Digital vs. hory

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Digital vs. hory

Příspěvekod Yopo » úte bře 28, 2006 19:22

Mozete mi poradit aky digital na hory? Rad by som si kupil digi. fotak, ale neviem si vybrat. Zatial mam skusenosti iba s otcovou Z3 od Minolty. Z3 by mi v podstate vyhovovala (vaha, kvalita, cena). Ja som vsak uvazoval o Z6, no recenzie nie su velmi priaznive.

Aky fotak pouzivate a aky by ste mi doporucili?

Moja predstava je: kvalitna fotka, jednoducha obsluha, vysoky zoom a to vsetko v cene do 8000 Kc.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod šíp » úte bře 28, 2006 19:27

pokud netrváš na zrcadlovce (což v uvedené relaci asi těžko,že) tak radím Nicon Coolpix 4600. dobrý foťák, kvalitní čip, pěkné barvy... *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte bře 28, 2006 19:28

šíp píše:pokud netrváš na zrcadlovce (což v uvedené relaci asi těžko,že) tak radím Nicon Coolpix 4600. dobrý foťák, kvalitní čip, pěkné barvy... *


no za ty prachy muze koupit v pohode 5600ku a jeste mu zbytek dostatek na karty...

t.

edit: nebo vlastne z i 7600 - akorat ten zoom je u vsech tehle "jen" 3x/4x
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » úte bře 28, 2006 19:34

jájsem radila foťák, který vlastním, tudíž ho mám ošahaný :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte bře 28, 2006 19:40

šíp píše:jájsem radila foťák, který vlastním, tudíž ho mám ošahaný :lol:


ja vim, tamto jsou ale stejny vlastne stejny fotaky, jen s lepsim cmoskou

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Yopo » úte bře 28, 2006 19:40

Vdaka za radu, ja som vsak zastancom trochu masivnejsich techniky. Chcelo by to, aby som ten fotak citil v rukach. Nechcem malu krabicku do jednej ruky ktoru schovam do kapsy na koseli. Ten Nikon vyzera na obrazku ako malinka krabicka. Mozno je to iba skreslene :((
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod šíp » úte bře 28, 2006 19:42

no je to tak jak říkáš-je to fakt malinkatá krabička. ale akorát na moji malouj nežnou ručku...
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Noemi » úte bře 28, 2006 19:43

Myslím, že Canonem v dané cenové relaxci vůbec nic nezkazíš....a 610 je trošku větší krabička :wink:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Vena » úte bře 28, 2006 19:47

Yopo píše:Vdaka za radu, ja som vsak zastancom trochu masivnejsich techniky. Chcelo by to, aby som ten fotak citil v rukach. Nechcem malu krabicku do jednej ruky ktoru schovam do kapsy na koseli. Ten Nikon vyzera na obrazku ako malinka krabicka. Mozno je to iba skreslene :((


Tak by se ti mohl líbit Fujifilm S5500. Já sem spokojenej, akorát je trošku neskladnej.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Yopo » úte bře 28, 2006 19:55

Vena píše:
Yopo píše:Vdaka za radu, ja som vsak zastancom trochu masivnejsich techniky. Chcelo by to, aby som ten fotak citil v rukach. Nechcem malu krabicku do jednej ruky ktoru schovam do kapsy na koseli. Ten Nikon vyzera na obrazku ako malinka krabicka. Mozno je to iba skreslene :((


Tak by se ti mohl líbit Fujifilm S5500. Já sem spokojenej, akorát je trošku neskladnej.


To je ono, velkost nehraje rolu pokial to nemusim tahat za sebou na voziku. Ake to ma napajanie? AA baterky alebo nejaky akomulator? na nete som nasiel ze sa to dodava bez akomulatoru.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Vena » úte bře 28, 2006 20:03

Yopo píše:
Vena píše:
Yopo píše:Vdaka za radu, ja som vsak zastancom trochu masivnejsich techniky. Chcelo by to, aby som ten fotak citil v rukach. Nechcem malu krabicku do jednej ruky ktoru schovam do kapsy na koseli. Ten Nikon vyzera na obrazku ako malinka krabicka. Mozno je to iba skreslene :((


Tak by se ti mohl líbit Fujifilm S5500. Já sem spokojenej, akorát je trošku neskladnej.


To je ono, velkost nehraje rolu pokial to nemusim tahat za sebou na voziku. Ake to ma napajanie? AA baterky alebo nejaky akomulator? na nete som nasiel ze sa to dodava bez akomulatoru.


nabíjecí tužkovky - takže AA
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod chonga » úte bře 28, 2006 20:12

1) může to být UZ nebo stačí zoom 3 - 4 x?
2) jaký typ karet preferuješ?
3) baterie AA nebo článek?


jinak já mám Canon S1 IS (už je i S2 a S3)
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » úte bře 28, 2006 20:26

Mám Canon Powershot A80 a v pohodě. Kovový tělo mi jej už párkrát zachránilo, 4x AA, takže v pohodě zdroj. Barvy v pohodě, okraje nerozostřený. Teď už se do 8.000 i vleze...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » úte bře 28, 2006 21:28

Vena píše:
Yopo píše:
Vena píše:
Yopo píše:Vdaka za radu, ja som vsak zastancom trochu masivnejsich techniky. Chcelo by to, aby som ten fotak citil v rukach. Nechcem malu krabicku do jednej ruky ktoru schovam do kapsy na koseli. Ten Nikon vyzera na obrazku ako malinka krabicka. Mozno je to iba skreslene :((


Tak by se ti mohl líbit Fujifilm S5500. Já sem spokojenej, akorát je trošku neskladnej.


To je ono, velkost nehraje rolu pokial to nemusim tahat za sebou na voziku. Ake to ma napajanie? AA baterky alebo nejaky akomulator? na nete som nasiel ze sa to dodava bez akomulatoru.


nabíjecí tužkovky - takže AA



Ja mam o asi 3 mesice starsi model:-) S5000 (rozdil je jen v pixlikach). Je to dobrej fotacek. Neprava zrcadlovka, ktera uz neco umi....neni to jen fotak, jak ja rikam, pro blbe japonce...cvak, cvak...cvak. Ma plnou automatiku, ale i poloautomaticke rezimy (prioritu clony, casu) a plne manualni rezim.
Nevyhoda je mala moznost nastaveni bile...a co me stve...vinetuje. A na horach mi vinetuje skoro imrvere, protoze se snazis fotit na co nejmensi ohnisko...Muzes se toho zbavit tak, ze sundas plastovej nastavec na filtry. Ale pak tam nedas zadnej filtr...
Ale jak pisu...ja jsem s nim spokojenej.
Jinak v posledni dobe prechazim na klasiku...je to proste lepsi:-) Mam z toho lepsi pocit, protoze vzdy rikam...."s digitalem cvakam a pak vybiram...s klasikou nejdriv vybiram a pak cvakam, coz je vetsi zazitek". Ale to uz brousim na jine tema, ktere se tu probiralo...digital/klasika.
Jo, jinak fuji uz ma i vyssi radu S9500...ten vypada dobre a nebo S20 Pro.
A jak uz tu nekdo psal....Canonem nic nezkazis...a ja dodavam...Nikonem taky ne:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

foťák

Příspěvekod zatora » stř bře 29, 2006 6:10

Já mám kodak dx 6490, 4Mpix, 10opt., li-ion baterka - krásné fotky a teď za rozumnou cenu koupíš i novější modely kodaku. Jinak Panasonic sou taky dobré. Kdybych kupoval teď tak asi Panasonic fz 30.
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Re: foťák

Příspěvekod tuso » stř bře 29, 2006 8:37

zatora píše:Já mám kodak dx 6490, 4Mpix, 10opt., li-ion baterka - krásné fotky a teď za rozumnou cenu koupíš i novější modely kodaku. Jinak Panasonic sou taky dobré. Kdybych kupoval teď tak asi Panasonic fz 30.


Já mám Panasonic FZ20, měl jsem ho teď v Alpách a úplná pohoda. Fotky nádherné a co se týče hmotnosti, tak jsem od Samsonite koupil takový polstrovaný bágl i s pláštěnkou, který se dá navlíknout na bederák batohu. Prakticky to necítíš jako zátěž. Když jsem na lyžích šlapal na Hochkonig /2941m/ tak mě ničil spíš batoh než foťák. A FZ30 je zatím ještě drahý a 8Mpix fakt nevyužiju.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yopo » stř bře 29, 2006 20:13

djx1 píše:Nevyhoda je mala moznost nastaveni bile...a co me stve...vinetuje. A na horach mi vinetuje skoro imrvere, protoze se snazis fotit na co nejmensi ohnisko...Muzes se toho zbavit tak, ze sundas plastovej nastavec na filtry. Ale pak tam nedas zadnej filtr...


Este mam dotaz, ovplyvni stabilizator kvalitu fotky nejak vyrazne alebo je to iba reklamny tah predajcou fotoaparatov?

Vinetovanie? Co to je? To je to tmavnutie farieb v rohoch fotky? :((
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod tuso » stř bře 29, 2006 20:47

Yopo píše:
djx1 píše:Nevyhoda je mala moznost nastaveni bile...a co me stve...vinetuje. A na horach mi vinetuje skoro imrvere, protoze se snazis fotit na co nejmensi ohnisko...Muzes se toho zbavit tak, ze sundas plastovej nastavec na filtry. Ale pak tam nedas zadnej filtr...


Este mam dotaz, ovplyvni stabilizator kvalitu fotky nejak vyrazne alebo je to iba reklamny tah predajcou fotoaparatov?

Vinetovanie? Co to je? To je to tmavnutie farieb v rohoch fotky? :((


Ako laik,ktorý vlastní foťák so stabilizátorom asi 2 mesiace možem povedať, že to reklamný ťah nie je. Možná na fotkách pri optickom zoome 2-3x to nie je poznať, ale keď fotím pri 12x zoome "z ruky" tak ten stabilizátor tam je poznať. To je moj, čisto laický, názor.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vašucek » stř bře 29, 2006 21:24

Já vlastním Canon PowerShot Pro1 (8Mpx,7x opt.zoom) je to trochu větší macek, ale né tak, že by se mi ho nechtělo tahat! Fotky perfektní, funkce i ovládání taky! > můžu jen doporučit :D

Jinak co se týče stabilizátoru tak s ním nemám žádnou zkušenost! Myslím si, že stejně pro nějakou kvalitnější fotku je nutný stativ! Ale je pravda, že né každý tomu holduje tak, aby do kopců tahal 3 kg na víc :mrgreen:

Pro Tvé potřeby, nebo aspoň podle toho cos tady psal bych to viděl na Canon PowerShot A610, dobrý čip, akorát velikost, kvalita fotek snad dobrá (nemám vlastní zkušenost, ale měl jsem za úkol známemu vybrát foťák a vyhrál u mě tento) sice není do 8 tis. ale tady je i s baterkama, nabíječkou a kartou za super cenu!

Pokus bys nad 8 nešel tak si myslím, že ani pětistofková řada není špatná....je to na Tobě!

Jinak nevím jestli znáte, ale na www.shopy.cz se dá hledat a řadit zboží od nejlevnějších (nenajde to všechno) ale někdy se to hodí :wink:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Lipon » čtv bře 30, 2006 7:56

nemyslim si, ze by stabilizator mel zhorsovat kvalitu snimku, nevim tedy jak presne to funguje u mydlovych krabicek (jestli to tam neni reseno nejakou eletronickou, neoptickou cestou), ale u stabilizatoru, ktere jsou zabudovane v objektivu to funguje na principu posuvneho clenu v soustave cocek, objektiv ma v sobe 2 gyroskopy (vertikal., horiz. pohyb) a snimac frekvence chveni, pripadne nekvalita objektivu muze byt dana spise pak optickou nekvalitou jak cele sousatvy tak tim posuvnym clenem, ale vzhledem k tomu, ze stabilizatory v objektivu jsou dodavany pouze do objektivu s cenou nekolika prumernych platu a tudiz se predpoklada i pouziti zejmena profesionaly, tak si vyrobci nejakou nekvalitu nemuzou dost dovolit. Bude to dano asi spis i tim, ze vzdycky (vyjimky nevylucuji) je pevne ohniste kvalitnejsi nez zoom diky mechanicke stavbe otpicke soustavy.

uplne jinou kategorii je pak Minolta, teda KonicaMinolta, ktera zrcadlovky D7D dodava stabilizator cipu, takze je mozno mit nasazeny jakykoliv objektiv s minoltim bajonetem a stabilizuje i s nim.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » čtv bře 30, 2006 16:47

ad stabilizátor obrazu - tohle je názor mého manžela:
-------------------------------------------------------------
Je pravda, ze v objektivu je stabilizator na principu elektromagnetickeho gyroskopu, ktery je pevne spojen s kostrou fotaku a kontroluje chveni kostry fotaku a podle toho hybe s cockama
Japoncici delaji takove krabicky cca asi 2x2x2cm. za 1000 dolaru
Ma to vyznam u objektivu s velkou vzdalenosti na dlouhe casy v noci napr. objektiv na foceni v prirode do vzdalenosti treba par kilometru.Kazda tisicina uhlove sekundy na takovou vzdalenost muze predstavovat nekolik desetin milimetru na fotce..I kdyz mas stativ tak se predse trochu hybe vetrem nebo samotnou konstrukci nebo chozenim kolem neho.To by snad melo vyznam. Takze u fotaku co stoji cca 50 tisic vcetne objektivu je to reklamni trik a je velka pravdepodobnost, ze pokud maji zabudovany nejaky stabilizator tak je to paradny smejd, ktery s vysokou pravdepodobnosti muze zhorsovat obraz.
Jinak jsou jeste laserove stabilizacni gyroskopy, ale to je uplne o necem¨jinem.Pouzivaji se v astronomii a ani nevim kolik stoji.Mozna objektiv bez fotaku by vysel na celorocni plat.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv bře 30, 2006 17:19

No moj starucky fotacik (Canon Powershot G2) sice opticky stabilizator nema, ale co som sa s jednym naposledy hral, tak som skonstatoval, ze na nenarocne fotenie to je celkom fajn vec. Napr. vecer na chate, ked sa dokumentuje ako nam tam chutilo pivo, tak je stabilizator urcite lepsia alternative, nez xichtiky hnusne prepalene od blesku. Pouzitie stabilizatora si v takychto podmienkach velmi predstavit neviem. :wink:

Suma sumarum - na seriozne fotenie je asi potrebny stativ, ale na dokumentacne vycvaky by som stabilizator s radostou pouzival. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » čtv bře 30, 2006 17:21

no když nemám stativ, tak v hospodě se dá foťák položit prakticky kamkoliv...
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv bře 30, 2006 17:30

šíp píše:no když nemám stativ, tak v hospodě se dá foťák položit prakticky kamkoliv...


No ved prave... :mrgreen: Ale stabilizator je podstatne pohodlnejsi. Proste nic, bez coho sa clovek nezaobide, ale ked uz je, tak potesi... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » čtv bře 30, 2006 17:35

no jestli jsem pochopila, tak v cenově dostupných foťácích to stejně není stablizátor... :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv bře 30, 2006 17:44

šíp píše:no jestli jsem pochopila, tak v cenově dostupných foťácích to stejně není stablizátor... :((


No skutocny stabilizator s elektronickym gyroskopom to urcite nebude, ale oni to volaju stabilizator, funguje to tak nejak stabilizujuco, tak nemam problem volat to stabilizator. :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » čtv bře 30, 2006 19:30

tuso píše:
Yopo píše:Este mam dotaz, ovplyvni stabilizator kvalitu fotky nejak vyrazne alebo je to iba reklamny tah predajcou fotoaparatov?


tuso píše:....že to reklamný ťah nie je. Možná na fotkách pri optickom zoome 2-3x to nie je poznať, ale keď fotím pri 12x zoome "z ruky" tak ten stabilizátor tam je poznať. To je moj, čisto laický, názor.


přesně tak. doopravdy je ten stabilizátor znát. na běžný fotky stačí. na "umění" se oplatí stativ.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Lipon » pát bře 31, 2006 8:33

šíp píše:ad stabilizátor obrazu - tohle je názor mého manžela:
-------------------------------------------------------------
Je pravda, ze v objektivu je stabilizator na principu elektromagnetickeho gyroskopu, ktery je pevne spojen s kostrou fotaku a kontroluje chveni kostry fotaku a podle toho hybe s cockama
Japoncici delaji takove krabicky cca asi 2x2x2cm. za 1000 dolaru
Ma to vyznam u objektivu s velkou vzdalenosti na dlouhe casy v noci napr. objektiv na foceni v prirode do vzdalenosti treba par kilometru.Kazda tisicina uhlove sekundy na takovou vzdalenost muze predstavovat nekolik desetin milimetru na fotce..I kdyz mas stativ tak se predse trochu hybe vetrem nebo samotnou konstrukci nebo chozenim kolem neho.To by snad melo vyznam. Takze u fotaku co stoji cca 50 tisic vcetne objektivu je to reklamni trik a je velka pravdepodobnost, ze pokud maji zabudovany nejaky stabilizator tak je to paradny smejd, ktery s vysokou pravdepodobnosti muze zhorsovat obraz.
Jinak jsou jeste laserove stabilizacni gyroskopy, ale to je uplne o necem¨jinem.Pouzivaji se v astronomii a ani nevim kolik stoji.Mozna objektiv bez fotaku by vysel na celorocni plat.


ma recht :-)
vsak se taky stabilizatory vyuzivajici gyroskopy pouzivak pouze a jen v teleobjektivech a pouzivaj se predevsim ve sportovni fotografii a pri foceni zvere v divoke prirode
kdyz vemes nejaky tele rekneme 400 mm pri svetelnosti treba 4 - pouzijes telekonvertor 2,0x - mas 800 mm prio svetelnosti 8, takze nic moc, na cas 1/1000s nebo 1/750s nemas sanci se dostat (no mozna tak za dobryho svetla s CB Ilfordem Deltou o citlivosti 3200, exponovanou na citlivost 12800 a prislusne vyvolanou (jenze to pak ma vlastnosti, ktery zrovna u zvirat a sportu nejsou nic moc - zrno, kontrast). A se stabilizatorem se muzes dostat na podstatne delsi casy, nemam s tim osobni zkusenosti, takze nevim na kolik se az da stahnout.
Obecne se ale stabilizator (objektivovy) vypina, pokud se fotak dava na stativ (samozrejme bytelny, zatizeny jeste poradnym protizavazim).

Radsi nosim s sebou stativ, nez skudlit x desitek tisic na stabilizator - jednak ho nevyuziju, jednak je takovy objektiv i tezsi a taham s sebou vic zavazi i tehdy, kdyz stativ tahat nemusim a beru jen brasnu. Nehlede na to, ze bez bydleni se clovek jen tak neobejde, bez stabilizace jo, ale to uz sem zase nejak odbocil :oops: :oops:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » pát bře 31, 2006 8:55

tak to manžílka potěší že měl pravdu :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Filltos » pát bře 31, 2006 11:38

Rujir píše:No moj starucky fotacik (Canon Powershot G2) sice opticky stabilizator nema, ale co som sa s jednym naposledy hral, tak som skonstatoval, ze na nenarocne fotenie to je celkom fajn vec. Napr. vecer na chate, ked sa dokumentuje ako nam tam chutilo pivo, tak je stabilizator urcite lepsia alternative, nez xichtiky hnusne prepalene od blesku. Pouzitie stabilizatora si v takychto podmienkach velmi predstavit neviem. :wink:

Suma sumarum - na seriozne fotenie je asi potrebny stativ, ale na dokumentacne vycvaky by som stabilizator s radostou pouzival. *


nezapomente, ze v hospode ti stabilizator taky moc nepomuze. maximalne na staticky veci, protoze ti fotak nastavi dlouhej cas a stabilizator ti sklidni jen chveni ruky, ale uz ne hejbajici se lidi, tkaze ti to nepomuze. Na staticky veci je stabik dobrej.
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Další

Zpět na Fotografie v outdooru