Fotografické chlubítko

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 11, 2023 12:04

Tsunami: Paráda. Tenhle typ fotek mám rád. :smt023

Jen u té první by se možná hodila více černobílá. Líbí se mi, že jsou tam dobře umístění ti holubi v letu.
Ta druhá je skvělá. Pěkně zachycený moment s tím nahazováním a letícím vlascem. Dobrá atmosféra a nálada snímku plus dobré světlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4390
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 11, 2023 12:47

ntz
a to je to co rikam, co se libi me, to neoznacite za hekzy vy. a xo s elibi vam treba nevnimam jako nejak zajimavou fotku, takze dej link.na.nejakou co myslis, treba me prekvapi kterou sis vybral:)

+ ja v zivote udelala mozna jednu, co bych si dala.na.zed ale vcelku se mi.moje fotky libi, ale tim stylem ze vim, proc sem si je vyfotila, ne proot, ze by se nedejboze libily jeste nekomu:D

ja jen dokumentuju svoje vylety a vetsina lidi s mobilem podle me.foti lip nez ja, a lidi s fotakama.pak skoro.vsichni foti lip nez ja:D

tsunami
paradni ta voda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2023 13:28

@tsunami: Jo, ta CB je opravdu dobre zachyceny moment (mysleno vcetne svetla, mista a "udalosti") :smt023
Mawenzi píše:ja jen dokumentuju svoje vylety a vetsina lidi s mobilem podle me.foti lip nez ja, a lidi s fotakama.pak skoro.vsichni foti lip nez ja
Ale houbelec...

Jen jsi popsala ten "problem" - Tvoje fotky se Ti libi, protoze vis co a proc jsi vyfotila. Tj. hlavne kvuli necemu, co na samotne fotce nemuze videt nikdo jiny, nez Ty sama. No a to je - podle mne - v naprostem poradku, pokud nemas touhu se svyma fotkama vystatovat pred jinymi. Jenze pokud bys chtela, tak k tomu budes mit jiny pristup.
Ty jsi fotograf okamziku (v prubehu svych cest), to co popisuje napr. ntz, ze dela na miste kompozice, ceka/hleda svetlo, misto, atd. to uz je neco jineho. To je spise "kompozicni" fotograf. Tak by se ale tezko dala dokumentovat cesta.
Oba (i jine) fotograficke pristupy maji sve nezastupitelne misto, ale tezko se daji spojit dohromady.

Mne se napriklad Tvoje fotka travy docela libi - jen tomu chybi nekde v tom ostrem pase neco vyrazneho, vyrazne jineho nez ostatne stebla travy co by upoutalo pozornost (napriklad velka kudlanka se steblem "mezi zubama" a zmurkajici na Tebe :lol:). To uz by byla i fotka na stenu (kompozici) - ale takto je to spise takova uklidnujici fotka vyzarujici "prirodni pohodu".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 11, 2023 13:55

Taky dám street foto na ukázku (starší skeny negativu z levného skeneru):


10.jpg


N8_0013.jpg


street8.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4390
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Lipon » úte črc 11, 2023 16:58

Já mám radost i z fotky, na kterou nebyl moc čas, notabene nějaké větší plánování.
Třeba tahle - vylezli jsme na vyhlídku chvilku před západem, vzal jsem velkým foťákem a pak ještě telefonem (pro maminky, babičky a tetičky jako momentky z cest do Whatsappu).
O pár minut později už popředí bylo ve stínu a nebylo tak zajímavé a přivalily se mraky - vlevo už jsou vidět.

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod ntz » úte črc 11, 2023 18:25

toz dobre to je .. a odkud ze to je ? Nejakej Island nebo tak neco ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » stř črc 12, 2023 6:45

Piton de la Fournaise, Reunion
Předevčírem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 21, 2023 12:18

dromedaro
ta shrbena postava na minoritske je super mezi tema plagatama :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 21, 2023 16:18

Děkuju.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4390
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod sobb » pát črc 21, 2023 18:47

Taky mi ta fotka přijde kouzelná. Dokonce jsem se Tě chtěla optat a pak na to zapomněla. Jestli je to "hrané", nebo zda jsi tam číhal až projde nějaká vhodná figura, anebo jsi jen byl ve správný čas na správném místě a ta situace Tě praštila do oka.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 22, 2023 7:09

Jak jsem kolem těch plakátů chodil, tak jsem si říkal, že by tam šlo vyfotit něco takového. Tak jsem tam šel jednoho dne o víkendu číhat, kdy tam chodí málo lidí a tak byla malá pravděpodobnost, že mi vleze někdo další do záběru. Čekal jsem, jestli nepůjde nějaký bezdomovec nebo tulák otrhaného vzhledu a po nějaké době se na té ulici objevil tenhle smutný pán, který šel přímo k těm plakátům, tak jsem si říkal, že ten se tam bude hodit, tak jsem jen počkal až dojde mezi ty plakáty a vyfotil jsem to. Výhodou bylo, že se díval celou dobu do země a nějak nevnímal okolí, takže na mě nijak nezareagoval, když jsem ho fotil. Stávalo se mi totiž, že když jsem takto někoho fotil a všimli si toho, tak se rychle otočili nebo dali ruku před obličej.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4390
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Olchor » ned črc 23, 2023 18:32

srd_068a.jpg
Žádné velké umění, ale krásný bivak - jeskyně v Cala Luna, Sardinka.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » ned črc 23, 2023 19:59

Ja si myslim, ze fotograf by mel zachycovat krasu a ne osklivost ... me treba @Dromedarovo fotka s plakatama a shrbenou postavou vubec nefunguje a mam to zcela naopak .. Jeden z mejch oblibenejch street fotografu je napriklad Tuna Onder .. U nej je pozoruhodne, ze vsechny fotky foti na male kapesni kompakty ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 24, 2023 11:18

ntz
myslim, ze i osklivist by se mela zachycovat - krasa bez osklivosti nevynikne a navic bych pak asi musela spalit svoje svatebni fotky:D

jakoze... tohle je asi hodne individualni a neni krasy bez osklivosti, jsou to dvr strany jedne mince a za me i ta osklivist muze mit svoje kouzlo

( kdyz je umeni trocha vlasu v sunce, tak vis jak)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon črc 24, 2023 11:24

Mawenzi píše:krasa bez osklivosti nevynikne a navic bych pak asi musela spalit svoje svatebni fotky:D


:D :D :D =D>
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » pon črc 24, 2023 11:47

ntz píše:Ja si myslim, ze fotograf by mel zachycovat krasu a ne osklivost ... me treba @Dromedarovo fotka s plakatama a shrbenou postavou vubec nefunguje a mam to zcela naopak .. Jeden z mejch oblibenejch street fotografu je napriklad Tuna Onder .. U nej je pozoruhodne, ze vsechny fotky foti na male kapesni kompakty ...


definuj krasu a osklivost
to je strasne subjektivni, takovyhle skatulkovani je k nicemu
co tobe prijde jako osklivost, se jinemu muze podstatne vic, nez nejaka tvoje "pekna" fotka
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pon črc 24, 2023 12:01

ntz píše:Ja si myslim, ze fotograf by mel zachycovat krasu a ne osklivost ... me treba @Dromedarovo fotka s plakatama a shrbenou postavou vubec nefunguje a mam to zcela naopak .. Jeden z mejch oblibenejch street fotografu je napriklad Tuna Onder
Hm... Z napsaneho dost vyzniva, ze TO by mel aky zachycovat to "krasu a ne osklivost".

Pritom napr. - odmyslim si barevne vs. CB - na teto jeho fotce tu "krasu" nevidim. Spise mi prijde stejna "krasa" jako na fotce Dromedara. :wink:

Edit: Cimz jen chci rict to same jako jini - krasa/osklivost je hodne individualni a neda se to obecne hodnotit.
Zrovna u takoveho Street Foto se rozhodne nema fotka hodnotit podle krasy/sklivosti ale podle toho, co "rika".

Edit2: Jsem jen opravil autora fotky shrbene zeny...
Naposledy upravil apuka dne pon črc 24, 2023 14:38, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pon črc 24, 2023 12:35

@Lipon - sak rikam "ja si myslim", nemusis se mnou souhlasit ... jinak napr. na zminene Dromedarovo fotce, kdyz chces uz chces slyset neco konkretniho, tak dobre - ve streetphotography je casto zadouci nejakej kontrast, mezi necim krasnym a nalestenym a mezi necim "osklivym" .. proto jsou treba ve streetphotography takovej vdecnej objekt ruzni lide na kraji spolecnosti (chran buh, ze bych chtel ale rikat, ze bezdomovci nebo stari lide jsou "osklivi" z podstaty veci) .. Na Dromedarove fotce ale takovejhle kontrast neni .. Je tam fotka osklive zaplivane ulice s nevkusnejma plakatama na ktere jde shrbena postava s igelitkama .. fotka by fungovala mnohem lip, kdyby na pozadi byly nejake nalestene vylohy nebo proste nejaka jina scenerie ktera by nebyla zaplivana ulice a nebo naopak kdyby na zaplivane ulici sla nejaka chic dama na podpatkach a nebo nejakej gentleman ve fraku .. Me proste Dromedarovo fotka nefunguje a zcela naopak mi pripada jako takove socialni voyerstvi ... i "osklive" (a nebo smutne) veci je mozne zobrazit dustojnym a krasnym zpusobem .. V jednom interview s nejakym svetovym streetfotografem (nevzpomenu si kdo to byl) jsem cetl, ze kdyz vybira sve fotky pro publikovani, vzdy se pta - souhlasil by s takovou fotkou muj subjekt ? Dava ta fotka neco navic k memu subjektu ? Ja osobne to citim stejne ...

@apuka - opet sis vybral ze 193 fotek autora tu jednu z mala, u kterejch se lze dohadovat na dane tema, aby ses hadal a vyvolaval jsi nejake trenice a konflikt .. uplne zbytecne a debilne .. jak je tvym hloupym stylem .. gratuluju, vyhravas dalsiho bludistaka ... otrensne, co tady furt dokola predvadis .. uz se to na tebe bali jak snehova koula
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 24, 2023 12:47

a to je ta subjektivnost, ntz vidi zaplivany plakaty a ja vidim hrb mezi vysportovanyma zenskejma:D

(postava navic zakryva vchod do obchodu kde se prodavaji sportovni odevy spis na fitko, behani a tak, coz jeste z tech plakatu neni zrejmy, tak mi to prijde asi zase diky te znalosti ulice proste super kontrast).

co me naucil semestr na filde? neexistuje hezky a skaredy:D jediny co je dulezity je umet to spravne okecat a odprezentovat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pon črc 24, 2023 14:49

ntz píše:opet sis vybral ze 193 fotek autora tu jednu z mala, u kterejch se lze dohadovat na dane tema
Nevim, jsem si otevrel Tvuj link, nechal naskocit vsechny fotky na obrazovku (mam ji na vyslu) a kdyz jsem se tak koukl, tato mi hned vyskocila, tahala oci.
Jinak ale tam ja na vetsine fotek nevidim tu "krasu", spise bych rekl, ze je tam na vetsine takova zasmutila a zasedla vsednost a rekl bych, ze by se mezi nima Dromedarova fotka (jen mozna trochu jinak technicky postprocesovana, aby technicky vyznela podobne) docela zapadla.

O nic jineho nejde, zadne hadani.
Pro mne za mne si dal muzes svuj svet zarazovat do prisne rozdelenych skatulek - ale tady Ti uz vysvetlil Lipon a Mawenzi, ze nic neni jen cerna a bila a ve fotografickych zanrech nejsou zadne striktne dane oddelujici pravidla, co kam zaradit. To jest neni jen muj nazor, ze rict, v tomto a tomto fotozanru se ma zobrazit jen krasne a ne osklive - a jeste bez jasne definice, co je co - je ponekud mimo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 25, 2023 16:52

maly stolpich, hejnice

ape vlastne nevim, jestli je to dost outdoor:D
Přílohy
tmp-cam-6712256064819549212.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » úte črc 25, 2023 17:18

@Mawe - kompozicne fajn, ale

1) urcite bych to spis chtel mit cele pro-ostrene, takze priclonit .. ty mas ve zvyku fotit strasne od zeme, nevim jak jsi tohle fotila, pokud ne ze stativu ale z polozeni na nejakej sutr, tak dobre no .. porad bych se ale snazil ziskat co nejostrejsi to popredi (napriklad focus stackingem - coz chapu ze je pri polozeni na sutr tezke, ne-li nemozne)

2) takovahle voda se idealne foti na 0.3-0.5s .. na delsi casy mas misto vody a nejake struktury bilej flek (imho)

3) trosku to budi dojem, ze to leti doleva, viz ten curek uplne napravo, cekal bych ho svislej ...

4) radsi bych nejakej link na externi server (treba rajce) a pokochal se obrazkem ve vetsi velikosti nez to takhle kvuli foru zmensovat do nepouzitelneho ctverecku ...

za me celkove velke + ze s tim jdes ven a jdes prikladem ... ja bohuzel nic noveho nemam, pac leto je pro me okurkova sezona, urcite sem ale budu davat svy novy fotky, at jenom nekecam a jdu s kuzi na trh
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod mike » úte črc 25, 2023 19:20

ntz píše:radsi bych nejakej link na externi server (treba rajce) a pokochal se obrazkem ve vetsi velikosti nez to takhle kvuli foru zmensovat do nepouzitelneho ctverecku ...

Kvuli foru se rozhodne nemusi zmensovat az takhle. 1280x1024 projde uplne v pohode, mam pocit, ze na sirku i 1600. Tohle ma 640x396 tj. ani ne petinu pouzitelne plochy.

Priloha na foru ma zasadni vyhodu, ze casem nezmizi. Na externich serverech to za par let mizi vsechno, jak je videt ve starsich diskusich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 26, 2023 5:04

s focus stackingem technicky nemam vubec zadny zkusenosti, zkusit to nekdy muzu ((jo bylo to ze sutru).

cas zkusim mit na zreteli, mam rada dlouhy bily fousy:D pro porovnani jak mi to prijde, kdyz nekdy uvidim zas vodopad nebo tak.

jak rikam, sem o foceni jako takovym nikdy nic necetla, spis technicky parametry fotaku a tak:D takze to je vetsinou "pocitove" bez jakychkoli poucek, prirucek nebo tak. jo mozma sem.neco cetla o foceni oblohy kterou sem nikdy nefotila:D

mike
to mi nabidl rovnou prohlizec moznosti zmenseni tak priste zkusim vetsi, minule se mu to u cehosi nelibilo.

ps: na fotky jak mobilem z minulyho stoleti sem cekala, ze mala bude stacit, aby to zbytecne neotravovalo jemnocit mistnich :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » stř črc 26, 2023 7:46

@Mawe - nejak se ti dari posledni dobou duplikovat sve prispeveky .. a nejzajimavejsi na tom je, ze je mezi tema dvema postama rozdil nekolika minut
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 26, 2023 8:55

mawenzi: Není to špatná fotka. Jen taky vnímám, že je to na šikmo. Pak bych ještě asi volil jinou kompozici v tom smyslu, že mi zrak ulpívá na tom lese v levém horním rohu a ke zbytku musím očima "klouzat". Nevím, jak to lépe napsat. Já se většinou snažím fotit tak, aby mi ten obraz fungoval jako celek, kdy nemusím očima jezdit po fotce.

To neostré popředí se mi právě líbí. Já teď tímto způsobem taky zkouším fotit. Mít ve předu neostré předměty. Ale i zkouším s tou flexaretou fotit na malé hloubky ostrosti, kdy si vyberu nějaký objekt v přírodě a mít ostrý jen ten a nejbližší okolí a zbytek rozostřený. Mně se to takto líbí. K tomu je právě dobrý ten střední formát, kdy i na vyšší clony lze dosáhnout malé hloubky ostrosti. Z toho důvodu jsem vděčný za staré objektivy a fotoaparáty, kde je ta stupnice hloubky ostrosti, kdy si tam můžu odečíst jaká bude hloubka ostrosti při zaostření do určité vzdálenosti a nastavené cloně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4390
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » stř črc 26, 2023 12:22

@mawe: ntz zase trochu zapomel napsat, ze co pise, je jeho vnimani a ne obecna pravidla :wink:.

Fotka je kompozicne docela uchazejici. Ja bych spise rekl, ze by popredi potrebovalo jeste vice rozostrit, tj. fotit s mensi clonou a/nebo delsim objektivem (resp. alespon ne mopbilem, jehoz objektiv ma obrovskou hloubku ostrosti). Osobne si taky myslim, ze bys to ze stejneho mista ze stativu mela uplne jine, prave by zmizely ty skaly z popredi a nejspise bys mela kycovitejsi a kompozicne mene zajimavou fotku - samozrejme, nejspise bys vyhledala trochu jine misto.

Kluci maji sice pravdu, ze tam jsou mista a casti, ktera opticky "naseptavaji" sikmost, ale ve skutecnosti to mas docela rovne, podle (nekterych!!!) stromu jsi sikmo tak pul stupne (a podle jineho stromu 2-3, jeste jineho tak -1 :-)). To, co navozuje pocit sikmosti je stojici tmava voda pred brehem uprostred pod skalou a pokud narovnas stromy, ta voda stejne zustane opticky sikma, stejne jako ten curek, o kterem pise ntz. Navic hrana vodopadu je taky opticky sikma, protoze se to foti z boku. Bohuzel, priroda nepremysli 2D, proto ty prostorove objekty maji nekdy tendenci ve 2D delat opticke klamy.
Ve skutecnosti - podle mne - je ten curek naprosto v poradku, protoze to jde bokem a nemel by byt rovny ani ve skutecnosti, ta tmava voda zase je sikma z duvodu, ze ten breh neni rovna cara ale "zaliv".
Tady mas upravenou fotku, narovnal jsem ji podle te tmave vody (a trochhu zvetsil). Podle mne na ni uz jsou rusive ty sikme stromy...

Ale... co jsem psal o stromech a curku by platilo, kdybys pouzil dobry objektiv, ktery nezkresluje - podle Exifu mas 26mm a podle tech stromu docela dobre na krajich zkresluje. Takze je na te fotce zase "neco /sirka zaberu/ za neco /zkresleni/". Ale ta tmava voda i hrana vodopadu by tim objektivem nemely byt ovlivnene.
Takze zaver je - fotka je to dobra, jen bys potrebovala neco lepsiho nez ten mobil :-).
Mawe.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » stř črc 26, 2023 12:26

Na druhe strane, Tobe se nejak povedlo presvedcit svuj mobil udelat fotku s rozumnym rozlisenim. Ja mam - podle modelu v Exifu - stejny mobil a moje fotka na stejne ohnisko (26mm na FF) dopadla takto, co se tyce detailu - vyrez je 1:1, 40 ISO ](*,) :twisted: :
vyrez.jpg

Ale jsem se s nastavovanim vubec nehral. Jen doma jsem se koukal a moc moznosti nastaveni jsem nenasel...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » stř črc 26, 2023 13:23

apuka píše:@mawe: ntz zase trochu zapomel napsat, ze co pise, je jeho vnimani a ne obecna pravidla :wink:.


jdi do rite s tim me doplnovat .. nejsem na to zvedej .. je to naprosto na pest ... pokud chces neco napsat, napis to za sebe ... nejradsi bych pripojil nejakej osobni invektiv .. opet .. a to mi te bylo uplne lito chvilema lito, vzdy me z toho vyvedes ze jakakoliv litost smerem ke tve osobe je naprosto redundantni ...

apuka píše:Fotka je kompozicne docela uchazejici. Ja bych spise rekl, ze by popredi potrebovalo jeste vice rozostrit,


ted pro tebe - naprosto nerozumis foceni a vis o tom kulovy .. zadej si do guglu `vodopad maly stolpich' .. zadej si tam co chces .. 99.9% takovejhlech fotek se foti abys mel celou fotku ostrou... jenom se chces hadat, jako pitomec ... fakt otres, otres .. to uz snad horsi bejt nemuze
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2073
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » stř črc 26, 2023 14:09

ntz píše:99.9% takovejhlech fotek se foti abys mel celou fotku ostrou
Vsiml sis, ze tech "99,9%" fotek ma uplne jinou kompozici???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru