Odstávka templatu Subsilver2

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod booze » stř dub 8, 2015 18:18

mike píše:. Koukni na grca, ten taky ze dne na den prestal psat a jaky to byl vasnivy diskuter.

Ty o vlku a vlk si dava inzerat. Jinak nechapu tech 5cm volneho mista na pravem boku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod scinkk » stř dub 8, 2015 18:18

vsechno jednou zastara a pak zas prijde do mody takze klidne je mozne casem zas dodat ruzne radoby stinovani, gradienty a 3D efekty :) nadcasovy design neexistuje a kdyz, tak jo to tento, maximalni jednoduchy a efektivni :)

ale jo ten default je pouzitelny, ale ostatne k tomu ma to iridium dost blizko - takze ja to preziju beze zmen.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 18:20

booze píše:Ty o vlku a vlk si dava inzerat. Jinak nechapu tech 5cm volneho mista na pravem boku.

Jo vidis, to jsem v tom bordelu prehlednul. Nemuzu moderovat, nevidim inzeraty :evil:

Kdyby jen na pravem, na obou. Nevyuzita obrazovka mne fakt stve :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 18:24

scinkk píše:vsechno jednou zastara a pak zas prijde do mody takze klidne je mozne casem zas dodat ruzne radoby stinovani, gradienty a 3D efekty :) nadcasovy design neexistuje a kdyz, tak jo to tento, maximalni jednoduchy a efektivni :)

Kdyz pominu hnusne barvy, tak je porad malo kontrastni. Asi by se to dalo vylepsit zmenou barev. Nic moc, ale porad lepsi, nez tohle.

scinkk píše:ale jo ten default je pouzitelny, ale ostatne k tomu ma to iridium dost blizko - takze ja to preziju beze zmen.

Mne to teda blizko neprijde. Zvlast kdyz neberu v uvahu jen styl, ale i barvy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Hafi » stř dub 8, 2015 18:49

Na Prosilveru (což je myslím phpbb3 default) mi dost vadí umístění autorů vpravo, přesto jsem se nikdy nepřenesl. Na tuto verzi Iridia jsem sice taky zpočátku remcal, ale v podstatě jsem si zvyknul a i mi štvalo, že to v moderátorovinách jede default v subsilveru. Na druhou stranu s rozlišením 1024px na šíř se mě netýkají vaše stesky o volném místě vlevo, vpravo a s barvami taky problém nemám (text je čitelný a ovládací prvky typu "odpovědět" nepotřebuji číst, to mi stačí tlačítko).

Jinak celkem chápu, co vede Vojtose ke snaze o sjednocení, protože vidím tu práci s tou údržbou a vím, že ladit vše pro dvě zobrazení je opravdu 2x tolik práce, nikoli třeba 1,1x jak by se mohlo zdát. Výběr tohoto z dvou dostupných je logickým výběrem modernější ze dvou variant. Samozřejmě je možností i sáhnout po něčem novém, ale pokud to nemá být unifikovaný vzhled, ale nějak personifikované pro OF (což je z pohledu inzerenta - tedy člověka, který nám tuto zábavu platí - klíčové) tak je k tomuto potřeba opět velké množství práce (=času=peněz).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod scinkk » stř dub 8, 2015 18:56

Jasne, pokud by zalezelo na me, tak bych to co jsem linkoval, pouzil jako zaklad a udelal na tom par drobnych uprav, predevsim velikost fontu a kontrast s pozadim

Ale s iridium nemam problem, kdyz to mam zvetsene a Firefox si nastesti uzivatelske zvetseni pamatuje takze s citelnosti nemam problem, aspon to pouziva cernou barvu textu, sice pozadi prispevku je sede ale budiz

Osbne bych vymenil vychozi barvu odkazu z te zelene na modrou kdyz uz ma byt pouzita barva z loga OF a na vypisu naopak odkazy potlacil aby titulky byly jedine vyrazne - coz vlastne asi nejspis i udelam aspon u sebe :)

of.png
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 19:00

Jo, tohle je vyrazne prehlednejsi. Dabel je v detailech a ty jsou bohuzel u Iridia prevazne spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 19:10

Hafi píše:Na Prosilveru (což je myslím phpbb3 default) mi dost vadí umístění autorů vpravo, přesto jsem se nikdy nepřenesl.

Vidis, toho jsem si nevsiml. Nic moc, ale rekl bych, ze zrovna tohle vec zvyku je.

Hafi píše:Na druhou stranu s rozlišením 1024px na šíř se mě netýkají vaše stesky o volném místě vlevo, vpravo a s barvami taky problém nemám (text je čitelný a ovládací prvky typu "odpovědět" nepotřebuji číst, to mi stačí tlačítko).

Pockej, az ti bude o 15 let vic... pak ergonomii ocenis. A pevna (nebo maximalni?) sirka je proste fail, zobrazeni se ma prizpusobit uzivateli a ne naopak.

Hafi píše:Jinak celkem chápu, co vede Vojtose ke snaze o sjednocení, protože vidím tu práci s tou údržbou a vím, že ladit vše pro dvě zobrazení je opravdu 2x tolik práce, nikoli třeba 1,1x jak by se mohlo zdát.

Ja to chapu taky, ale neni to tim, ze je to blbe udelane?

Hafi píše:Výběr tohoto z dvou dostupných je logickým výběrem modernější ze dvou variant.

Jen pokud neni vyrazne horsi a to tahle bohuzel je.

Hafi píše:Samozřejmě je možností i sáhnout po něčem novém, ale pokud to nemá být unifikovaný vzhled, ale nějak personifikované pro OF (což je z pohledu inzerenta - tedy člověka, který nám tuto zábavu platí - klíčové) tak je k tomuto potřeba opět velké množství práce (=času=peněz).

Proc by mel inzerentovi vadit unifikovany vzhled? Myslel jsem, ze inzerentovi zalezi jen na poctu zobrazeni reklamy a kliku na ni. Jestli dojde k prechodu na Iridium a lidi to odradi, coz si dokazu snadno predstavit, tak to inzerenti pociti taky. Lidi sem chodi diskutovat a jestli je layout bude stvat, tak se na to vykaslou.

BTW, mne uz to za tech par hodin dneska stve tak, ze zacinam chapat pavprocha :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Hafi » stř dub 8, 2015 19:16

mike píše:Proc by mel inzerentovi vadit unifikovany vzhled?

Prostě proto. Na to není logická odpověď. Nicméně je to fakt, z nějž musíš vycházet a který nemůžeš změnit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 19:21

Hmm. Mohl bych inzerentum domluvit nejake seance vedle v Ustavu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod TimTaylor » stř dub 8, 2015 19:27

mě nejvíc vadí pomalost tohodle "designu", proti "starému" foru vše trvá tak 3x tak dlouho a třeba na tabletu je to fakt opruz. Kliknu, 5s čekám, dám jiné téma a 3s čekám, to je fakt kapku pasé v době vysokorychlostního netu....
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod paldo » stř dub 8, 2015 19:28

Ja iba k tomu umistneniu autorov príspevkov na pravej strane v Prosilver template...
Na ďalšom fóre, ktoré navštevujem pred pár týždňami nútene prebehla zmena zo Subsilver2 na Prosilver.... stále to nebeží tak, ako pred zmenou.... ale podľa všetkého sa dá Prosilver celkom upravovať.... a je tam možné aj presunutie autorov príspevkov na ľavú stranu - viz. príloha...
Ak je niekto zvedavý, tak.... http://www.offroadforum.cz
Přílohy
offforum.jpg
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod oodoow » stř dub 8, 2015 20:08

Hafi píše:což je z pohledu inzerenta - tedy člověka, který nám tuto zábavu platí

A kolik tady ta zábava ročně stojí? Nemělo by to být moc. Osobně bych se na to radši složil, než aby to tu kvůli tomu mělo vypadat hnusně. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod scinkk » stř dub 8, 2015 20:40

kdyz uz jsem se v tom zacal hrabat tak jsem si to iridium trochu upravil, neni to dle mych predstav ale tech 30 radku css mi mozna zprijemni cteni OF :) jen jsem to musel screenshoty zmensit na 1280 jinak na to cucim v 1680

of1.png


of2.png
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod booze » stř dub 8, 2015 20:44

@oodoow taky rad prihodim.
@scink pekne =D> je to rychlejsi? me se iridium seka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 20:48

@scinkk: :smt023

@booze: tak pomale jako dneska uz OF dlouho nebylo. Mozna je to zvysenym zatizeni serveru, kdyz vsichni jedou na Iridiu... zvlast ted vecer, kdyz je tu vic lidi, odpoledne to jeste slo. Je to skoro horsi, nez vzhled, pomalu ale jiste se to blizi nepouzitelnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod booze » stř dub 8, 2015 21:14

mike píše: tak pomale jako dneska uz OF dlouho nebylo.

:vom: jdu radeji vytvaret hodnoty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod paldo » stř dub 8, 2015 21:19

Osobne používam Iridium template od jeho spustenia.... zvykol som si..... ale mám pocit, že fórum je dnes pomalšie ako býva...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Happy » stř dub 8, 2015 21:20

Taky rád přihodím nějaký krejcar. Tohle je hnus jeden fialovej. :vom:
A pomalej. . .
Naposledy upravil Happy dne stř dub 8, 2015 21:35, celkově upraveno 1
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mitau » stř dub 8, 2015 21:34

Iridium už delší dobu používám. Nejdřív mi přišlo míň přehledné (menší kontrasty), ale zvykl jsem si. Jinak mi taky přijde dneska OF dost pomalé. Nevěřil bych, že běžný provoz fora se o tolik zpomalí.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod axi12 » stř dub 8, 2015 21:39

K té rychlosti - dneska to je extrém. Už přes den to bylo podstatně pomalejší než normálně. Teď večer se už nedá mluvit o rychlosti, ale pomalosti. Za to nemůže Iridium, ale spíš server.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Sirkka » stř dub 8, 2015 21:46

Na Iridium jsem si postupem času zvykla, ale taky jsem dost brblala. Teď už mi to nepřijde, zkousnu celkem dost, když musím (trénuje mě nakouslé jablko a firemní belgické IT :mrgreen:). Na mobilu už jsem nechodím, nedával to.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 21:50

@axi: ano, server, ale kvuli Iridiu. Rekl bych, ze to vysvetlil Drake na zacatku:
Dr4k3 píše:co je ale daleko horší je, že když je zapnuté Iridium, tak načítání stránky trvá víc než třikrát tak dlouho - protože se fláká PHP na server. :vom:
A k tomu ještě je stránka nově rozsekaná do milionu dílčích souborů, takže browser musí u třetiny z nich preventivně čekat, protože prostě tolik tcp connection najednou pootvírat nesmí. :fuj:

Server nestiha a to je tu prosim jen okolo 50 uzivatelu... Driv se forum chovalo lip, kdyz jich byl najednou petinasobek...

Muzeme udelat mezisoucet: Iridium je sice osklivejsi, hur se s nim pracuje, na mobilu je k nepouziti, ale zato je mnohem pomalejsi :evil:

Kaslu na to, jdu taky radej delat neco uzitecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 9, 2015 7:17

mike píše:Muzeme udelat mezisoucet: Iridium je sice osklivejsi, hur se s nim pracuje, na mobilu je k nepouziti, ale zato je mnohem pomalejsi :evil:

howgh.

z mobilu sem se jeste neodvazila, brrr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Lipon » čtv dub 9, 2015 7:40

na prohlizeni z mobilu/tabletu pouzivam Tapatalk
z pocitace je cteni iridia utrpeni, dopracovavam se do stavu, kdy radsi ctu pres ten Tapatalk
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod budo » čtv dub 9, 2015 11:53

Už Jára Cimrman svého času zakomponoval v tajném kódu svůj názor na Iridium do hry Švestka:
PULEC: Tak dost. Takhle by jsme se nikam nedostali. Jenny, já jsem slyšel, že vy sufražetky nosíte obě ruce v kapsách jako chlapi.
JENNY: To je pravda.
MOTYČKA: Mohla bys nám to ukázat? Něco takovýho jsem ještě nikdy neviděl.
JENNY: No jistě. Hele.
(Dá si obě ruce do kapes)
PULEC: Fajn. Takhle zůstaň.
HÁJEK: Mně se to tedy vůbec nelíbí.

PS: ale bude-li to nutné k ulehčení běhu OF, za sebe si na něj snad i zvyknu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 9, 2015 12:12

tak jedna vec je, ze udrzovat vice templatu je asi na pytel ale na druhou stranu pokud nechat jeden tak pouzitelnej... clovek si zvykne na ledasco ale na horsi se proste zvyka hur.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mifr » čtv dub 9, 2015 13:37

Pro mě osobně je důležitější obsah fóra, než forma...Mnoho lidí, kteří sem přispívali, odradila atmosféra a ne template...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » čtv dub 9, 2015 15:25

Lipon píše:na prohlizeni z mobilu/tabletu pouzivam Tapatalk

Mne Tapatalk nejak neoslovil, na tabletu mi prijde lepsi normalni web. Teda Subsilbver, ve srovnani s Iridiem uz to vypada trochu jinak... Na mobil Tapatalk nedam, moc stary OS. Subsilver je tam celkem pouzitelny, Iridium ne.

Je Tapatalk ted taky tak zpomaleny? Mohl by to nekdo z tech, co ho pouzivaji, vyzkouset az to bude pres 50 uzivatelu jako vcera vecer, kdy uz to bylo pres web pomale silene? Jde mi o to, jestli je tim, ze ted vsichni pouzivaji Iridium, zpomaleny cely server nebo se to projevuje jen na webu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » čtv dub 9, 2015 20:12

Tak uz to tu mame zas... 50+ uzivatelu a forum neskutecne pomale. Prijde mi, ze zpomaleni neroste linerarne s poctem uzivatelu, ale spis kvadraticky #-o

Doslo mi, ze jsem Tapatalk jeste neodinstaloval, jen disabloval, a tak to muzu vyzkouset sam. Na iPadu. Prijde mi celkem v pohode, odezva neni uplne okamzita, ale je vyrazne rychleji nez pres web. S rychlosti bych nemel problem. Akorat nechapu, jak to nekdo muzete pouzivat, vzdyt je to uplne zmatene... bez Aktivnich temat se s forem neda rozumne pracovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Novinky