Reklama

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklama

Příspěvekod nyk.cz » pát lis 18, 2011 17:20

S reklamou souhlas, ale ten zvuk - smyčka - u té Hudy reklamy. Ouuuu. To se nedá. :axe: :-#
Uživatelský avatar
nyk.cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 8, 2010 20:04
Bydliště: České středohoří

Re: Reklama

Příspěvekod chufu » pát lis 18, 2011 19:26

Dr4k3 píše:https://chrome.google.com/webstore/detail/gofhjkjmkpinhpoiabjplobcaignabnl
http://www.occupyflash.org



:smt023
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Reklama

Příspěvekod Vojtos » sob lis 19, 2011 16:59

No ona je tam tahle reklama tak trochu omylem zůstal tam ještě starý kód, takže zmizí.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Reklama

Příspěvekod kutil.ondra » úte úno 28, 2012 14:32

Co pro dva sudy nevydržet :D
kutil.ondra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 29, 2011 9:34

Re: Reklama

Příspěvekod ZbynekN » čtv říj 11, 2012 17:09

Reklama na outdoorový svět podle Adidasu je teda super :-&
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Reklama

Příspěvekod ratel » pon led 20, 2014 21:58

jsem tu nový , omluvte troufalou otázku : dá se toto forum číst bez toho že se mi x krát zobrazí nahoře banner o skvělých slevách tam a tam, pak pozvánky na PR akce atd. a vlastní obsah fóra je až na další straně . Používám FF, nechci instalovat blokování bannerů do browseru, podobná fóra jsem používal a nikde reklama nebyla tak vlezlá.
Chápu že nic není zadarmo, nabízím třeba roční poplatek za nereklamní verzi - text only. 8)

R.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Reklama

Příspěvekod pavproch » pon led 20, 2014 22:14

tady sou nějaký reklamy? kde? :mrgreen:

(God bless AdsFilter :prayer: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Reklama

Příspěvekod ratel » pon led 20, 2014 22:19

fšude :evil:

schválně tam nepudu a nic nekoupim, kdyby tady byly aspoň reklamy mých oblíbených zahraničních ešops, kde jsou normální ceny jak v .udy po slevě...
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Reklama

Příspěvekod vonkreuz » pon led 20, 2014 22:33

Myslíš takovéhle ceny? :twisted: :mrgreen:
https://www.globetrotter.de/shop/direct ... nt-208776/
http://www.hudy.cz/kalhoty_panske/direc ... Cerna.html

Ale tady jsi na československém foru, tak tu těžko najdeš reklamy zahraničních obchodu. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Reklama

Příspěvekod mike » pon led 20, 2014 22:43

ratel píše:Používám FF, nechci instalovat blokování bannerů do browseru

Proc ne? Jestli chces mermomoci videt reklamy jinde, naisntaluj si AdBlock a nakonfiguruj tak, aby filtroval jen tady (neptej se mne jak presne, ale pocitam, ze to pujde).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod ratel » úte led 21, 2014 8:50

primární dotaz zněl na text only verzi.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Reklama

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 17:00

Text only verze neni. Muzes se zkusit zeptat admina (uzivatel Vojtos), ale pochybuju, ze by se tim chtel zabyvat. Proste ber nebo nech byt, nabidli jsme ti reseni, ktere s uspechem sami pouzivame.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod zbuddy » stř led 22, 2014 10:16

@ratel: verze bez reklamy je v mobilním prohlížeči Tapatalk, pokud Ti to pomůže.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Reklama

Příspěvekod budo » stř čer 3, 2015 4:57

Abych nezakládal zbytečně nové vlákno, zeptám se tady? Používáte Adblock nebo jiný blokant reklamy obecně?
Používám několik různých počítačů a když si všimnu/vzpomenu, tak ho vypnu na webech, kde to považuju za vhodné a kterých není mnoho. Např. tady nebo na webech s online seriály a podobně.

Ale nějak jsem si uvědomil, že je u mne Adblock z 99% aktivní, při instalaci některých web brouserů je instalován tento doplněk automaticky a tak si říkám, jak to celé vlastně může fungovat, že je reklama na webu takový byznys, jak se říká, když je Adblock instalován automaticky v Chromu a tak dále. Nechce se mi věřit, že bych byl výjimka a většina uživatelů při prohlížení webu by si klidně nechala jinak mnohdy celkem přehledné stránky hnojit množstvím reklam a nevadilo by jim to, neřešili by to.

Jak to tedy máte vy ostatní?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod pavproch » stř čer 3, 2015 5:35

IE10 + AdsFilter (placený SW) = spokojenost na maxx
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Reklama

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2015 16:27

Samozrejme, ze pouzivam Adblock, obcas mne na tabletu vydesi, jak bez nej nektere stranky vypadaji.

Fungovat to muze jednak proto, ze vesina uzivatelu o tom nema ani tucha a jednak proto, ze Adblock ma by default zapnuty whitelist, ktery nektere reklamy povoli: Za neblokování reklam platí Adblocku Plus Google, Amazon i Microsoft

Ze se to s Chrome instaluje automaticky jsem netusil, to by mohlo zmenit situaci. Jelikoz Chrome se siri skoro jako virus (a proto ke mne nesmi). Vsak taky v posledni dobe zacinaji nektere weby otravovat s tim, at si Adblock vypnu. Nekde jsem to udelal, ale treba na root.cz jsem to kvuli otravne reklame zase zrusil a maji smulu. Slibovali, ze reklama otravna nebude a pak se vymlouvali, ze za to nemuzou, ze to zadavatel. No a tak maji smulu, jednou a dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod pavproch » stř čer 3, 2015 19:15

a nejvlezlejší je pohora.cz - za to prudění s vypnutím adsfiltru sem se tak nasral, že tam už v životě nevlezu O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Reklama

Příspěvekod Hafi » čtv čer 4, 2015 9:07

Cílem bylo vzdělávat, ne odradit, což se ale zjevně povedlo, jelikož jsi se vzdělal a na základě toho usoudil, že ti to za to nestojí ;-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklama

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 4, 2015 9:27

Já tedy do Chrome pokaždé Adblock doinstalovávám. To že by byl v základu mi nějak uniklo :((
Celkem nedávno mě dostala kamarádka, která se mě ptala jak je možné že se mi na Youtube před videem nezobrazují reklamy. Já na ní koukal chvíli jak pitomej, protože sem vůbec nevěděl že tam nějaké reklamy bývají :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 10:13

Spustis instalaci Chromu. Ta probehne a ihned, jak je spusteny, automaticky se otevre zalozka a na ni se nainstaluje adblock
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod Kuba Turek » čtv čer 4, 2015 10:57

budo píše:Abych nezakládal zbytečně nové vlákno, zeptám se tady? Používáte Adblock nebo jiný blokant reklamy obecně?


Jsem tedy poněkud zaujatý :-) ale je to takhle: Na běžných webech činí návštěvníci, kteří si blokují reklamu, cca 1-3 %, ale jsou specializované, především technické weby, kde je to až 30 %.

Všeobecně se podle průzkumů ví, že se čtenář obvykle cítí o něco ochuzený, když nevidí něco, co vidí ostatní. Pokud je tedy web živený reklamou, která není úplně blbá a aspoň trochu odpovídá zájmům čtenáře, nevadí mu a mnohdy ji i čte nebo na ni kliká.

Je to opravdu velký byznys. Samostatné menší weby to neuživí, ale středně velké weby při rozumném hospodaření a velkém šetření ano.

...jo a neraduj se, že máš adblock... Blokovací programy jsou spíše ke škodě věci. Zatímco dosud byla reklama striktně oddělená od redakčního obsahu a čtenář ji mohl dost dobře odlišit, teď se stěhuje do článků, placených odkazů, obrázků a videí. Tam ti žádný program nepomůže a ještě k tomu Tě reklamní mágové oblbnou jednodušeji.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Reklama

Příspěvekod wawrik » čtv čer 4, 2015 13:42

Kuba Turek píše:Blokovací programy jsou spíše ke škodě věci. Zatímco dosud byla reklama striktně oddělená od redakčního obsahu a čtenář ji mohl dost dobře odlišit, teď se stěhuje do článků, placených odkazů, obrázků a videí...
To predsa nie je dôsledok adblockov, ale prirodzený trend. Rovnaký vývoj prebehol aj v tlačených médiách, a tam sa žiadne blokovače na reklamu nepoužívali.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Reklama

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 4, 2015 13:46

Dokud nebude ofiko povolená podprahová reklama a nebude možnost promítat reklamu lidem do snů, tak budu v celku spokojený :D Na reklamách mě séře beztak především to jak moc je většinou lhavá a nereálná. např: klasické reklamní spoty na prací prostředky. Dva hadry ponořím do dvou nádob s pracím práškem, zamícháme a ta-dáááá z jednoho vytáhnu naprosto svítivě bílý kus a druhej je furt hegeš. Ano správně náš prostředek je nejlepší na trhu. :axe:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 14:27

Neraduju se ze mam adblock. Nevnimam ani jeho ani reklamu, resp. jeji absenci. Az ted jsem sedel na nejakym docasnym notasu a najednou se divil, co vsechno na tom webu na mne skace a blika... a pak jsem si uvedomil, ze to je reklama. Za je ji tam strasne moc. A ze to je vypnutym adblockem. A dost mne prekvapilo, ze vlastne vidam hrozne malo reklamy a pritom adblock se stejne, jako mne, sam instaluje milionum uzivatelu po celem svete, tak z asi ze reklamu zrejme blokuje zasadni množství uživatelů.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 15:34

wawrik píše:To predsa nie je dôsledok adblockov, ale prirodzený trend. Rovnaký vývoj prebehol aj v tlačených médiách, a tam sa žiadne blokovače na reklamu nepoužívali.

Tak. Jestli je to neceho dusledek, tak reklamni slepoty, kterou si po case vybuduje vetsina lidi.

Kuba Turek píše:Zatímco dosud byla reklama striktně oddělená od redakčního obsahu a čtenář ji mohl dost dobře odlišit, teď se stěhuje do článků, placených odkazů, obrázků a videí. Tam ti žádný program nepomůže a ještě k tomu Tě reklamní mágové oblbnou jednodušeji.

No a? Blokovace reklam si lidi instaluji, protoze je reklama obtezuje, ne proto, ze se nechteji nechat oblbovat. Ostatne, zrovna Horydoly byly sveho casu dobry priklad, ktery doslova nutil k instalaci blokovace. Jak to vypada ted nevim, od zmeny designu tam skoto nechodim a kdyz uz, tak vypinat Adblock nebudu. Vyvoj jde samozrejme dal a reklama je stale vlezlejsi a agresivnejsi. Kdyz bez varovani zacne rvat z repraku zeleny skret, tak se pta po blokovaci i ma 70 leta mama (ted ma Adblock a klid).

budo píše:...pritom adblock se stejne, jako mne, sam instaluje milionum uzivatelu po celem svete, tak z asi ze reklamu zrejme blokuje zasadni množství uživatelů.

Jenze to neni pravda. Tu ma spis KT s temi nekolika malo procenty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklama

Příspěvekod Kuba Turek » čtv čer 4, 2015 15:46

Chmeld4 píše:Dokud nebude ofiko povolená podprahová reklama a nebude možnost promítat reklamu lidem do snů, tak budu v celku spokojený :D


Už se to samozřejmě děje, akorát si to nepřipouštíš. Ona podprahová reklama už dávno není proslulé jedno políčko vlepené do filmového pásu.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 16:02

budo píše:Spustis instalaci Chromu. Ta probehne a ihned, jak je spusteny, automaticky se otevre zalozka a na ni se nainstaluje adblock

Schvalne jsem se kouknul, protoze mi prislo divne, ze by tohle standardne delali. Vypada to, ze nedelaji. Jsou dve moznosti. Bud se ti to deje kvuli synchronizaci Chromu pres tvuj ucet nebo jde o malware, ktery se jen jako Adblock tvari a ve skutecnosti ti tam dela neplechu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 16:46

Toho skreta nenavidim a nejspis vetsina lidi

Aha. Tak to bude ta synchonizace. Nenapadlo me to.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Reklama

Příspěvekod Hafi » čtv čer 4, 2015 17:58

Myslím, že ho sice málo kdo má rád, ale všichni ho znaj...a jak víme negativní reklama je taky reklama, na nedostatek zákazníků si stěžovat nemohou.

Ohledně adblocku, ať si ho každý používá dle svého uvážení, sám ho mám a používám, protože jsou formy reklamy, které prostě nezkousávám. Co mi ale vadí jsou ty předdefinovaný a předinstalovaný sady filtrů. Dokud si bude každý muset rozhodnout, kde mu která reklama nevadí, a která je naopak otravná, tak je to OK. Takto kvůli otravné reklamě na jedné stránce často víceméně nechtěně potrestá celá internet. Navíc o tom často ani neví, protože obecně je zažitá často mylná představa, že aby z toho měl daný web nějaký prospěch, musím kliknout nebo dokonce nakoupit. Což nechci, tak nevadí, že nevidím reklamu. Jenže to neplatí, třeba OF má příjmy za zobrazení, je úplně jedno, kde, kdy nebo jak pak nakoupíte.

Srovnám třeba se stahováním filmů, což je velmi podobný případ. Na některé filmy jdu do kina, některé si z různých důvodů raději stáhnu podívám se doma. Adblock dělá pro srovnání to, že když se dnes chci podívat doma na film XY, najdu ho na uložto a stáhnu, tak se mi automaticky stáhnou všechny filmy, který kdy byly natočený (a pokud je nechci, tak je musím manuálně vyjmout ze stahování..). To je přece úplně absurdní.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklama

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2015 18:35

Ty to vidis z pohledu toho, koho reklama castecne zivi. Vem si to ale z pohledu bezneho uzivatele. Tomu je ukradene, jak se weby zivi a reklama ho akorat otravuje. A kdyz uz ji ma opravdu dost, chce se ji zbavit. Uplne vsude a najednou. Preddefinovane filtry mu vychazi vstric. Nainstaluje Adblock a ma pokoj.

Kdyby to bylo jak chces, bylo by to pekne otravne a navic neefektivni. Protoze by uzivatel musel bud blokovat kazdy obrazek zvlast nebo sam definovat chytrejsi pravidla, coz by vetsina nezvladla. Stejne by to vedlo k tomu, ze by ti lepsi zacali sve filtry exportovat a davat k dispozici ostatnim a zanedlouho by to bylo tam, kde ted. Kde je poptavka, tam se objevi i nabidka.

Mimochodem, historicky prvni filtry fungovaly tak, ze nestahovaly typicke rozmery banneru. Nekdy v pulce 90. let jsme ve firme meli kazdy nainstalovanou lokalni HTTP proxy, ktera presne tohle delala. Byla to v podstate nutnost, jelikoz cela firma byla pripojena jednou 19.2 kbitovou linkou (ano, min nez mobil, kdyz mu dojde FUP) a ta by bez toho byla naprosto zahlcena. No a casem se k rozmerum pridaly seznamy adres, pak pravidla a postupne to dospelo k dnesnimu stavu. Pekny priklad evoluce v praxi, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Novinky