Fotohádanka

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotohádanka

Příspěvekod oodoow » úte bře 29, 2022 22:35

Tak jsem ještě našel trasu, rok 2015, se divím, že si to pamatuju. :)
Byla to páteční "rozklusová" denní etapa http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylet ... /?d=193644
Na to pak v pátek večer navazovala hlavní akce, která má první část tady http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylet ... /?d=193655 a druhou tady http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylet ... /?d=193656
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Fotohádanka

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2022 23:56

Hmm, ale ta trasa az k hribovi nevede, jenom obiha Magnetovec.

No a jinak jsou to teda pekne nelogicke az nesmyslne trasy, ciste jen snaha nahonit kilometry. Proc je prvni etapa znacena jako velmi tezka? To bych dal za den v pohorkach ;-) Kdybych to teda chtel jit takhle, coz nechtel. Z Usti jsem sel naposled do Decina, vyslo to podobne a bylo to urcite zajimavejsi ;-) Dalo by se to vzit i z Bukove hory dolu a pak pres Vrabinec nahoru, ale to bych nestihal posledni vlak a stejne uz byla tma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotohádanka

Příspěvekod oodoow » stř bře 30, 2022 11:29

Trasa byla pravděpodobně trasovaná po zelené turistické a od té doby asi cykloserer tu zelenou na podkladu posunul/zpřesnil. Z trasy si pamatuju jenom tu kolmici nahoru a dolů na Stříbrný roh, to byl největší úlet, který vešel do dějin téhle akce. Šlo se tam brzo ráno ještě za tmy koncem listopadu, všude listí a kutálející se kameny, skoro to nešlo vylézt. :twisted:

Většinou se snaží nahonit spíš převýšení, proto se tam chodí vždycky tou Průčelskou roklí dolů a nahoru. Celkově když to sečtu tak to mělo 170km a 8000m+ to už je skoro jak nějaká stomílovka v Alpách. :-)
Ten rating "velmi těžká" tam myslím dával sám cykloserver. Je to už dávno a všichni už z cykloserveru přešli na mapy.cz
Každý rok je trasa jiná, takže to musí nějak obměňovat. Ve Středohoří jsem se tak podíval na spoustu kopců kam se moc nechodí jako třeba Milešovský Kloc nebo třeba Pařez či ten Stříbrný Roh. Postupně jsem tam přestal jezdit, bo to bylo moc drsný a vždycky mě to úplně zničilo a trasa byla fakt nelogická, ale teď, jak na to koukám tak mě to nalákalo tam na podzim zase zajet se zúčastnist po letech.

Vrabinec je jak tam jsou ty řetězy, ne? Tam si pamatuju, že byla celkem mačkanice jak se muselo nahoru a dolů. Přišlo mi to chvili po startu, kdy se ještě lidi nerozprostřeli a byla tma, docela nebezpečný. Hlavně pro ty co šli vnější stranou a neměli se čeho držet.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Fotohádanka

Příspěvekod mike » stř bře 30, 2022 17:26

To neni zaznam trasy, ale trasa naklikana na mape? Tak to pak jo :)

oodoow píše: Ve Středohoří jsem se tak podíval na spoustu kopců kam se moc nechodí

Podival je trochu silne slovo, ne? ;-) Za tmy v davu a v behu...

oodoow píše: jak na to koukám tak mě to nalákalo tam na podzim zase zajet se zúčastnist po letech.

Co ti brani si tam udelat vylet? Pockat si, az bude pekne jako bylo pred par dny, zajet tam sam nebo s pritelkyni a pak si muzes v klidu projit klidne vsechny kopce a kochat se peknou prirodou. Nebo te bavi jen bezet v tlupe terminatoru? ;-)

oodoow píše:Vrabinec je jak tam jsou ty řetězy, ne? Tam si pamatuju, že byla celkem mačkanice jak se muselo nahoru a dolů.

Myslis nahoru na zriceninu? Uz jsem tam hezkych par let nebyl, ale mam pocit, ze tam nejake retezy jsou. A taky cedule vstup na vlastni nebezpeci, jelikoz zricenina je ve stavu riticim se. Takovahle davova akce a jeste za tmy je fakt magorina.

Ono je to teda magorina celkove. Kopce, kam nevede zadna stezka, kdyz tam jde turista nebo nekolik, tak to nevadi, ale bezici stado terminatoru to musi pekne rozdupat. Zver z toho taky nebude nadsena. Ja bych vsechny ty zavody zakazal [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru