Fotografické chlubítko

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 26, 2023 17:12

ntz
to bude delat ten mizernej signal, zkusim si to vic hlidat a pripadne smaznout.... diky za upozorneni.

apuka
ano, je mi jasny, ze to ntz mysli za sebe. jinak muj mobil foti desne, ale nekdo mi psal ze moje fotky z oly maj kvalitu fotomobilu z minulyho stoleti tak jen chci rict, ze to aspon mate v adekvatnim rozliseni:D

me by se to taky libilo vic rozostreny. bohuzel na tech 12mm+- tak to zkresleni je.

mam i neco zepredu, ale takhle z boku s tou neostrou skalou se mi libi nejvic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod lojzmen » stř črc 26, 2023 17:47

Mawenzi píše:maly stolpich, hejnice


Mawe - dovolil jsem si ten vodopád horizontálně otočit - a pak oříznout vpravo
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1139
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 26, 2023 18:01

zajimavy napad
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » stř črc 26, 2023 22:52

@Mawe - ja musim fotky krajiny a specialne tvyho vodopadu s nizkym DoF (depth-of-field) odmitnout ... :D

https://d34-a.sdn.cz/d_34/c_img_QK_S/Ls ... 200,2200,1
https://d34-a.sdn.cz/d_34/c_img_F_L/93f ... 200,2200,1
https://d34-a.sdn.cz/d_34/c_img_gS_r/Sx ... 200,2200,1
https://d34-a.sdn.cz/d_34/c_img_gX_p/LQ ... 200,2200,1

proste krajina a tenhle typ scenerii se v 99% pripadu foti tak, ze celej povrch fotky je objekt k prohlizeni .. vodopad neni portret .. v urcitejch pripadech je mozny urcite udelat tzv. "umelecky vyron" a udelat to jinak, minimalne tvoje fotka ale neni ten pripad .. proto jsem psal - mit to pro-ostrene ...

to, ze si dovolim ke tvoji fotce neco namitat neni kvuli tomu, ze bych chtel bejt v opozici (a nebo to nemam ve fazoli v poradku a `prudim, tedy jsem'), je to kvuli tomu, ze si to skutecne myslim a rikam ti naprosto jasnej feedback ke tve fotce .. az ja sem dam svoji pristi fotku tak doufam, ze i ty udelas to same pro me ...

@apuka - bojuju s tim to napsat ... nechci ti krivdit ... snazil jsem se 1000x odmyslet, zes' fotku s duhou nahral ty .. nicmene porad to stejne, neni s cim bojovat ... za me: hvezdna pechota fotografie .. podarilo se ti zachytit duhu .. poplacal bych te po rameni a rekl `jsi moc sikovny pepicku' kdybych vedel, ze se jmenujes pepicek, je ti cca 10-12 let a jsi zakem zvlastni skoly ... sorry .. normalne bych fotku nekomentoval abych neprudil, u tebe ale udelam diky udalostem poslednich dni a tydnu vyjimku ... kdyz jsi fotku zverejnil, umyslne jsem nekomentoval ... ani jsem to neplanoval .. nicmene `kdo chce kam, pomozme mu tam' .. nedekuj mi za uprimnost, rado se stalo (nakonec)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 27, 2023 5:38

kluci, mate to ve stiznostech

ntz
apuka sem dal tu fotku proto ze si myslel ze fotka je z telefonu, tzn. evidentne teledfn pri orezu preuklada exif a prislo mu zajimave ze ji mam kvalitnejsi nez on, proto ji pridal.

neslo o fotku do chlubitka a je uplne jedno co na ni je.

tebou linkovany fotky jsou hezky, nerikam, ze nejsou.

jinak... mozna, ze chlubitko ma byt jen jako chlubitko "heledte z tohohle mam radost" bez dvou stran komentaru co je spatne (viz liponova fotka hvezd).

mozna teda by bylo zajimave mit dve temata. chlubitko tak nejak pro "chlubeni" aby prijemce primhouril oko a rekl si, ze tohle nekomu z nejakyho duvodu udelalo radost a pak krititko, kdy bude zadouci kritika, napady, komentare.

aji chapu, ze sem nikdo nic nechce dat, pokud nema fotografii do souteze, aby se na nej neslitl sup ntz a nerekl mu, co vsechno tam ma.spatne:D (me to nevadi, ale nekdo nemusi chtit, at se k tkmu vyjadrite, bude chtit jen sdilet svou radost).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2023 8:21

ntz píše:@apuka - bojuju s tim to napsat ...
No, myslim si, ze sis tim komentarem me "fotky" docela pekne odhalil sve mysleni (resp. ze Tve reakce neridi, co je nekde napsane, ale Tve emoce, ktere s napsanym nemaji nic spolecneho; neboli emoce vuci nekomu u Tebe funguji rychleji nez mozek). Viz Tva reakce vs. muj popis nahrane "fotky" (jsem Ti zduraznil - i barevne - abys mohl konecne pochopit, o cem jsem psal :wink:):
apuka píše:Tobe se nejak povedlo presvedcit svuj mobil udelat fotku s rozumnym rozlisenim. Ja mam - podle modelu v Exifu - stejny mobil a moje fotka na stejne ohnisko (26mm na FF) dopadla takto, co se tyce detailu - vyrez je 1:1, 40 ISO
Je to naprosto stejny pripad nepochopeni jako s Liponovou fotkou hvezdne oblohy z mobilu...

Zajimave, ze Mawe - a nejspise vsichni krome Tebe - to hned pochopila. Jednalo se o to, ze ze stejneho telefonu na stejne ohnisko ona dostala (na mobil) pomerne slusne detaily (viditelne jeste i pri zmensenine), zato mne ten mobil udelal doslova vodomalbu jeste i v plnem rozliseni.
Mela to byt jakasi skryta pochvala Mawenzi, ze ona s tim samym mobilem dokazala udelat i (na mobil) technicky slusnou fotku - ja kdyz nim odfotim prakticky cokoliv kdykoliv kdekoliv za jakychkoliv okolnosti, tak je to vzdy podobna patlanina a pritom tam neni skoro zadna moznost dalsich nastaveni.
I proto na mobil fotim jen kdyz nemam sebou fotak a nastane neco, co mi stoji za to alespon dokumentacne si zaznamenat nebo potrebuji rychlou reakci na zaznamenani - napr. takovou dvojitou duhu nad/pred zaverem Ziarske doliny se "zamracenym" Barancem v pozadi, co se mi objevilo, kdyz jsem se najednou dostal pri sestupu z Prislopu z prodirani se vysokou kosodrevinou na male misto s vyhledem. Tady neslo o kompozici, ale o rychle vytahnuti mobilu z ruksaku a udelani jedne fotky celkove (sirokouhle) a jedne priblizene dvojite duhy jeste predtim, nez duha (nebo alespon ta druha) zmizne. Byl jsem rad za moznost to na chvili videt. Ale vybrat fotak, zacat nastavovat, vybirat kompozici, atd. - to bych nemel co fotit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » čtv črc 27, 2023 9:27

pokud komentare (kritiku) tak konstruktivni, ne ve stylu "tvl du blejt, to je hnus", to umi kdejakej tydyt

pokud by teda tohle vlakno melo byt ciste prezentacni, tak zbytek pojdme resit do fotopokecu, at nejsou zaplacany vsechny pribuzny vlakna

s ntz nesouhlasim, ze vzdy musi byt typove podobne fotky proostrene od popredi az do nejvzdalenejsiho kmene, volbou hloubky ostrosti si autor vybira, co chce zvyraznit a co potlacit,
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » čtv črc 27, 2023 9:39

Lipon píše:s ntz nesouhlasim, ze vzdy musi byt typove podobne fotky proostrene od popredi az do nejvzdalenejsiho kmene


jasne .. nerikam ani nemyslim, ze to vzdy tak musi nutne byt .. pokud by ale byla zapovezena uplne jakakoliv kritika, tak to nikam nepovede taky .. prece snad neni smyslem poplacat po rameni kazdeho za jakoukoliv fotku ..

pokud chlubitko ma bejt takove, ze se tady vlastne nebude nic resit, ze se bude jenom chvalit, tak OK .. je to tak ? Je pripustne dat nejakej (konstruktivni) feedback k fotce zde v chlubitku ?

jinak co se tyce jak pises kritika ~ala tydyt tak vxechno vocad-pocad .. pokud je kral nahy, tak snad neni potreba naslapovat okolo po spickach a opatrne kritizovat ne-existujici saty .. Pokud da nekdo alespon trochu normalni fotku co neni proste pruser na prvni dobrou, tak k tomu snad nikdo nebude delat zadny reakce ve stylu tydyt ...

@apuka - dobre, mas pravdu ... sorry, neprecetl jsem si to poradne
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Lipon » čtv črc 27, 2023 12:54

jako všude - používat u toho hlavu
ty se hned naježíš, když s tebou někdo nesouhlasí, neber si to furt tak osobně
ať si to mawe pobere sama, kdo jí k tomu co řekne a proč

o pouhém poplácávání ramenou nikde není řeč - komentáře k fotce jo, ale případnou odvozenou diskusi, která s fotkou přímo nesouvisí, typově kompoziční pravidla obecně, technické stránky focení nějaké scenérie atd. již v pokecu

mně to asi přijde tak nějak samozřejmý z práce, že názorů je spousta, ale podstatná je argumentace takového názoru a případně návrh alternativy; pak se dá k něčemu dobrat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:15

:smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 27, 2023 18:08

apuka
tak jeste jednou, mobil pri orezu fotky z olyho prepsal exif, coz sem necekala a neni to fotka z telefonu. muj foti desne, jeste hur nez ten starej:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pát črc 28, 2023 13:57

@Mawe: Ja jsem to z Tveho prispevku uz pochopil, jen jsem se pokusil vysvetlit, proc jsem ten vyrez dal jsem, ze to neni zadna ma chlouba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 7, 2023 9:40

Lipon
ta jeskyne je super, muselo to byt paradni spaci misto!

apuka
tak ted na pc to vidim, jak to bylo krivy, diky za srovnani ! :)

(obecne s tou rovinou co neni rovne mam dost problemy... ja to proste nevidim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 18:51

tak pisu blogisek a u toho sem narazila na ranni kyc.
Přílohy
of_7161645-1_stitch.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 18:59

Šel bych blíže k těm balíkům a vhodně nějaký zakomponoval do popředí, aby to působilo více prostorově.
A polarizák by tu modrou oblohu taky hezky ztmavil a zvýraznil mraky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4516
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » čtv srp 17, 2023 19:23

kyc by byl docela dobrej, ale :)

a) je to strasne maly :D ... proc ??? radsi dej odkaz na rajce ... je nemozne pokochat se obrazkem co ma 613px kratsi hranu

b) na obrazku neni zadna dominanta ... bud popredi, nebo nejake zajimave svetlo, nebo neco v pozadi

je jedna takova teorie, ktera rika, ze aby byla fotka dobra, tak musi mit 3 ze 4 slozek nize

a) zajimavej subjekt, nejake tvary, proste hlavni objekt na fotce
b) kompozice
c) svetlo (5th element) + atmosfericke podminky
d) postproces + technicka kvalita

na fotce vyse neni silnej subjekt (a), kompozice OK - ten zminovanej kyc (b), porad tam ale neni popredi, svetlo a atmosfericke podminky nejsou uplne marne, dobre to ale taky neni (c), obcas se proste vyplati par minut cekat na nejakej paprsek a nebo stin od mraku a postproces + technicka kvalita je tragicka, protoze fotka je strasne mala, ze si ji nemuzu poradne prohlidnout ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 19:27

ntz píše: obcas se proste vyplati par minut cekat na nejakej paprsek a nebo stin od mraku

Mně se třeba líbí, když jsou na obloze ty beránky a jak vytváří stíny v krajině nebo když slunce vylézá za mraky a část krajiny je ještě ve stínu, ale část už je osvětlena. Ale je to peklo s takovouto oblohou fotit na analog a přeměřovat externím expozimetrem neustále se měnící světlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4516
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod mike » čtv srp 17, 2023 23:27

ntz píše:je nemozne pokochat se obrazkem co ma 613px kratsi hranu

Uz jsi ve veku, kdy se zacina projevovat presbyopie. Porid si bryle na pocitac a na cteni a uvidis, jak bude zas svet krasnejsi :twisted:

(ten obrazek je velky dostatecne)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » čtv srp 17, 2023 23:47

@mike - nevim co je presbyopie, budu se ale opakovat: neni mozny se pokochat obrazkem, co ma kratsi hranu 613px (na standardnim display co ma rozliseni FHD a vetsi, tedy 1080p) .. chapu ale, tobe to staci, jsi proste svuj ... nevim, jestli te mam litovat a nebo ti zavidet
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod mike » čtv srp 17, 2023 23:51

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pát srp 18, 2023 0:07

dve houbarske (z lonskych hub - letos me jeste nenapadlo brat ssebou fotak) .... :P

https://infophagia.com/ntz/paste/DSC_64 ... -bw-V2.jpg
https://infophagia.com/ntz/paste/DSCF6114-6MP-bw.jpg
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 3:45

mike
ntz

no zrovna sem se vas chtela zeptat, jak mate velky monitory :D (ntz ho ma urco velkej, to uz vime:D ale mike mozna ne a tak ntz neveri :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pát srp 18, 2023 7:29

nemam ho velkej (monitor) ... prave naopak, vetsinou koukam na malem notasu 14 palcu (co ma normalni rozliseni 1920x1080) .. mam i velkej monitor, ten ale pouzivam malokdy (resp. nepouzivam) k prohlizeni internetu (a potazmo fotek na forech) .. Na mem "velkem" monitoru (24 palcu) co ma jeste navic velke pixely ta fotka od @Mawe je uplne nekoukatelna
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 18, 2023 8:48

Já mám monitor 27" a neřekl bych, že je to nekoukatelné, ale dobře to fakt nevypadá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4516
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 9:09

ntz píše:Na mem "velkem" monitoru (24 palcu) co ma jeste navic velke pixely ta fotka od @Mawe je uplne nekoukatelna
Muzes si jej zvetsit (we Windowsech Ctrl a "+") :wink:.

Jen budes mit problem, pokud budes hodnotit "velikost pixelu", proste techniku a ne samotnou fotku... Na jeji hodnoceni je velikost naprosto dostacujici.

@Mawe: Souhlasim s Dromedarem, mit (o dost) blize ty baliky sena, az uplne do popredi, alespon nektere by hodne pridalo na zajimavosti. Polarizak "tady a ted" by taky neco pridal, mas na nej "spravny" uhel slunce.
V tom popredi opravdu chybi "neco zajimaveho" (ten balik slamy nebo zajic koukajici do objektivu z pul metru :-) a ten horizont uprostred je takovy "mdly", takze bys jej klidne mohla orezat a tim posunout horizont cca na zlaty rez. Nejak podobne (jen hodne rychle oriznuti, najednou je z toho skoro panorama :-); uplne stejne se ale s tim orezem da hrat i na druhou stranu, podle toho, kde co je a jak se zmeni "naladeni" snimku).
2023-08-18_095917.JPG

Nebo - ale to by bylo vhodne halvne s polarizakem a kdyby mraky byly zajimave i vyse - horizont posunout nize, nahore mit vice oblohy.

Ale neber to jako nejakou kritiku - toto je fotka spise dokumentacni (sice "dokumentuje" aktualni atmosferu) a nejspise si to delala jen, jako i ja. Proste je neco zajimaveho, tak narychlo odfotit a jit dal. Bez "zbytecneho" technickeho vybaveni. Az bys sla cilene fotit a vzala vybaveni, nejspise by vznikla uplne jina fotka.

Edit:
zajimave, jak jsem si vsiml pri zobrazeni jeden fotky na jednom druhe na druhem monitoru - kdyz se kouknu na original, moje oci okamzite "skoci" presne doprostred na ten kopecek s kouskem lesa, co vypada z dalky jako kostel a zustavaji tam. Kdyz se kouknu na ten orezany snimek, tak oci nejdprve skoci na ten nejvyssi kopec na pozadi - ale hned zacnou skakat mezi tema prvymi balikama slamy v popredi. Proste se jen tim orezanim zmeni vnimani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod ntz » pát srp 18, 2023 9:40

@apuka + @Dromedaro - kdyz by sla @Mawe blize k balikum slamy, tak na fotce bude balik slamy a ne krajina :D .. pokud na siroke sklo chces nejake popredi, tak typicky potrebujes neco dole, nejake kviti, nebo nejakej sutr, .. balik slamy je hrozne velkej objekt, kterej neni za a) zblizka ani trochu estetickej a za b) pres nej neuvidis ..

pokud nutne touzis po baliku slamy, tak mam (asi jedinou) fotku s balikama slamy ...

https://infophagia.com/ntz/paste/DSC_2243-6MP-bw.jpg

edit:

ad.cpl) pouzivat na siroke sklo CPL je desne osidne ... zpusobi ruzne artefakty na obloze (jako napriklad vyrazne tmavsi obloha na jedne strane, nebo flek uprosted, atd ..), to za prve .. a za druhe - co si slibujes od CPL na fotce jako od @Mawe o.O .. nechapu
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 13:05

jasne, cpl filtr z hnusu nic nevycaruje:D

ale zrovna na panorama cpl rada fakt nemam, i kdybych ho na vandru mela, nevidim dobre prave ty arrefakty a tak.

apuka
na pc mrknu na ten rozidl, su zvedava
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 15:34

Mawenzi píše:no zrovna sem se vas chtela zeptat, jak mate velky monitory

Pouzivam 19" Eiza, mam jich vic. Pro me ucely jsem jeste nic lepsiho nepotkal, vic mensich moitoru je pro mne lepsi, nez jeden velky. V podstate maji parametry grafickych monitoru, jsou jeste z doby, nez oddelili levnou kancelarskou radu, ktera mi nevyhovuje. Takze kdyz prepnu do sRGB (nebo picture) modu, tak maji fotky pekne barvy. Krome tech od ntz, nechapu, jak to dela, asi ma nejaky filtr ktery meni barvy na chemicky hnusne, viz ta posledni fotka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 16:54

To je ten "dulezity postproces" :-).

Ja mam momentalne (v praci, resp. ted doma, bo pracuji doma) dve 26". Takove jsme dostali ... Lenovo ThinkVision, model netusim, kvalita (na beznou praci) docela dobra. Ale co me potesilo, tyto monitroy mely v krabici kazdy vytisteny graf odchylky od "kalibrovane barevne krivky" sRGB. No a odchylka to byla hoodne mala, skoro jako po pristrojove kalibraci (ta taky neudela "100%").
Ale mam ve Windowsech zapnuty (slabsi) filtr modreho svetla, mne to modre nedela moc dobre ani pres den. Takze je modra mirne potlacena a cervena zesilnena - a stejne fotky ntz i mne prijdou dost presaturovane, a to do modrozelena, coz by asi bylo bez zapleho filtru jeste vyraznejsi...

@ntz: Mas alespon trochu (softwareove) kalibrovany monitor?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 16:56

napadlo me, ze budes mit mensi monitor nez ntz /+ rozdil v rozliseni, ja mam 21,5" 1620x1080 (a mimochodem jeste druhou 21.5 - schovany eizo asi 12 let stary porad paradni, co sme zdedili po odkupu nejaky nemecky softwarovy firmy:D).

ze asi rozliseni bude hrat roli v tom vnimani.

nicmene hnusna fotka je jen hnusna nebo hnusnejsi, takze by si ntz asi nepomohl kdybych to dala vetsi :D

ntz
me naopak prijde, ze ty baliky slamy jsou moc vyrazny ale moc daleko od kopecku v zapadu, ze desne tahaj oci prave od tech kopecku u zapadu.

me se libil ten celkovej pohled do krajiny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9448
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru