Digital vs. hory

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Panasonic FZ5

Příspěvekod algar » pát bře 31, 2006 11:49

Mám panasonic FZ5.

Malý a dobrý. Na hory díky své hmotnosti a rozměrům víc než ideální.

12 x Zoom, 5Mpx, optický stabilizítor

Zatím jsem s ním velmi spokojen,
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod algar » pát bře 31, 2006 11:53

Yopo píše:Este mam dotaz, ovplyvni stabilizator kvalitu fotky nejak vyrazne alebo je to iba reklamny tah predajcou fotoaparatov?



Reklamní tah to není, fakt to funguje...

Akorát v reklamách trochu přehánějí...Když to dáš na kapotu rozhrkaného auta, jak v tý reklamě, tak to OS stejně nedává.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pavproch » pát bře 31, 2006 11:53

Jaxem tu už gdesi/gdysi psal, nejlepčí foťák je ŽÁDNÝ foťák... to potom fotí spolulezec, mě nemrznou prsty a za pivo přijdu k hotovýmu CD s fotkama.... :wink:

A sem na každý fotce..... * :P

-----------------
Fčíl vážně: už mě to neba, po každým vejletě kupovat pivo... taky sui chcu - VÝHLEDOVĚ!! - nějakej fotyhopaparát kupiť.

"Výhledově" u mě znamená klidně i rok/dva/tři.... Virtuální otázka, kterou řešim se odvíjí od tempa vývoje foťáků v mobilech:

NEMÁ SMYSL POČKAT TEN ROK/DVA/TŘI A POTOM ROVNOU POŘÍDIT FOTOMOBIL?

Upozorňuju, že nemám umělé (teda umělecké) ambice - mě stačí rozpoznatelný dokument " já na kopci" já pod kopcem a max tak panorama z vrcholku....¨

A jak tak sleduju ty poslední fotomobily (2Mpix, skleněná optika, optický zům), tak fotky z nich už jsou PRO MĚ SKORO dostačující kvality....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Panasonic FZ5

Příspěvekod tuso » pát bře 31, 2006 12:00

algar píše:Mám panasonic FZ5.

Malý a dobrý. Na hory díky své hmotnosti a rozměrům víc než ideální.

12 x Zoom, 5Mpx, optický stabilizítor

Zatím jsem s ním velmi spokojen,


Algare, to není možné. Ty máš digitál. Já bych to spíš tipnul, že sebou nosíš plátno a štetec. :mrgreen:
Ale vážně. FZ5 je super. Moje FZ20 je trošku větší, ale zase má několik funkcí navíc. Ale taky se to dá.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » pát bře 31, 2006 12:37

pavproch píše:

NEMÁ SMYSL POČKAT TEN ROK/DVA/TŘI A POTOM ROVNOU POŘÍDIT FOTOMOBIL?

A jak tak sleduju ty poslední fotomobily (2Mpix, skleněná optika, optický zům), tak fotky z nich už jsou PRO MĚ SKORO dostačující kvality....


no dle mého názoru nejde ani tak o počet pixelů, ale o čip. takže fotomobil i kdyby fotil na 4mega bych nechěla. to si radši kup foťák nějaký obyč. třeba Nicon Coolpix 2100 a máš vystaráno
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod algar » pát bře 31, 2006 13:06

šíp píše:
pavproch píše:

NEMÁ SMYSL POČKAT TEN ROK/DVA/TŘI A POTOM ROVNOU POŘÍDIT FOTOMOBIL?

A jak tak sleduju ty poslední fotomobily (2Mpix, skleněná optika, optický zům), tak fotky z nich už jsou PRO MĚ SKORO dostačující kvality....


no dle mého názoru nejde ani tak o počet pixelů, ale o čip. takže fotomobil i kdyby fotil na 4mega bych nechěla. to si radši kup foťák nějaký obyč. třeba Nicon Coolpix 2100 a máš vystaráno


jo jo...od 3,2 MPix se už dají dělat fotografie 21x15.. Pokud někdo nedělá velké formáty fotografií a stačí mu rozměr 10x15, tak je pro něj zbytečné jít do 5Mpix a výše.

Dnes už je to hlavně o čipu a kvalitní optice. A to jsou věci, které mobily ještě dlouho mít nebudou.

Radši jdi do levnějšího fotoaparátu.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Lipon » pát bře 31, 2006 13:34

v hospode ti stabilizator v ramci objektivu taky muze pomoct - minimalne jako osobni zbran (telata se stabilizatorem sou docela bytelny macikove), v kombinaci s rychlyma nohama je vcelku ucinne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tulak » pát bře 31, 2006 14:40

Lipon píše:v hospode ti stabilizator v ramci objektivu taky muze pomoct - minimalne jako osobni zbran (telata se stabilizatorem sou docela bytelny macikove), v kombinaci s rychlyma nohama je vcelku ucinne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tak to by asi neprošlo, sice nemám stabilizátor, ale takovej 8x nástavec, fotit tím jde jen ze stativu a dálkovou spouští, ale než bych tím někoho majznul, to se budu radši tvářit jako že tam nejsem .......:-) jinak to montuju na Olyho3040
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Lipon » pát bře 31, 2006 15:47

nujo, ale v nouzi nejvyssi, kdyz si nekdo moc dobre vsimne ze tam jsi a dooost mu to vadi, vezmes zavdek cimkoliv :-)
takovi Canoni tele se stabilizaci ma od kila a pul vys, podil kovu a skla dostatecny na prvni prekvapujici uder, ktery technika vydrzi a pak pryc :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru