Fuji X100 krásné retro

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » pát dub 1, 2011 12:28

Chtěl jsem oživit vlákno o focení, tak co říkáte na nový počin od Fuji?

Retro kompakt s čipem ze zrcadlovky a pevným sklem.


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Indy » pát dub 1, 2011 12:33

joooo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » pát dub 1, 2011 12:36

V prvním momentu mě to úplně nadchlo, i to kožené pouzdro :-). Akorát mě trošku mrzí, že objektiv nelze zaměnit, toto ohnisko není moc vhodné pro krajinu apod. Je to spíš pro klasické street foto.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » pát dub 1, 2011 12:41

až na to že to bude stát absolutně nelidský peníze takže to nakonec bude jen pro snoby a pozéry (jako digitalní kompaktní Leica). Jinak se mi to moc líbí.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » pát dub 1, 2011 14:09

Nevim jaka bude cena po cesky trh, ale v zahranici je cena tusim 1200dolaru coz je nekde na cca polovine ceny podobne retro leicy
Zase to neni model pro masy takze ta cena nemuze byt jako u modelu ktereho se prodaji mraky.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » pát dub 1, 2011 14:21

Mno na prvních shopech je cena 25k, reálně bude někde okolo 22k.

Kdyby se pohybovala někde mezi 15-20k, pak je to sice hodně ale akceptovatelně, takhle je to skutečně mimo.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » pát dub 1, 2011 18:39

Možná je to jen první vlaštovka a časem příjsou další :-) a pohne to s cenou dolů.

Přímá konkurence je Leica X1 a ta stojí 39tis a nemá optický hledáček, což je celkem velké mínus pro Leicu.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Lipon » úte dub 5, 2011 8:17

sx02 píše:až na to že to bude stát absolutně nelidský peníze takže to nakonec bude jen pro snoby a pozéry (jako digitalní kompaktní Leica). ......


hmm, opravdu hodnotná úvaha ...

zkus si o té X100 něco napřed přečíst, než se pustíš do takového filosofování

první cenové odhady byly podstatně výše; ve Fuji podle mě naopak udělali potencionálně vysoce prodejný kompakt pro pokročilé fotografy - bez pitomých motivových programů, se základními ovládacími prvky v mechanickém provedení, odolné tělo, podle prvních referencí skvělý reportážní objektiv, velký senzor (APS-C), hybridní opticko-elektronický hledáček, přes který se konečně dá i fotit, koukatelné fotky i na vysokou citlivost snímače (do 3200 běžně použitelné, na 6400 lehce zašuměné)

s ohledem na obrovské množství objednávek, kterou fabrika v Japonsku nebyla schopná pokrývat ani před zemětřesením je dle tvé úvahy svět (i náš záhumenek) plný jen snobů a pozérů :-s

P.S. na Luminous Landscape vyšla docela povedená recenze, kde autor uvádí jak klady, tak překvapivě otevřeně i zápory
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » úte dub 5, 2011 9:15

Lipon - mno něco jsem si o tom přečetl i před svým prvním postem a pokud máš aspoň trochu povědomí o duu Lecia-Panasonic na poli kompaktních digtálu, tak to snad můj příměr pochopíš.

I Leica má TUNU objednávek na svoje kompakty z US trhu. Svědčí to o tom že je to dobrý foťák? Ne! Co se snažím říct milý lipone je za podobnou cenu (okolo 22-25k) se dají sehnat lepší fotoaparáty a tak speciálně v našich podmínkách (což jsem měl asi napsat hned, jen mi nedošlo že to někdo nepochopí) je tento foťák skutečně spíše snobárna.

Líbí se mi, líbí se mi i tahle myšlenka (stejně jako se mi líbil Pen nebo produkty Ricohu) ale to je tak vše.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Lipon » úte dub 5, 2011 12:49

no, tak napsat, že Leica není dobrý foťák chce už notný kus odvahy - to, že se prodává za velké peníze, je věc druhá, ale Leica byla vždy fajnovým zbožím, ale snobským?? Jak jsi na to přišel?
Vím o dvou lidech, co Leicou fotí, jak digi tak i kinofilm, a o nikom z nich bych si netroufl tvrdit, že je snob, spíše letitý foto entuziasta.

Kefalín, čo je to také "speciálně v našich podmínkách"?? To jako že u nás je tvrdší světlo, labilnější bity nebo co? Nebo máš snad na mysli kupní sílu?
Vycházeje z tvého posledního postu tedy podle tebe každý, kdo si může dovolit koupit X100, je snob - přece za ty prachy se tu dá koupit lepší foťák (v čem lepší, kdo to určí??) ... no čim dál lepší

technická - když už se tu tim snobstvím tak oháníš, předpokládám, že obsah pojmu znáš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » úte dub 5, 2011 14:35

Lipone má cenu se hádat? Zbytečně zkresluješ a komolíš co jsem napsal.
ANO digitální kompakty (všimni si slova KOMPAKTY!) od Leicy nejsou dobré. Je to dané tím že v základu je to mírně upravený Panasonic který se prodává za poloviční cenu. Změny tam jsou ale rozhodně ne takové, aby to ospravedlnilo tu cenu.
BTW můj (skoro) nejlepší kamarád fotí na starou analogovou Leicu, příjem má něco kolem 10k čistýho, zadlužil se až po uši ale fotí na ní. Budiž, je to fanoušek a je nadšenej to respektuju. Pak ale potkávám spoustu "fotografů", kterým jde jenom o to aby měli to správné slovo na hrudi na foťáku ať už je to Canon nebo Leica. A obávám se, že těhle případů bude v ČR i v případě té Fujiny 90%. Mám dost příležitostí (a je to i tak trochu moje úchylka) pozorovat tyhle typy, nevymluvíš mi to.

PS: přečti si moje porvní dva posty, celé - ne pouze slovo "snobárna" možná to bude jednodušší než vysvětlovat jak jsem to myslel.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » úte dub 5, 2011 17:17

Mě osobně pod pojmem snob napadne člověk, který si pořizuje věci ne ani podle toho co umí, jak moc je potřebuje, ale podle toho jaké je povědomí o značce a ceně té věci. Ale to je jen můj dojem. Definice na wiki :kdo přisuzuje přílišnou důležitost majetku, společenskému postavení a módním trendům.

Můj osobní názor je, že to je foťák spíše pro fandy. Podle mě "snob", který nerozumí focení si koupí Iphon :-) a snob, který focení rozumí si koupí Leicu nebo nějaký fullframe od Nikonu či Canonu.

Co se týče X100 .. Fuji není značka, která by přitahovala takovéto lidi. Znám staršího člověka, který celý život fotí na kinofilm a tahle Fuji ho natolik zaujala, že o ní seriózně uvažuje. Mě se tento foťák taky moc líbí, zvlášť když sbírám staré foťáky a jsem fascinován těmi starými kovovými těly :-) a koženými pouzdry. Osobně si ho nepořídím, jsou pro mě důležitější věci, které mají přednost. Navíc fotím především krajiny a s tímhle ohniskem to není ideální. Ale foťáček se mi moc líbí...
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » stř dub 6, 2011 7:09

V tom máš určitě pravdu, Fujifilm není značka kterou by se mohl vytahovat každý "snob" - moc dojem by to neudělalo :-)

Věř mi, že Fullframe,Dslr či Leica je také za učitých okolností snobský artikl. Nikdy nezapomenu na scénu ze Škody - přišel tam maník že má olympus uz740 a že by ho chtěl nahradit "něčím fakt hodně dobrým" a že na to má tak 60k a že nemá čas. Prodavač mu doporučil 7D, pán ani nevyzkoušel, zaplatil a odešel. A to skoro přesně cituju jak ta scénka proběhla. ;-) Musím říct že i trošku závisti jsem cítil. A tak to má být. ;-)

Zpátky k tomu fujifilmu - mám na to stejný názor jako ty, je to hrozně pěkné, ale na můj vkus moc drahé. V týhle cenový kategorii bych spíš teď chtěl nejaký nový sklo. Navíc tahle ohnisková vzdálenost pro mě není vůbec zajímavá :-(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » stř dub 6, 2011 7:30

U mě to začlo někdy před dvěma roky, fotil jsem toho léta s kinofilmem Zorki 4 a říkal jsem si kdyby do toho šel namontovat čip :-). Nějaká digitální stěna za rozumnou cenu :-D. Teď na to vzpomínám s nostalgií a náhodou objevím na netu Fuji X100 :-) Hledal jsem jen tak z nudy, nějaký kompakt který bych mohl nosit místo DSLR, nějaké malé mýdlo do kapsy s celkem slušnými parametry.

Obrázek
Naposledy upravil Skimpy dne stř dub 6, 2011 7:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » stř dub 6, 2011 7:37

Pak Tvému nadšení z té fujiny naprosto rozumím. :D

Kamarád (ten Leicař) se mě pokušel předělat z digitálu na analog, jenomže já jsem hrozně línej a navíc na focení dost levej - čili přesně ta skupina na který jsou digitály cílený. :-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Lipon » stř dub 6, 2011 8:47

sx2: nech už radši to tvý "snobství" spát, škodíš tím tak akorát sám sobě
podle tebe je v podstatě snobstvím cokoliv mi low end, když si to někdo normálně dovolí jít rovnou koupit a nechodí okolo toho aspoň týden a 3 týdny kvůli tomu nespí
tvoje historka od Škody nevypovídá vůbec o ničem; nevíš, jestli měl pán něco předvybráno z domova a prodavač ho jen utvrdil ve výběru, jestli spěchal apod. - těch dalších faktorů tam může být spousta; měl jen UZ, takže nebyl nijak limitován ve výběru značky a pokud mu prodavač v odborné prodejně něco poradí, tak si to koupí - co je na tom divného? Když na to má, tak proč by si to neměl koupit? Vždyť si nekupoval 1D mkIV nebo D3X

Možná je to nad jeho současné fotografické schopnosti, a co? Může se s tím dosti rychle zdokonalit, a taky nemusí. Ale nebude muset za rok řešit, že už mu to nestačí a že by pořídil něco o třídu lepšího.
Nebo tě snad štve, že někdo si na takovej foťák vydělá za pár dnů, zatímco jiným to trvá i několik měsíců?

Tvé "nenadšení" z X-100 chápu, sám píšeš, že focení tak úplně nehovíš - pro skupinu uživatelů jako jsi ty je spousta věcí na té fujině spíše omezující; počítám, že manuální režim expozice nebo manuální ostření moc nepoužíváš, korekce expozice taky ne.
Tu fujinu si podle mého opravdu nebudou kupovat lidije proto, že je drahá; naopak - kupovat ji budou pokročilejší fotografové, kteří přesně ví, co má a nemá a za co ty peníze utrácí.

To, že ohnisková vzdálenost 35mm (ekvi. kinofilmu) je na krajinu moc je nesmysl.
Na krajinu neexistuje konkrétní ohnisko; dá se stejně tak dobře vyfotit teletem tak i ultraširokáčem (20 kinofilmových mm), jen musíš vědět proč a kdy to použít, co je tvým záměrem; 35ka má naopak třeba tu výhodu, že tam už nedochází k deformaci objektů blízko objektivu, pokud fotíš třeba lidi (viz google a wide lens distortion).

Podle fotek, který zatím na webu z x-100 jsou, objektiv pěkně kreslí (však je taky fix focus), dá se s tím fotit i za špatných světelných podmínek - povedená kombinace relativně velkého sensoru s vysokou citlivostí a světelného skla.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » stř dub 6, 2011 9:00

Podle mě se na krajinu hodí spíše širokáč.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Lipon » stř dub 6, 2011 11:01

pětatřicítka na krajiny fakt není dlouhá :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » stř dub 6, 2011 12:31

A já stejně raději širokáč :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » stř dub 6, 2011 12:44

Lipon: Nech to spát, jak jsem psal výše nemá cenu se s tebou hádat, cokoliv napíšu, to překroutíš. Focení hovím docela dost ale znám své limity. Zbytek je jen tvoje fabulace a nepřestává mě fascinovat co všechno si dovedeš odvodit o mé osobě jenom na základě pár vět.

Mám spíš pocit že jsem ti nějakým způsobem šlápl na mindrák, pokud se tak stalo pak se omlouvám. Na druhou stranu bys měl respektovat, že někdo může mít (diametrálně) odlišný názor než ty.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Lipon » stř dub 6, 2011 13:11

nevím o jakém překrucování mluvíš?
to by mě docela zajímalo, na kterýžeto mindrák jsi mi měl šlápnout? fakticky by mě to zajímalo, bez ironie; esli ňákej mam, tak bych ho rád objevil, snad mi s tím pomůžeš :wink:

Focení hovím docela dost ale znám své limity. Zbytek je jen tvoje fabulace a nepřestává mě fascinovat co všechno si dovedeš odvodit o mé osobě jenom na základě pár vět.

nevím, co tě na tomhle tak fascinuje, vycházím pouze z tvého vlastního příspěvku " ... jenomže já jsem hrozně línej a navíc na focení dost levej - čili přesně ta skupina na který jsou digitály cílený."

navíc má reakce nebyla nijak pejorativní, jak sis to ty na sebe vztáhnul - z výše citované tvé vlastní charakteristiky jsem na nadšeného amatéra fakt nesoudil

však já tvůj názor respektuju, nesouhlasím s ním, a proto s tebou přeci diskutuju :-..
kdybych ho nerespektoval, určitě bys to poznal, tahle diskuse by se vůbec nerozjela :)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » stř dub 6, 2011 13:41

Mno to z čeho vycháziš byl spíše takový povzdech než konstatování. To jsem si ale všiml i předtím že nějak z mého textu nepoznáš co je nadsázka a co je míněno jako tvrdý fakt (což tam není snad nic). Mám ti tam všude psát smajlíky jako nějakej puberťák aby to bylo jednodušší? ;-)

To, že jsem příznivec digitálu a nehovím vyvolávacím kejklím analogového filmu ještě neznamená že nevím co je clona/čas a že to nemumím používat. Tato tvoje "domněnka" mě uráží , stejně jako tvůj pocit že bych X100 nezvládl, či není určena pro okruh lidí mě podobných. Jediné co tvrdím je že ta cena je v našich podmínkách poměrně diskvalifikující.

Obhajobu příkladu "spěchajícího pána" nechávám bez komentáře, to mi příjde naprosto mimo mísu.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » stř dub 6, 2011 14:24

Na megapixel už mají cenu 26990kč

Tak tady končí můj zájem :-) a dávám přednost Nikon D7000 :-D
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » stř dub 6, 2011 14:33

Skimpy píše:Na megapixel už mají cenu 26990kč

Tak tady končí můj zájem :-) a dávám přednost Nikon D7000 :-D

Pěkný :mrgreen: , na popud lipona jsem četl diskuze o ceně - prý na ebayi až 2,5k dolarů. :roll:

No upřímně dost mě ta původní česká cena překvapovala - ale je to logické, když se něco nového objeví tak se obecně říká že cena v USD se rovná ceně v € v evropě.
V lepším případě pak 0,9* ale to je spíš zázrak. ->takže 1200USD = 1200€ x0,9 = 26 200 ,což odpovídá. V UK má být za 999 liber,což také sedí.
Já ztratil zájem už u 20+k
Třeba dojde i na ty moje snoby :-P

Ad D7000 - kdybych teď začínal od nuly, taky bych ho volil ;-), líbí se mi. Hlavně že umí starší skla bez motorku, přšlo mi že tohle už nějak Nikon v poslední době potlačoval (u nižších řad).
Edit: Ale i tak je ca 28k za samotný tělo celkem raketa. :((
Edit2: Aha tak jen megapixel to má takhle drahý...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Skimpy » stř dub 6, 2011 14:46

Já mám třetí rok D80 takže koukám po něčem novějším s tím že výhledově bych chtěl za nějaký čas koupit něco nového. Objektiv mám tak koukám jen po těle. Každopádně to musí mít horní stavový display. Takže buď D90 nebo D7000. D7000 má kovové tělo.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod sx02 » úte kvě 24, 2011 10:01

Četl jsem recenzi na Dpreview a musím trošku ustoupit z pozic, vypdá fakt nádherně... slint :-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod kutil.ondra » stř lis 23, 2011 10:10

Lidi Nikon D7000 mohu doporučit, nedávno jsem ho kupoval na ......, doma jsem měl ještě objektivy od Nikona D80, který dosloužil a vše perfektně sedí.
kutil.ondra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 29, 2011 9:34

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Aranwe » ned zář 9, 2012 19:12

tak Fuji vydal podle me zatim nejlepsi fotak pro cestovatele : Fuji X-E1 (preview) levnejsi nez predrazena X-Pro1 (samotny telo za 45tisic), zaroven lehci se stejnym vynikajicim aps-c 16MPx snimacem ... setak k tomu je klasika 18-55, ale f2.8-4 s IS ... moje D70ka uz se parkrat tvarila, ze umira - a vzdycky jsem ji ozivil, protoze mi zadna nahrada nepripadala o dost lepsi - tohle mi prijde jako uctyhodna nahrada (kvalita fotek skoro na urovni fullframe, lehci, svetelnej setak) :) ted jeste kolik to bude realne stat az prijde do CZ :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Lipon » ned zář 9, 2012 20:07

ale ten omezeny okruh objektivu :-( a pouzitych vzhledem k mladosti systemu moc nebude ...
ten zoom zacina na eq. 27mm, ale ma peknou svetelnost, sirocina eq. 24 stoji docela ranec,

me docela zaujal olympus EM-5, na micro 4/3 existuje pekna skala objektivu ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fuji X100 krásné retro

Příspěvekod Aranwe » ned zář 9, 2012 22:12

souhlas moc jich neni ... na druhou stranu maji celej ten "lineup" peclive vybranej (krome teleobjektivu, kterej stejne nepotrebuju) :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Další

Zpět na Fotografie v outdooru

cron