Jak velkou kartu na digifoto?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kolik Mb?

128
1
2%
256
5
9%
512
13
25%
1 Giga a víc
34
64%
 
Celkem hlasů : 53

Příspěvekod Howadoor » čtv pro 7, 2006 11:46

djx1 píše:PAPIR je misto, kam fotka patri. Uz jsi videl bezmou vystavu fotek z cest na LCD???


To je poněkud vadná otázka. Pokud je u tebe "běžná výstava fotek" sál a v něm rozvěšené papírové fotografie, pak asi nemůžu vidět papírové fotografie na LCD, že.

Ale pokud mluvíš obecně o prezentaci fotek z cest, tak na každou tvou "běžnou", tedy papírovou výstavu, připadne sto elektronických. Vždyť jsou všude kolem! Na každém rohu pomalu stojí cestovatel a zve tě na přednášku. Přijdeš tam a co tam bude? Ano, buď velké LCD nebo digitální projektor. A web je podle tebe co? Samá výstava fotek.

djx1 píše:Nehlede na to, ze diak pojme vice detailu, ale ztrati se pri skenovani. No a co?


A v tom s tebou souhlasím. Máš pravdu. No a co? Přesně tak to je. Na detailech vůbec nezáleží. Ve skutečnosti jakési dynamické rozsahy zajímají pár šílených technografů. Průměrný divák věnuje fotce pozornost tak vteřinu, když ho opravdu zaujme, možná i pět. Vidí obsah, ne dynamické rozsahy a hru detailů ve stínu, nezajímá ho nepatrný šum v obloze. Celá ta debata o obrazových finesách je praštěná, protože je vidíš ty, možná já, když se na ně zrovna soustředím protože je o nich řeč, ale kamarádovi jsou totálně ukradené. Ten chce na fotkách vidět to, co chtějí vidět všichni - silný příběh, emoce. V podstatě násilí a sex.

djx1 píše:Sendvic...a jsme u toho casu....spojovat vsechny fotky by me stvalo. A jak udelas sendvic pri reportazi?


Proč bych měl spojovat všechny fotky? Já nespojuju ani jednu, mně osobně je úplně fuk, že támhle je přepal a támhle zas není vidět švába, jak leze ve stínu pod skříní. A při reportáži?! To myslíš vážně? Reportáž je přece o tom, jak auto vybuchlo a všude se válí hory mrtvol, nespočívá v exhibici dynamického rozsahu. Buď na fotce chlístá krev z hlav a pak je to dobrá reprotáž, nebo ne. Jak nemáš akci, tak tě sebevětší dynamický rozsah nezachrání.

Konečně pořád jste vykládali o pomalém rozbalování stativu, zkoušení, měření. Při takové práci se čas na sendvič vždycky najde.

djx1 píše:A jak jsem rek. Fotka je primarne urcena na papir. To, ze se prohlizi na monitoru uz je hold druhotna vec.


No jo, pro tebe, co žiješ stále v době před dvaceti lety. Hehe, některé věci se pořád opakují. Dřív měli lidi obecní pumpu. Pak se zaváděl vodovod a část lidí se bránila, že ne, co je to za novoty, oni přece furt chodili k pumpě, chodit pro vodu k pumpě je jedině správné, žádné tydlencty roury. A co když to praskne, he?

djx1 píše:Kdyz mam nafocenych 200 diaku, pozvu zname, uvarim caj, zhasnu a promitam...a u toho vypravim. Je to vice osobni nez DVD. Vzdy je to uzasnej vecer. I ja rad chodim na promitani diaku.


A já zas moc rád ne. Pokud je ten vyprávějící bavič, tak je to fajn, jenže t je jeden z deseti. Obvykle jde o nudného cestovatele typu "pak jsme šli tam a potom támhle a nakonec tuhle". Projektor se rozostřuje a neumí prolínačky. Na fotkách defilují jakési divné stavby v západech slunce. Doma to všecko přejedu rychloposuvem a můžu zas jít po svých.

