Výběr stativu

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » úte črc 19, 2011 8:55

@Skimpy - skusenosti s mojim monopodom som pisala do tohto vlakna .
Je to fajn alternativa cez den ked slapeme na ture a chcem nieco odfotit. Totiz pokial nejde o fotovylet, tak predsa len nemam tolko casu zakazdym rozkladat stativ bez toho aby ma zbytok vypravy nechcel zabit za neustale zdrzovanie alebo mi neusiel daleko dopredu :| Monopod da tomu fotaku predsa len o cosi lepsiu podporu, ale na vychody / zapady slnka ked je menej svetla alebo trebars na rozmazanie vody vo vodopadoch to rozhodne nestaci.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Skimpy » úte črc 19, 2011 13:02

AD kaarkull, měl jsem právě na mysli kombinaci s trekovou holí. Mimochodem máš nádherné fotky na svém webu. Sulovské skály, byl jsem tam v květnu, ale něco tak úžasného sem mi tam ani zdaleka nepodařilo vyfotit. :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » úte črc 19, 2011 16:30

Dakujem, som rada, ze sa pacia *
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » stř črc 20, 2011 12:57

RUMcajs píše:Milos:
Jeste me napadl takovy maly test.
Jestli ma fotak zivy nahled, tak nastav priblizeni na maximum a divej se jak dlouho se obraz chveje.


Určitě vyzkouším, díky za tip.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » stř črc 20, 2011 13:02

Aranwe píše:no ... pokud bys kupoval z bazaru stativy typu manfrotto 055 nebo 190 tak to jsou pomalu neznicitelny stativy ...
jinak ad ten co jsem linkoval ... info mas u samostatnyho stativu a hlavy ...
Kód: Vybrat vše
Max. zatížení 5kg
Váha 3 200g
Max. výška 1 560mm
Min. výška 615mm
Transportní délka 680mm
Šíře 615mm

na netu bylo dost fotek, ale nejak je nemuzu najit :) e.g. http://walimex.planet.ee/pictures/wal666_ft010h.JPG
jinak ... nevim odkud jsi, ale ten stativ prodava dost firem ...

(snad to nevypada, ze ho nejak prilis horlive prosazuju :) ... jen si myslim, ze je v pohode za ty penize)


Díky, na fotkách vypadá dobře. Zkusím se dotázat Walimexu na lokálního distributora.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » stř črc 20, 2011 13:06

Lipon píše:setreni na stavivu je mistenkou na cestu pro dalsi stativ v horizontu nekolika mesicu


Tohle mi říkají všichni, takže to beru jako fakt a zamítám levné plastovo-hliníkové modely. Díky za nakopnutí správným směrem.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » stř črc 20, 2011 13:10

sx02 píše: "nejhorší stativ je ten který necháš doma protože se s ním nechceš tahat".


Na tom je určitě hodně pravdy. Ale v tuto chvíli je to trochu moje štěstí. Oslovil jsem pár kamarádů se stativy a všichni mi je ochotně nabízejí k zapůjčení. Důvod je nasnadě: těžký stativ jim stejně leží nepotřebný doma někde pod postelí.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » stř črc 20, 2011 13:14

Skimpy píše:Velbon Sherpa, jestli má vůbec cenu pro kompakt kupovat drahý stativ.


Proč právě ten? V čem je lepší než výše zmiňovaný Walimex WAL-666?
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » stř črc 20, 2011 13:22

Miloš Němec: Těžko říct v čem je jednoznačně Velbon Sherpa lepší (nezkoumal jsem parametry), je to jenom ověřená klasika. Sherpu měli ve svých začátcích snad všichni moji známí. Je to klasika, která, ač nenabízí žádnou "extra feature" tak dohromady taky nemá žádnou větší slabinu a za tu cenu je to populární a ověřená kvalita.

Walimex naproti tomu je značka která mi nicmoc neříká, dokonce kdysi (pokud se nepletu) prodávali pod svoji značkou ne-přiliš kvalitní objektivy od třetích výrobců (včetně úchylností jako zoom 650-1300mm apod). Dle mého názoru to není výrobce ale spíš přeprodejce který lepí značku na to, co zrovna kde koupí (možná se ale pletu).
U něj je naprosto nezbytné abys viděl ten stativ na živo a důkladně si ho osahal a pořádně s ním "zakymácel".
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » stř črc 20, 2011 13:43

sx02 píše:Miloš Němec: Těžko říct v čem je jednoznačně Velbon Sherpa lepší (nezkoumal jsem parametry), je to jenom ověřená klasika. Sherpu měli ve svých začátcích snad všichni moji známí. Je to klasika, která, ač nenabízí žádnou "extra feature" tak dohromady taky nemá žádnou větší slabinu a za tu cenu je to populární a ověřená kvalita.


To je určitě hodně silný argument. Díky za tip, Velbon Sherpa si píšu na seznam.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » stř črc 20, 2011 15:07

Je super, ak mas moznost si pozicat zatial stativy od kamaratov. Skus to najprv s nimi, pri pouzivani si uvedomis co sam potrebujes a potom lepsie vyberies svoj vlastny. Zistis ci ti viac vyhovuje na tvoj typ fotografie gulova alebo trojcestna hlava, ci je vaha a vyska ok atd.

Tych Velbon Sherpa stativov je mnoho typov, ked ale vezmem do uvahy ich priemernu cenu, tak to uz mrkni rovno na ten Horusbennu, vychadza to cenovo podobne, pritom je to karbon a recenzie su velmi dobre.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Skimpy » stř črc 20, 2011 17:42

Miloš Němec píše:Proč právě ten? V čem je lepší než výše zmiňovaný Walimex WAL-666?


V čem je lepší to ti nepovím. Delší dobu přemýšlím nad stativem, ale stále si nejsem jistý jestli bych ho využil a nevyhodil zbytečně 3tis za stativ, který mi bude ležet ve skříni. Každopádně Velbon Sherpa mi už více lidí doporučilo. Takže jsem to zde uvedl jako TIP.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Eloherd » stř lis 23, 2011 11:32

Ja sem stativ vybiral taky hodne dlouho, a ocumoval sem kde se dalo (v prodejnach, ulidi atd). Docela dost sem toho i precetl.
Nakonec sem se rozhodl, ze kdyz chci kvalitni fotky, a vychody a zapady slunka + nocni fotky jsou to hlavni, po cem pasu, tak nema cenu kupovat neco extra tezkyho, protoze s 5kg (+fotak + lekarna atd atd a hned mas 20 kilo) se nikdo na horu ve 3 rano tahat nebude. Zvolil sem karbonovej stativ s poutkem, takze kdyz vylezu navrch, dycky ho zatizim batohem aby mi neuletel (nahore dycky fouka) a je to vsuchu. I s hlavou to tehdy vyslo neco okolo 10k, ikdyz ted jsou ceny koukam jinde, ale stalo to rozhodne za to. Pouzivam ho uz 2 roky a nenasel sem zadnou vadu. A vaha ? necelych 2,5kg i s hlavou, takze ho jen pripnu zezadu na batoh a hura na vejslap :)
Manfrotto 055CXPRO3 ... mozna to neni to co hledas, ale sdilim svuj nazor :) (pro Nikon D90 super vec)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Výběr stativu

Příspěvekod rebi » úte úno 7, 2012 5:24

Zdravim,

cca za 2 mesice si hodla kupovat stativ a jelikoz hadam,ze za tu dobu se uz nicmoc novyho neobjevi,tak by me zajimal vas nazor na dva kandidaty co jsem vybral...
Bude to vubec muj prvni stativ,ale uz jsem parkrat stativ mel pujcenej a pevne verim,ze ho vyuziju..:)
Me pozadavky byly prakticky jednoduche..nejaky lehky a spolehlivy,pac ho minim tahat sebou na cesty,tj. casto do prirucaku,apod.Z toho pro me vyplynul nejaky karbonovy stativ,ale jelikoz prasule netisknu,tak nejaky hmm..mene znackovy....:)
Z tohoto vyberu vzesli dva kandidati...
1.karbonový stativ Triopo GT-3232x8c za 4280,-Kc
Cim se nejak vyrazneji lisi od druheho je specialni tesneni zabranujici vniknuti necistot,prip. vlhkosti a max. vyska pro me pomerne neuveritelnych 190cm...Take je jedna noha stativu je opatřena speciální pěnou pro zlepšení komfortu při použití v nízkých teplotách..Sice mi moc neni jasny k cemu to je,kdyz jenom jedna,ale budiz... :)..Dalsi vyhodou oproti druhemu je,ze v pripade problemu je tu moznost reklamovat snazsi nez u toho druheho..viz.dale..Na druhou stranu nevim jak moc casto se na takovem stativu neco pokazi...

2.Horusbennu C-2830V Carbon Tripod coz je pri soucasym kuruz dolaru cca 3100,- Kc..
Od prvniho se trochu vyraznejc lisi o cca 100g lehci vahou, o cca 1000Kc lepsi cenou (ale zas ta reklamace by hadam byla komplikovana ne-li nemozna),je na nem takova ne zrovna dvakrat povedena vodovaha a to je do rozdilu asi tak vsechno...

Tak a ted babo rad...:)
Diky za kazdej postreh...jen si prosim vas odpustte poznamky typu,ze tihle druhoradi vyrobci nemuzou vyrabet nic kvalitniho..osobne si to nemyslim a co jsem cetl nazory na netu,tak lidi jsou s nima temer bez vyhrad spokojeni..

Diky.
rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Lipon » úte úno 7, 2012 7:59

ja bych Horusbennu vubec nezatracoval
to ze u nas neni moc znamy, neznamena, ze je spatny
taky jsem po nem sveho casu pokukoval, na netu jsem na nej nasel pozitivni reakce
ja jsem nakonec koupil jiny kvuli makru (tyc do vodorovne polohy)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » úte úno 7, 2012 9:30

Vseobecne sa predpoklada, ze cim viac dielov maju nohy, tym je ten stativ menej stabilny. Takze tie 5dielne u Triopo moc dovery nevzbudzuju (ale to je skor ranna trocha teorie, nemala som ani jeden z nich v rukach)
Na druhu stranu ohladne max. vysky - orientuj sa radsej podla max. vysky s nevytiahnutym stredovym stlpcom, to tiez dost ovplyvnuje stabilitu obrazu. V tomto pripade ma ten Horusbennu 127cm co moze byt pomerne malo hlavne ak si vyssi.

To som ti poradila co? :mrgreen:
Je to proste o prioritach a kompromisoch asi ako pri vybere vsetkeho, takze sa skor rozhodni ci ti bude viac vadit ked sa budes k nemu vkuse zohybat alebo budes fotit s vedomim, ze moze byt menej stabilny (horsie zvladat otrasy, vietor, ze sa ti to prejavi pri foteni s dlhsimi ohniskami atd).
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod rebi » úte úno 7, 2012 9:50

Mno,pri my vejsce 190cm se ohybat budu tak jako tak,takze asi tak :)
Jako nebejt toho,ze to je pres ebay,tak jdu jednoznacne do toho Horusbennu...
Ono ani se nebojim toho,ze by mi to dlso nejak poskozeny (ten prodejce ma nakejch 99% hodnnoceni),ale spis jak jsem psal
o to,ze kdyby se neco poskodilo,tak ani ne zaruka,ale treba nejakej nahradni dil nebo tak by mohl bejt problem...
Hmm..mozna to moc resim..spis by me zajimali zkusenosti,jestli se nekomu uz stativ takhle znicehonic poskodil,kdyz nepocitam nejaky pady...
Taky trochu se obavam,aby nemel nejak bodce z noh,pac to bych s nim pak neprosel v prirucaku..:-/
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » úte úno 7, 2012 13:11

Tych bodcov by som sa nebala - vacsina stativov ma standardne dolu tie gumove 'boticky' a bodce sa dokupuju ako rozsirenie na vymenu. a na obrazku ma Horusbennu dolu tiez tu gumu.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Robin Ševčík » úte úno 7, 2012 20:48

Já zase sebe doporučuji něco takového - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p103487 ... 498rc2-set
Mám doma lehoučký stativ a je to na dvě věci. Kdo chce prostě hezké fotky musí taky něco potáhnout, no :-D a nebo pak koupit carbon třeba Gitzo. To jsou po tom ceny jinde. :-)
Naposledy upravil Robin Ševčík dne úte úno 7, 2012 20:52, celkově upraveno 2
Robin Ševčík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 3, 2010 21:47
Bydliště: Zlín

Re: Výběr stativu

Příspěvekod šíp » úte úno 7, 2012 20:49

Odkaz je nefunkční :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Robin Ševčík » úte úno 7, 2012 20:59

Jj, snažil jsem se to napravit.
Robin Ševčík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 3, 2010 21:47
Bydliště: Zlín

Re: Výběr stativu

Příspěvekod 1som? » úte úno 7, 2012 22:14

[url][/url]http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=34180&category_id=2837&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

Mám objednaný tento ultraľahký statív na Panasonik Lumix LX 3 - do 250 gramov
Je to veľká blbosť alebo mi to niekto odobrý?
1som?
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 6, 2007 5:47

Re: Výběr stativu

Příspěvekod rebi » úte úno 7, 2012 23:42

@Robin:jj, stimto tvrzenim uz jsem se setkal,ze lehky stativ je na prd,jenze ho nesdilim..kor ho nesdilim,pokud ten stativ sam (a v tomto pripade ho z mnou uvadenych maji tusim oba) nabizi moznost uchyceni nejake vahy (typicky batohu) na stredovou tyc.Pripadne je moznost ten stativ "prislapnout"...to se pak udavana nevyhoda jznacne snadno vytraci a zustavaji jen sama pozitiva a socialni jistoty :)
navic neni pravda,ze si nutne musis priplatit pr karbon - oba co zde uvadim jsou karbonova,jen zde proste neplatis za znacku jako v mnoha jinych pripadech...a jak uz jsem nejenom ja zminil - Horusbennu je pomerne znamej za nasimi hranicemi a lidi jsou s nim spokojeni

@1som:nauc se vkladat odkazy...kazdopadne nevidim duvod proc by to mela byt blbost-jen je ten stativ zamerenej do naprosto jiny cilovky nez jakou tu aktualne resim,ale proc ne...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Výběr stativu

Příspěvekod 1som? » úte úno 7, 2012 23:48

ponúkaš sa za učiteľa?
1som?
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 6, 2007 5:47

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Lipon » stř úno 8, 2012 8:00

1som? ne, jemne se ti snazi naznacit, aby sis doplnil vzdelani :mrgreen:
tedy precetl aspon napovedu (Manuál pro použití OUTDOORFORUM.CZ -> Jak zkratit dlouhy link a nechat zobrazit jen jeho popisek?) 2x klik po nacteni hlavni stranky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr stativu

Příspěvekod 1som? » stř úno 8, 2012 21:37

@ Lipon
pre typy ľudí, ako si ty som sa zo zásady vyhýbala zapájať sa do diskusií. Porušila som túto zásadu a hneď niekto ako ty si nenechal ujsť príležitosť zgustnúť si na mne, verejne ma zosmiešniť a ponížiť.
Tak radšej odídem... Vale
1som?
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 6, 2007 5:47

Re: Výběr stativu

Příspěvekod šíp » stř úno 8, 2012 21:53

@1som? : Nevím, proč se rozčiluješ. Mě zase přijde divné Tvoje jednání - přijdu někam, kde jsem poprvé, ani se nepokusím zjistit, jak to tam chodí, a když udělám chybu, na kterou jsem upozorněna, hned začnu prskat.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stativu

Příspěvekod 1som? » stř úno 8, 2012 22:00

neprskám. Mýliš sa. Vidíš, že som to nová, nie najmladšia bez skúseností a okamžite tu niekto po sarkasticky vyjede. Ja pri takom prístupe mám pocit ublíženia, nemám záujem o takú formu komunikácie a nemienim ju tolerovať. Takže radšej to tvoje napoprvé radšej nech je aj naposledy. Nie je to útlocit. Chcem mať kľudný a pokojný život ako doteraz.
1som?
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 6, 2007 5:47

Re: Výběr stativu

Příspěvekod mike » stř úno 8, 2012 22:08

Muzes to od sipky brat jako moderatorskou poznamku a tuhle ode mne take. Souhlasim s ni, tva reakce je neadekvatni a reakce na ni take. Lipon nic spatneho neudelal, naopak, poradil ti, kde hledat informace. Zpusob, ktery zvolil, je tady na foru celkem bezny. Jestli ti nevyhovuje, tak s tim tezko neco nadelame. To je na tobe, zkus se nad svyma reakcema zamyslet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stativu

Příspěvekod 1som? » stř úno 8, 2012 22:15

Práve preto, že je tu, ako hovoríš, takýto spôsob komunikácie bežný, nemá o taký spôsob komunikácie záujem a ani v tom pokračovať. Už na mňa prestaňte reagovať, prosím, pokiaľ mi nik k otázke statívu nemá čo poradiť.
1som?
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 6, 2007 5:47

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru