GPS trasovač

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GPS trasovač

Příspěvekod Chmeld4 » úte srp 28, 2012 11:01

Hoj,
Nějaké aktuální info trhu s trasovačema?

Mám představu že si jednu tohle mršku koupím. Nechci žádnej hyper běs, takže:
Ideálně na tužkové baterie ( týdení tůry , kolo )
Dobrý příjem signálu
Základní odolnost proti vodě ( to se dá ochcat, ale dobrá by byla)

V podstatě mi jde jen o záznam trasy (převýšení možná), který budu moct pak vyexportovat někam do google earth kterej mi ukáže kdeže sem to vlastně bloudil a kolik pitomejch zacházek sem si udělal.


Četl sem příspěvky nademnou, ale tam se mluvilo furt jen o akumulátorovejch :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: GPS trasovač

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2012 18:41

Koukni na tohle. Zkusenost s tim nemam zadnou, ale mam od nich BGT-31 a s tim jsem spokojeny. Mas tam i manual, kde je nejspis uplne vsechno, takze se muzes predem seznamit s ovladanim. Technicke udaje jsou na konci, sezere to tak jednu AA baterku denne.

Pouzitelne prevyseni z GPS nedostanes, to uz jsme tu probirali. Jenom z tech, co maji i barometricky vyskomer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS trasovač

Příspěvekod wawrik » pát srp 31, 2012 19:22

Tak mi doma práve pristál Qstarz BT-Q1000XT. Mám kontrolnú otázku. Čo všetko môžem v logovaní povypínať, aby som šetril pamäť, ale aby žiadne dáta nechýbali? Ide mi o nastavenie s čo najvyššou výdržou (a čo najvyššou presnosťou). Toto sú možnosti:
QstarzOpt.jpg
QstarzOpt.jpg (44.13 KiB) Zobrazeno 12203 krát


A toto sú RAW dáta v XML súbore:
QstarzRaw.jpg

Tým skratkám nerozumiem, zdá sa, že jediná vec, ktorá by mohla mať nejakú relevantnú hodnotu, je NSAT, čo je asi počet satelitov. Azimut vypnem a ostatným veciam nerozumiem. Potrebujem niečo z toho na korektné a čo najpresnejšie určenie trasy?

A druhá vec - je tam senzor otrasov, ktorý vypína GPS po desiatich minútach nečinnosti a zapne zasa pri otrase. Zdá sa, že to celkom funguje a mohlo by mi to šetriť pamäť. Nežerie to nejako citeľne baterku? Ide mi o čo najvyššiu výdrž, pár minút by som tomu síce obetoval, ale pokiaľ to má skrátiť výdrž o niekoľko hodín, nestojí mi to za to... Viem, že pri mobiloch sa kvôli šetreniu baterky odporúča senzor otrasov vypnúť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS trasovač

Příspěvekod karaya1 » čtv zář 3, 2015 19:00

Tak jsem si říkal, že bych obnovil GPS logger, který jsem před dvěma lety nechal v Kosovu na šutru... Měl jsem Holux M1000C, přičemž od té doby Holux přišel s novým modelem, RCV-3000. Jenže su z toho lehce zmatený... skutečně je jediná změna mezi oběma modely modrozub v.2 místo v.1.2? :roll: Nebyl jsem schopen najít jiný rozdíl (i kdyby měl 3000 víc tracking channels než 22 u M-1000C, je to pro GPS-only, L1-only hardware k ničemu), přitom už dva roky je od MediaTeku venku nový multi-GNSS chipset, který kromě GPS a SBASu umí i GLONASS a další regionální systémy. Což by hlavně v horách významně pomohlo.
Achjo.

Nebo nevíte někdo prosím o nějakém loggeru, který by pro začátek neignoroval aspoň ten GLONASS? Holux mi vyhovoval slušnou přesností, hmotností/rozměry, výdrží i vyměnitelnými baterkami na nokii. Jen mi GPS-only gerét přijde už přežitý, radši bych něco, co se bude dívat aspoň trochu do budoucna...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru