

Příspěvekod Kjuba » úte bře 19, 2024 16:30

Prosím moderátory o zásah.

Nevím kolik lidí z fóra si přeje číst tady takovýhle cholerický výlevy, ale řekl bych, že naprostý minimum. Dokonce si troufám tvrdit, že nikdo.

ntz zcela evidentně není schopen kočírovat svoji psychiku. Několikrát v minulosti uznal, že přestřelil, slíbil sobě i nám (opět opakovaně), že toho nechá, ale nic z toho nedodržuje.

Upozorňuji, že vůbec neřeším na čí straně je "pravda". Jestli na Liponově nebo ntz (i když svůj tip mám), ale ta forma ze strany ntz je dle mě daleko za hranou.

Psát tady někomu, že se něco přijímá nebo nepřijímá..... Tady nejsme u soudního tribunálu a ntz není soudce.

Děkuji
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2024 16:52

Doufal jsem, ze to nejak vysumi samo... OK.

@Lipon, ntz, apuka: pokud mate potrebu v tehle hadce pokracovat, prejdete prosim do SZ.

ntz píše:ja na to vtipne (alespon ja se tomu zasmal) reagoval

Tak tos byl asi jediny. Kratka a vtipna reakce by byla namiste, ale to ta tva bohuzel nebyla. Reagujes vztahovacne az hystericky, nedokazes kontrolovat sve emoce. Aspon co se fotek tyce. Z toho mi vychazi, ze by bylo nejlepsi, kdybys sem sve fotky nedaval. Casti lidi se nelibi, nekteri tam nevidi, co ty, a ty to bohuzel neuneses. Uz se to stalo tolikrat, ze dalsi opakovani nema smysl. Snazis se tvarit, ze jsi nad veci, ale nejsi, pusobi to velmi krecovite.

@Lipon: tvuj prvni post, ktery to cele nastartoval, byla reakce nerudneho dedka. Delas to relativne casto a atmosfere na foru to neprospiva. Ani v pripade, ze na to lidi nereagujou jako ntz. Pricemz tady bylo docela jasne, jak zareaguje, a jsi dost chytry na to, abys to mohl predpokladat. Nevim, jestli to delas schvalne nebo si to neuvedomujes, ale posty tohodle typu pusobi vylozene neprivetive az nepratelsky. Stejny nazor se da vyjadrit i jinou formou. Ta je u elektronicke komunikace dulezita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru