Fotografické chlubítko

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » stř kvě 6, 2015 12:55

saiya-jin píše:Netusim ale ktora technologia je co najvernejsia.
To je troska nejasny problem.
1) Chces aby samotna technika dokazala co nejverneji reprodukovat zadanou fotku?
2) Chces abys dostal co nejverneji to, co vidis u sebe na monitoru?
3) Chces abys dostal foto nejverneji zobrazujici to, co jsi ve skutecnosti videl?

Ad 1) rozhodne ne laserovy tisk, idealne uz spomenutou klasickou fotocestu - osvit na fotopapir a vyvolani, jen budes mit ponekud problem najit, kdo Ti to udela. Ponekud mensi vernost, ale stale pro 99,99% lidi nespozorovatelne rozdily se povede udelat kvalitnim velkopolosnym fototiskem (jak jsem psal, jen ne laserovym).
Ad 2) musis v prvni rade mit dobre nastavenou spravu barev na svem monitoru, dodrzet technologicky postup pri priprave dat a pouzit labem dodane soubory pro kalibraci na jejich zarizeni. A musis taky pohlidat, aby dostatecne casto delali kalibraci svych zarizeni.
Ad 3) Toto bude nejtezsi, an Tve fotce to tak rozhodne neni (nebyl jsem tam nikdy, ale z fotky to videt). Poslechni rady Lipona nebo si nech primo v labu udelat (ve Tve pritomnosti) upravy, ktere muzes na miste odsouhlasit. Ja bych taky urezal kousek z leve strany, ale to je otazka osobnich preferenci.

Vsechny body muzes zkombinovat. A rozhodne si vyber radeji lab, kde delaji bezne fotky, ne reklamni agentury. Lipon Ti poradil asi slusne laby. A nech si radeji udelat nejdrive mensi vytisk (napr. A4) pro kontrolu vysledku. Das o par kacek vice, ale muzes se zachranit pred velkym zklamanim z vysledku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » úte kvě 12, 2015 19:21

Lipon píše:a chces urcite platno? proc ne "papir"?


treba proto, ze i sebelepsi papir muze zvlnit - hodne zalezi na podminkach v mistnosti, kde obraz visi... kazdopadne, kdyz papir, tak rozhodne jen za sklo;
platno (vypnute) je mnohem stalejsi a odolnejsi proti poskozeni
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Lipon » stř kvě 13, 2015 12:31

jisteze zalezi na prostredi, ale pokud to nebude v extra vlhkem prostredi (a la suterenni byt, stara chalupa apod), tak dnesni materialy se v normalnim byte nekrouti - obzvlast ty lepsi "papiry" jsou naopak delany na to, aby snesly ruzne prostredi - vystavy

mam vytisteno a poveseno nekolik fotek na A3 (domaci tisk) a zatim se zadna nekrouti (tisteno povetsinou na Iflord pearl papir)

a papirova fotka nemusi byt za sklem - da se to adjustovat treba na kappa desku-celoplosne se to prilepi; vytiskem na "papir" to spis zacina, nez ze by bylo dilo hotovo, adjustace je dulezitejsi

u platna je treba brat taky v potaz, ze material samotny ma strukturu a ztraci se v nem tak detaily - jedne fotce to nebude na skodu, jine ano
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » stř kvě 13, 2015 14:22

Ve vlhkem prostredi se spise zacne nicit platno... Papir se taky da (krome, resp i s Kapa deskami) zalaminovat, pricemz laminovaci folie jsou ruzne kvality, leskle, matne, s ochranou proti UV (coz vetsinou tisk na platno nema).

Edit: Jak jsem se vcera dival na stenu na obraz (ne foto) na platne na ktere zasvitilo slunce, tak jsem hned videl dalsi nevyhodu: prach (jsme v Ostrave :-(), na platne se usazuje mnohem vice jak na papire a velice tezko se (plne) likviduje, v "zahybech" platna vzdy neco zustane. Papir (hlavne s folii) umyjes, "vylestis" do sucha a nemas tam ani zrnicko, to n aplatne neudelas a ani vysani uplne nepomuze. Za par let to zacne byt docela viditelne, hlavne na svetlejsich castech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod mirec » čtv kvě 14, 2015 23:37

Zvětšeniny osvitem na fotopapír (barevný) z digitálních dat jsem si cca před 4 roky nechal dělat u http://www.janhubafoto.cz v rozměru 60x80cm a možná by uměli i o něco větší (každopádně víc než těch zmiňovaných 46x30cm). Kvalita je to velice slušná.
mirec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř čer 13, 2012 1:22

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon kvě 18, 2015 8:38

apuka píše:Ve vlhkem prostredi se spise zacne nicit platno...


blbost...! (nebavíme se tu o plesnivém sklepě, ale o obytném, případně obyvatelném prostoru)

Jistě adjustace, případně i to lamino (ale to musí být fakt špicovní) je už jiný level...
... dobře zvolený papir a správná adjustace je moc pěkná záležitost a vydrží - s tím souhlas :prayer:
...ale jednoznačné výhody či nevýhody to nemá - záleží, jak chce vlastník "obrazu", aby to působilo, spíše jako fotka, nebo spíše jako obraz - viděl jsem už několik takových pláten, a když je zvolen vhodný motiv, pěkný rám, vypadá to impozantně...
Naposledy upravil Quido dne pon kvě 18, 2015 9:26, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon kvě 18, 2015 8:45

ať nejsme pořád OT
P9022003_800.jpg

P9011590_800.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod ondrejkout » pon kvě 18, 2015 14:35

Trochu z jinýho sudu. Jedna tvář z Novohradských hor.

tvare-i-novohradske-hory-960.jpg
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » stř čer 3, 2015 11:23

tohle mi přijde zajímavé na hraní http://www.outdoorfilmy.sk/clanok/481/n ... ont-blancu

Nechlubím se s tím samozřejmě, nejsem autor. Ale hodí se to sem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod rob » pon čer 8, 2015 16:26

Norsko

Obrázek
rob
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned pro 21, 2014 18:22

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod musashi » stř čer 10, 2015 16:19

Z letosniho Islandu ...
Přílohy
JHP_8587.jpg
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod terezaslovensko » sob črc 11, 2015 10:03

pridam aj ja zopar z Norska :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod ondrejkout » ned črc 12, 2015 14:59

Kyrkja – Hora osudu, Jotunheimen

jotunheimen-i-screen.jpg
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod janss » pát črc 24, 2015 20:26

Zdravím všechny a přikládám snímek Mléčné dráhy nad jezerem Wolfgangsee v rakouských Alpách. Byli jsme tam na dovče a hvězdy nečekaně poskytly úžasnou podívanou.

Obrázek
janss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 24, 2014 22:03
Bydliště: Liberec

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2015 20:32

Pekne. Jak je to foceno? Videl jsem to same pri bivaku na ledovci a fotak ani nevytahnul, protoze nevim, jak to udelat... bez stativu asi nijak, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » pát črc 24, 2015 20:36

moc krásná fotka :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod pickard » pát črc 24, 2015 20:38

mike píše: bez stativu asi nijak, co?


Tak.

Ale zkušenost říká, že stativů jsou všude mraky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod janss » pát črc 24, 2015 20:44

mike píše:Pekne. Jak je to foceno? Videl jsem to same pri bivaku na ledovci a fotak ani nevytahnul, protoze nevim, jak to udelat... bez stativu asi nijak, co?


Moc dekuju! Stativ je základ společně s hodně světelným a širokým objektivem a nejlépe foťák s velkým čipem ( Samyang 14mm f2.8 + Canon 5d mark II ). Pak stačí dát co největší ISO co snese foťák jakžtakž, vyhovující čas ( pro 14mm je to cca 20min aby hvězdy už nebyly vidět jako čárky jak se točíme ) a hotovo. Já to měl teda složitější, protože jsem plánoval velký tisk této fotky, tak jsem musel vyfotit 15 fotek pro hvězdy ( softwarově jde pak odstranit šum s velikou úspěšností ) + fotku pro spodek + DF snímky ( kvůli mrtvým pixelům ) a ještě jsem si preostril na kámen, který byl asi 30cm od skla. A tyto nedostatky by bohužel na velkém tisku byly vidět.

Už aby prodávali foťák, který tyto chyby vyloučí sám :-D
janss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 24, 2014 22:03
Bydliště: Liberec

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2015 20:52

Diky. To uz je mimo moznosti me i meho fotaku :) Ja se na takove hvezdy rad kouknu, kdyz se v noci probudim, ale abych lezl ze spacaku, nastavoval fotak a pak jeste 20 minut cekal na fotku, to fakt ne. Navic by to asi chtelo nacvicit predem. Kazdopadne :smt023, vidim, ze takova fotka vyzaduje i jiste obeti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2015 8:02

mike nejhorsi je, ze i kdybys to udelal, tohle ti z toho nakonec stejne nevypadne:D

janss fakt nadhera:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod mike » sob črc 25, 2015 21:11

S nejvetsi pravdepodobnosti ne. A tak si holt dal budu takove pohledy pamatovat a foceni necham povolanejsim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod cestyn » pon zář 14, 2015 15:00

Ahoj, asi to dávám do blbýho fŕa, ale něvím kam s tím. Chci jen radu - koupil jsem si Nikona http://gizmodo.com/5973781/nikon-fills- ... r-customer
a zvažuju k němu nějaký zajímavý popruh, něco jako <link_na_kytickovy_popruh_za_osm_kilo>
Máte nějakou zkušenost s těmito typy popruhů? Vypadají suprově.
Jsem občasný fotograf, takže tak nějak na výlety ho chci. Jen nevím, zda spíše širší nebo užší. Díky Pavel
Naposledy upravil mike dne úte zář 15, 2015 19:31, celkově upraveno 1
Důvod: potencialni spam link zrusen
cestyn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 14, 2015 14:56

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » úte zář 15, 2015 13:18

Na zrcadlovce Nikon D5100 s objektivem 18-105 mám originál popruh širokej 3,5 cm a bohatě to stačí. Domnívám se, že k tvýmu kompaktu 3cm popruh bohatě stačí.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Lipon » úte zář 15, 2015 18:13

ano, na takove s prominutim prditko bude stacit jakykoliv popruh sirsi nez tkanicka z brusli

sirsi popruhy se oplati az na tezsi tela resp. sestavy tela+objetiv+kdovicoeste

daval jsem si neorigo popruh - je sirsi a prostredni cast je neoprenova a zevnitr (to co je na krku) jeste pogumovano, velice dobre to rozlozi vahu a tolik to neskrti
rozdil je u tezsi sestavy znat, driv me s origo popruhem po par hodinach noseni bolelo za krkem, s tim neoprenem pohodicka
nosim na tom par kilo (max vaha je telo+grip s dalsi baterkou+pevna 105/2,8+velky blesk)

dalsi vyhodou je, ze na dalku nezari vyrobce a model fotaku

z ebay je to za par penez, hlavne ne model nacvakavacima sponama, tomu bych neveril, ze to udrzi; klasicky provlikaci upevneni
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod pickard » úte zář 15, 2015 18:31

A nejni to reklama na eshop?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod scinkk » úte zář 15, 2015 18:52

hm asi jo - vzdy jsem touzil po kytickovem popruhu za osm kilo
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 18:54

Hmm, mozna mate pravdu, jsem na to puvodne ani neklikal...

edit: zcenzurovano ;-) Taky tu od te doby nebyl, coz je v pripade dotazu neobvykle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » stř zář 16, 2015 7:45

kdyz jsme u toho - mate na zrcadlovku nekdo zkusenost se zapestnim popruhem? - mimochodem oproti kytickovymu popruhu za 800 mi tohle za 430 pripada rozumnejsi outrata. A to tam maji i za 350. Takze ten kytickovy typek nas asi fakt pekne dobehl. Az na pickarda :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 16, 2015 7:49

az ozkousis, poreferuj, chci neco na bezzcatko ale zatim to vyresim ufiknutim staryho dlouhyho popruhu na kompakt aspon jako nouzovku. problem bych videla mozna v univerzalne sirokym popruhu na ruku takzemoc hubeny/tlusty ruce by to nemuselo optimalne fungovat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » stř zář 16, 2015 8:00

Se svoji rukou se tohohle nebojim. Spise si nejsem jistej realnou pouzitelnosti. Prece jenom vetsina lidi, co potkas, nosi fotak na popruhu na krku. Neni to pohodlny, ale clovek ma volny ruce. Oproti tomu ten zapestak znamena mnohem pohodlnejsi chuzi. Tak jako tak nesmis zakopnout :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru