Osobní a sportovní cíle v příštím roce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » čtv led 4, 2018 15:33

GreyMouse píše:A co záchod? Ten je snad dál, takže zvýšíš příjem tekutin a kroky budou přibývat

1.holky necuraji
2.se zavodni a pribere
GreyMouse píše:Mám graf v mobilu

Ocekavam prispevky ve vlakne chlubitko. :t:t
GreyMouse píše:Před Vánocema jsem ti moc neporadila

Jeste ze si to pripomnela, zase jsem na to zapomnel. Uz to resim.
GreyMouse píše:Mám nastražit projímadlo do jogurtu?

Nedoporucuji, pulku fabriky to nakonec protahlo, jak vsichni kradli navzajem. :lol:
GreyMouse píše:Asi nemá náramek

Praveze ma vsechno mozne i jemozne a jen sedi a kyne. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 4, 2018 15:57

zachod mam 16 kroku, to je prqvda, tam yz by naramek zabrat mohl... :D nicmene to bych byla spis v depresi az.zjistim ze v praci nachodim treba jen 90 kroku :D a.pritom.furt beham sem a tm :D

asi mam neco s tvym kolegou spolecnyho. taky kynu.on ale zrejme neplytva zbytecne energii na zabraneni necemu, co se zrejm3 stane i kdyby se hl:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » čtv led 4, 2018 18:15

GreyMouse píše:Mám nastražit projímadlo do jogurtu? :-k

To neni uplne vhodne pro lidi s pocinajicim Alzheimerem ;-) Mohla by se k nemu pridat bulimie :twisted:

booze píše:Nedoporucuji, pulku fabriky to nakonec protahlo, jak vsichni kradli navzajem.

Udalost, ktera vstoupila do dejin pod nazvem Velka jogurtova valka, zacala drobnym nedorozumenim... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod ratel » čtv led 4, 2018 20:15

300 dnů (aspon castecne) na ski, kole a v lese. Kriteria pro lyzo-kolo-lesní den musím poladit jeste :mrgreen: , zatim se mi tam plete i prace....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Touareg » pát led 5, 2018 9:57

booze píše:2018
Musim chodit driv spat. :partyman:
Musim zhubnout na 68kg :^o


Mawenzi píše:jako dobrej cil by byl taky zhubnout tak -5kg ale jaksi nemam tucha jak takovou vec provest bez dalsi investice financni:D tak asi nic :D


Klidne od vas neco odkoupim, chci snad poprvy od zakladky pribrat aspon kilo. Prezirani nepomaha, dokonce ani to rezirovany moji tchyni, ktera si to vzala skoro jako vlastni ukol.

Cil roku je splnit si sen o ultratrailu v Alpach v cervnu na Zugspitz Ultratrail a kazdy den az do startu cvicit kliky, drepy, sklapovacky, metronomy plank.

P.S.: S tim spanim to mam stejne.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » pát led 5, 2018 18:57

Touareg píše:Klidne od vas neco odkoupim, chci snad poprvy od zakladky pribrat aspon kilo.

Klidne ti dam par kilo i zadarmo, jen vymysli zpusob predani ;-) Pro zajimavost: kolik ti je? Mozna staci pockat. Prijde to samo a pak budes resit opacny problem ;-)

Touareg píše:Cil roku je splnit si sen o ultratrailu v Alpach v cervnu na Zugspitz Ultratrail

Kdyz vidim tu uvodni fotku, tak mi to pripada spis jako nocni mura ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » pát led 5, 2018 18:59

mike píše:Prijde to samo a pak budes resit opacny problem ;-)

treni bricha o stehna :D
mike píše:Kdyz vidim tu uvodni fotku, tak mi to pripada spis jako nocni mura

to jo, ale krajina nadherna =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Touareg » sob led 6, 2018 17:22

mike píše:Pro zajimavost: kolik ti je? Mozna staci pockat. Prijde to samo a pak budes resit opacny problem ;-)

S tim pocitam, ale cekat deset let se mi nechce, predevsim proto, ze mam vetsinou nabehano mnohem vic, nez lidi kolem me, ale nejsem schopny zabehnout neco delsiho svizne, protoze mi telo neunese pater, jestli vis, co tim myslim. Tata byl taky vyhublej a od ctyricitky mi ma "opacny problem". Bude mi 27.

mike píše:Kdyz vidim tu uvodni fotku, tak mi to pripada spis jako nocni mura ;-)

Pocitam ze to je z prvniho stoupaku, na netu jsou lepsi fotky, musis holt tomu davu utect a po nejakym case se to v Alpach beztak roztrha.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » ned led 7, 2018 0:40

Touareg píše:ale nejsem schopny zabehnout neco delsiho svizne, protoze mi telo neunese pater, jestli vis, co tim myslim.

Sorry, nevim.

Touareg píše:Tata byl taky vyhublej a od ctyricitky mi ma "opacny problem". Bude mi 27.

Jj, jsem to mel na jazyku, ale nenapsal jsem, ze se to lame kolem 40 :) A nejen to, i dalsi veci. Vaz si toho, co ted mas. Jestli chces nabrat vahu, tak spis svaly. Coz by asi chtelo vic posilovat a min behat :) Posilovat a jist to, co jedi kulturisti, aby nabrali svalovou hmotu. Myslim ty legalni veci :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Touareg » ned led 7, 2018 9:48

mike píše:Sorry, nevim.

Jako prvni me pri behu pripadne nejakym dalkovym pochodu zacnou bolet bedra, protoze zada nemaji dostatecnou oporu ve svalech. Postupem casu telo vyda vetsinu energie na udrzeni postoje a vycerpa se, ackoliv bych co se tyce fyzicky a nohou mohl behat jak lanka.

mike píše:Jj, jsem to mel na jazyku, ale nenapsal jsem, ze se to lame kolem 40 :) A nejen to, i dalsi veci. Vaz si toho, co ted mas. Jestli chces nabrat vahu, tak spis svaly. Coz by asi chtelo vic posilovat a min behat :) Posilovat a jist to, co jedi kulturisti, aby nabrali svalovou hmotu. Myslim ty legalni veci :)

Proto jsem zacal konecne cvicit, do fitka urcite nepolezu, ale verim ze cviceni s vlastni vahou muze udelat dost. Ve vyzive mam rezervy vzhledem k mymu ultrarychlymu metabolismu, myslim tim ve vyberu toho co jist, na to se taky zamerim. Tohle je muj vecnej problem, lidi rikaj at vic jim a min beham, na coz rikam ze zeru jak prase a behat me bavi. Max ted v zime zkusim min behat a vic cvicit, ale na jare se to stejne vyrovna. Nicmene verim ze i zakladni cviky, pokud se delaji opravdu denne, udelaji dost. Nepotrebuju vypadat jak kulturista, staci mi aby mi svaly unesly telo.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mitau » ned led 7, 2018 12:27

Tuoareg: Jsem podobny pripad jako ty (vek, beh, problem s nabranim vahy). Az prijdes na magicky zpusob, jak nabrat vahu, dej vedet :-) Resp. BMI mam v norme, ale oproti ostatnim vypadam jako kost a kuze :mrgreen:

Touareg píše:Jako prvni me pri behu pripadne nejakym dalkovym pochodu zacnou bolet bedra, protoze zada nemaji dostatecnou oporu ve svalech. Postupem casu telo vyda vetsinu energie na udrzeni postoje a vycerpa se, ackoliv bych co se tyce fyzicky a nohou mohl behat jak lanka.

Predpokladam, ze mozny problem se spatnym sklonem panve (anterior pelvic tilt) jsi nastudoval, ale ten popis na to uplne sedi. Taky se mi uplne nelibi oddelovani jednotlivych svalovych skupin (spatna zada, nohy v pohode), protoze zalezi na technice. Me treba zada limituji v rychle chuzi do kopce a tam verim, ze to je jen o technice, ze je pretezuju misto nohou.

Pred dlouhymi zavody si obcas zacvicim toto a minimalne jako placebo efekt to funguje, resp. po cviceni mam pocit, ze bricho a zada jsou zpevnenejsi. Rozhodne to neni na nabrani hmoty, ale na vytrvalost svalu stredu tela to asi neni spatne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » ned led 7, 2018 20:23

mitau píše:Az prijdes na magicky zpusob, jak nabrat vahu, dej vedet

:roll: bych na vas postval vsechny tloustiky, co hledaji magicky zpusob, jak vahu shodit. By vas utloukli cepicema. Mate stesti, ze byste jim utekli :twisted:

Touareg píše:Nicmene verim ze i zakladni cviky, pokud se delaji opravdu denne, udelaji dost. Nepotrebuju vypadat jak kulturista, staci mi aby mi svaly unesly telo.

Mozna by nebylo od veci nejdriv zjistit, v cem je problem. Zajit k rozumnemu fyzioterapeutovi, ktery by ti to mohl rict. Mne vloni holka behem dvou sezeni naucila zapojit brisni svaly (asi ty pricne a vnitrni), ktere jsem puvodne vubec neumel ovladat. Stacilo ukazat jak a ted se o ne pri chuzi bezne opiram a pro zada je to slusna uleva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Touareg » pon led 8, 2018 10:17

mitau píše:Predpokladam, ze mozny problem se spatnym sklonem panve (anterior pelvic tilt) jsi nastudoval, ale ten popis na to uplne sedi. Taky se mi uplne nelibi oddelovani jednotlivych svalovych skupin (spatna zada, nohy v pohode), protoze zalezi na technice. Me treba zada limituji v rychle chuzi do kopce a tam verim, ze to je jen o technice, ze je pretezuju misto nohou.

S panvi nemam problem, za to mam lehce vychylenou bederni pater. Delal jsem na to nejaky cviceni, ale nikam to moc nevedlo. Musim se tomu zacit vic venovat. Technika urcite taky udela kus prace, ackoliv zrovna chuze do kopce je moje silna stranka. Porad verim, ze nedostatecna svalova podpora je u me zasadni problem.
Jinak dik za tip na to cviceni pred zavody.

mike píše: :roll: bych na vas postval vsechny tloustiky, co hledaji magicky zpusob, jak vahu shodit. By vas utloukli cepicema.

Ti jsou vubec nejlepsi, s takovyma si clovek proste nepokeca. Tvari se, jak kdyby pribirani byla automaticka soucast zivota jako treba vychod slunce. :twisted:

mike píše: Mne vloni holka behem dvou sezeni naucila zapojit brisni svaly (asi ty pricne a vnitrni), ktere jsem puvodne vubec neumel ovladat.

A kde to bylo? Jsem vetsinou spis takovy "urob si sam" clovek, ale mozna by na tom neco bylo.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » pon led 8, 2018 10:50

Touareg píše:Tohle je muj vecnej problem, lidi rikaj at vic jim a min beham, na coz rikam ze zeru jak prase a behat me bavi.


"Zeru jako prase" je nic nehovorici pojem. Si zapis co jis za den a spocitaj si kalorie.

Ziadny zazrak pri chudnuti/priberani nie je. Ked chcem schudnut musim zozrat menej ako spalim, ked chcem pribrat, musim zozrat viac jak spalim. Jednoducha matematika.

Priblizne 3500 kcal prebytek sa rovna asi 0.5kg vahy. Takze musis kazdy den zozrat o 500 kcal viac jak spalis, aby si pribral za tyzden 0.5kg. A samozrejme naopak, kto chce schudnut...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod remy77 » pon led 8, 2018 11:12

grco píše:Ziadny zazrak pri chudnuti/priberani nie je. Ked chcem schudnut musim zozrat menej ako spalim, ked chcem pribrat, musim zozrat viac jak spalim. Jednoducha matematika.


