Solarni nabijecka

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Solarni nabijecka

Příspěvekod namcher » úte srp 31, 2010 14:29

Ahoj,

chystam se na par tydnu do Nepalu s Canonem 5D M II a resim otazku nabijeni baterie do fotaku (planuju i natacet) pres solarni udelatko. mate s tim nekdo nejake zkusenosti? dik za info

Michal
Uživatelský avatar
namcher
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 14, 2010 14:19
Bydliště: Praha

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod šíp » úte srp 31, 2010 14:34

Už to tady bylo
Stačilo dát funkci hledat.
Přidám praktickou zkušenost. V Norsku jsme se seznámili s dvojicí cyklistů, kteří měli solární nabíječku složenou z 9 panelů. Díky způsobu upnutí /vzadu na brašnách horizontálně/ byl schopen nabíjet v nejlepší možné poloze a díky polárnímu dni neustále. Přesto nebyli schopni dobít ani nabíjecí tužkovky do GPS. Při užívání jiným způsobem /na batohu apod/ bude účinnost ještě menší.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod djx1 » úte srp 31, 2010 14:41

Zkušenosti s tím nemám, ale jeden čas jsem se o to dost zajímal, protože jsem o ní uvažoval. Výsledek je asi takový, že pokud nebudeš na Sahaře nebo alespoň někde, kde to víc svítí, tak je to na prd... Takže jsem to vzdal. Je fakt, že jsem v životě v horách nikoho nepotkal se solární nabíječkou a přesto všichni fotí, navigují se, natáčeji...řešení je jinde...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod šíp » úte srp 31, 2010 14:51

Jj, viz můj příspěvek - Severní Norsko, tj. oblast za polárním kruhem, kde nezapadá slunce, solární nabíječka umístěna panely na rovné ploše a nabíjena mnoho hodin v kuse.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod DAV » úte srp 31, 2010 15:22

Pokud jezdíš na kole, tak je lepší udělat nabíječku z dynama, kdesi na netu jsem to kdysi našel.
Edit: tak už to dokonce vyrábí tady.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod pap » úte led 11, 2011 21:03

Bude to asi o vyladění parametru jednotlivých komponent. Taky mně štvou "marketéři" co kombinujou soupravy všeho možného tak aby byla přijatelná cena, mnohdy bez ohledu na skutečnou funkčnost. S tím solarem se u BRUNTONa asi dá vybrat.
P.S. Ti cyklisti v Norsku - kdo ví, hodně záleží na úhlu nasvicení panelu..... a tak.
pap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 8, 2010 12:36

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod brhel » úte led 11, 2011 21:45

já nevymyslel, jak propojit solární nabíječku s klasickou nabíječkou (co se strká do zásuvky) na akumulátory do foťáku, tak jsem to vzdal a koupil si raději akumulátor navíc
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Solarni nabijecka

Příspěvekod tulak » stř led 12, 2011 9:15

pap píše:......
P.S. Ti cyklisti v Norsku - kdo ví, hodně záleží na úhlu nasvicení panelu..... a tak.

no právě :-) a to je ten největší průšvih. buď budeš nabíjet a tedy pořád nastavovat panel a nebudeš dělat nic jiného, nebo budeš dělat něco jiného a zase nebudeš nabíjet ..... :-)
jo, dalo by se u toho ještě tak vařit ..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl


Zpět na Fotografie v outdooru

cron