Fotoalbum OF

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fotoalbum OF

Příspěvekod Vojtos » pon bře 5, 2007 9:50

Ahoj lidi, dle slibu na srazu jsem se rozhodl zprovoznit fotoalbum kam se budou umistovat fotky ze srazů akcí apod. No a jelikož se mi to nechtělo komplikovat zvolil jsem nejjednodušší možný způsob a to úžasné fotoalbum na http://picasa.google.com Fotky tam jde přidávat přes web a případně i po stáhnutí jedné aplikace přes velmi pohodlné rozhraní z PC.

Kdo by měl zájem umístit nějaké fotky nechť pošle SZ a já mu pošlu přístup na účet.

Adresu na prohlížení fotek naleznete v sekci Fotoalbum na OF.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Fotoalbum OF

Příspěvekod Sirkka » pon srp 8, 2016 20:04

Postaral se někdo o OF fotoalbum na Picase? :((
Picasa skončila a pokud se včas nepřešlo na Google+, tak je po fotkách. Tedy aspoň jsem nepřišla na to, kde je najít.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Fotoalbum OF

Příspěvekod wawrik » pon srp 8, 2016 20:16

Nie je. Stačí to konto Picasy pripojiť ku Google Photos účtu toho istého užívateľa.

Po fotkách síce nie je, ale všetky linky, ktoré na ten album viedli, sú dead.

Zmrdi googlácki.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Fotoalbum OF

Příspěvekod Hafi » pon srp 8, 2016 20:33

Kurvy...a ani nepošlou mail. Psali, že to nebude fungovat někdy od května, tak jsem na to koukal, furt vše OK a najednou nic.
Ad fotky google, krom toho, že je to ošklivý, jak docílím nějakýho veřejnýho odkazu? Jsem na stránce photos.google.com/albums kde nějak tuším, že když na ní klikne někdo jiný, asi uvidí spíš svoje fotky. Jak dostanu nějaký ekvivalent původního picasaweb.google.com/username? A jde tam někde nastavit řazení dle data? Řazení dle nálady pana googla mi úplně nevyhovuje...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Fotoalbum OF

Příspěvekod Sirkka » úte srp 9, 2016 11:28

@Wawrik: No jo, ale když někdo nemá google účet, tak je v... Nechápu, jak je možné, že se mi album zachovalo (což jsem samozřejmě ráda), protože ho s google účtem propojený nemám. Nechtělo to brát google mail.
Mě fungují odkazy na jednotlivé složky v albu. Ale odkaz na samotné album ne.

@Hafi: jo, to řazení dle nálady google mě taky vytáčí. Fungovalo mi to domin. týdne, včetně vkládání fotek. Akorát třeba Šipce se něco ode mě už zobrazovalo v Google+, což je divné, ja to viděla stále jako Picasa. Ještě to.jdu zkoumat. Ale přejdu na jiné album. Google je strašný.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Fotoalbum OF

Příspěvekod Sirkka » pát srp 12, 2016 20:38

Tak jo. Přešla jsem na Zoneramu, fotky z pitomého Google šly přetáhnout *
Teď se ještě naučit se Zoneramou :)

@Hafi: tu je nějaká nápověda. Ty fotky z Picasy jsou v jakémsi archívu. Když otevřeš nějaké album, klikneš na ty tečky, tak dáš Spravovat ve Fotkách Google. A tam pak najdeš tu volbu dle návodu viz výše. :)
Jinak jdou popřehazovat fotky v albu, ale alba samotná asi ne.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina


Zpět na Novinky