ČB nebo barevná fotka

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fotky hor, jezer, fjordů a přírody všeobecně bych rád měl na

Černobílé fotce
1
8%
Barevné fotce
12
92%
 
Celkem hlasů : 13

Příspěvekod djx1 » ned bře 5, 2006 21:19

Vena píše:to djx1: mám pocit, že seš nakloněnej černobílýmu filmu a sháníš tady alibi, jenže hlasování tomu moc nenapovídá :-).
Já ti pomůžu - určitě si vem černobílej film, ať hlasování dopadne jakkoliv. :wink:


Cece...asi mas pravdu:-))))))))))))))))))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » pon bře 6, 2006 9:37

ale o tom to je - udělej si to tak, ja to vyhovuje tobě, fotka dává největší výpovědní hodnotu právě jen tobě, takže jestli ti vyhovuje ČB že ti nejvíc poskytne tak si vem ČB *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » pon bře 6, 2006 9:43

šíp píše:jde mi o finální produkt- to znamená zda se na fotku ráda podívám nejenom já, ale i ostatní. a ty pak nezajímá, zda jsem čekala půl hodiny na optimální podmínky.
vracím se k původnímu tématu-ano,fotit barevně, na plný možný formát a rozlíšení-a pak se rozhodnout, zda Čb varianta dá více výpovědní hodnotu...

to je pak otazka, jestli fotit libivy fotky pro ostatni, kterym bude jedno jak to vzniklo a co tim chtel autor rict, to pak jsem snadno dohnat i v tom PS; anebo cekat na ten svuj okamzik a mit pak dobrej pocit nad skvele ulovenym zaberem (do te doby nez ti to teda nekdo lepsi "zdrbe" :mrgreen: )
samozrejme ze z kazdy akce je potreba udelat i nekolik popisnych fotek, ale primarne pokud jedu fotit, tak chci zachytit vic nez jen "tady sme byli, tady taky, tady sem si nabral do bot atd.)
a jak rika i djx1 - z cernobilyho negativu ma fotka vetsi stavu, lepsi podani polotonu, v komore z toho dostanes asi tak 3x tolik nez ve PS (o stredoformatu ani nemluve,ale kdo to ma tahat s sebou). Zrovna vcera sem se moril s jednou fotkou z leta, nez jsem z negativu dostal na papir maximum. Foceno temer z absoutni tmy, z tunelu (- vojenskeho doku) na ostrove Vis proti dennimu svetlu a pred tunelem zakotvenou plachetnici. Na cipu by byl videt jen cerny tunel bez kresby a bily flek usti tunelu (overeno - spoluplavcice to fotila na digi) - na negativu pritom je videt jak kresba tunelu tak plachetnice - a na papiru s pouzitim vykryvani pak taky. Po Praze muzu ukazat. Da to sice praci, neni to hned, ale jde to, a vo tom prece je, ne? :mrgreen: :mrgreen:

Djx1: k te barve by se sluselo jeste doplnit otazku dia nebo negativ?
Abys to nemel tak jednoduchy :mrgreen: - na tvem miste bych vzal barevny diak a cernobily negativ - ve filmovem tele muzes normalne i bez spacaku prehazovat za denniho svetla oba filmy
- das rucni pretaceni filmu, jak uslysis takove lehke cvaknuti tesne pred koncem filmu, otevres zadni dvirka fotaku, v tu chvilui prestane prestaceni, ty vyndas kazetku s couhajicim zbytkem asi 3 cm filmu, tj. presne zavadejici pasek, na kazetku si fixem poznacis u ktereho azberu jsi skoncil. Fotis CB, chces prehodit zpatky dia - stejne zatahnes film do kazetky, nandas puvodni kazetku s dia, das krytku na objektiv, nastavis rucni ostreni, manualni rezim, nejkratsi mozny cas(napr 1/4000), nejvyssi cl. cislo (napr. 22) a v nejhorsim zady ke slunci (ve stinu v pohode) tam nacvakas zpatky na cislo, kde jsi na dia koncil, pro jistotu muzes dat 2 zaber navic (nidky se mi nestalo, ze by se mi 2 policka prekryvala). Pokud mas telo Canon, tak tam je s pretacenim trochu jinak, panc Canon napred cely film natoci na civku a pak naviji zpet, podrobnosti na fotoaparatu.cz
no a pro uplny sichr staci s sebou do tasky pribrat vytahovak filmu (doporucuju JOBO, luxusni a jednoducha prace s nim), to kdyby to film stihl zajet do kazetky nez otevres dvirka

timhle zpusobem resim otazku typu filmu s sebou ja, 2 tela se mi tahat nechce, na delsi cesty na to stejne neni misto, a stejne nikdy nefotim tesne po sobe na stridacku dia a CB, ale podle tematu a naladu vzdy kus filmu. CB ma proste hodne do sebe, o promitnutem diaku ani nemluve :-)
Barevny negativ je hodne pruzny, dost pomuze treba v tropech s velkymi kontrasty na ostrem slunci, par spulek s sebou vozim do rezervy taky.

Neni nad to si pak nekdy na podzim za dlouhych veceru sezvat kamarady a pri sklence dobreho vina promitat a vykladat :ú :ú a pak to doplnit jeste serii CB fotek alespon 18x24 *

P.S. Omlouvam se za pripadne preklepy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

.

Příspěvekod djx1 » pon bře 6, 2006 10:06

Lipon...diky za vycerpavajici prispevek:-) Diaky asi ne. Nikdy jsem je necvakala a co vim, jsou docela narocne na presne urceni expozice. Takze zustanu u klasiky:-)
Jak jsem psal. Na takove to "tady jsem byl, tady taky..." beru digital a ten je na to skvelej. Ale v posledni dobe me chytla CB fotografie a tak bych ji rad vyzkousel....a predstava Norska na CB fotce se mi celkem libi...rozbourene more, zamracena obloha, skaly...
Jedina "nevyhoda" je, ze si jeste moc netykam s komorou. Nejake filmy, na kterych mi moc nezalezi jsem zkousel...a taky se to obcas nepovedlo, ale filmy z Norska bych nerad po*ral:-) Ale snad najdu nejakou dobrou dusicku, ktera mi je pak vyvola. Jde jen o vyvolani. Na tvorbe fotek se toho uz moc zkazit neda...
Taky jsem premyslel o monochromatickym filmu, ale vubec netusim, jake jsou vyhody a nevyhody oproti klasickemu CB filmu. Teda vyhoda je v tom, ze ti ho vyvolaj v kazdem fotolabu.
Jinak vim, ze ty CB fotis...jakej bys doporucil film? Ja jsem ted zacal hodne pouzivat Ilforda pan 100, 400
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: .

Příspěvekod Lipon » pon bře 6, 2006 11:41

djx1 píše:Lipon...diky za vycerpavajici prispevek:-) Diaky asi ne. Nikdy jsem je necvakala a co vim, jsou docela narocne na presne urceni expozice. Takze zustanu u klasiky:-)
Jak jsem psal. Na takove to "tady jsem byl, tady taky..." beru digital a ten je na to skvelej. Ale v posledni dobe me chytla CB fotografie a tak bych ji rad vyzkousel....a predstava Norska na CB fotce se mi celkem libi...rozbourene more, zamracena obloha, skaly...
Jedina "nevyhoda" je, ze si jeste moc netykam s komorou. Nejake filmy, na kterych mi moc nezalezi jsem zkousel...a taky se to obcas nepovedlo, ale filmy z Norska bych nerad po*ral:-) Ale snad najdu nejakou dobrou dusicku, ktera mi je pak vyvola. Jde jen o vyvolani. Na tvorbe fotek se toho uz moc zkazit neda...
Taky jsem premyslel o monochromatickym filmu, ale vubec netusim, jake jsou vyhody a nevyhody oproti klasickemu CB filmu. Teda vyhoda je v tom, ze ti ho vyvolaj v kazdem fotolabu.
Jinak vim, ze ty CB fotis...jakej bys doporucil film? Ja jsem ted zacal hodne pouzivat Ilforda pan 100, 400


diaky ti otevrou uplne jiny pohled na barevnou fotku, vim o cem mluvim :-) a muze to byt i jen obycejna Fuji Sensia
a co si teda zkusit vyvolat par filmu predem, "nanecisto"? kup si treba dve rolicky Fomy, nebo klidne nekde prosly CB filmy, doma v koupelne vyvolej, usus, zjisti co moc neslo, priste si na to dej vetsi pozor a treti film uz bude v poho. Takhle jsem asi pred rokem zacal doma delat CB taky, treti film uz byl dulezitej a dopadlo to dobre. Ale pocitej s rizikem - jak te to chytne a zjistis, ze muzes tvorbu vysledneho obrazu jeste hodnet prizpusobit ve svuj prospech, ze ti nikdo neskrabe negativy atd.

pokud jde o CB filmy vyvolavany beznym procesem v labu, tak muzu doporucit Fuji Neopan 400CN nebo je skvelej jeste KODAK Portra BW400CN. Oba jsou jemnozrnne a na vetsinu svetelnych podminek ti budou stacit. Zpracovat to vetsinou umeji. Pokud bys z techto filmu chtel videt nejake fotky, muzu poslouzit.

Z klasickych emulzi fotim v podstaet jen 3 filmy - Ilford FP4+, Fuji Neopan 400 a Kodak Trix400.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tulak » pon bře 6, 2006 12:00

rozhodnout se musíš sám, ale diák je diák a 6x6 nemá konkurenci.....
a co se expozice týká, tu musíš mít "správnou" vždycky, jinak už to nebývá ono .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

.

Příspěvekod djx1 » pon bře 6, 2006 15:51

Tulak....jasne ze nejlepsi expozice je ta dobra expozice:-) Ale kdy ji clovek dosahne...hlavne, kdyz foti starou klasikou. Diaky jsem zamitl...nechci to riskovat, ikdyz me to laka.

Jeste k tem monochromatickym...nikdy jsem je nezkousel a tak by me zajimalo, jak je to s pouzitim filtru...je tam oproti klasickemu filmu nejaka zvlasnost? Nebo je mam pouzivat jako na klasickej CB film?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

..

Příspěvekod algar » stř bře 8, 2006 4:48

Pokud nejsi profi fotograf, tak do černobílé fotky nedoporučuju jít.

IMHO ti to "zčernobílí" i potom ve fotolabu.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: ..

Příspěvekod Lipon » stř bře 8, 2006 9:01

algar píše:Pokud nejsi profi fotograf, tak do černobílé fotky nedoporučuju jít.

IMHO ti to "zčernobílí" i potom ve fotolabu.

Nějaké argumenty, kterým bys toto své tvrzení podpořil? Zkoušel jsi někdy dělat ČB v domácích podmínkách, nebo viděl jsi někdy ČB print dělaný doma?
Dle mého názoru je naopak spojení ČB=profík logický nesmysl, profík (tedy fotograf, který se focením živí), by v komoře ztratil tolik času, že by si na živobytí a techniku rozhodně nevydělal; aby strávil nad jednou fotkou několik hodin, by to musela být hooodně exkluzivní zakázka, v podstatě nelimitovaná náklady na výrobu. Než vyzkoušíš různé doby expozice papíru, různé gradace, různou dobu vykrývání nebo nadržování, docela to trvá.
Naopak komora je doménou především amatérů, kteří tomu věnují svůj volný čas po práci a jinou prací vydělané prostředky.

Asi se budeš divit, ale jsou i takové laby, kde ti ČB nezprasí; sice to nebudou fotky jako z domácí komory, ale koukat se na ně dá, polotónů dostatek. Mám dobrou zkušenost např. s Ultralabem. A hlavně, máš doma zaarchivované negativy, ze kterých můžeš doma dělat fotky dle svého gusta.
Zrovna teď v neděli jsem dělal fotku, focenou v září, film volán doma, kvůli absenci zvětšováku tehdy fotky dělány v labu, z labu jsem s ní nebyl na 100% spokojen resp. jsem si myslel, že jí víc dotáhnu k dokonalosti. Sice mi ta 1 fotka trvala přes 1,5 hodiny, padlo na ní 5 papírů 18*24, ale s výsledkem jsem byl spokojen (viz můj příspěvek výše).
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: ..

Příspěvekod algar » stř bře 8, 2006 9:34

Lipon píše:
algar píše:Pokud nejsi profi fotograf, tak do černobílé fotky nedoporučuju jít.

IMHO ti to "zčernobílí" i potom ve fotolabu.

Nějaké argumenty, kterým bys toto své tvrzení podpořil? Zkoušel jsi někdy dělat ČB v domácích podmínkách, nebo viděl jsi někdy ČB print dělaný doma?


Odvolávám co jsem napsal. Hodil jsem jen moudro někam, kde bych asi neměl.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Lipon » stř bře 8, 2006 10:28

neodvolávej, argumentuj :)
od toho je to DISKUSNÍ fórum ;-)
pokud jsi to napsal, tak jsi to pro to měl asi nějaký důvod, tak sem s ním :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

.

Příspěvekod djx1 » stř bře 8, 2006 11:07

Tak je rozhodnuto...budu fotit na barvu:-) Jeste vymyslet, jakej film a je to. Cernobilej asi taky nasadim...za polarnim kruhem moc barev neni, takze tam by to mohlo byt na CB dobry.

Jinak profesionalita, neprofesionalita...Ja to treba tak neberu. Me se proste CB libi a je mi jedno, zda je to pro profiky nebo ne. Kdyz ma clovek dobrej motiv, dobre vybranej film a trpelivost v komore...a vysledek je uzasnej (do te doby, nez ho nekdo zdrbne), tak je to krasnej pocit. Sam jsem si vyvolal par filmu a fakt je to neuveritelne, kdyz clovek proplachuje tank a je nedockavej, az ho otevre:-) A kdyz je pak na tom kousku plastu par snimku...uzasnej pocit. Jen je skoda, ze na to neni cas...ale slibuju si, ze si ho udelam:-)

Jeste malej dotaz. Jedna se o filtry. Nasel jsem po tatovi sest filtru na CB se zavitem M72. Ja mam objektivy 49,55,67 a tak premyslim, ze bych jen dokoupil redukce a budu vysmatej. Ted chci koupit jeste cirkulacni, takze taky koupim M72. A pak premyslim o Cokinu...ale jen kvuli prechodakum. Je mozne na objektiv nasadit klasickej filtr (cirkulacni) a pak na to nasadit drzak na Cokin? A pak bych potreboval potvrdit nebo vyvratit jednu teorii:-))) Mam dvacitku sirokac se zavitem M67 a chci na nej nasadit redukci 67/72 a na to pak filtr. Je mozne, ze kdyz to takhle udelam, ze snizim riziko vinetace? Zorne pole objektivu by nemuselo dosahnout na obroucky filtru...Dalo by se pak pouzit treba i dva filtry. Chjo...to uz pak bude dobrej tank:-)

Jinak to www.aaafoto.cz...nemaj neco spolecneho s aaaauto? Ja jen, ze bych si tam pak nic nekoupil:-) Ale jinak ceny karet tam maj asi nejlepsi, co jsem kdy nasel...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: .

Příspěvekod šíp » stř bře 8, 2006 17:38

djx1 píše:Jinak to www.aaafoto.cz...nemaj neco spolecneho s aaaauto? Ja jen, ze bych si tam pak nic nekoupil:-) Ale jinak ceny karet tam maj asi nejlepsi, co jsem kdy nasel...

myslím že nemají nic společného. objednávala jsem si u nich několikrát a bez problémů, věci fungují jak mají, není problém s výměnou zboží - špantě jsem si změřila foťák a objednala jsem velké pouzdro, v pohodě mi ho vyměnili za menší, do týdne.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » stř bře 8, 2006 19:53

Sip...ne to byla jen sranda... Ja jen, ze mam s jednema AAA spatnou zkusenost:-) Ale dik za odkaz....hned si tam jednu kartu koupim:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » stř bře 8, 2006 20:24

djx1 píše:Sip...ne to byla jen sranda... Ja jen, ze mam s jednema AAA spatnou zkusenost:-) Ale dik za odkaz....hned si tam jednu kartu koupim:-)


v mém okolí jsou 2rodiny co mají příšernou zkušenost s AAA...
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » stř bře 8, 2006 20:33

Sem línej číst celej thread: kdo měl jedinkrát v ruce tohle:

Vilém Heckel - Naše hory

tak má jasno - v černé a bílé.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tulak » stř bře 8, 2006 21:52

pavproch píše:Sem línej číst celej thread: kdo měl jedinkrát v ruce tohle:

Vilém Heckel - Naše hory

tak má jasno - v černé a bílé.....