Když je přednášející showman a má vše dobře připraveno, tak je to pěkná věc, to je fakt. Ale jestli jde o dobrý projektor diapozitivů, projektor digitální nebo velké LCD je pro mne jako pro diváka lhostejné. Mne zajímá zábava a jestli je do toho čaje rum, ne technikality.

djx1 píše:... jaky uzasny fotky delali nasi predkove. Kam se na to hrabou dnesni fotografove.


Ale nedělali. Průměrná fotka z dnešního solidnějšího digitálu nastaveného na P je drasticky lepší než průměrná fotka před dvaceti, třiceti a více lety. Z technického hlediska ve všem.

Jenže ony se dnes z dřívějších dob neukazují průměrné fotky, ale ty nejlepší. Výběrový efekt. A taky jsou staré a tak se líbí už jen pro tu starožitnost.

djx1 píše:Jedno ale zastavam. Fotograf ma nejdriv vybirat a pak fotit...ne obracene...fotit a pak vybirat. Tohle je pruuuuser vsech dnesnich radoby fotografu.


Je úplně fuk co děláš a jak to děláš. To nikdo nevidí. Jestli si doprostřed ulice postavíš HDTV kameru, necháš ji běžet 24 hodin, pak záznam projdeš, vybereš z něho srandovní momenty a ty prezentuješ jako fotky, je z hlediska výsledku úplně totéž jako když tam sedíš sám jako ostříž s prstem na spoušti. Jedlíka zajímá pečeně, ne čím jsi střílel.

Soustředění na prostředky dělá technografa, ne fotografa. Člověka, kterého zajímá dynamický rozsah víc než to, co je obsahem fotografie.

Proto považuji za racionální použít ty nejefektivnější prostředky, které jsou k dispozici. A to je dnes digitální technika. Nicméně chápu, že racionalita nemusí být vše a že jsou i jiná hlediska, třeba tvé emocionální.

Obrázek
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod pripluv » čtv pro 7, 2006 11:48

tulak píše:
Přípluv píše:... Diák je nejlepší v uchování všeho (světlo, kontrast, barvy, ...)...

nějak to "uchování všeho" nefunguje. blednou, barvy jdou do pryč ...

No jo, UV ve slunci je svině. Samozřejmě se očekává, že tomu diáku uděláš podmínky (černej pytel). To je ale i normální fotek, tisků (bez speciálních laků a laminací), barveného materiálu (barevné krabičky na vejce) apod.
Na druhou stranu, jestli člověk nemá kalibrovanej CRT monitor aspoň 19'', tak si taky moc neužije :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » čtv pro 7, 2006 11:53

panove, meli byste taky rozlisovat urceni fotografie - pokud jde o aktualni reportaz, tam se rychlost ceni, digitalisti maj vetsi vyhodu; modni/atelierova fotografie - pouzivas digi steny za pul milose, protoze si to na sebe vydela; pouzivas fotky jako prostredek/podklad pro prezentaci, je jednodussi je poslat kazdymu elektronicky ... ale kazdej pletete do sebe hrusky a jabka
kazda z tech technologii je vyuzitelna jinak a jinde!!

ale placani takovych nesmyslu jako "film je mrtvy", "foto na papir je blbost", "na papir stejne nedostanes vsechno z negativu" je dost mimo

flamu o mrtvosti filmu je vsude habadej, nikdy se nic nevyresilo a dodnes je film zivej, stale se prodava (a zajemcu o nej je porad dost), vyrobci vyvoj filmu neukoncili, uvadi stale nove)

je zvlastni, ze pri podobnejch debatach dycky vyleti jako prvni tikitalisti :-) (netreba odpovidat, pouze recnicka poznamka :mrgreen: )

pokud kazdej ovlada tu svou techniku, da se z ni dostat hodne (treba z CB negativu kde je rozsah sceny napr. 9 EV s trochou prace na papir tech 9EV dostanes) a takovy negativy rozhodne jsou, mam vyzkouseno, ze hooodne kontrastni scenu zadnej beznej digital nezvlad (mozna tim sendvicem focenym do RAWu by to teoreticky slo, ale to uz zas nedela bezna mydlova krabicka), na negativu scena byla, a na papir sem to v komore nakonec taky dostal. Netvrdim ze to bylo v poho; je toho potreba vyzkouset vic (vykryvani, dvoji osvit s ruznou filtraci apod.) - prace s tim je dost, se sestavovanim sendvice mozna taky, nedelam nemam vyzkouseno

kazdymu vyhovuje neco jinyho, tak proc tu kurna se tu presvedcujete, ze zrovna ta vase metoda je ta nejlepsi???

howadoorovi de vo rychlost a prohlizeni na LCD - OK, a co, tak at si to dela po svym ... ze s tim nesouhlasim je moje vec

Rybovi v reklamce vyhovuje digi, OK, tak si to pouziva, ma k tomu asi duvod

ze djx1 pouziva primarne film, protoze mu pro jeho tvorbu podstatne vic vyhovuje - v poradku, jakej by mel mit duvod od toho upustit?? to ze to nekdo jinej dela jinak? a proc by to mel bejt zrovna ten duvod?

ze ja si delam na film a vyber toho lepsiho pak dam na papir - no a co, ja sem presvedcenej o tom, ze tahle cesta jak se dostat k dobre, precizni fotce je pro me ta spravna, a co je komu do toho? proc by me do toho mel nekdo kecat notabene vykrikovat "to stejne nejde", kdyz vono de ... :mrgreen:

takze bych navrhoval zakopat valecnou sekeru (zejmena Ryba, Howadoor a Djx1) a taky se trochu zamyslet co reknu; schudnejsi je vzajemna koexistence nez vyhlazeni, ne?
Naposledy upravil Lipon dne čtv pro 7, 2006 12:08, celkově upraveno 3
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » čtv pro 7, 2006 11:57

Ryba píše:Počkej, digitální fortky se archivují na film? To zní zajímavě... Kdes na to narazil?

rika ti neco sluzba file2slide? nekdo to pouziva na archivaci vyberu fotek mimo bezne elektr. archivace
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » čtv pro 7, 2006 12:02

a pokud jde o ten diák - záleží na filmu (stará Orwa nebyly nic moc filmy, tam bych tu stálost taky moc neviděl, ale pokud jdou v zásobníkach v boxu nebo ve slídach v šanonu a v krabici nebo šuplíku, nemělo by se tomu nic stát, nehledě na to, že dnešní filmy jsou co do složení a trvanlivosti o kus dál, než dřív ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Howadoor » čtv pro 7, 2006 12:02

Lipon píše:flamu o mrtvosti filmu je vsude habadej, nikdy se nic nevyresilo


S tím souhlasím úplně beze zbytku. Zvláštní je, že ačkoli mne technická stránka fotografování nezajímá takřka vůbec, vždycky se nechám zatáhnout do těchhle debat.

Lipon píše:takze bych navrhoval zakopat valecnou sekeru (zejmena Ryba, Howadoor a Djx1) a taky se trochu zamyslet co reknu; schudnejsi je vzajemna koexistence nez vyhlazeni, ne?


On se tu nikdo nepere a nevyhlazuje, prostě se jen zaujatě bavíme o tématech, která jsou nám asi blízká. Konečně jaképak vyhlazování, k čemu? Dinosaurus taky vymřel, i mamut. Stačí si počkat a potom třeba trochu zavzpomínat.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod pripluv » čtv pro 7, 2006 12:05

Si tady každej obhájíme to svoje, a stejně u toho svýho zůstaneme (minimálně nějakej čas). Takže co. Co člověk, to názor. Stejně jednou vymřeme všichni :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » čtv pro 7, 2006 12:12

Přípluv píše:Si tady každej obhájíme to svoje, a stejně u toho svýho zůstaneme (minimálně nějakej čas). Takže co. Co člověk, to názor. Stejně jednou vymřeme všichni :wink: .


Suhlas, suhlas....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Lipon » čtv pro 7, 2006 12:18

Howadoor píše:
On se tu nikdo nepere a nevyhlazuje, prostě se jen zaujatě bavíme o tématech, která jsou nám asi blízká. Konečně jaképak vyhlazování, k čemu? Dinosaurus taky vymřel, i mamut. Stačí si počkat a potom třeba trochu zavzpomínat.


no, chvilema to uz vypadalo drobet vic nez zaujata debata :-)

cast z tech vasich prispevku byla dost konfrontacni; a cim vetsinou zacinalo vyhlazovani? konfrontaci co/kdo je lepsi - proto ten primer

takze jak pises, pockat, (nekonfontovat dodavam ja) a vono se uvidi
fotte si kazdej dle libosti, delejte si s tim co chcet podle svyho uvazeni, hlavne to netlacte nekomu jinymu do hlavy jako dogma :mrgreen: :mrgreen:
make love not war :weedman:
howgh
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Ryba » čtv pro 7, 2006 13:18

Já bych to naopak doporučoval dořešit osobně na pátečním brněnském srazu. Pokud se to zvrhne v brachiální násilí, mohou být oběti použity jako figuranti při nácviku ošetřování ran. Prostě - všichni budou spokojení :smt025
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » čtv pro 7, 2006 13:22

Ryba píše:Já bych to naopak doporučoval dořešit osobně na pátečním brněnském srazu. Pokud se to zvrhne v brachiální násilí, mohou být oběti použity jako figuranti při nácviku ošetřování ran. Prostě - všichni budou spokojení :smt025


Nic se resit nebude...tohle je neresitelny...jde je o toleranci a o to, aby lide prijmuli obe technologie. A navic jsem mimo CR:-) A urcite bych si nenicil bezva vecer timhle...a to radim i vam!!! Jsou lepsi tema nez digi vs. film:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » čtv pro 7, 2006 13:33

Přípluv píše:
tulak píše:
Přípluv píše:... Diák je nejlepší v uchování všeho (světlo, kontrast, barvy, ...)...

nějak to "uchování všeho" nefunguje. blednou, barvy jdou do pryč ...

No jo, UV ve slunci je svině. Samozřejmě se očekává, že tomu diáku uděláš podmínky (černej pytel)........ :wink: .

jsou v krabičkách uložené ve skříňce, překryté ještě hadrem proti prach a vše na h..... prostě když je nostalgicky vytáhnu a začnu promítat, tak mám jen pocit zmaru a děti mne mají za vola ... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » čtv pro 7, 2006 13:38

Lipon píše:a pokud jde o ten diák - záleží na filmu (stará Orwa nebyly nic moc filmy, tam bych tu stálost taky moc neviděl, ale pokud jdou v zásobníkach v boxu nebo ve slídach v šanonu a v krabici nebo šuplíku, nemělo by se tomu nic stát, nehledě na to, že dnešní filmy jsou co do složení a trvanlivosti o kus dál, než dřív ...

nevím jak dlouho je skladuješ, ale orwo, foma ale ani kodak a nevím co tam ještě mám z těch super západních, se nechovají slušně a blijou (pardon - blednou) .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Lipon » čtv pro 7, 2006 14:28

tulak píše:
Lipon píše:a pokud jde o ten diák - záleží na filmu (stará Orwa nebyly nic moc filmy, tam bych tu stálost taky moc neviděl, ale pokud jdou v zásobníkach v boxu nebo ve slídach v šanonu a v krabici nebo šuplíku, nemělo by se tomu nic stát, nehledě na to, že dnešní filmy jsou co do složení a trvanlivosti o kus dál, než dřív ...

nevím jak dlouho je skladuješ, ale orwo, foma ale ani kodak a nevím co tam ještě mám z těch super západních, se nechovají slušně a blijou (pardon - blednou) .....

hmmm, tak to nevim, já mám diáky skladovaný jen pár let a beze změny; pokud jde o starší, tak jsem viděl pár diáků u našich (zmiňovaná Orwa) a ty byly fakt vyblitý
mě tak ještě napadá, jestli jsou skladovaný hermericky uzavřený, jeslti jim nevadí výpary z emulze ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

kapacity pamětí a článků

Příspěvekod lysergine » úte črc 3, 2007 16:25

Já vozím 2x1Gb, 1x256 a snad jen jako nouzovku 1x32 co byla ve foťáku při koupi. Letos budu kupovat nový foťák - zrcadlovku a tak bych rád aby karty byly kompatibilní. Jinak 1GB vyšly skvěle na letišti v Dubaji, mám pocit že to bylo snad i pod 500 CZK za kus.
Baterie: abych nebyl odkázán na akumulátory tak mám foťák se slotem na AA baterie, takže když dojdou 3 páry nabitých AA akumulátorků, tak můžu v nouzi koupit i obyč AA baterky a ty snad mají všude. Nabíječka s sebou (pouze věc, nikoliv živá!!) nutností.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Re: kapacity pamětí a článků

Příspěvekod šíp » úte črc 3, 2007 17:32

lysergine píše:Já vozím 2x1Gb, 1x256 a snad jen jako nouzovku 1x32 co byla ve foťáku při koupi. Letos budu kupovat nový foťák - zrcadlovku a tak bych rád aby karty byly kompatibilní. Jinak 1GB vyšly skvěle na letišti v Dubaji, mám pocit že to bylo snad i pod 500 CZK za kus.
Baterie: abych nebyl odkázán na akumulátory tak mám foťák se slotem na AA baterie, takže když dojdou 3 páry nabitých AA akumulátorků, tak můžu v nouzi koupit i obyč AA baterky a ty snad mají všude. Nabíječka s sebou (pouze věc, nikoliv živá!!) nutností.


zdrcadlovku mám taky- takže co to je ten slot na AA baterie? jo a nechci odkazy které bych si mohla vygůglit taky,jde mi hlavně o osobní zkušenost. P.s.jakou máš zrcadlovku?
jinak ad gigovka karta-když se ti zasekne tak jsi v p----i. to už radši 2x512
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod jonza » úte črc 3, 2007 17:46

Slot na AA je pro klasicke tuzkove baterky. Casto tak, ze se tam da narvat jak akumulator tak tuzkove baterky.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Jak velkou kartu

Příspěvekod vladaman » úte črc 3, 2007 18:49

Doporučuji maximum(alespoň 2giga).Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou záležitost.Raději když nějaké místo zbyde než chybí.Je dobré si uvědomit jaký foťák používám případně jaky bude příští(jasně, foťák se nekupuje každý rok).Jezdím na různé akce a foťákem dělám i krátká videa(úžasný doplněk k fotkám).
Uživatelský avatar
vladaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 26, 2007 22:10
Bydliště: Pod Ještědem

Re: kapacity pamětí a článků

Příspěvekod tuso » úte črc 3, 2007 18:51

lysergine píše:Já vozím 2x1Gb, 1x256 a snad jen jako nouzovku 1x32 co byla ve foťáku při koupi. Letos budu kupovat nový foťák - zrcadlovku a tak bych rád aby karty byly kompatibilní. Jinak 1GB vyšly skvěle na letišti v Dubaji, mám pocit že to bylo snad i pod 500 CZK za kus. Baterie: abych nebyl odkázán na akumulátory tak mám foťák se slotem na AA baterie, takže když dojdou 3 páry nabitých AA akumulátorků, tak můžu v nouzi koupit i obyč AA baterky a ty snad mají všude. Nabíječka s sebou (pouze věc, nikoliv živá!!) nutností.


Trochu blíž

:mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Perlička

Příspěvekod vladaman » úte črc 3, 2007 19:05

Rád bych ještě doplnil, že používám na focení z blízka(občas) "foto-mobil" Sonyericsson k800. Má 3 megový snímač. Blesk to má xeonový a světe div se, ty fotky jsou na focení zblízka použitelný.
Uživatelský avatar
vladaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 26, 2007 22:10
Bydliště: Pod Ještědem

Příspěvekod Gisir » úte črc 3, 2007 19:07

Přidám pár postřehů z foto praxe /vše osobně ověřeno/.
Diáky /většinou ORWO/ -po 30 letech uložení v krabici ve skříni jsou asi 2/3 na vyhození, no a ten zbytek za moc nestojí - začal jsem je skenovat, ale vzdal jsem to -za tu práci se to opravdu nevyplatí.
Fotky na film jsou stále kvalitnější než digitál, a to hlavně z důvodu vyššího dynamického rozsahu filmu.
Nyní fotím na digi /Nikon D70s/ a jsem vcelku spokojen. Karta jen 1 GB /asi 175 snímků/ -na dovolený jsme měli notebook, takže večer přetaženo. Pokud se ovšem nedostanete do civilizace, tak by to na dovolenou chtělo tak 4 GB.
Baterie -výše zmíněný Nikon má Li-Ion aku s neuvěřitelnou výdrží -za rok zhotoveno 2000 snímků na 3 nabití /fakt nekecám :smt023/
Jinak ceou diskuzi jsem nečet, tak možná něco opakuju...
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Příspěvekod šíp » úte črc 3, 2007 19:30

Gisir píše:Přidám pár postřehů z foto praxe /vše osobně ověřeno/.
Diáky /většinou ORWO/ -po 30 letech uložení v krabici ve skříni jsou asi 2/3 na vyhození, no a ten zbytek za moc nestojí - začal jsem je skenovat, ale vzdal jsem to -za tu práci se to opravdu nevyplatí.
Fotky na film jsou stále kvalitnější než digitál, a to hlavně z důvodu vyššího dynamického rozsahu filmu.
Nyní fotím na digi /Nikon D70s/ a jsem vcelku spokojen. Karta jen 1 GB /asi 175 snímků/ -na dovolený jsme měli notebook, takže večer přetaženo. Pokud se ovšem nedostanete do civilizace, tak by to na dovolenou chtělo tak 4 GB.
Baterie -výše zmíněný Nikon má Li-Ion aku s neuvěřitelnou výdrží -za rok zhotoveno 2000 snímků na 3 nabití /fakt nekecám :smt023/
Jinak ceou diskuzi jsem nečet, tak možná něco opakuju...


jo tak to jsi mě potěšil. tím pádem by ani možná nebylo nutné kupovat náhradní baterky
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » úte črc 3, 2007 19:36

Já mám totok
Obrázek
Dělá se i v 2 GB verzi, úplně nejlepší by byla i ve verzi SDHC...
Má tu výhodu, že při stahování někde mimo domácí podmínky není potřeba kabel k foťáku či čtečce [(bohužel panasonic nemá kabel s miniUSB koncovkou jako každý normální rozumný výrobce (Canon, Hama..)], mít nabité aku ve foťáku, mít SD slot v NB či PC, kam se stahuje....
Naposledy upravil zbuddy dne úte črc 3, 2007 19:49, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Gisir » úte črc 3, 2007 19:45

šíp píše: jo tak to jsi mě potěšil. tím pádem by ani možná nebylo nutné kupovat náhradní baterky


No s tou náhradní baterkou by to bylo jistější -např. v zimě je výdrž podstatně kratší.
Pokud bych počítal se zhotovením tak 500 fotek /ne v zimě a jen některý s int. bleskem/, tak bych o náhradní baterii neuvažoval.
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Příspěvekod šíp » úte črc 3, 2007 19:49

Gisir píše:
šíp píše: jo tak to jsi mě potěšil. tím pádem by ani možná nebylo nutné kupovat náhradní baterky


No s tou náhradní baterkou by to bylo jistější -např. v zimě je výdrž podstatně kratší.
Pokud bych počítal se zhotovením tak 500 fotek /ne v zimě a jen některý s int. bleskem/, tak bych o náhradní baterii neuvažoval.


pokud bude na Islandu pěkně tak 500 fotek uděláme za 2 dny
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » úte črc 3, 2007 19:58

možná i dřív .. :mrgreen: :-$ :lol: :prayer:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod jonza » úte črc 3, 2007 20:01

Vetsino ti udela fotak tak 300 az 500 fotek na jednu sadu baterek/akumulator. Vice snad ani ne. Nerikam ze to nejde, ale je to vyjimka.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » úte črc 3, 2007 20:01

Dena píše:možná i dřív .. :mrgreen: :-$ :lol: :prayer:

Šípovic už přijedou na Island s 500 fotkami z cesty tam.... :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » úte črc 3, 2007 20:15

zbuddy píše:
Dena píše:možná i dřív .. :mrgreen: :-$ :lol: :prayer:

Šípovic už přijedou na Island s 500 fotkami z cesty tam.... :mrgreen:


Zbuddy to trefil :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » úte črc 3, 2007 23:19

Šípovic možná na Island nedojedou, pokud se budou na střídačku vracet pro nové akumulátory a masíčko pro Šipku :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru