Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte srp 29, 2023 10:07

zkusmo jsem zaguglil .. second hit :D

STOP THE MADNESS!! Quit Hanging Your Bag From Your Tripod!

btw ten chlapek taky navrhuje, zkusit *kdyz uz* tak radsi privazat neco na gumicuk (treba vyse zmineneho spiciho psa) .. ja za sebe rikam, ze jakekoliv veseni cehokoliv je v 90% pruser a veci to spis zhorsuje a je to naprosta nouzovka, ktera dela z foceni se stativem silenej vopruz
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte srp 29, 2023 11:22

ntz píše: ...
@Lipone - prosim, prosim, prosoim - hod se nejak do pohody .. my se bavili s @Dromedarem o vyberu noveho stativu, protoze jeho Vanguard 235AB je opravdu spatnej (hannah, husky, mckinley, etc mezi stativama) .. ty jsi do toho vstoupil vykrikem a tady genialni hlaskou se slovem ZÁSADNĚ v kapitalkach, pak jsi zminil, ze odsuzuju genericky cinsky vyrobky (coz neni pravda, ja odsuzuju cinu a cinske veci nekupuju z politickych duvodu, ne ze by to byl shit) a nakonec jsi rekl, ze cinan umi udelat dobry stativ a ze mas heipi, kterej obstal vsude na jednicku :D


já jsem v pohodě, co tě vede k opaku?
na zbytek neumím reagovat - je to pro mě takový narychlo sepsaný neuspořádaný pelmel tvých myšlenek, že fakt nevím, co chtěl básník říci, tedy vyjma toho, že čínské výrobky vylučuješ z politických důvodů
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 29, 2023 12:04

apuka píše:Nevim, jestli sis vsiml, taky jsem Ti napsal "reseni" se spousti. K tomu "reseni" nepotrebujes zadnou barvu, navic nastrikanim barvy si muzes pri male neopatrnosti (trocha barvy se dostane dovnitr) pokazit chod.


Tak taky to jde, ale je to takové kostrbaté. Flexu dost často vyndávám z pouzdra a dávám zpět. Leda to přivázat k tomu posuvnému ostření. To by nemuselo vadit ani s pouzdrem a nemusel bych to sundávat. Zase bych ale musel hlídat, aby mi to nešlo přes objektiv nebo se nepřeostřilo. Spíš to asi nastříkám. Však to nebudu stříkat proudem ale jen popráším z dálky, ale myslím, že by to stejně nijak neublížilo. Nebo k té drátěné spoušti přivázat barevnou stužku. To by taky šlo.


apuka píše: K zatížení stativu - pouziva to hodne fotografu, kdyz nekam nechteji tahat tezky stativ. Obcas byva na stredove tyci i primo provrtana dira "na spagat". A videl jsem uz i takovy "talirek", ktery se mohl pripevnit k noham a vytvorit tak "odkladaci plochu" mezi nimi, na ni se potom naskladalo kameni. Toto reseni totiz funguje docela dobre i ve vetru a stabilita je nekde jinde jako pri zatizeni lahvi vody. Jen nevim, jestli se to prodava nebo bylo to domaci vyroby. I kdyz nas lehounky a levny hvezdarsky dalekohled ma neco podobneho od vyroby, jen to neni moc sofistikovane.


Něco takového? Vanguard SB-100
To je dobrý tip. To je lepší, že to zatížení spojuje všechny nohy a není to jen na středové tyči. Díval jsem se, že se dělají i ještě takové, které mají ze spodu i ten háček pro zavěšení batohu. To asi koupím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 12:29

U stativu, kdyz vesis veci na hacek pod hlavou, tak se jedna o tzv kyvadlovou stabilizaci. Jde o to, ze potrebujes mit kyvadlo pridelane v jednom pevnem bode a mit zavazi co nejniz. A pokud to mas dobre sestrojene tak to funguje.

Tohoto se vyuziva i u vyskovych staveb mrakodrapu apod. Celou stavbou vede ocelove lano a v patre minus xyz je umisteno zavazi, ktere se hybe a stavba se ani nehne.

Driv kdyz byly filmove kamery pro amatery 8mm, tak tusim v Urob si sam, byl clanek jak si udelat stabilizaci pomoci objimky a trianglu. Jako zavazi byla pouzita vha vlasni nohy.

Btw do slev jsem daval odkaz na karbonovy stativ od Meopty. Pros ho nekoupis? Je boozi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 29, 2023 12:45

Protože jsem si toho nevšiml. Nesleduji všechny vlákna.
Je vyprodaný a čeká se na naskladnění a Meopta ani neumí mít normálního hlídaciho psa pro naskladnění a furt to chce něco, co tam neni.

A moc bych si s ním nepomohl plus je těžký. Budu asi kupovat až budu vědět, co chci a co od toho čekám a prohlédnu si více modelů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte srp 29, 2023 12:46

apuka píše:K zatížení stativu - pouziva to hodne fotografu, kdyz nekam nechteji tahat tezky stativ.


^^ ja si @apuko myslim, ze normalne kecas jen abys byl v opozici ... 99% fotografu co nejsou uplny zacatecnici vi, ze veseni neceho na stativ (at uz to lezi a nebo visi) je prakticky k nicemu (za idealnich bezvetrnejch podminek - kdyz trosku fouka a nebo si do toho strcis, tak to dela veci jen vyrazne horsi)

https://thecentercolumn.com/2018/02/18/ ... amping-vs/

napsal jsi pouziva to hodne fotografu, kdyz nekam nechteji tahat tezky stativ. .. to je proste lez ,, ja se na rozdil od tebe mezi fotografama pohybuju .. z fotografu to nepouziva nikdo, jen maj obcas tyhle tendence zacatecnici, co nemaj zadne zkusenosti a nekde se to docetli od rozumbradu jako ty

@booze - ten stativ od meopty je za a) vyprodanej a za b) koupil si ho na moji (resp. tvoji - diky, kredit jde za tebou) radu muj kamos na svuj dalekohled a je s nim desne spokojenej .. myslim si ale, ze ten stativ moc dobrej neni (na foceni) .. je hodne "mekkej", proste cena tady odpovida (myslim i ta puvodni 7200 za stativ se 2ma hlavama a kufrem) .. on to je stativ pro spektivy ... tam je mozna jinej pozadavek na tuhost .. tohle je celkem mekke, je hodne vysokej takze se houpe o to vic ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 29, 2023 12:56

A četl jsi tu diskuzi pod tím odkazem? Tam lidi píší o tom, že zátěž na stativu používají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte srp 29, 2023 13:54

problem u tehlech diskusi je, ze je vyhledavaj podle me lidi, co to proste delaj .. takze napriklad pod clankem na nejake pedofilni tema budou psat v 99% pedofilove, tak v diskusi na tema veseni si veci na stativ pisou v 99% lide, co si vesi neco na stativ .. asi tak nejak to funguje, myslim si ...

i kdyby to fungovalo (jako ze nefunguje ani za idealnich laboratornich podminek), tak ty si porad neumis predstavit to workflow, kdyz jsi nekde venku a tam nekde neco fotis, kdyz s tim stativem chces hejbat o metr doprava, o pul doleva, prechazet sem a tam .. jakakoliv vec navic, at uz je to stativ samotnej, filtry, dalkova spoust te vse odvadej od foceni a ztezujou a zneprijemnujou celej ten (tvurci) proces, kdyz jsi nekde venku a chces neco vyfotit .. lidi si naopak porizujou co nejjednodussi stativy s co nejmene dilama noh, bez stredoveho sloupku, aby se jim s tim fotilo lepe a jednoduseji .. bojovat na nestabilnim levnem stativu jeste navic s nejakym zavazim je proste uplna blbost .... Ne nadarmo napriklad moje stativy ten hacek ani nemaj .. @apukova hlaska ze to pouziva to hodne fotografu, kdyz nekam nechteji tahat tezky stativ je proste doslova a do pismene cynicka lez
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 14:06

Ten laboratorni pan v tom testu ma ty cinky vysoko. Musi to byt uplne u zeme.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » úte srp 29, 2023 14:19

Dromedaro píše:Budu asi kupovat až budu vědět, co chci a co od toho čekám a prohlédnu si více modelů.


Výborně. To Ti chválím, protože tohle je posun správným směrem. A tuhle směšnou debatu o stativech ber s obrovským nadhledem. Doporučuji Ti řídit se vlastním úsudkem a vlastními potřebami.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 834
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2023 14:28

ntz píše:problem u tehlech diskusi je, ze je vyhledavaj podle me lidi, co to proste delaj .. takze napriklad pod clankem na nejake pedofilni tema budou psat v 99% pedofilove, tak v diskusi na tema veseni si veci na stativ pisou v 99% lide, co si vesi neco na stativ .. asi tak nejak to funguje, myslim si ...
Hm... A neni ta diskuze pod clankem "jak veset neco na stativ nepomaha"? Tudiz by tam meli "psat v 99% lide", co si na stativ nic nevesi :((?

Podle stejne TVE logiky ale plati o Tvem nazoru o me hlasce (cervene ve Tvem prispevku) a Tvem tvrzeni, ze "ja se na rozdil od tebe mezi fotografama pohybuju", ze se pohybujes mezi "fotografama", kteri sebou tahaji tezky stativ. Tj. nespadaji do skupiny, o kterem jsem psal ja O:).
Ale uznavam, Ty jsi borec ne ja, pouze Ty se pohybujes mezi "fotografama", ja jsem asi v zivote nic se zadnym fotografem (krome foceni na obcanku) nic nemel :prayer:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2023 14:39

booze píše:Ten laboratorni pan v tom testu ma ty cinky vysoko. Musi to byt uplne u zeme.
Myslim si, ze ten "test" mel vice nedostatku. Ale taky kdyz jsem videl, jak tam tu "cinku" ma zavesenou, tak se mi protacely panenky. Proste takovy typicky test, abychom dokazali svoji pravdu, tak si co nejvice prizpusobime podminky...

Ale aby si nekdo nemyslel neco, co neni pravda - ja o tom pouzivani pisu, ze to pomaha, pokud mam nestabilnejsi stativ. Samozrejme je lepsi mit poradny stabilny (a nejspise i tezsi) stativ. Jen se opravdu ne kazdemu se jej vzdy chce nosit jako napr. si nosily na zadech tezke drevene trinozky s velkoformatovou drevenou kamerou nasi znami fotografove.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte srp 29, 2023 15:50

apuka píše:Ale taky kdyz jsem videl, jak tam tu "cinku" ma zavesenou, tak se mi protacely panenky. Proste takovy typicky test, abychom dokazali svoji pravdu, tak si co nejvice prizpusobime podminky..


@apuka - thecentercolumn je respektovanej, uznavanej a citovanej zdroj .... navic on to delal v laboratornich podminkach .. ty umyslne lzes :( a prekrucujes ...

navic neumis si v tom svem apukavesmiru predstavit realnou aplikaci ? trosku IQ tykve ne ? i kdyby si tam zavesil zavazi ty tim nejlepsim zpusobem a dosahl jsi o 3% lepsich vysledku (o cemz pochybuju), tak jak to budes delat v lese a nebo v potoce, ty hlavicko ...

je nechutny, ze ty lzes (umyslne a cynicky) a pak mas tu drzost vzit si do huby respektovanej a citovanej zdroj, kterej budes obvinovat z podvodneho jednani (abychom dokazali svoji pravdu, tak si co nejvice prizpusobime podminky.) kdyz presne tohle sam delas ? Timto si u me skoncil .. cau
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » úte srp 29, 2023 16:51

ntz píše:Timto si u me skoncil .. cau

Výborně. To už jsi tu psal asi tak 10x. Můžu Tě o něco poprosit? Prokaž nám všem prosím laskavost a začni se tím řídit, jo? Nebo je to zase jenom výkřik do tmy a Tvoje další reakce na apuku bude následovat?

Protože pokud tu budete provozovat diskuze podobné úrovně, tak tohle vlákno nebude absolutně nikdo číst. Včetně mě.

Díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 834
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o focení

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 17:57

V Boozelandu nas ucili ve fyzice neco jineho, tusim se to jmenovalo zmena periody kyvadla v zavislosti na vzdalenosti od zaveseni kyvadla a hmotnosti zavazi.
A pan v te laboratori ma garazove vrata. Takzvane laboratorni garazove vrata. :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte srp 29, 2023 19:54

@booze - v boozelandu (a rekl bych ze i v thecentercolumn) ale urcite predpokladam nedelali pokusy s cilem dokazat, ze apuka vi kulovy, ale delali je kvuli vedeckym ucelum a pokusum samotnym ... bohuzel v apukavesmiru to funguje tak, ze nepratele pokroku, zpatecnici a skudci umyslne delaji cinkle pokusy tak, aby dokazali svoji pravdu, tak si co nejvice prizpusobi podminky a mohli pak diky tomu uskodit apukovi ..

tohle proste nevymyslis .. to je uvazovani cloveka, co (napr.) proti kovidu zere ty veterinarni prasky pro prasata a nebo pije cistic na podlahu ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 21:09

Mel by sis dat jako avatara nejaky fotoaparat se stativem, nebo peknou fotku, to si myslim, ze by bylo fajn. :smt023

ntz píše:co (napr.) proti kovidu zere ty veterinarni prasky pro prasata a nebo pije cistic na podlahu ..

To mi ani nepripominej, jeje to byly divoke casy :partyman: Taky obcas zavzpominam a utru slzu. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » stř srp 30, 2023 10:39

@ntz: Nechtel bys se naucit pri "citovani" a spominani, kdo co rikal drzet alespon trochu toho, co "citujes"/spominas a nevymyslet si hovadiny? Protoze zrovna Ty posledni dobou celkem dost obracis, co rikal nekdo jiny na neco, co je jednoduse receno klam. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř srp 30, 2023 11:48

@apuka - ceho ??? o.O takze ja klamu, thecentercolumn klame zatimco ty jsi letadlo ?

apuka píše:Ale taky kdyz jsem videl, jak tam tu "cinku" ma zavesenou, tak se mi protacely panenky. Proste takovy typicky test, abychom dokazali svoji pravdu, tak si co nejvice prizpusobime podminky...


Logika IQ tykve, nasledovnika QAnonu, s prominutim logika primitiva - zatimco nekdo dela nejakej test/vyzkum, aby neco zmeril, ty za tim vidis, ze oni chteli dokazovat nejakou svoji pravdu ... oni vubec nechteli dokazovat zadnou pravdu, oni chteli zmerit vliv zavazi na stativ .. :D, ty mas tu nebetycnou drzost a zabednenost narknout respektovanej a citovanej zdroj z nejakeho uceloveho podvodu .. bleju z tvyho vysinuty a zvracenyho pohledu na svet .. navic s prominutim ty jsi tak hloupej, ze jako obezlicku tady budes alespon resit, jak vysoko zavazi zavesili :D .. tohle me fakt rozcililo .. rozcililo me to kvuli tomu, ze ty jsi schopen ve sve zaslepenosti a demagogii zacit delat z duveryhodneho a respektovaneho zdroje podvodniky jen kvuli tomu, ze ty to vidis jinak ..

a pak jen namatkou

apuka píše:K zatizeni stativu - pouziva to hodne fotografu, kdyz nekam nechteji tahat tezky stativ.


ja na vlastni zodpovednost tvrdim, ze tohle takhle nedela *NIKDO* .. mozna ty, nikdo normalni, zadnej fotograf (ani amater co fotil parkrat se stativem) dobrovolne nebude resit nejake zavazi na stativu .. fotil jsi vubec nekdy se stativem ? Pouzivani zavazi na stativu, abys zvetsil stabilitu, je realne domena entry-level shitovejch stativu .. Je to workaround, kterej ani realne poradne nefunguje .. kdyz jsi venku a fotis, tak uz jen samotny pouzivani stativu je opruz, odvadi te od foceni, musis se soustredit na ovladani dalsi veci na vic, kdyz mas do toho jeste nejake filtry napriklad, tak to posledni co chces, je povesit si nejakou pitomost na stativ a pak resit, ze to akorat zneprijemnuje tu praci se stativem kdyz ho chces zvysit, snizit, prejit dva metry doprava, pak o pul doleva .. atd .. tvoje kvakani a obhajovani zavazi na stativu je jasnej a neklamnej dukaz toho, ze o tom realne nic nevis, nemas s tim zadnou zkusenost .. jedina realna aplikace, kdy bych to pouzil, by bylo, kdybych byl v nejakem supervetru na exponovanem miste (nejakej hrebinek a nebo skala), tak si stativ pridelam (tohle jsem uz udelal) za ten hacek, aby se mi neprevratil a nebo neodcestoval nekam do udoli ..

uz se o tom dal nechci bavit .. tady je to samej odbornik, jsem z toho unavenej .. moje hlavni zaliba je foceni a delam ho dost intenzivne poslednich par let a troufam si rict, ze jsem s fotakem a stativem nekde venku v prirode uz neco zazil ... jsem uplne sokovanej tim, jak muzete davat slechu takovym hloupostem (co tu napriklad kvaka teoretik apuka) kdyz se vam snazi nekdo zprostredkovat svoji realnou zkusenost, kterou zaziva kazdej tyden ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » stř srp 30, 2023 16:25

Ja to teda nehodlam cist, ale fakt nemuzes dodrzet ani sve vlastni proklamace ani do dalsiho dne? Viz Kjuba vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř srp 30, 2023 17:15

@mike - optimalni by bylo, kdyby to bylo vzajemny a kdyby me apuka nevyvolaval ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » stř srp 30, 2023 20:39

To bylo, ale ja jsem komentoval tvou (ne)schopnost dodrzet sva vlastni slova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod irem » stř srp 30, 2023 21:48

@ntz Je evidentni, ze Te foceni bavi a ze mas hodne silne zakorenene predstavy o tom, co a jak "vy fotografove" delate. Z nekterych Tvych prispevku se clovek dozvi zajimave informace nebo jiny pohled na vec a to je fajn, proto (mimo jine) vetsina lidi na diskusni forum chodi. Ale prosim Te, mohl by ses trochu mirnit v projevu?
Mozna nejsem sama, kdo ztraci chut nektera vlakna cist. Obcas reagujes prehnane, urazlive a na hranici hysterie. Nemluve o tom, ze se mi nelibi, kdyz jine diskutujici opakovane narknes ze lzi (proto, ze maji jiny nazor na zatezovani stativu, coz je zcela evidentne tema, ktere fotografujici lide resi?), oslovujes je 'hlavicko' atd. Diskutovat a mit rozdilne nazory je snad mozne i s urcitou mirou zdvorilosti a kultivovanosti. Kdyz uz ne z ucty k diskusnimu partnerovi, tak alespon k virtualnimu prostredi, ktere si tu vsichni vytvarime.

(timto se omlouvam za OT)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 297
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř srp 30, 2023 22:55

@irem - a u apuky nevadi, ze narkne ze lzi a podvodu respektovanej a citovanej zdroj ? U apuky nevadi, ze se tvari jako kdyby neco vedel a pritom nevi vubec nic (coz neni samo o sobe zas tak strasne) ale radi tady naprosto spatny a zavadejici rady a svadi lidi, ktery se o tom treba chtej neco dozvedet a na neco se zeptaj uplne na scesti ?

U apuky nevadi, ze treba o necem vubec nevi jak to funguje (metering modes) a kdyz mu das nekolik odkazu na clanky na odbornych serverech co to popisujou (pro zacatecniky) tak ti rekne, ze na internetu se muzes docist kde co a kdyz mu ze zoufalstvi udelas demonstraci s vlastnim fotakem na kterou uz se snad neda nic rict, tak ti fekne, ze mas zustat u sveho presvedceni

to neni jenom ted, bylo to tu na X temat jen v ramci foceni .. apuka je psychicky narusenej a ma potrebu se vyjadrit ke vsemu, kde se neco deje .. kdyby se tady zalozilo vlakno o chovani krecku, tak zjistime, ze apuka choval krecky s cirkusovejma schopnostma jeste kdyz jsme nikdo nebyl ani na svete ...

Znam sve limity, nebudu nikoho poucovat napriklad o membranach nebo ja nevim o chozeni s batohem ... O foceni neco vim a je pro me nesnesitelne sledovat, ze apuka s naprostou sebejistotou rika jeden nesmysl za druhym, vydava to za nejake pravdy a radi to dalsim lidem
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2023 1:57

Prispevek od irem mne primel precist si diskusi o stativech a jsem docela znechucen. Tohle na foru opravdu nechceme.

@ntz: v jine diskusi jsi psal:
ntz píše:ne vsechny problemy se musi resit prisnym trestem .. obcas proste staci domluva

s cimz zcela souhlasim, takze tohle ber jako pokus o domluvu. Jde mi ciste o zpusob diskuse, technickou stranku neresim, protoze o ni nic nevim a nehodlam ji zkoumat.

irem (a Kjuba a tsunami) ma naprostou pravdu, akorat ji vyjadrila az moc diplomaticky. Zakladni pravidlo fora je, ze se k sobe chovame slusne. Muzeme spolu nesouhlasit, kategoricky nebo dokonce i vasnive nesouhlasit, ale v mezich slusnosti. Ty uz jsi tu hranici prekrocil. Narknout nekoho ze lzi jen proto, ze pise neco, co se ti nelibi, je neslusne. Lez (a lhani) je velmi silne slovo a zdaleka ne kazdy, kdo napise neco nepravdiveho, se lzi dopousti. Je to videt i jinde, pouzivas rad silne vyrazy, ktere jsou ovsem casto neadekvatni. Diskusi to nijak neprospiva, naopak, naprosto zbytecne ji to eskaluje. Kdyz vycitam apukovi, ze prehani, tak ty to delas jeste horsim zpusobem. Protoze on prehani data, zatimco ty vyrazivo.

Druha vec je, ze do diskuse prinasis naprosto zbytecne emoce. Kdyz si apuka dovoli zpochybnit clanek podle tebe renomovaneho zdroje, tak vyvadis jako jehovista, kteremu spalili Straznou vez. Zijeme v zapadni civilizaci, kde je zpochybnovani a overovani zakladem vedecke metody. Diky tomu jsme tam, kde jsme a i diky tomu sem ted muzes psat.

Jestli myslis, ze svymi emocionalnimi vylevy nejak posilis svou argumentaci, tak je to prave naopak. Cim vic emoci ze sebe vychrlis, tim min pusobis jako nekdo, od koho by si ostatni meli nechat radit. K tomu by naopak vedla klidna a fakticka argumentace. Tvoje sebeprezentace je tvoje vec, ale jen do chvile, kdy tim zacnes ostatni odrazovat od diskuse nebo dokonce pritomnosti na foru. Coz uz se realne deje. Kdyz uz i lidi normalne se konfliktum vyhybajici, jako je irem a Kjuba, maji potrebu ti to napsat, tak to neco znamena. Nejen oni, to same se delo v jinych vlaknech.

Pred casem to vypadalo, ze jsi schopen jiste sebereflexe, takze se o ni pokus znovu. Cas na ni je prave ted. A az zas neco podobneho napises, tak se pred odeslanim dukladne zamysli, jestli chces, aby tohle cetly stovky cizich lidi. A pak to smaz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod irem » čtv srp 31, 2023 9:23

@ntz Slova maji vahu, silu a vyznam. Mozna jsem se prehledla, ale nezaregistrovala jsem, ze by apuka onen zdroj (ponechme stranou, ze Tebou zminovany QAnon byva take citovany a na informacni hodnote mu to nepridava) narkl ze lzi a podvodu.
Snazim se Ti dat zpetnou vazbu k forme, jakou tu vyjadrujes sve nazory. Chapu, ze Te neco muze rozcilit, ale i rozcileni a nesouhlas je mozne vyjadrit slusne(ji) a bez osobnich utoku. Diskusi na tema jak stabilizovat stativ opravdu nijak neprospeje, kdyz se vsichni dozvime, ze blejes z vysinuteho a zvraceneho pohledu na svet, ktery bohorovne diagnostikujes jinemu ucastnikovi diskuse.

Apuka sice obcas podava prehnane nebo zavadejici informace, vyslovuje nazory, se kterymi nemusi vsichni souhlasit a pouziva k tomu nadmerne mnozstvi texu, ale dela to bez osobnich urazek a utoku.

Jsme na diskusnim foru, kde se predpoklada diskuse a zabava, ne v socialni bubline, kde spolu vsichni musi souhlasit a ty, co nesouhlasi, okamzite vystipou ven.
Existuji lide, kteri ruznymi zpusoby zatezuji stativ, existuji lide, kteri foti hlavne sami pro sebe, jsou i taci, kterym se libi kolorovana zakouti. Take jsou jedinci, ktere bavi chozeni dlouhych tras jen pro chozeni. A taci, kteri na dotaz po opravdu lehkem plynovem varici doporuci trangii. Nekdo si treba mysli, ze nektere pokusy a studie jsou delane ucelove. Slysela jsem dokonce i o lidech, kteri jsou vegetariany, chodi do posiloven, bavi je jezdit na ctyrkolce, lepi se k dalnici a libil se jim film Titanic. S tim vsim je mozne nesouhlasit zcela vecne, bez urazek a prehnanych emoci. Take je mozne se ve svem nesouhlasu mylit. S vyjimkou Titaniku, samozrejme, tam se v nesouhlasu mylit nelze.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 297
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 10:55

@irem - ja uz do toho nechci dal rejpat, ted ale jen pro tebe protoze pises .Mozna jsem se prehledla, ale nezaregistrovala jsem, ze by apuka onen zdroj narkl ze lzi a podvodu. . jedna se o tenhle prispevek .. a je to furt stejny modus operandi od apuky .. tady vyse naprosto nezakryte rika Proste takovy typicky test, abychom dokazali svoji pravdu, tak si co nejvice prizpusobime podminky... coz snad ani netreba prekladat jestli znamena nejake narceni ..

problem je, ze ja od zacatku psal, ze to nefunguje protoze jsem taky zacinal se shitovym stativem a kdyz jsem jeste o tom nic nevedel, tak jsem zkousel ruzne veci, vcetne skutecne dukladneho zkouseni i tohodle .. ironie na tom je, ze tenhle test na thecentercolumn jsem nasel ze zoufalstvi az ted pro apuku, abych podporil sva slova .. ja o nem do nedavna nevedel .. A apuka i presto pise, ze to dela hodne fotografu, ze to pomaha a budi dojem, jako kdyby s tim mel nejakou zkusenost - podle me to je skoro na urovni lzi, protoze ja apukovi neverim, ze to nekdy zkousel .. byl bych uplne klidnej a v pohode, kdyby prisel Dromedaro a rekl, ze to zkousel a ze (si mysli), ze mu to pomaha protoze Dromedaro s tim nema zadne zkusenosti .. Apuka se ale prezentuje jako mistr fotografie, odvolava se na dalsi fotografy, opakovane zduraznuje ze fotil a cetl odborne knihy kdyz ja si jeste sral do pleny .. Ne, od apuky to beru jinak a to je to, co me tak rozciluje ..

veseni zavazi na stativ za a) realne poradne nefunguje a za b) je to uplnej horror to delat a takhle s tim fotit .. Nemam nejmensi problem kdyz to dela zacatecnik, protoze to nevi, mam ale velkej problem, kdyz mistr fotografie apuka klame telem a budi dojem, ze to je naopak zatimco ja sdilim svoji primou zkusenost, odkaz na clanek, kterej to meri a navic na vlastni zodpovednost rikam ze ti to uplne kazdej fotograf potvrdi ..

edit: navic jsem rapl a cholerik a jsem z toho uprimne nestastnej, mam to posledni dobou nejak vic ... podle me to je s detma .. snazim se jit detem tim nejlepsim prikladem a naucit je rozeznavat spatne a dobre a mit k tomu nejakej postoj .. zacalo me strasne vytacet (ze se proti tomu neumim branit) jakekoliv jednani, ktere povazuju za necestne a sorry, ja si to nevybiram ... nektere veci mi proste nepripadaj fer a cestne a neumim to vnitrne zmenit nebo se od toho odpoutat
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 11:09

Bylo nebylo...

Ten test s tim zavazim na stativu meri tuhost stativu pri zatizeni.

Primo v testu se rika, ze tam nepocita s vetrem a mereni je hrube.

Ten laboratorni pan pridava zavazi na stativ a meri jakou budou mit ty nohy TUHOST.

Ve vetru a pri pouziti libovolneho stativu potrebujes pouzit kyvadlo, aby byl stativ stabilizovany. Ne tuhy. Proto se pouzivaji karbonove nohy, kdy karbon pruzi a zaroven pohlcuje cast pruzeni.

Takze ja s tim panem a testem nesouhlasim. Apuka ma pravdu.

Jak domeris tu Trangii, tak si vem stativ zavazi a tri vahy. Kazdou nohu stativu dej na jednu vahu a doprostred kyvadlo. Men vahu zavazi a delky provazku. Sleduj co delaji vahy pri ruznem rozkmitu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 31, 2023 11:58

Ty teda myslíš, že je lepší mít pohyblivé závaží na středové tyči na háčku? Třeba flašku s vodou v nějakým vaku? Nebo prostě nějaký vak, do kterého dám kamení a zavěsím na háček?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 12:05

@booze - ve vetru vse co visi a opira se do toho vitr situaci pouze zhorsuje (tzn. otresy to vytvari a netlumi), privazani baglu na provazek a nebo gumicuk, ze bagl lezi na zemi a vitr s nim nehejbe realne skoro vubec nefunguje, akorat to pridava nesmyslnou komplexitu pri praci se stativem a vymerovani nejakeho zavazi na dlouhej provazek (to jsem vskutku nezkousel) je sice vedecka metoda, myslim ale, ze kdyz privazovani leziciho baglu zadnej poradnej ucinek nema, tak tohle nebude poradne fungovat taky, pouze a jen opruz a horrorve workflow ... ale chapu, dulezite to je brat vedecky ...

ad.trangia) nepotrebuju, pan v odkazu zde to zmeril za me
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru