Pokec o letectví :)

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » pát zář 9, 2016 7:39

ber to tak, že já su v letectví hodně laik, takže mi to co píše mi připadlo pěkné/dobré.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod mike » ned úno 21, 2021 21:36

Teda, litam rad, ale videt z okynka tohle, tak bych mozna lehce znervoznel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o letectví :)

Příspěvekod Kjuba » pon úno 22, 2021 19:45

Proč? Tomu se říká optimalizace motoru za běhu.... Prostě v rámci zvýšení entropie všehomíra ten motor odhodil nepotřebné části, které nejsou k jeho provozu nezbytné. :-)

Je to vlastně forma samovylepšení. Ano, je to tak, soudruzi z Rolls-Royce jsou již tak daleko před námi....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » úte úno 23, 2021 9:04

Technická: To nebyl RR, to byl Pratt and Whitney.

Nechtěl bych to zažít.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod apuka » úte úno 23, 2021 9:53

My jsme leteli jednou na Dzerbu s nejakou tuniskou soukromou spolecnosti, 737. To letadlo se od startu az do pristani chvelo a vibrovalo cele asi jako ten motor pod kridlem na videu. K tomu ty vydavane zvuky ze vsech spoju na palube. No, vsichni vevnitr jsme byli docela stastni, kdyz jsme pristali na zemi... (Ale motor nam vydrzel pokope.)
"Kupodivu" o tyden pozdeji zpatky to letadlo uz neletelo, narychlo sehnali jine z nejake turecke soukrome spolecnosti. To bylo jako si presednout z Trabanta jedouciho max. rychlosti na vychodonemecke (vlastne jeste adolfove) dalnici z betonovych panelu do nejluxusnejsiho Mercedesu na supernove nejkvalitnejsi dalnici beznou rychlosti. Z hlediska vibraci a zvuku doslova...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » stř srp 17, 2022 17:27

Nadzvukové civilní letectví se vrací.

Pro mě novinka, já myslel, že po konci Concordu a Tu144 se nad tím zavřela voda.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » sob pro 31, 2022 15:38

Ono to není o letectví, ale o kosmonautice.... neska při šlapání mě napadlo, že... bych si měl osvěžit paměť "one giant leap for mankind" - už na to čumím na TyTrubce.
EDIT: Dočuměno, zase toho vím o Eaglu o něco více.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » pon led 2, 2023 12:43

pavproch píše:
pavproch píše:Ještě k NASA - to sem nevěděl, že je v běhu program Artemis - do tří let chtějí zopakovat “That’s one small step for man, one giant leap for mankind.”

Tak už (konečně) je na cestě k Měsíci.... :supz:

... a protože pracovní doba se má správně využívat, právě sem na TyTrubce dočumel videjo o prvním výletu Artemis k Měsíci (bezpilot)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod EjdouuRotacak » pon led 2, 2023 16:01

Digitální kopie časopisů L+K od roku 1965 do roku 2013

Pánové, náhodou jsem narazil na zajímavý odkaz: Časopisy Letectví a kosmonautika L+K 1965-2013

https://sktorrent.eu/torrent/details.ph ... 4e816abd7a

Určitě stojí za stažení (cca 36GB dat). Od těch stránek moc nečekejte - s cztrackerem to, co do velikosti databáze,
prostě nejde srovnávat. Nicméně, tento odkaz je řekl bych hodnotný a fandy do eroplánů potěší - minimálně jejich čtečky knih.

Řekl bych, že se v tomto případě nejedná se o "porušování ochrany proti kopírování". Prostě scany starých časopisů.
Ke stažení nutný nějaký klient (Vuze/uTorrent apod.) + případně, možná to bude chtít bezplatnou registraci.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod mike » pon led 2, 2023 16:26

L+K jsem jako dite za sociku hltal :) Diky za odkaz, 36 GB je dost, ale asi stahnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod Hafi » úte led 3, 2023 0:15

Syn dostal od Ježíška malé polystyrenové letadélko na dálkové ovládání. Sám jsem se na tento dárek dost těšíl :ú
Pár krát jsme to zkusili na hřišti vedle domu, ale prostor tam byl příliš malý, tak jsme to sbalili na silvestra, neb tam vedle ubytka byla velká louka. Lítalo to nádherně, po pár minutách, kdy s tím syn kroužil nad hlavami, jsem polevil v pozornosti a když jsem slyšel, že se bzučení motorku vzdaluje, začal jsem letadlo hledat na obloze. Blížilo se stromům na okraji louky, které my původně přišly nedosažitelně vzdálené. Snažil jsem se s tím na poslední chvíi něco udělat, ale bohužel se nepovedlo a letadlo skončilo na větvi, tak 15-20 metrů vysoko. :smt022
Nejspíše to časem sundá vítr, ale nám se nepodařilo. Jediný možný mi přišlo přehodit přes tuvětev provázek, např. s kamenem v pytlíku, učinili jsme jeden pokus, který ukázal, že je to zaprvé mimo naše fyzické možnosti, za druhé, že provázek byť tenký se motá, tedy ještě dále omezuje výši hodu.
Asi tam kvůli tomu nepojedu, nicméně máte nějaký nápad, jak by to šlo sundat? Já zvažoval, že by ten provázek šel přes tu větev dostat rybářským prutem, silným prakem nebo dronem. Nejspolehlivěji asi tím dronem, kde by se schopný pilot za bezvětří asi uměl dostat rozumně blízko stromu. Ani jedno jsme samozřejmě neměli.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 1:38

Tohle jsem zazil jako dite. Delal jsem podobne pokusy, dokonce s provazkem a lukem. Bez sance. Nakonec to vyresil vitr, za par dni lezelo pod stromem na zemi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » čtv led 26, 2023 16:39

Ty jo, kolikrát sem si už (sedíc v létadle) říkal, jaký "cuc" mají ty jejich proudové motory, co by asi vcucly. Vcucnou i člověka.. Uffff. #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 16:46

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod pavproch » čtv led 26, 2023 16:47

Neviděl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o letectví :)

Příspěvekod Lipon » čtv led 26, 2023 22:52

Kamarád dělal leteckého mechanika v Líních, pak v Čáslavi. Když dělali servisy, vždycky před sání motorů museli dávat něco jako mříž, aby to nic/nikoho nenasálo ...
Nicméně na vlastní oči jsem to neviděl.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Předchozí

Zpět na Pokec