............... a jasno a mindrák ......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv bře 9, 2006 17:09

pavproch píše:Sem línej číst celej thread: kdo měl jedinkrát v ruce tohle:

Vilém Heckel - Naše hory

tak má jasno - v černé a bílé.....

a Cesty k vrcholům...

p.s. ale to znamená, že si djx1 bude muset sehnat Sixe, flektogona padinu, ... (a vláčet se s tim!) :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod djx1 » čtv bře 9, 2006 20:47

p.s. ale to znamená, že si djx1 bude muset sehnat Sixe, flektogona padinu, ... (a vláčet se s tim!) :-)


Tak to dokoupim vozejcek za kolo:-) Me staci Praktika....taky neni lehka...ale je proste uzasna.
Cece...zacinal jsem jako maximalni fanda do digitalu, sama nula a jednicka a ted tohle...S praktikou skoro spim.... Skoda, ze neni cas na tu komoru :( Ale slibuju, ze si ho udelam
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv bře 9, 2006 20:56

djx1 píše:
p.s. ale to znamená, že si djx1 bude muset sehnat Sixe, flektogona padinu, ... (a vláčet se s tim!) :-)


Tak to dokoupim vozejcek za kolo:-) Me staci Praktika....taky neni lehka...ale je proste uzasna.
Cece...zacinal jsem jako maximalni fanda do digitalu, sama nula a jednicka a ted tohle...S praktikou skoro spim.... Skoda, ze neni cas na tu komoru :( Ale slibuju, ze si ho udelam

a co že tam máš za sklo?
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod djx1 » čtv bře 9, 2006 21:03

Pentacon 50/1.8
Flektagon 20/2.8

A vcera se mi povedl uzasnej kousek...nasel jsem v supliku pet barevnych filtru po tatovi...M72...takze pekne usetrim. A navic jsou jak nove. Jen musim sehnat redukce...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 19:41

Nechci se moc montovat tam, kde tomu moc nerozumím, ale když tu máme tu demokracii... :mrgreen:

Někdy je barevná hezčí, než čb a někdy naopak. Záleží na situaci. Ale protože fotím na digitál, tak souhlasím s názorem, že tu černobílou z barevné uděláš lehce.
TO šíp: sephia je taky můj favorit *
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod šíp » pát bře 10, 2006 19:43

ano, některé fotky v sépiové variantě dávají úplně jinou výpovědní hodnotu než v barvě. myslím že ani ČB fotka by to neumocnila
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » sob bře 11, 2006 13:53

Cvrk píše:Nechci se moc montovat tam, kde tomu moc nerozumím, ale když tu máme tu demokracii... :mrgreen:

Někdy je barevná hezčí, než čb a někdy naopak. Záleží na situaci. Ale protože fotím na digitál, tak souhlasím s názorem, že tu černobílou z barevné uděláš lehce.
TO šíp: sephia je taky můj favorit *

lehce možná, ale nikdy nebude taková, jako když ti jí vykreslí krystalyk stříbra :-)
nemá takovou šťávu ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » sob bře 11, 2006 19:18

šíp píše:ano, některé fotky v sépiové variantě dávají úplně jinou výpovědní hodnotu než v barvě. myslím že ani ČB fotka by to neumocnila

ČB lze taky tónovat...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

.

Příspěvekod djx1 » sob bře 11, 2006 20:12

Na neco je dobra CB a na neco barva.
Ale kdyz si to tak vezmu a podivam se trosku o par let zpatky...fotilo se jen CB...vsechno...i Norsko...a stejne ty fotky obdivujem....stejne chodime na vystavy, kde je stale CB fotek vice, stejne chodime na vystavy uzasnych fotografu, jenz v zivote na barvu nefotili.
CB fotka dokaze byt tajemna, ma v sobe pribeh, dokaze vice sdelit, dokaze cloveka do sebe vice vnorit, dokaze vice zapusobit, nuti vice premyslet. Barva je podle meho "divna" v tom, ze nam svet ukaze zas takovej, jakej ho vidime...barevne.
Jo jinak jsem byl dneska na vystave fotek Filipa Singera...Daleko od Moskvy...doporucuju.
Jo a jinak jsem si udelal radost...mam polarizak:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: .

Příspěvekod zitka » sob bře 11, 2006 20:24

djx1 píše:Jo jinak jsem byl dneska na vystave fotek Filipa Singera...Daleko od Moskvy...doporucuju.

OT (as usual): to je super, zrovna ráno jsem tam na to koukala, ale brzo…a uvažovala nad tím, tak to tam zajdu
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod uplne jinej martin » pát bře 17, 2006 18:43

Ovšem, dnes jsem udělal pár foto z TriX v Rodinalu 1+25, pánové... To zrno nemá chybu! (ale to sem vlastně nepatří - i když, outdoor je to taky, na Kampě :-) )
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru