Kompaktní digitální fotoaparát

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2010 18:03

Odděleno z threadu Odolný digitální fotoaparát. Přípluv


Koukam po novem fotaku a zaujal mne novy Canon S95. Co mu rikate? Chci neco do kapsy, z ceho poleze dostatecne kvalitni vystup. S absenci optickeho hledacku uz jsem se (nerad) smiril. Kdyby se spatne drzel jednou rukou, da se dokoupit grip. Jako hlavni vyhoda mi pripada rozumne velky chip (v tenhle kategorii) a jen 10 MPix.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jonza » čtv zář 9, 2010 18:52

mike: odesel ti senzor, stalo se mi to 3x na canonu. Vzdycky to opravili jako zarucni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2010 19:02

No jo, jenze odesel proto, ze mi do nej nateklo, to neokecam. Je to videt i na displeji. Uz jsem s nima mluvil, hodim jim to do servisu, kouknou na to a reknou, co s tim a co by to pripadne stalo. Kazdopadne ale porad chci slusny fotak, tohle byla levna nouzovka narychlo a svuj ucel uz splnila. Nefotila az tak spatne v dobrem pocasi, ale v horsim sla kvalita hodne dolu a na nejake vecerni foceni to nebylo vubec. Proto koukam na S95.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lord Vader » čtv zář 9, 2010 20:23

mike píše: Proto koukam na S95.

Není lepší si za ty prachy koupit nějakou zrcadlovku? Koukal jsem i na aukro a tam se dá za solidní peníz koupit slušný foťák, když teda člověk nepotřebuje úplně nový. Přece jenom fotku dělá objektiv.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod sobb » čtv zář 9, 2010 20:27

zrcadlovku mike nejspíš do kapsy nestrčí :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lord Vader » čtv zář 9, 2010 20:34

Já to moc nečetl, jen mi přijde, po mých zkušenostech, že z kompaktu hezká fotka nevypadne.
Já to měl podobně v tom, že jsem si koupil do kapsy mjůčko a když vidím ty fotky...no na momentky je supr.
Svého času byla malá zrcadlovka fudžina nebo panasonic myslím fz38.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2010 20:41

@sobb: asi tak :) Jsem chtel napsat rovnou, ze zrcadlovku nechci… Mozna je lepsi na fotky, ale neni lepsi pro mne. Odmitam tahat po horach nejake monstrum (tj. tezsi nez ctvrt kila). Nemam zadne zvlastni fotograficke ambice, jde mi jen o to, abych se mohl kouknout, kde jsem to vlastne byl. Pripadne jich par nekomu poslat.

@LV: mjucko je trochu jina kategorie, taky se mi z nej fotky nelibily. Lezly mi lepsi i z nejlevnejsiho Nikona. Cetl jsem porovnani S90 a G11 a fotky vysly nastejno, pricemz G11 se uz bere jako slusny fotak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lord Vader » čtv zář 9, 2010 20:47

Chápu.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod sobb » čtv zář 9, 2010 20:51

mike píše:mjucko je trochu jina kategorie, taky se mi z nej fotky nelibily.
Není mjů jako mjů :wink: ... máme kterýsi mju Digital a nemůžu říct, že neumí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2010 20:56

Neni, mam jeste doma Mju II na kinofilm a fotil vzdycky pekne ;-) Jenze foceni na film uz je pomalu rarita a navic draha.
Bracha mel jakesi a fakt nic moc, ale model nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod sobb » čtv zář 9, 2010 21:01

ony i cenové relace mjůček se pohybují od pár do mnoha tisíc ... občas to má i něco společného s kvalitou a tím co umí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » čtv zář 9, 2010 21:03

Spolukolega dělá do historických uniforem a bylo mu blbý fotit na akcích na digitál. Tak to mlátí na jakejsi dobovej zenit. A nám odešel duoscan, tak jsme jej poslali po studiích, ať si ty filmy nechá naskenovat za peníze. Přešel značně vyděšen, kolik, že za to chtějí. Myslím, že si do těla zenitu voperuje nějakou digitální krabičku :mrgreen:

Jinak n S95 jsem také hleděl, ale ten už převyšuje mou schopnost vydat peníze.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2010 21:26

No prave... navic filmy, vyvolani a fotky. Zniceny digital za 2 kKc se mi zaplatil uz pri prvni dovolene, za fotky bych dal vic.

A krome ceny jsi na nem neco spatneho nasel? Odolnost asi nebude uplne outdoorova, ale holt bych si dal vetsi pozor.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pát zář 10, 2010 5:52

Já ho nějak extra moc nezkoušel, bo jsem se upnul na Lumix TZ8 (myslím, že tovýto kompakty si zde zasouží vlákno, zkusím něco založit). Ale působil na mne pozitivně (a to je co říct).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod sx02 » pát zář 10, 2010 10:20

Kašli na něj, a jdi do TZ7, minulý týden jsem ho sehnal ve výprodeji a zatím jsem vcelku spokojen. :mrgreen:
Nepřeceňoval bych manuální fce, výrazně lepší displej a mín mpix mluví pro TZ7...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 9:42

To jo, ale prioritu clony a závěrky jsem si prostě oblíbil. TZ10 jsem už třebas vyřadil.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 9:43

BTW: mimochodem mi volali Canoni, že jim ten blesk funguje, ale že jestli chci, tak mi tam prdnou novou bleskaci jednotku za skoro 2 000,–. Tak to jsem teda nechtěl, tak jsem zvědav, co mi to přijde. Asi se rozjel, jak balík několikrát letěl do poštovní Avie :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod sx02 » sob zář 11, 2010 17:39

Buď rád! =D>
Jenom aby ti to maník s avií po cestě zpět zas nerozhasil. :mrgreen:
Jinak ja tu TZ plánuju používat jako záložní k zrcadlovce (teď je to můj jediný foťák, bo mě se ješte z AWH neozvali) a nahrazuje mi ixus 430 a ten nikdy žádný ovládání clony/času neměl, takže mi to nechybí. Navíc u kompatku mi přišlo že je rozdíl minimální, jediný co člověk užije jsou dlouhý časy na noční foto.

Předpokládám že jsi recenzi na Dpreview na TZ8/10 četl... jenom si ověř zda je pro tebe ten šum akceptovatelný - reálně totiž má ten čip 14mpix a to už je trošku moc a i na těch 12mpix u TZ7 jsem si musel zvyknout...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 17:45

recenzi jsem cetl mraky. mel jsem i na osahani pujceny kus (pravda, TZ7). s megama me stvou, jenze 95 % populace si mysli, ze cim vic mega, tim vic muziky. A to je ta kupni sila.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Voko » sob zář 11, 2010 19:23

pripluv píše:prioritu clony a závěrky jsem si prostě oblíbil

A nebude pak stačit IS 120 podle mne dělá solidní fotky, i když na tmu a šero to moc není.

edit: koupil sjem ho pro rozumný poměr cena x kvalita, manuální fce, AA baterky.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 19:32

Měl jsem jej v ruce, nezdá se zlý. Ocením ale něco menšího, na druhou stranu sx 120 is můžu mít 330 dní v roce k dospozici. Proto jsem se poohlídnul jinde.

Mno a jdu dělit to vlákno.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 19:46

Když jsem si to rozdělil, nebudu hned zakládat nový vlákno a zeptám se tady: Máte tady někdo zkušenosti s Lumix TZ-8?
Jde mi zejména o reálnou výdrž baterky, funkčnost baterky, která není od výrobce (neměly by být podporované, ale jeden kus prý jde) a ISO. Od 400 výš by už mělo docela šumět, hej?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod Voko » sob zář 11, 2010 19:48

Je pravda, že sx 120 do kapsy u vesty/bundy ještě vejde, ale už to není nic do kalhot nebo do kapsy u košile.

Nedělá zenit nějaký digitál? Třeba by byl taky nezničitelný :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 19:52

:mrgreen:

Já jsem ve skrytu duše Canoňák, jen se mi teď jaksi netrefili do noty. Zase si říkám, že Leica je Leica (a že přece nensu taková konzerva, abych nepřešel na jinej :mrgreen: ). Mno, uvidím, co mi přijde z toho AWH, bojím se ale, aby mi to nepřestalo zase někde v kopcích (už takto mám půl GR 20 focenou na mobil).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod sx02 » sob zář 11, 2010 20:35

Mno koumal jsem to na netu pred koupí. Reálně si myslím že s tím (TZ7 má baterku stejnou a je hladovější) uděláš tak 150 fotek v klidu. Dají se koupit i baterky o 25% vyšší kapacitou. Teď jí testuju ale vysledky budu vědět až tak po 3.nabití. Když zapneš všechny šetřící mechanismy a fotit budeš rychle, bez dlouhýho zapnutí displeje tak s tou výkonnější bys měl vklidu dát 300 fotek. Ty baterky jsou prťavý, takže 1origo+1neorigo nic neváží a měly by dát dohormady 500fotek.
ISO 400 v noci (temných prostorách) šumí brutálně i na TZ7, iso 200 jde...

Ad canon - vždycky jsem byl canonista a jím i budu, ale v týhle kategorii si myslím že je to celkem buřt, je to vidět i z testů že je celkem jedno co zvolíš - canon x panasonic. Celkově ten panák nabizí krapet víc, ale rozdíly nejsou zásadní. Canon jako obvykle trošku zaspal, časem to dožene.
Jinak vítězům z dpreview bych nevěřil ani za mák - měl jsem v ruce na chvilku vítězný Casio a bylo dost horzný.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 20:58

Fotím hlavně venku, tam se na ISO 400 jen tak nedostanu. Tím se teda utěšuju :D .
Tu neoriga (1250 mA nebo tak nějak oproti origo 780 mA nebo tak nějak) jsi sehnal přes Aukro, nebo nějak jinak?

Ještě přemýšlím, jaký bude fotit z photostitchem, tam se to v průhlednosti překrývá a když bude valit zezadu slunko, abych v displeji vůbec něco viděl. Canon to má vyřešený dobře (nebo jsem si aspoň zvykl).

Jinak mám na přechodnou dobu půjčený nějaký starý Ixus (970?) a fotí překvapivě dobře. Ale priority mi tam chyběly :cry: . Do dámské kabelky ideální na party :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod sx02 » sob zář 11, 2010 21:06

1) JJ je to ta baterka z aukra, co je jí plnej net
2) Se stitchem nemám vůbec zkušenosti, vždycky jsem to dělal od oka a spojoval v zoneru. Ani na canonu jsem funkci panorama moc nepoužil.
3) Právě velkej rozdíl by měl být mezi displejema - TZ6 a 8 má stejnej, kterej podle recenzí není na slunci moc dobře vidět. TZ7 a 10 má mít lepší - dneska jsem fotil za ranního ostrého slunce ve středohoří a moc toho teda vidět nebylo, furt to ale bylo lepší než můj starej ixus (tam jsem fotil jen přes hledáček).

Ad ty priority- je celkem málo známá jedna věc- většina kompatků má skutečné nastavení clony jen asi ve 2-3 polohách (díra, max clona, něco mezi) tak si radši projeď manuál od tý TZ8 jak moc a co se dá nastavit.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 21:09

1) skvely, facha v pohode, ze? jakoze vubec facha :)
2) ja si na to docela zvyknul, je to pohoda. Spojuju v Autopano Giga. Na to jsem si taky znacne zvyknul
3) ona je trochu vyhoda, ze kdyz mam pred sebou tu krabici tak i okolo ni vidim a vicemene vim, co bude na fotce
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod sx02 » sob zář 11, 2010 21:13

-Dneska jsem jí použil poprvé - a bez problémů. Měl bych už mít ten novej FW kterej tomu brání, ale běží. Dodání bylo ok.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kompaktní digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » sob zář 11, 2010 21:28

super trooper :partyman:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Fotografie v outdooru