Odstávka templatu Subsilver2

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Lipon » čtv dub 9, 2015 20:18

Pouzitelne to je, mas posledni verzi? Dve nebo tri predchozi byly dost na pikacu, strasne plytvaly mistem. Nejlepsi to bylo asi o 4 verze zpatky.
Zadne zpomaleni proti drivejsku nepozoruju.

Edit: tak sotva sem to dopsal, tak se to zpomalilo jak krava, nenacetlo ani tema s odeslanou zpravou ani jina temata, jina fora sla normalne (tp to nedelal)
Za chvili uz to zas jelo ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » čtv dub 9, 2015 20:22

Ja ti ani nevim...

Zvlastni, ted najednou zacal fungovat v realnem case i web. Hned pote, co jsi zkusil Tapatalk. Ze by? :-k :twisted: Aha, tak uz zas ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Lipon » čtv dub 9, 2015 20:23

vidim, ze mas podobnou zkusenost
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » čtv dub 9, 2015 20:31

Jj, neco se na chvili se serverem stalo, mozna ho nekdo restartoval? Ted uz je to zas v norme tj. web jede rychlosti unaveneho slimaka :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » čtv dub 9, 2015 20:37

Navic to tu blbe zobrazuje smajliky. Muj oblibeny evil twisted evil je fialovy a jine to neumi vubec...

Testuju odesilani zpravy, cteni je rychle.

Edit: odeslani taky, problem ma jen web.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » čtv dub 9, 2015 20:42

Prohlizim forum i pres Tapatalk, rychlost je porad stejna.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » čtv dub 9, 2015 21:05

Stejna jako driv nebo stejna jako pres web?

Mam verzi 3.1.1. Normalne to jde rychle, ale obcas se taky seka...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Vojtos » čtv dub 9, 2015 23:21

Hele upřímně to mate tak když se tenkrát redesignovalo tak jsem to zadal firmě zaplatil design tenkrát se o něm i hlasovalo jestli si vzpomínáte. A pak na tom strávil hodiny dobrovolné práce Jedik a Rejpalem na implementaci. Oba dva jsou teď tak vytížený ze na to nemají čas.

Klidně bych i udělal nějakou obměnu designu ale nedaří se mi sehnat kombinaci grafik programátor + zkušenosti s implementací na phpBB. Na joomla jich je jak srac... Ale na phpBB jsem prostě zatím nesehnal. A vim jaký je to opruz jen iridium se ladilo s ohledem na miliardu připomínek asi rok.

A je fakt ze v iridium je už něco prace narvano ( i něco peněz za grafikunbyť je to už tři roky a vrátili se od inzerentů) ale i se něčemu novému nebranim. Popravdě chtěl bych aby OF nebylo úplně uniformní Subsilver2 ale melo svůj vzhled.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » pát dub 10, 2015 1:05

Njn, chapu, jenze takhle to bohuzel nemuze fungovat. Jak neni nikdo, kdo by se o kod staral a resil prubezne problemy, tak se kod postupne rozlozi a zahyne. Je takove pravidlo, ze poslednich 20% prace zabere 80% casu (u webu to muze byt i 10 a 90) a bojim se, ze tady na to nedoslo a porad to uplne dotazene neni. Tenhle tydenni test ma zatim dost prekvapivy vystup -- jak zacne Iridum pouzivat vic lidi, tak se forum zpomali az k nepouzitelnosti. Mozna se to da resit, mozna staci nekde nastavit neco na serveru, ale zatim to forum v podstate znefunkcnuje. Jak je tu vecer okolo 50 lidi, tak uz jsou odezvy v desitkach sekund a tipuju, ze vic lidi tu neni proto, ze jich to vic nezvladne. Pritom maximum z minulosti je skoro 300.

Nekdy je potreba udelat cisty rez, odepsat investice a zacit znovu. Zazil jsem to za svou softwarovou karieru nekolikrat, nikdy to nebylo snadne, ale nakonec se potvrdilo, ze to bylo spravne. Kdyz nepocitam pripady, kdy se hotovy projekt zahodil z politickych duvodu.

Prislo by mi nejrozumnejsi prejit na posledni standardni verzi phpBB a pouzit standardni styl(y). Protoze o ty se nekdo stara a starat bude, to je obrovska vyhoda. Nebylo by potreba nikoho shanet, stacilo by obcas updatovat a na foru by byly nejnovejsi ficury a opravy chyb. Ty by sis usetril praci a vsichni by byli spokojeni. OF by sice vypadalo podobne, jako jina diskusni fora, ale co na tom? Dulezite jsou diskuse a aby to fungovalo. Pokud mozno rychle a bezchybne. Standardni styly jsou navrzeny profesionalne s ohledem na ergomomii a maji vychytane problemy. A tipuju, ze na pridani aspon nejakych grafickych prvku (hlavicka...) jsou pripraveny a to by mohlo na odliseni stacit.

Ano, diskuse a hlasovani bylo, ale bojim se, ze vetsina z nas pote, co zjistila, ze se jim novy styl nelibi, tak nad tim mavla rukou s tim, ze zustane u Subsilveru. Coz asi bohuzel vedlo k tomu, ze Iridium doted neproslo zatezovym testem. To se stalo ted a neco nestiha, mozna z tech duvodu, jak psal Drake nekde vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pát dub 10, 2015 6:01

Stejna jako driv, pres web to bezi rychleji.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod JohnyFK » pát dub 10, 2015 7:20

mike píše:Navic to tu blbe zobrazuje smajliky. Muj oblibeny evil twisted evil je fialovy a jine to neumi vubec...


Jen si zvykej na jiny barvy...

:lol: :roll: #-o
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mayya » pát dub 10, 2015 7:49

Za sebe: radši bude přispívat do kasičky, než mít tenhle iridiácký hnus.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod budo » pát dub 10, 2015 11:29

mike píše:...Je takove pravidlo, ze poslednich 20% prace zabere 80% casu (u webu to muze byt i 10 a 90) a bojim se, ze tady na to nedoslo a porad to uplne dotazene neni.....


Paralela Paretova pravidla...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Vojtos » pát dub 10, 2015 12:51

Tak za 1 máte zpátky Subsilver. Za 2 odstávky nebyla od věci zjistilo se roce dost věcí... To zpomalení je díky načítání odkazu na pohoří na iridiu takže budem muset nastavit to ukládání do cache. Od Mawenziho jsem dostal kontakt na nějakého programátora tak uvidíme.

Každopádně v budoucnu zvažují vícero variant. Jedna z nich je i ta mít jeden design "inzeretni" a jeden typu Subsilver který bude bez reklam ale za nějaký třeba roční příspěvek. Co vy na to? Uvidíme taky kolik lidi bude mít ted po odstavce zpátky nastaven Subsilver
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Zdéňa » pát dub 10, 2015 12:55

Jupí, za mě klidně zaplatím :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod booze » pát dub 10, 2015 13:21

Uz to slape.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod oodoow » pát dub 10, 2015 14:28

napište to někdo PP, že už může zpátky, určitě už má absťák :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » pát dub 10, 2015 14:49

Vojtos píše:Tak za 1 máte zpátky Subsilver.

:prayer:

Vojtos píše:Každopádně v budoucnu zvažují vícero variant. Jedna z nich je i ta mít jeden design "inzeretni" a jeden typu Subsilver který bude bez reklam ale za nějaký třeba roční příspěvek. Co vy na to?

Mne to prijde jako dobry napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » pát dub 10, 2015 15:14

JohnyFK píše:Jen si zvykej na jiny barvy...

Jj, to uz jsem zaregistroval. Dalo by se to brat jako ze vedeni Applu uz definitivne jeblo a jako dalsi z priznaku prechodu firmy na sestupnou drahu, ale neni tomu tak. Ve skutecnosti je to rafinovany plan, kterym chteji dosahnout energeticke sobestacnosti. Uz pred casem omotali Jobse v hrobe draty a oblozili magnety, takze funguje jako dynamo. Po tomhle zvysil otacky na dvojnasobek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod booze » pát dub 10, 2015 17:12

Ted je hit si nechat vygravirovat na jabko fotku decek nebo psa. :shock: to jsem zvedav jak graviruji Afroamericana. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod scinkk » pát dub 10, 2015 20:53

Ja si ted libuji v upravene verzi iridia a jelikoz jsem tomu nejaky cas venoval tak sem dam navod, jak si to muze kdokoliv snadno zapnout a vyzkouset ve Firefoxu.

Kvuli publikaci jsem zapnul i clanky a logo pohory abych nedostal ban :)
Nerucim za to, ze vse bude fungovat jak ma ci spise vypadat jak ma :) A uz vubec nerucim za to, ze se vam to bude libit :)

Takze kdo se neboji muze:

1) nainstalovat addon stylish a restartovat firefox

2) navstivit stranku skinu a zmacknout tlacitko instalace skinu
no a je to :)
musite mit samozrejme zapnute Iridium! :)

neni nijak zvetsovany font, cely skin je delany na to, aby si to clovek trochu prizoomoval (kor na vetsich monitorech) pres ctrl+plus ci ctrl + kolecko mysi dle libosti.

Odstraneni
Vlezte do menu firefoxu vpravo nahore a dejte Dolpnky
Vlevo by mela byt nove nabidka uzivatelske styly a zde by mel byt ten skin OF - muzete dat zakazat/povolit ci odebrat

Pokud to bude par lidi chtit pouzivat, udelam mozna cas od casu nejakou aktualizaci - staci pak dat na strance skinu aktualizovat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod sobb » pát dub 10, 2015 22:41

mike píše:sobb, vetsina modoaktivity neni videt, jen z logu.
jojo, sobb je inkogníto 8-[

Vojtos píše:Tak za 1 máte zpátky Subsilver.
díky Ti, ó Nejvyšší :prayer:

Jsem se sem během odstávky nedostala a jaké překvápko, když mě teď přívatalo Iridium :? A ještě příjemnější překvápko, že to můžu přepnout zpátky :mrgreen:
Iridium je strašně nepřehledný ... :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » pát dub 10, 2015 23:18

scinkk píše:Ja si ted libuji v upravene verzi iridia a jelikoz jsem tomu nejaky cas venoval tak sem dam navod, jak si to muze kdokoliv snadno zapnout a vyzkouset ve Firefoxu.

Potvrzuju, ze diky scinkkove skinu (v beta verzi) byl vcerejsek snesitelnejsi (jeste jednou diky :)). Ale Subsilver je Subsilver ;-)

Kdyby nekdo chtel Iridium vypnout a nevedel jak: Uzivatelsky panel | Nastaveni | Osobni nastaveni | Vzhled fora
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod S4TYR » sob dub 11, 2015 12:19

Zeleným templatem taky nejsem nadšený. Na phpBB jsou i template s možností uživatelsky nastavitelné změny skinování fóra -Template phpBB_3, FreeTemplate a pod.
Na databázi by bannery vliv mít neměly :) zátěží jsou chyby v doplňcích pro reklamní účely a velice často ze stran 'sponzorů fóra', které jsou problémové na všech redakčních systémech (pokud není web např. v HTML5 s vloženým portem pro vnitřní diskuzní fóra).

Dívat se na brčálové fórum v jeho nativní podobě je dost síla :mrgreen: a když se chci něco dočíst z OF přes tablet/telefon prostě platformu s androidem, tak je to možné asi leda v Tapatalku, kde je tmavé pozadí se světlými znaky (nežere to pak tak svižně baterku z displeje).
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod pavproch » úte dub 14, 2015 9:44

subsilver už zase jede, takže počet akt. moderátorů se zase zvýšil o 25%... podmínečně.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod lara » úte dub 14, 2015 13:05

fuj!!! málem mě trefil šlak, jak jsem se po delší době přihlásila a dýchla na mě ta divná podoba OF! ](*,) #-o
ještě že už je všechno při starém, jinak se mi málem rozjela nějaká duševní nemoc!! :rolleyes:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod mike » úte dub 14, 2015 16:42

To mas z toho, ze nectes forum pravidelne ;-) Vojtos poslal varovani predem, mohla ses zasobit praskama na uklidneni zavcas 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod lara » stř dub 15, 2015 11:20

mike: vidíš, takhle jsem nemusela cpát do sebe prášky a zvládla jsem to tím, že jsem se sama "odstavila" na týden dobrovolně, ale pak ten návrat a ten šok! 8-[ :oops:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod Vachon » stř dub 15, 2015 12:23

:prayer: Díky, já už myslel, že mě tady nechcete...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Odstávka templatu Subsilver2

Příspěvekod pavproch » stř dub 15, 2015 12:34

Až fčíl sem si fšimnul (halt týden sem byl v exilu) ten návrh na placené použítí subsilver:

Už sem to tu psal - OF.cz je Vojtosovo dítě, může si tu dělat co chce. Za sebe ale říkám, že platit nebudu. A iridium taky ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Novinky