Lehky, maly a relativne levny stativ

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod djx1 » úte dub 18, 2006 14:01

Ahoj.
Potreboval bych poradit jakej vybrat stativ.
Potrebuju lehky, maly (po slozeni) a cenove dostupny stativ. Jde o to, ze ho budu nekolik mesicu tahat na zadech (nebo na kole), takze ten co mam doma hold tahat nechci, protoze neni zrovna lehkej (1.8kg).
Ma nekdo zkusenosti s takovejma tema pidi, co se vejdou i do kapsy? Premyslel jsem o nem, ale nevim, zda vubec k necemu je.
Neco jsem skoukl a nasel jsem tyhle:

- Velbon CX Mini
- Fomei W-311
- a nebo monopod (jenze s nim jsem nikdy nefotil a nejak neverim, ze se s tim da nahradit stativ - ma s tim nekdo zkusenost?)

Jinak mam fotak, co vazi cca 1,2kg:-)

Dik za radu
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod zatora » úte dub 18, 2006 14:27

já mám Hama stativ Traveler 3 -36,5-136 cm a váží do 1 kg. Takova mrška malá ale stačí. Při koupi jsem preferoval velikost a hmotnost (aby na malém batohu nezavazel) a ve výběrovce padla volba na tohoto hamáka
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod uplne jinej martin » úte dub 18, 2006 20:10

No, jak ti poradilo spousta lidí na fáčku, čim těžší stativ tim lepší.
Fomei bych nebral, zachvíli se to rozsype (imho). Ten velbon je podle mě moc malej (64 cm máš tak po rozkrok ne?)
Před asi týdnem jsem viděl u škody 190B čko Manfrotto v bazáči asi za patnáct stovek.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod djx1 » úte dub 18, 2006 21:21

uplne jinej martin píše:No, jak ti poradilo spousta lidí na fáčku, čim těžší stativ tim lepší.
Fomei bych nebral, zachvíli se to rozsype (imho). Ten velbon je podle mě moc malej (64 cm máš tak po rozkrok ne?)
Před asi týdnem jsem viděl u škody 190B čko Manfrotto v bazáči asi za patnáct stovek.


Na FA mi moc neporadili:-) Psal jsem, ze velkej mam doma a ze ho odmitam vozit po Evrope:-) Premyslim o tom monopodu...mozna by stacil....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » stř dub 19, 2006 8:30

uplne jinej martin píše:Fomei bych nebral, zachvíli se to rozsype (imho). Ten velbon je podle mě moc malej (64 cm máš tak po rozkrok ne?)


Jestli s tím stativem nebude lovit medvědy, tak nevím proč by se měl rozsypat. Ale možná jo. A ohledně výšky po rozkrok- a to ti nestačí? Myslím teda na turistiku. Jasně, že když jedeš seriosně fotit pťírodu, naskládáš bordel do auta, postavíš 120cm stativ těžký jako prase a celej den jenom fotíš. Ale když si představím, že ho mám 14 dní táhnout na zádech, tak si radši dřepnu k tomu malýmu co má 64cm.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod djx1 » stř dub 19, 2006 10:03

tuso píše:
uplne jinej martin píše:Fomei bych nebral, zachvíli se to rozsype (imho). Ten velbon je podle mě moc malej (64 cm máš tak po rozkrok ne?)


Jestli s tím stativem nebude lovit medvědy, tak nevím proč by se měl rozsypat. Ale možná jo. A ohledně výšky po rozkrok- a to ti nestačí? Myslím teda na turistiku. Jasně, že když jedeš seriosně fotit pťírodu, naskládáš bordel do auta, postavíš 120cm stativ těžký jako prase a celej den jenom fotíš. Ale když si představím, že ho mám 14 dní táhnout na zádech, tak si radši dřepnu k tomu malýmu co má 64cm.


Presne tak. Je to jen nouzovka. Stejne se bude jen vozit:-). Zatim se mi libi ten Velbon. Ale cenove zajimavej je i ten Fomei. Ale Velbon mi prijde stabilnejsi a pevnejsi. A vyska 64cm...myslim, ze nevadi. Stejne se budu snazit fotit z ruky.
Jo jeste jeden dotaz...mam k Praktice jen dva objektivy....50 a 20. Budou stacit? Nebo koupit jeste treba 130? Je fakt, ze dvacku mam nasazenou neustale a skoro ji nesundavam:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod Filip » čtv srp 7, 2008 20:41

djx1 píše:Ahoj.
....takze ten co mam doma hold tahat nechci, protoze neni zrovna lehkej (1.8kg).......


Chi, já mám ještě poctivej dřevěnej s litinovou hlavou, má kolem šesti kil...a teď babo raď, vzít ho na tři týdny na Island?:) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod sx02 » čtv srp 7, 2008 21:44

Mam velmi dobre zkusenosti s Velbon ultra Luxi/Maxi (kulova hlava), lehoucky, prenosny, cena vyssi ale snesitelna... zvlaste kdy\z srovnavas s manfrottem. :mrgreen:

Pouzivam ten lehci(mensi) na 1kg fotak a je to tak akorat, do vetru jedine s hodne roztazenejma nohama.
Naposledy upravil sx02 dne čtv srp 7, 2008 21:46, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod djx1 » čtv srp 7, 2008 21:46

Filip píše:
djx1 píše:Ahoj.
....takze ten co mam doma hold tahat nechci, protoze neni zrovna lehkej (1.8kg).......


Chi, já mám ještě poctivej dřevěnej s litinovou hlavou, má kolem šesti kil...a teď babo raď, vzít ho na tři týdny na Island?:) Fil

Tak si pujc od Adventury tu jejih novou Tatru:-) Na Islandu uz byla, tak to tam zna. A stativ urite uveze:-)

Nebylo by to nase tuuuristikovani a treeekovani lepsi rozdelit (klasickej trek na tezko a akce jen na foceni)? Ja uz dlouho premyslim, ze bych nekam jel jen kvuli foceni (Skandinavie, Island) a vse bych tomu prizpusobil (treba motorizovany doprovod):-) Dat dohromady partu lidi, auto a ...:-) Mym snem je dat dohromady starej obytnak VW t3, nalozit do nej vse na foceni, lezeni, vejletovani, na strechu kola a vyrazit:-) Jenze snu je v posledni dobe nejak moc...a skutek utek:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod RUMcajs » čtv srp 7, 2008 22:32

Hele, lehkej stativ nebrat!
Byl jsem na Islandu s Velbonem 1.8kg, zatizil jsem ho baglem za spodni hacek. Hacek se vytrhnul a stativ spadnul do doliny....
Ted shanim nejaky nejmene 2kg stativ, ale dobre udelany. Takovy co se po zatizeni treba 10ti kg bremenem nerozsype.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod ZbynekN » čtv srp 7, 2008 22:48

Já mám v plánu tohohle velbona, nebo mrknu na nějaký manfroto. Případně uvítam typ zkušených *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod Filip » čtv srp 7, 2008 22:57

djx1 píše:
Filip píše:
djx1 píše:Ahoj.
....takze ten co mam doma hold tahat nechci, protoze neni zrovna lehkej (1.8kg).......


Chi, já mám ještě poctivej dřevěnej s litinovou hlavou, má kolem šesti kil...a teď babo raď, vzít ho na tři týdny na Island?:) Fil

Tak si pujc od Adventury tu jejih novou Tatru:-) Na Islandu uz byla, tak to tam zna. A stativ urite uveze:-)

Nebylo by to nase tuuuristikovani a treeekovani lepsi rozdelit (klasickej trek na tezko a akce jen na foceni)? Ja uz dlouho premyslim, ze bych nekam jel jen kvuli foceni (Skandinavie, Island) a vse bych tomu prizpusobil (treba motorizovany doprovod):-) Dat dohromady partu lidi, auto a ...:-) Mym snem je dat dohromady starej obytnak VW t3, nalozit do nej vse na foceni, lezeni, vejletovani, na strechu kola a vyrazit:-) Jenze snu je v posledni dobe nejak moc...a skutek utek:-)


Hm...asi ho vezmu a pak poreferuju:):), co to je nakonec šest kilo pro chlapa? Omezím oblečení a jídlo a ono to půjde:)
Ty ryze fotící akce mají možná taky něco do sebe, ale není to škoda všech těch pěkných situací, které vzniknou spontánně někde na treku? A motorizovaný doprovod, to už vůbec nee:(, to už bych si připadal jako starej fotr (no offence....) :) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod djx1 » čtv srp 7, 2008 23:05

@Filip....ja teda ne. Trek bych si uzival s mejdlovkou v kapse. Zadnej stativ, zadne zrcadlo. Uz takhle mam na krku 3,5 kila a v batohu 30 filmu a dalsi kravoviny a nekdy me to dost stve:-)
Klidne bych vzal sterej obytnak a jen tak se toulal po Skandinavii. A kde by se mi libilo, tam bych zustal nejeky ten den. Vzal to harampadi a sel do hor a fotil. Uzival si foceni. Kdyz by bylo treba, cekal bych na to nej svetlo. Nikam bych se nehonil....pohoda vanek. Jo, jak ti nasi dedci, co se loudali s velkejma formatama po horach. Nikam nespechali....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Filip » čtv srp 7, 2008 23:08

No, šak v čem je problém? Dyk ani na treku není spěch...ok, vybavení něco váží (mě teda zrcadlo váží 450g, s objektivama kilo), ale přeci není nutné letět jako na pohřeb...takže to zastavení a čekání půl dne na světlo není podmíněno akcí zaměřenou jen na focení, ne? Honem umřel, pomalu ho nesli...Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod djx1 » čtv srp 7, 2008 23:11

Filip píše:No, šak v čem je problém? Dyk ani na treku není spěch...ok, vybavení něco váží (mě teda zrcadlo váží 450g, s objektivama kilo), ale přeci není nutné letět jako na pohřeb...takže to zastavení a čekání půl dne na světlo není podmíněno akcí zaměřenou jen na focení, ne? Honem umřel, pomalu ho nesli...Fil

No...po mesici chozeni jsem tech kramu mel fakt dost. A sice se na treku nehonim, ale pul dne na cekani taky neni...ne kazdy, kdo semnou jde, by to pochopil:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 21:03

Ptám se zkušených: Co říkate na:
Kód: Vybrat vše
http://oehling.cz/inshop/stativy-fotostativy-manfrotto/manfrotto-ma-055xprob-ma-804rc2-[id-162623].html

Kvůli závorce nejde rozumně vložit odkaz
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod brhel » ned lis 2, 2008 21:31

Používám Unomat SVA 900 Není to špatný, hlavně je to lehký. Ale foťák se na to šroubuje, takže to někdy dost zdržuje...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 23:13

brhel píše:Používám Unomat SVA 900 Není to špatný, hlavně je to lehký. Ale foťák se na to šroubuje, takže to někdy dost zdržuje...


Na jaký foťák stativ používáš?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod dvora » pon lis 3, 2008 7:21

Kámoš ted měl na horach nejaky z Lidlu. Velice skladny a lehky. Stacilo to, ale vitr nefoukal, jinak by to asi dopadlo hůř
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ij1 » pon lis 3, 2008 12:53

ZbynekN píše:Ptám se zkušených: Co říkate na:
Kód: Vybrat vše
http://oehling.cz/inshop/stativy-fotostativy-manfrotto/manfrotto-ma-055xprob-ma-804rc2-[id-162623].html

Kvůli závorce nejde rozumně vložit odkaz


nevypadá špatně, co by mne ale odradilo od nákupu je cena a další mechanismus (co se může porouchat- porouchá se :mrgreen: ). Volil bych levnější (jsou jich mraky plně vyhovující) a za zbytek bych koupil polarizák, z vlastní zkušenosti mohu říci že jej využeješ častěji
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ZbynekN » pon lis 3, 2008 13:00

ij1 píše: (jsou jich mraky plně vyhovující)

Uveď příklad :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod Lipon » pon lis 3, 2008 13:17

ij1 píše:
ZbynekN píše:Ptám se zkušených: Co říkate na:
Kód: Vybrat vše
http://oehling.cz/inshop/stativy-fotostativy-manfrotto/manfrotto-ma-055xprob-ma-804rc2-[id-162623].html

...


nevypadá špatně, co by mne ale odradilo od nákupu je cena a další mechanismus (co se může porouchat- porouchá se :mrgreen: ). Volil bych levnější (jsou jich mraky plně vyhovující) a za zbytek bych koupil polarizák, z vlastní zkušenosti mohu říci že jej využeješ častěji


záleží, co na to budeš dávat - na kompakt je zbytečný, na zrcadlovku akurátní
cena odpovídá kvalitě a pokud jde o mechaniku, není se čeho bát; Manfrtotto dělá mechaniku hlav dostatečně robustní, aby něco vydržela - mám starší 3 cestnou hlavu (141RC) na nohách 191, stativ vláčim víc jak 6 let všude možně, hlava je od různých kamenů a skal docela odřená, mnohokrát durch propláchnutá deštěm a funguje stále na 100%, stačí vysušit a promáznout

velkou výhodou proti levnějším stativům je, že každá noha jde nastavit samostatně (úhel otevření), není spřažena s ostatními na středovém sloupku

o něco menší a lehčí je pak zmíněné Manfrotto 190
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ZbynekN » pon lis 3, 2008 13:20

Mě to v tom setu přišlo jako dobrá koupě za stativ+hlavu. Já mam EOS450D s baterygripem, to pak je docela zátěž :(( . Takže asi se bude objednávat z klatov *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 3, 2008 18:23

Mam vyhlednuty ten stejny stativ, ale hlavu beru jinou.
Kvuli skladnosti kulovou.

Je to vcetne brasny na stativ?
http://www.manfrotto-foto.cz/manfrotto- ... ct-486rc2/

http://www.manfrotto-foto.cz/manfrotto- ... xprob-pro/
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ZbynekN » pon lis 3, 2008 18:57

Asi bude bez brašny. Já radši tu třícestnou, časem bych zjistil, jestli budu měnit hlavu nebo jestli tahle stačí
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod patentik » pon lis 3, 2008 19:33

mozna uz to tady padlo, mam velbon ultra maxi. vaha pod 1kg, max vyska 152cm, min. vyska 17cm - zalezi ale jaky mas fotak, na zrcadlo s teletem to asi nebude...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 3, 2008 22:02

Kdepa, 450D vcetne baterieoveho drzaku s 6ti AA bateriema a nejakym ti filtrem na objektivu vyzaduje za vetru solidnejsi zakladnu. Nehlede na fakt, ze pri nasazeni telete se i na 2kg stativu obraz houpal tak,ze jsem z toho mel temer morskou nemoc.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod brhel » pon lis 3, 2008 22:05

ZbynekN píše:
brhel píše:Používám Unomat SVA 900

Na jaký foťák stativ používáš?

Panasonic Lumix DMC FZ-20
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod ZbynekN » úte lis 4, 2008 16:47

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lehky, maly a relativne levny stativ

Příspěvekod djx1 » čtv čer 25, 2009 14:17

Na grafice.cz vysel docela pekny clanek o netradicnich stativech. Tak se treba bude nekomu hodit, ikdyz jsou tam uz zname veci. Docela zajimave veci ma firma Trek-tech.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Další

Zpět na Fotografie v outdooru