Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » ned dub 7, 2024 21:12

psal jsem to x-krat drive ... kompromis nema cenu ... fotograf typicky potrebuje stativu vice - jeden lehkej cestovni a jeden normalni ... copak budes jezdit na kole se svym sonakem a7 a nekolika objektivama ?

tohle vazi kilo i s hlavou a je to cca 34cm slozeny .. stabilita spatenka, ale da se, kdyz nevysunujes tu prostredni tyc ... mam ho, vim o cem mluvim .. tohle si beru na dovolenou s rodinou spolu s D7200, je to ekvivalent neco jako tohle a nebo tohle, vejde se mi to do tasky pres rameno .. je to ale alespon karbonovy

a pak si myslim, ze je potreba normalni stativ, na bezny foceni .. kvalitni primerene vysokej a primerene stabilni stativ je naprostej zaklad ... vzdy budes bojovat s vyska Vs vaha Vs stabilita (Vs cena) ..

ja ti nenabizim ultralight stativ, ci si prigumickujes na kolo ... ja ti nabizel svuj "normalni" stativ .. utralight si vyber jakej chces ... pro inspiraci vyse jsem ti dal odkaz na "ultralight" stativ co stoji 100 euro a vazi kilo vc. hlavy (a ja ho navic mam a mluvim o nem z vlastni zkusenosti)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 22:04

Vím, že mi nenabízíš cestovní stativ a že potřebuji i normální stativ. Ale psal jsem, že prioritou je pro mě teď ten cestovní, protože ho budu využívat nejvíce. Až pořídím cestovní, tak pak můžu našetřit na klasiku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » ned dub 7, 2024 23:15

tak potom neres a zkus ten rollei ... daj se najit po netu i jine pozitivni nekriticke reviews (se kterejma ja ne tak uplne souhlasim), stoji ale 99 euro a je karbonovej a to za tyhle prachy tezko sezenes ... ten trik s tou slevou je cinske smecko, uz kdyz jsem ho kupoval ja (2020), tak meli demonstrativne na strankach preskrtnuto asi 259 euro a cenu 99 (tzn cena se nezmenila uz x let)

oproti jinejm stativum ma tenhle (alespon ta moje serie mela) v balicku 3x nahradni gumove koncovky (koncovky se daj sundat a jsou pod nima hroty - coz je taky +), drzak na smartphone, nejake naradi na rozebrani stativu

mozna bys sehnal tuzsi a vyssi stativ s podobnou vahou (do 1200g), urcite ale nebude za tuhle cenu ...

edit: neni `tak' strasnej ... ted jsem ho po dlouhy dobe vytahl ... bez vysunutyho stredovyho sloupku se docela da, co se tyce tuhosti ... zadna hitparada to neni, v tyhle kategorii ale podle me urcite nadprumer
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 4:53

ntz píše:tak potom neres a zkus ten rollei... stoji ale 99 euro a je karbonovej a to za tyhle prachy tezko sezenes ...

Já se na něj právě o víkendu taky díval, mají je na eshopu fotoškody a mně právě přišla podezřelá ta cena, ale zase jsem si říkal, že Rollei to je vyhlášená značka.
Naposledy upravil Dromedaro dne pon dub 8, 2024 7:51, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 7:46

Já mám "pracovní" stativ od Rollei, ten cestovní, menší non carbon verzi (carbon se nedělá, bylo by to v týhle velikosti, vzhledem k tomu, že se to používá s telefony a malými aparáty, značně nestabilní ve větru). Kompakt nebo nějakej lehčí aparát to zvládne vpoho, používám to ale s telefonem. Není to žádná hrachovina, zpracování super, i v detailech, takhle festovní a zároveň lehkej cestovní stativ jsem nikde jinde neviděl. Už jsem s ním zažil hodně, mám ho 5 let+ a je furt jak novej. Takže bych si klidně od nich koupil i nějakej jinej, su s tím fakt spokojen, a to já su s máločím.. A je super to Bluetooth cvakátko který k tomu dávaj, spáruješ ho s telefonem a cvakáš z dáli
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon dub 8, 2024 8:32

Dromedaro píše:Já se stejně rozhodnul, že prioritou je pro mě cestovní stativ, je to věc důležitá, která se kupuje na dlouhou dobu a když to je na ho*no stativ, tak je pak na ho*no celý focení a člověka tu akorát otráví celé focení, když se člověk drbe s krámem, takže pořídím něco pořádného, ale cestovního. To vidím teď, že se mi kolikrát nechce tahat, tak ho neberu nebo je otrava s ním manipulovat, tak chci koupit fakt něco pořádnýho ať to stojí za to.
:(( :(( :((
No - pokud budes sebou tahat stativ (jakykoliv, snad krome ministativu nebo ne moc tezkou Gorillu), tak vzdy se dostanes do bodu, kdy se zacnes pokazde rozhodovat, jestli chces jit ven "na turu do prirody" nebo "na foceni" nebo "na kratsi turu do prirody s potencialni moznosti neco odfotit" (misot "tury" klidne dosad jezdeni na kole) :wink: Foceni Te bude vzdy nejakym zpusobem "zdrzovat" v "turovani" a samotne "turovani" zase bude omezovat moznosti foceni. Bude to tak i bez stativu a s nim jeste nasobne vic. Staci, kdyz si uvedomis, kolik casu stravis pripravenim stativu, fotaku, kompozici, cekanim na vhodne podminky a zase odklizenim toho vseho.

Ja jsem tim taky presel - a v jednu chvili jsem si rikal, ze chci hlavne chodit do prirody na tury a fotak budu pouzivat dokumentacne, resp. odfotim neco hezkeho, kdyz na to narazim nahodou.

Dalsi veci, co resite je stabilita fotaku na stativu (ne samotneho stativu!). Jednak je dobre vedet, ze jakkoliv tezky a stabilni stativ bude s fotakem stabilni jenom do urciteho vetru a v silne nebude 100% stabilní zadny. A jednak tu stabilitu fotaku hooodne vylepsi stabilizace, at uz primo na cipu nebo v objektivu. Ta dokaze ty vibrace (do urcite velikosti) resit rozhodne lip, nez pridani par kil k vaze a priplatit silene penize za "odolnejsi" konstrukci.

Vubec - soucasne fotaky umoznuji velkou cast fotek udelat kvalitne i bez stativu. S vyjimkou dlouhych casu, at uz z jakehokoliv duvodu a dlouhych objektivu, samozrejme k tomu jeste "selfie", tj. kdyz potrebujes mit taky sam seba na fotce. Kompozici muzes udelat i z ruky, jen potrebujes trochu klidu. Vetsina fotaku uz ma v sobe vodovahu, tj. muzes udrzet pozici i z rukou. No a ta stabilizace zase pomaha udrzet vyrazne delsi casy i z ruky.
K tomu vsemu je casta situace, ze Te zaujme nejaka aktualni situace, ktera je super na foceni - ale trva jen chvilku. Typicky svetelne podminky, zvirata, lide, ... Tam nemas sebemensi sanci pracovat se stativem, tam jde o rychlost a pohotovost.

Takze je na kazdem, aby se rozhodl, co je kdy pro nej to nejdulezitejsi. Hlavne si nerikat neco ve smyslu, ze bez stativu fotit nejde, tak musim vsude tahat nejaky tezky (i kilovy se pronese). Opravdu plati, ze foceni bude omezovat, a to obcas hodne silne moznosti chozeni/jezdeni po prirode.

@Dromedaro: Ty sam pises, ze kdyz na neco narazis, ale nemas vhodne podminky a moznosti, tak se vratis jindy to odfotit. Az bys nekam vyrazil do prirody "nalehko" a sebou nosil lehky fotak, ktery budes mit vzdy po ruce, tak opravdu nepotrebujes zadny "cestovni stativ", tam je idealni ten Gorillapod (klidne bez hlavy, jen se sroubem), vyslovene pouze pro potrebu udrzet dlouhy cas. Az vyrazis nekam s cilem fotit, tak se vybavis podle toho - ale s vedomim, ze to foceni nejspise zabere vetsinu casu a nejspise na nic jineho Ti cas nezbyde. Tam uz si muzes klidne vzit poradny stativ. No a nekde mezitim je situace s cestovnim stativem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 8:34

Etheric: No mrknu teda na ně.

ntz píše:psal jsem to x-krat drive ... kompromis nema cenu ... fotograf typicky potrebuje stativu vice - jeden lehkej cestovni a jeden normalni ... copak budes jezdit na kole se svym sonakem a7 a nekolika objektivama ?

To jsme se nepochopili. Já vím, že to chce více stativů. A taky jich chci pořídit více na různá použité. Ale protože v drtivé většině se přepravuji na focení na kole nebo vlakem či autobusem, tak je pro mě priorita cestovní. Pak můžu pořizovat další. Ten tvůj bych i bral jako klasický za tu cenu, ale třeba až za dva tři měsíce ale to nevím, jestli ho ještě budeš mít a zase nechci slibovat, že ho vezmu. Tím kompromisem jsem myslel, že i ty cestovní mají velké rozdíly ve váze, výšce atd, tak při výběru cestovního nějak udělat kompromis, aby to nebylo zase moc malé v rozloženém stavu atd.

ntz píše:ja ti nenabizim ultralight stativ, ci si prigumickujes na kolo ... ja ti nabizel svuj "normalni" stativ ..

Já to vozím v brašně v rámu. Ale chci koupit brašnu na horní rám a vozit to tam, čímž by se mi uvolnila brašna v rámu, kam by se mi vešly jiné věci a nemusel tak vozit batoh.
Už teď mi hodně pomohlo, že jsem koupil tu brašnu na foťák na řídítka. Nemusím sundávat batoh ze zad, lovit foťák a nevozím to na hrbu, takže je to pohodlnější. Zastavím, buď sundám (odcvaknu) celou brašnu (má popruh) a mám ji jako fotobrašnu nebo jen zastavím, odepnu víko a vyndám foťák, když není potřeba chodit nějak dál.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 9:39

Apuka: To jsi právě pojmenoval důvod, proč jsem začal řešit Fujifilm. Protože jsem teď také ve fázi, kdy si říkám, že si budu muset vybrat jestli chci jet na kole/tůru nebo fotit. Protože vézt na slepo foťák a stativ, kdyby náhodou, tak je to na ho*no. Teď se současnou výbavou jsou to skoro tři kila navíc a pak si to ježdění moc neužiju, jak bych mohl. A jak píšeš. Zastavovat a vše vybalovat hrozně zdržuje a pak z toho ježdění/výletování moc nemám. Ten Fujifilm by byl na tohle dobrý díky malé váze, kompaktnosti a stabilizaci, která mi nahradí do určité míry stativ. Proto jsem ho začal řešit. Abych měl něco, kdybych fakt viděl něco zajímavého a mohl to solidně odfotit. Už se mi stalo, že se mi nechtěl tahat foťák a jak na potvoru jsem potkal zajímavé věci na focení, protože bylo zajímavé světlo, které už se nezopakuje.

apuka píše:@Dromedaro: Ty sam pises, ze kdyz na neco narazis, ale nemas vhodne podminky a moznosti, tak se vratis jindy to odfotit.

Jo ale to platí v místech blízko u Brna, kam není časově náročné se dostat. Když budu někde 50km od baráku, tak pak se tam vrátit v dobrý čas už je problematické a muselo by to fakt stát za to.

apuka píše: Az bys nekam vyrazil do prirody "nalehko" a sebou nosil lehky fotak, ktery budes mit vzdy po ruce, tak opravdu nepotrebujes zadny "cestovni stativ", tam je idealni ten Gorillapod (klidne bez hlavy, jen se sroubem), vyslovene pouze pro potrebu udrzet dlouhy cas

Tak ten cestovní stativ mám nejen na jednodenní akce ale i na vícedenní akce, kdy je dost pravděpodobné, že bude co fotit. A nechce se mi na treku nosit klasický 2,5kg stativ. Jestli mi vyjde letos to Rumunsko, tak tam už bych rád měl nějaký lepší cestovní stativ. Mít něco použitelného, lehčího, ale vědět o těch omezeních no.

apuka píše:K tomu vsemu je casta situace, ze Te zaujme nejaka aktualni situace, ktera je super na foceni - ale trva jen chvilku. Typicky svetelne podminky, zvirata, lide, ... Tam nemas sebemensi sanci pracovat se stativem, tam jde o rychlost a pohotovost.

Ano, přesně tak. Třeba Ladislav Kamarád to tak prý má. Sice tahá středoformátovou Mamyiu, ale v kapse má profi kompakt, když nastane situace, že se objeví zajímavé světlo a námět a není čas na nějaké chystání, tak to odfotí kompaktem ať má aspoň něco. Prostě taky potřebuju kompakt. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon dub 8, 2024 9:53

@Dromedaro ... prodavam ten svuj stativ v inzeratu na bazosi i paladixu ... mozna ho nekdo koupi .. mozna ne, lidi ale na to dneska kaslou .. ted jsem si ale seradil na bazos.cz stativy podle ceny a takhle vyhodnou nabidku (tedy tolik muziky za 4000 (+/-) penez) tam skutecne nikdo jinej nenabizi ...

Heled, pokud si vezmes to moje Manfrotto, tak ti s nim do podzimu ten svuj Rollei pujcim ;) ... At ho vyzkousis a zjistis, jestli ti vubec tahle kategorie stativu k necemu bude ... Budu ho potrebovat zpet v zari (pojedeme na dovol k mori)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 8, 2024 9:54

jen dotaz ale nedoporucuje se nahodou stabilizaci vypnout kdyz se foti ze stativu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 8, 2024 9:59

dromedaro
ja byla pred lety na vikendovym krajinarskym fotokurzu a prave tam mi doslo, ze chci chodit na vylety a ne fotit.
protoze to sou dve odlisny veci a spolu se nespojuji uplne snadno.

a tak su v situaci, ze na dovolenou beru 3 fotaky, planuju si tak 8-10 km a trva mi to i tak treba 6h:D jo a dalekohled.

nutne potebuju nosice!
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon dub 8, 2024 10:01

doporucuje .. a taky se rika, ze na soucasnejch fotacich uz to neni potreba ... a ja rikam, ze ve vetru na cestovnim stativu se fotak docela klepe, tak tam bych stabilizaci klidne nechal zapnutou ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon dub 8, 2024 11:25

Mawenzi píše:nedoporucuje se nahodou stabilizaci vypnout kdyz se foti ze stativu
To se doporucovalo. Novejsi stabilizace ale napr. dokazou sami zjistit, ze je fotak na stativu (resp. spise, ze se nehybe). Ale popravde receno, pokud nejaka stabilizace se bude snazit "stabilizovat" i kdyz se fotak vubec nehybe, tak je na houby. Proste ona ma delat protipohyby k pohybu fotaku a kdyz zadny pohyb neni, nesmi byt ani zadny protipohyb.

No a ntz ma pravdu, ze kdyz zafouka, ale obcas i za jinych podminek (a to nemyslim zrovna zemetreseni magnitudy 9 :-D) se bude hybat cely stativ. Podle sily vetru nejenom cestovni. A se stativem i fotak...

Na druhe strane je treba rict, ze se obcas i sebelepsi stabilizace muze mylit a neco vyhodnoti jako nutnost delat "protipohyb" a tim sama zpusobi zneostreni fotky. Je to hodne malo caste - ale stane se.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 19:04

ntz píše:@Dromedaro ... prodavam ten svuj stativ v inzeratu na bazosi i paladixu ... mozna ho nekdo koupi .. mozna ne,

Ještě uvidím, dám vědět během pár dnů. Nabídka je to od tebe pěkná a díky za ni, ale ještě uvidím, jestli nekoupím rovnou ten Rollei.

Mawenzi píše:protoze to sou dve odlisny veci a spolu se nespojuji uplne snadno.

Jojo, nejde to moc dohromady. Když si beru foťák, tak plánuji o dost méně, než bych byl schopen ujít/ujet, protože vím, že se klidně někde seknu třeba na hodinu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 9, 2024 5:57

Apuko, ty fotíš jakým mobilem? Jak jsi sem dával ty fotky hor s pískem ze sahary, tak mi to nepřišlo špatné. Jestli to teda byl mobil.

Já jsem zkoušel fotit se svým mobilem Samsung A52, když jsem neměl foťák, ale ono je to koukatekné jen do určité velikosti. Jak se to trochu zvětší, je to poznat, že je to mobilní-má to takové specifické vzezření fotek z mobilu, které se mi moc nelíbí. Ale někdy jsou světelné podmínky tak dobré, že ten foťák to vyfotí stylem, že je to docela dobré i na větší fotku. Ale nejde se na to spoléhat a to je blbé.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » úte dub 9, 2024 7:49

Ten mobil, co fotil ty fotky byl Olympus OMD M10 (prvni verze) :-).

Ne, ja fotim mobilem opravdu jen v pripade nutnosti, resp, kdyz se neco vyskytne, co bych mel alespon nejak zachycene ale nemam sebou fotak. Donedavna jsem mel Samsung A50 a za ty ctyri roky jsem se nenaucil s nim udelat rozumnejsi fotku venku, co by se dala koukat alespon na velkem monitoru... Ted mam S A54, ale mam na nem odfocene jen asi ctyri fotky. Mne ten telefon na foceni fakt nevyhovuje (mozna nejvice v me hlave :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 9, 2024 18:19

diky kluci za osvetleni se stabilizaci, ja jak stativ prakticky nepouzivam, tak uplne nevim, ale kamos ho obcas bere a ten ma starou zrdcadlovku a tomu to pripominam, protoze on to pozna a ja si to pamatuju :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon dub 22, 2024 12:03

tak po dlouhem zvazovani mezi sony rx100va a zv-1 jsem dnes koupil (pres bazos) zv-1 :) ... Asi budu muset prodat nejake fotaky, ted teda mam

D5100 - tenhle je na charitativnim jednostranem austauschi ... myslim, ze uz ho nikdy neuvidim, uvadim ho ale porad jako svuj :P
D7200 - muj hlavni fotak na cestovani, dovol a vetsi turistiku (se sklem 18-140 + 11-20)
D810 - kandidat na prodej .. za kolik to dat ? 12k ?
D850 - muj hlavni FX
Fujifilm X100F - tohle mela bejt moje kapesni daily-camera .. ted mozna kandidat na prodej .. nebo si ho nechat ? tezke, tezke
Sony ZV-1 - muj novej kapesni fotak :) + nastroj na nataceni ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 6:32

ntz
to bys moh prodat fuji fromedarovi pokud by ku stacil tvuj kodek a nechtel jen ten vyssi:D

tak at slouzi pekne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte dub 23, 2024 8:08

@Mawe - a nebo (jednostranej charitativni) austausch :D .. Moje D810 byla dlouho na austauschi taky, ted se vratila, neb si kamaradka co ji mela konecne koupila svuj fotak
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 9:56

tak sem si to konecne vygooglila, sem puvodne myslela ze charitativni dar a spis pujcka teda.

ja nutne potrebuju 150-600mm ale myslim, ze na to budu setrit tak 6let, ale zas by se za tu dobu mohly obejvit nejaky bazary za 40:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte dub 23, 2024 10:59

na co potrebujes 150-600 ? chces se dat na foceni ptactva ??? 150-600 dela sigma a tamron pro Nikon/Canon/Sony .. tyhle skla jsou strasne velky, tezky a foceni ptactva se rychle preji .... na duchod to jo, to chapu, ale ve tvejch letech ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 13:05

ntz
v mejch letech nemuzu jit obcas na ptaky? :D
jo, velky a tezky to bude zcela jiste... ale tak muzu snit, ne? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte dub 23, 2024 14:02

i s takovym rozsahem muzes fotit krajiny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte dub 23, 2024 14:21

Mawenzi píše:v mejch letech nemuzu jit obcas na ptaky? :D

stary dedkove chodej do parku na ptaky a potaji tam foti mlade bezenky (bezkyne) a muchlujici se mladez na dece na trave ... Ja jsem si jednou pujcil asi na 3 dny z pujcovny 150-600 od sigmy (byla to sigma sports) a bylo to docela zabavne .. asi 2.5 dne ... to bylo v dobe, kdy jsem mel dost penez, tak jsem uvazoval, ze si to koupim a proto jsem si to pujcil ... nakonec jsem se na to vykaslal, protoze jsem zkonstatoval, ze realne bych to sklo pouzival minimalne ...

nicmene kdyz uz bych zvazoval koupit neco z tehlech superzoomu, tak spis nez 150-600 bych koupil Sigmu 60-600 protoze ma mnohem pouzitelnejsi ten rozsah a zaroven ma v ruznejch testech a benchmarcich dokonce i mnohdy lepsi hodnoceni nez ty 150-600
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » úte dub 23, 2024 14:24

Lipon píše:i s takovym rozsahem muzes fotit krajiny
Jo, kdo muze (nosit), casto i pouzije. Jak na "staticke" snimky nezive prirody, tak jeste vice na snimky "zive" prirody, zvirat. Nejenom ptactva. Pokud chces napr. v Alpach fotit skotacici mlade kamziky, zblizka na kratke ohnisko to neudelas. (Pravda, na moc dlouhe zase rychle "utecou" ze zorneho uhlu :-)).
V neposledne rade se to pouziva napr. i na panoramy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte dub 23, 2024 14:29

@Mawe - ja uz delsi dobu uvazuju o 100-400 .. to mi pripada takove fajnove ohnisko ... ze to je pouzitelne i na krajinu (ja pripominam, ze ja chodim ven pouze s 16-35+70-200) a zaroven uz tim i leccos problizis a na DX tele to bude na tom dlouhem konci ekvivalent tech 600mm
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 17:35

ntz
mam prece oly, takze ff nikon objektivy se me moc netykaji.

jinak na vylety normalne spis ne, ale nemusim pokazde ujit 25km, staci mi nekdy i 8... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 17:58

nikdy nevis, kdy se ti neco delsiho bude hodit:D
Přílohy
of-orel.JPG
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 18:18

Dobrá kompozice a pěkný záběr, jen je škoda té technické kvality.

Mawenzi píše: nechtel jen ten vyssi:D

Chci Fuji X100VI.
Akorát si jej chci nejdříve osahat a vyzkoušet tu údajnou kompaktnost, která prý ale zase moc kompaktní není. Uvidíme...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru

cron