Reklama

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklama

Příspěvekod Hafi » čtv čer 4, 2015 19:10

miku, uživatel je především líný. Tedy se na nějaký adblock vykašle, dokud ho něco prostě hodně nenaštve. Pak sedne a chce jí vypnout, nainstaluje adblock, reklama zmizela, klid. Ale do tý doby všude na webu reklamy viděl, teď je nevidí, celkem logicky mu nechybí, tak nebude přece řešit, jak je zapnout.

Běžný uživatel možná z reklamy není nadšenej, ale nevadí mu, nebo mu rozhodně nevadí dost na to, aby s tím něco dělal.

Nápad s filtry je asi nesmysl, ikdyž už to, že by si ten seznam filtrů musel někdo nainstalovat by byl krok. Za mě ať je klidně adblock defaultně v prohlížeči, ale ať má přednastavené pro všechny weby, že je na něm vypnutý...a až když mě bude na www.xyz.cz reklama štvát, tak kliknu a dám zapnout pro www.xyz.cz. Ne že teď to je naopak a musím adblock na vybraných webech vypínat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklama

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 19:34

No vsak. Souhlasim, jen si myslim, ze to nastvani neni jen na konkretni vec, ale spoustu otravnych veci. Casem se nakumuluje, a pak uzivatel prekona lenost a zbavi se veskere reklamy najednou. A presne to i chce. Ze se s tim sveze i spousta reklamy, co mu vlastne az tak nevadila, je mu ukradene. Coz je smutne pro zadavatele, ale to je zivot. Ti slusni se mohou domluvit s Adblockem, aby je pridal na whitelist, ktery je by default zapnuty.

Hafi píše:Běžný uživatel možná z reklamy není nadšenej, ale nevadí mu, nebo mu rozhodně nevadí dost na to, aby s tím něco dělal.

Presne tak. V tom pripade to ale neni problem do chvile, nez mas web se specifickou klientelou, kde je takovych uzivatelu o rad vic (jako root.cz).

Hafi píše:Nápad s filtry je asi nesmysl, ikdyž už to, že by si ten seznam filtrů musel někdo nainstalovat by byl krok.

Neni, ono to tak i funguje. Akorat je predinstalovany zakladni filtr a muzes si doinstalovat dalsi. Jelikoz mam anglicke Windows, musel jsem si priinstalovat filtr pro ceske weby. Nainstalovane filtry se pak automaticky updatuji.

Kdyby tam ale zadny zakladni filtr nebyl, tak si ho stejne vetsina lidi nainstaluje.

Hafi píše:Ne že teď to je naopak a musím adblock na vybraných webech vypínat.

Vsadim se, ze naprosta vetsina uzivatelu Adblocku to vidi jinak a proto je to tak, jak to je. Pro sebe si to samozrejme zaridit muzes, kdyz vsechny filtry odinstalujes, tak se to bude chovat presne jak chces. Ale tobe jde i o ty ostatni a ti holt maji jiny zajem.

Se svymi zakazniky se nemuzes prat, ale to jste nakonec i pochopili a o vypnuti Adblocku je zadate. Cimz jste prisli o pavprocha ;-) Celkem by mne ale zajimalo, jak je ta vyzva uspesna, jestli jsou cisla k dispozici a ke zverejneni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 19:49

Hafi nevím, jaká je definice běžného uživatele ani jestli jím jsem. Ale reklama mi vždycky vadila a to ze dvou důvodů. Jednak zpomaluje načítání stránky a hlavně je díky ní stránka dost nepřehledná. Právě proto jsem nikdy nebyl líný si Adblock nainstalovat.

EDIT: neplatí to samozřejmě na všech webech, abych nepaušalizoval a jistě jsou weby, kde je to s reklamou zařízeno citlivě. Ale tady už ta lenost roli hraje - prostě už Adblock nevypínám abych zjistil, jestli náhodou na některém webu nebude reklama vadit a vypnu ho jenom tam, kde si o to web řekne a uznám to za vhodné.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod pavproch » čtv čer 4, 2015 19:57

@budo: bingo!

+ ještě jeden důvod: při mých 1280*800pix je každý shrinknutý kousek místa vítán...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Reklama

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 20:02

no teď jsem zkusmo šel na Pohoru a pak vypnul Adblock, abych viděl rozdíl. Na první pohled teda nemám pocit, že by tam reklamy bylo nějak příliš moc a hned jsem si prohlídl pěknej batoh :lol:
http://www.loap.cz/produkt-turisticky-b ... aign=thapa

Ale zůstanu u stránek bez reklam. Tady je samozřejmě Adblock vypnutý :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod Hafi » čtv čer 4, 2015 20:39

mike píše:Vsadim se, ze naprosta vetsina uzivatelu Adblocku to vidi jinak a proto je to tak, jak to je. Pro sebe si to samozrejme zaridit muzes, kdyz vsechny filtry odinstalujes, tak se to bude chovat presne jak chces. Ale tobe jde i o ty ostatni a ti holt maji jiny zajem.

Bohužel asi nevím, jak to zjistit, jinak bych se klidně vsadil a zajímalo by mě to. Fakt si myslím, že teď už je adblock tak rozšířený, že to neplatí. Jsem přesvědčen, že na konkrétní otázku na uživatele užívajícího adblock, jestli mu vadí reklama na OF by většina uživatelů (nezávisle na pavprochovosti nebo citovém vztahu k OF) odpověděla, že ne. Ale adblock mají protože je srala reklama jinde, nainstaloval jim ho syn nebo admin.
Jenže málokoho štve, že tam reklamu nemá, takže ikdyby 80% uživatelů adblocku chtělo si vybírat blokování stránek s blokovanou reklamnou manuálně po jedné (s tím, že v praxi by tam zařadili tak 3 stránky), tak 20 % by bylo nespokojených. Když to udělají opačně, 20% je spokojených 80% taky, resp. jim je to jedno.

Asi před měsícem jsem asi půl hodiny po telefonu instruoval kohosi, jak hodit v adblocku Hedvábnou stezku na whitelist, prostě horlivej správce sítě a paní se to po přečtení výchovné hlášky snažila vyřešit, protože ani netušila, že něco takovýho je. (Byl to takový ten hovor: Jaký máte prohlížeč? - Cože? - Když chcete na internet, jaké barvy má to tlačítko na obrazovce, kam kliknete kurzorem myši?)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklama

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 21:22

Na OF bychom mohli udelat anketu, ale nemyslim, ze by byl vysledek vypovidajici. Taky by zalezelo na aktualni reklamni kampani, vim, ze jeden cas mne na tabletu bez blokatoru pekelne stvalo tusim Direct Alpine.

Hafi píše:Jenže málokoho štve, že tam reklamu nemá, takže ikdyby 80% uživatelů adblocku chtělo si vybírat blokování stránek s blokovanou reklamnou manuálně po jedné (s tím, že v praxi by tam zařadili tak 3 stránky), tak 20 % by bylo nespokojených. Když to udělají opačně, 20% je spokojených 80% taky, resp. jim je to jedno.

Bingo. Jako default je lepsi zvolit ten pripad, kdy bude min nespokojenych. No a navic i Adblock musi z neceho zit, a tak si necha zaplatit za zarazeni na whitelist, pricemz si jeste muze stanovit vlastni pravidla a tudiz reklamy kultivovat. Win-win situace. Protoze pricina toho stavu, na ktery si stezujes, je v opravdu otravnych a vlezlych reklamach. Ani ja jsem zatim nemel potrebu whitelist vypnout, takze ty rozumne vidim (resp. nevidim, ale zobrazuji se mi).

BTW, zkouseli jste se dostat na ten whitelist? Mam pocit, ze jsem nekde cetl, ze male a nekomercni weby tam davaji zdarma.

Mimochodem, mozna nejvic vypovidajici cislo by bylo prave to, jake procento navstevniku si po vyzve Adblock vypnulo. Ne uplne, protoze jak pises, ne kazdy to zvladne. Ale ti, co si Adblock instalovali sami by to prevazne zvladnout mohli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 21:34

Driv jsem AB nepouzival. Pouzival jsem Operu a tam jsem si na strance v poklikal na banery, ktere jsem chtel blokovat. Delal jsem to rucne a vyhovovalo mi to. Tam, kde me to stvalo, jsem to poklikal, tam, kde ne, neresil.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod Hafi » čtv čer 4, 2015 22:29

ad whitelist - nezkoušeli, nesplňujem, podmínkou jsou statické reklamy, tj ani animované gify. To by mnozí inzerenti nezkousli a pokles by asi nevyvážilo těch cca 10% zobrazení navíc.

Jinak teď jsem koukal, na ty podmínky znovu a FAQ:
Are you stupid? Nobody wants this!
The results of our user survey say something different. According to it, only 25 percent of Adblock Plus users are strictly against any advertising. They will disable this feature and that's fine. The other users replied that they would accept some kinds of advertising to help websites. Some users are even asking for a way to enable Adblock Plus on some websites only.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklama

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 23:16

Hafi píše:ad whitelist - nezkoušeli, nesplňujem, podmínkou jsou statické reklamy, tj ani animované gify.

To je ono. Jak se na strance neco hybe, tak mi to vadi. Jejich podminky pro whitelist se mi libi a diky tomu ho nechavam zapnuty. Je mi lito, ale animovane GIFy jsou pro mne dostatecny duvod k instalaci a/nebo zapnuti Adblocku.

Maji tam odkaz na pruzkum a zda se, ze 71.3% lidi to vidi podobne. Zaroven je 21.2% pavprochu (to mi prijde hodne ;-)), kteri jsou proti veskere reklame. Z toho mi tak nejak vyplyva, ze to co jsem psal vys odpovida realite a ze defaulty jsou nastavene spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod apuka » pát čer 5, 2015 7:11

Mne sralo, kdyz postupne z vetsiny webovych stranek vetsi pulku zacaly zabirat reklamy. S Adblockem mam vetsi klid, mohu se soustredit na obsah, kvuli kteremu jsem tam sel. A na nekterych strankach se clovek nestaci divit, jak to vypada bez reklam :-). Staticke reklamy jsou jeste jakz-tak OK (ale jen s mirou a ta se nikde "neda nastavit"), ale pohyb v nich (nemluve u "mluvenych" reklamach se zvukem :axe:) je jedna z podprahovych forem, i kdyz nechces, tak ten pohyb pritahne cast mozkove aktivity, pozornosti a uz mas "sdeleni" v sobe.
Druha stranka veci je, kdyz clovek je na webu na mobilni data, ktere ma omezene (idealne v roomingu v zahranici). Kdyz potom vidim, ze Adblock odfiltruje vice dat nez samotny stahnuty obsah, tak je to na penezence sakra videt...
A otravovani s oknem abych si vypnul Adblock je pitomina teda obrovska. Hlavne, kdyz mam v prohlizeci vyple cookies (mam na to sve duvody) a okno vyskoci na uplne kazde strance ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklama

Příspěvekod wawrik » pát čer 5, 2015 7:58

apuka píše:Staticke reklamy jsou jeste jakz-tak OK (ale jen s mirou a ta se nikde "neda nastavit"), ale pohyb v nich (nemluve u "mluvenych" reklamach se zvukem :axe:) je jedna z podprahovych forem, i kdyz nechces, tak ten pohyb pritahne cast mozkove aktivity, pozornosti a uz mas "sdeleni" v sobe.
Obávam sa, že pohyb nie je zrovna podprahová reklama. Pohyb priťahuje pozornosť, naproti tomu princíp podprahovej reklamy je ten, že ovplyvňuje podvedomie bez pozornosti. Preto tak veľkému percentu užívateľov vadí rozhýbaná reklama - rozptyľuje ich a nevedia sa dobre sústrediť na obsah stránky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Reklama

Příspěvekod budo » pát čer 5, 2015 10:49

pro mne je nejhorsi reklamni baner ktery se roluje zaroven se strankou ... to nesnasim
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod Kuba Turek » pát čer 5, 2015 12:07

Je otázka, co přesně kdo si představuje pod pojmem podprahová reklama, ale Apuka má naprostou pravdu. Tak to funguje.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Reklama

Příspěvekod mike » pát čer 5, 2015 21:17

Poprahova -- pod prahem vnimani. Coz pohyblive obrazky rozhodne nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Novinky