ORLICKÉ HORY

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

ORLICKÉ HORY

Příspěvekod Tom077 » stř bře 29, 2006 12:11

Zdravím
chtěl bych vás poprosit o radu.Jedu na jaře do blízkosti Orlických hor (městečko Letohrad) a chtěl bych podniknout foto výlety do Orlických hor.Samozřejmě,seženu si mapu,ale má někdo nějaké zajímavé tipy na pěkná fotogenická místa (rozhledy do krajiny,potůčky s vodopády,louky a chalupy,východy/západy slunce apod.) - z mapy to člověk nevyčte :-( Nebo jestli mi pošlete nějaký link,kde bych se na toto téma mohl něco dočíst.
Díky Tom
HORE ZDAR
Uživatelský avatar
Tom077
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2005 14:52
Bydliště: ocelové srdce republiky OSTRAVA

Příspěvekod mifr » stř bře 29, 2006 12:29

To se obrat na Venu, ten by o Letohradu mohl teoreticky neco vedet :wink: :) *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » stř bře 29, 2006 13:11

Ha, trošku si mě zaskočil. I když v Orlickejch horách bydlím, jezdím tam pouze v zimě na běžky - to bych ti doporučil trasu Velká Deštná - Mladkov - moc pěknej přejezd nebo okolo Suchého vrchu. V létě možná tok Divoké Orlice (Pašerácká lávka, Zemská brána apod.).
V létě jezdíme spíš do Jeseníků, Rychlebskejch hor nebo na Králický Sněžník - v tomto případě tě odkážu na http://www.rychleby-jeseniky.cz - najdeš tam i fotografickou inspiraci.
Spíš zkus nějakej konkrétní dotaz, rád ti pomůžu. Možná se přidá i Tulak, pochází taky odsud, tak vydrž, jestli se ozve.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Tom077 » stř bře 29, 2006 13:23

Vena:Díky!!!Nechtěl jsem tě zaskočit :wink: jen jsem zkusil na radu uživatele "mifr" tě kontaktovat.Ale každopádně díky za odpověď a tip (www.odkaz a nějaké návrhy).Jsem z Ostravy,takže více se toulám po Beskydech.Jeseníky taky znám,nedávno jsem tam trávil prodloužený víkend na bežkách.Budu v Letohradě na jaře,takže bežky už asi nevyužiju,ale chtěl jsem podnikat fotovýlety.
V Letohradě mám tetu a kdysi jako děcko jsem byl na Zemské bráně a pak někdy před pár lety,takže si matně vzpomínám,že krajina je krásná a určitě by se tam dalo pořídit spoustu krásných fotek.
Ještě jednou díky a zkusíme počkat na Tuláka :D
HORE ZDAR
Uživatelský avatar
Tom077
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2005 14:52
Bydliště: ocelové srdce republiky OSTRAVA

Příspěvekod Vena » stř bře 29, 2006 13:30

Ještě takový všeobecnější informace, možná tě to napadlo, ale pro jistotu:
http://www.orlickehory.cz :)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » stř bře 29, 2006 13:34

A ještě něco málo tady (dohromady OH a Broumovsko):
http://www.ceskehory.cz/orlickehory/

Broumovský stěny, Adršpašsko-Teplické skály - to ti taky můžu doporučit, ale už je to kousek dál od Letohradu.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod mifr » stř bře 29, 2006 13:39

Ty jsi teda ostuda, Veno, ze neznas ani rodnou hroudu :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » stř bře 29, 2006 13:55

mifr píše:Ty jsi teda ostuda, Veno, ze neznas ani rodnou hroudu :mrgreen:

Jak to že neznám, dyk sem tady napsal tolik odkazů :-).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Tom077 » stř bře 29, 2006 13:57

Vena:díky za odkazy,prostuduji,snad něco vymyslím.Než se udělá pěkně a začne se všechno zelenat a kvést,tak mám ještě chvíli čas :D
Díky,Tom.
HORE ZDAR
Uživatelský avatar
Tom077
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2005 14:52
Bydliště: ocelové srdce republiky OSTRAVA

Příspěvekod tulak » stř bře 29, 2006 14:17

jde o to co chceš fotit, jaro tam je nádherné a stačí když vyrazíš z letohradu na žampach - hodně ztracená zřícenina hradu, nebo na lanšperk - zřícenina hradu. kolem letohradu směrem k ústí jsou kopce do 500 a jaro tam je krásné, když půjdeš kolem orlice budeš mít co fotit pořád. hřeben orlických je smutný, je to místy skoro holá pláň. nevím čím se budeš pohybovat, ale z letohradu se dá fakt chodit po oklí s foťákem a bude co fotit, jinak ostaš, toulovcovy maštale, na zemskou bránu se dá jít od pastvinské přehrady, bude tam dost vody a tak bude divoká orlice dost fotogenická ..... :-) a když si sebou vezmeš kolo tak toho stihneš hodně ..... :-) každopádně suchý vrch nemá chybu a z letohradu se dobře dostává i na kraličák, ale ten se už blíží k jeseníkům a rychlebským horám a ty asi znáš. ještě mne napadlo, že na hřebeni orlických budou ještě místa se sněhem, ale hřeben by se dal už možná přejít (deštné - říčky - rokytnice se dá to i za den) ...... doma se ti mohu podívat ještě do nějakých plánů co máme se ženou třeba na hezký okruh přímo z letohradu kolem tiché orlice.

fuj to jsem se rozkecal ..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » stř bře 29, 2006 14:21

Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl


Zpět na Fotografie v outdooru