Presne tak. Ten co pizuka , ze nemoze schudnut, nech skusi tyzdenne zabehnut aspon 50 km a tipujem, ze bude po probleme s vahou :lol:

A na pribratie staci vecer k telke zanica ako kolac, chipsy, chrumky, cola ... :drinkers:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » pon led 8, 2018 13:16

Ano a na druhu stranu ak niekto beha 10km denne, pri ktorych spali 1000 kcal, a za den nezozere cez 3000 kcal, tak sa nedivim, ze nepribera :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod apuka » pon led 8, 2018 14:21

grco píše:Ziadny zazrak pri chudnuti/priberani nie je. Ked chcem schudnut musim zozrat menej ako spalim, ked chcem pribrat, musim zozrat viac jak spalim. Jednoducha matematika.

Priblizne 3500 kcal prebytek sa rovna asi 0.5kg vahy. Takze musis kazdy den zozrat o 500 kcal viac jak spalis, aby si pribral za tyzden 0.5kg. A samozrejme naopak, kto chce schudnut...
Houby, panove... Vzdyt pise, ze ma ultrarychly metabolizmus. Byl jsem do svych cca 40-ti naprosto stejny, takze presne vim, o cem pise.

"Zrat jak prase"... ja jsem to rikal tak, ze jim jen jednou denne, zacnu ve chvili jak vstanu z postele a prestanu az ve chvili, kdyz zaspim. A zadne nizkokaloricke veci, klidne mastne, sladke, vsechno mozne. Kdybych se ridil Vasi jednoduchou matematikou, tak bych mel denne pribirat kila. Jenze ten ultrarychly metabolizmus neznamena vyuziti veskere energie, co se do Tebe dostane, ale spise vylouceni vetsiny... Kdyz jsem delal po gymplu 3/4 roku zavoznika, tak nebyl zadny problem rano prijit do prace po poradne (a to myslim opravdu poradne) snidani, tam se za smenu petkrat otocit na vykladku vagonu a pri kazde otocce se stavit na jedno hlavni jidlo (rizoto, svickova s 8-10, segedin stejne, atd) a po praci se doma konecne poradne naobedvat, samo-sebou jeste svacina z domu a pozdeji doma, ujidani kolacu, atd. a nakonec nekolikachodova vecere, cely den ovoce, docela dost medu. A prace pri nakladce/vykladce zase nebyla az takova velka, protoze nas bylo na to dost. Tam mohl byt denni prebytek kalorii v mnoha tisicich kcal. A pribral jsem (asi tri kila), kdyz jsem si dal zavazek, ze nejaky ten mesic budu zkouset veskere konve medu, ktere vylozime - to bylo cca 130 konvi na jednu otocku, do kazde strcit prst a hned veskery med sliznout (na hygienu se tam a tehdy jeste nehralo :lol:), to je mnohem vice nez poradna lzycka (cca 5g, spise jako vanicka) medu na jeden pokus, za smenu 3-4 otocky takze to bylo denne skoro 2 kila medu, co je, bratru podle tabulek 27.886kJ a pripocti k tomu moji beznou stravu (viz o kousek predtim). A delal jsem to poctive - az do doby, nez mne samemu prislo, ze jsem pribral moc (pri me tehdejsi vaze ty 3 kila byly dost). Normalniho cloveka by to asi polozilo po dvou -trech dnech.

Takze fakt to nelze brat ciste matematicky. A smula je i kdyz si pridas ruzne bilkoviny a doplnky, protoze ony se v tom "traveni" ztrati a pujdu ven stejne rychle, jak se dovnitr dostanou. Jedina moznost je opravdu jen a jen cvicit. A to jeste pocitat s tim, ze musim cvicit nasobne jako bezny clovek a vysledky budou nasobne mensi...

Edit: opravil jsem jenom jednotku.
Naposledy upravil apuka dne pon led 8, 2018 14:26, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod apuka » pon led 8, 2018 14:24

Jo, to pribirani taky neni vzdy tak jednoduche... Kdyz se Ti zacne zadrzovat napriklad voda, tak i pri prijmu nula kalorii budes pribirat.

Holt, prvotni pricinu je dobre zjistit, aby se s jednym i druhym extremem dalo neco delat - bohuzel, dokotri jsou vetsinou docela bezradni, obzvlaste, ale nejenom v pripade nepribirani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 18:24

grco píše:Ziadny zazrak pri chudnuti/priberani nie je. Ked chcem schudnut musim zozrat menej ako spalim, ked chcem pribrat, musim zozrat viac jak spalim. Jednoducha matematika.

:roll: i ty, Brute? Tahle "moudrost" se objevi snad v kazde diskusi pod clanky o hubnuti na iBulvarech. Slusela by poruciku Dubovi ze Svejka. Protoze je to sice v zasade pravda, ale prakticky uplne k nicemu. Lidi, co hubnou, neresi tohle, ale jak to udelat.

Telo totiz neni jednoduchy stroj, do ktereho lijes palivo a on ma spotrebu podle vykonu. Jde o ucinnost, kterou neznas a ktera se navic jeste meni. Takze tohle je uplna pitomost:
grco píše:Priblizne 3500 kcal prebytek sa rovna asi 0.5kg vahy. Takze musis kazdy den zozrat o 500 kcal viac jak spalis, aby si pribral za tyzden 0.5kg. A samozrejme naopak, kto chce schudnut...

Pritom jsi sam vyzkousel ketodietu, a tak dobre vis, ze 500 kcal bilkovin nebo tuku se projevi uplne jinak, nez 500 kcal sacharidu. Ona to totiz vubec neni matematika, ale fyzika a hlavne biologie.

Pred par dny vysel na tohle tema rozumny clanek na Technetu: Držíte dietu? Vědci znají vaše úhlavní nepřátele: čas, mozek a geny
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » pon led 8, 2018 20:45

grco
no presne... jim cca 5000 -6000 kj den. ted asi 14 dni zkousim max 70g sacharidu, vetsinou nepresahnu 60.

kolik kj mam teda jist, aby se ta dementni vaha konecne pohla dolu?

asi mam porad malo pohybu, 3x tydne 30 min hiit, 2x tydne tyc a soboty cca 15-20km ted v zime.

za tech 8 tydnu co se snazim.cvicit a zas se snazim jist aspon 3x denne coz se mi dari tak 5x tydne vaha ukaze 0,5kg minus coz je prote chyba mereni pri my vaze...

kolik bych tak mela ubrat ?

nemyslim si, ze mam prebytek v prijmu...

ale tak beru to aspon jako trening na zajezd s alpinou abych tam mezi tema sportovcema neumrela prvni den, trochu to snad fyzicku zlepsi nez zacne sezona vandrovaci

mike
jo taky klidne dam zdarma, jen to chce najit jeste tu metodu prenosu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » pon led 8, 2018 21:25

Boze, nie su to ziadne pitomosti.

Kolko kto spali kcal denne sa da zistit/spocitat. Su na to kalkulacky, od ktorych sa da odrazit.

Aj ked clovek drzi keto dietu a chce schudnut, tak nemoze boha zozrat 10000 kcal denne tuku a proteinov, tak to nefunguje. Stale ten prisun musi byt mensi ako je spotreba, aj ked nezere sacharidy.

Ked chcem, tak schudnem 1kg za tyzden. Ked chcem, tak priberiem 1kg za tyzden. Je to len o tom kolko toho zeriem a jak moc sa hybem.

Ked chce niekto pribrat svalovu hmotu, tak musi dvihat cinky a zrat HODNE. Proteiny, sacharidy aj tuky (kvoli energii). Odporuca sa 2.2g proteinov na 1kg vlastnej vahy. To znamena, ze taky 80 kg muz by mal zozrat aspon 180g proteinov, co je 700 kcal cisto z proteinov denne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » pon led 8, 2018 21:26

@Mawenzi: Kolko merias, vazis a kolko mas rokov?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 21:53

grco píše:Kolko kto spali kcal denne sa da zistit/spocitat. Su na to kalkulacky, od ktorych sa da odrazit.

Co myslis, ze ty kalkulacky pocitaji? Nejakou prumernou hodnotu. Vis jak se zjistuje kaloricka hodnota jidla? Spali se a meri vydane teplo. Ale vubec se nevi, kolik z tech obsazenych kalorii dokaze telo skutecne vyuzit. A ktere telo, protoze i to se lisi. Zalezi i na strevni flore, ktera s travenim pomaha. Lidi, co nemuzou pribrat a rikaji, ze maji rychly metabolismus, mozna maji jen malo efektivni strevni bakterie a vetsina energie odejde nestravena. A stacilo by je zmenit a zacali by pribirat, aniz by cokoliv jineho zmenili (takove pokusy skutecne probehly).

grco píše:Aj ked clovek drzi keto dietu a chce schudnut, tak nemoze boha zozrat 10000 kcal denne tuku a proteinov, tak to nefunguje. Stale ten prisun musi byt mensi ako je spotreba, aj ked nezere sacharidy.

Cetl jsem, ze pri ketodiete muzes jist, kolik chces ;-) O to mi ale neslo, slo mi o to, ze pri stejnem kalorickem prijmu se telo chova jinak podle toho, v jake forme ty kalorie dostanes. Uplne zjednodusene uz proto, ze pri traveni bilkovin se celkem dost energie spotrebuje na jejich stepeni.

Jak se vyuziti energie meni jsem si zrovna vyzkousel na sobe. Asi 20 let jsem pribiral prumerne kilo rocne. Pred rokem a pul jsem zacal chodit denne 5 km a po case zacala vaha klesat tempem asi pul - 3/4 kila za mesic. Aniz bych cokoliv menil v jidle, mozna jim i vic. Nemyslim si, ze rozdil ve vydeji je az takovy, ale zrychlil se metabolismus, to pozoruju i jinak. Ale proc to pisu: asi mesic pred Vanocema se mi rozhodilo spani, spal jsem o dve hodiny min, nez potrebuju. Zaroven jsem mel dost prace a na zaver se pridala bourka na foru. Jedl jsem spis min, chodil stejne nebo vic. Pribral jsem pres dve kila za mesic. Protoze telo bylo rozhozene, ve stresu a zacalo fungovat jinak. Pres Vanoce jsem se srovnal, dospal a ted uz se to snad zas otocilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » pon led 8, 2018 21:54

To je ta dieta jak o ni nekdo mudroval a nic o tom nevedel? viewtopic.php?p=459181#p459181
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 21:56

No, vlastne jsem chtel spis rict, ze tve primitivni mechanisticke zjednoduseni sice plati, ale je uplne k nicemu, protoze ani prijem ani vydej nedokazes zmerit. Myslim ty realne tj. kolik telo doopravdy prijme a kolik vyda. Ucinnost :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » pon led 8, 2018 22:08

@mike: Spalovanie sa nepouziva uz X rokov, zijes v minulosti.

According to the National Data Lab (NDL), most of the calorie values in the USDA and industry food tables are based on an indirect calorie estimation made using the so-called Atwater system. In this system, calories are not determined directly by burning the foods. Instead, the total caloric value is calculated by adding up the calories provided by the energy-containing nutrients: protein, carbohydrate, fat and alcohol. Because carbohydrates contain some fiber that is not digested and utilized by the body, the fiber component is usually subtracted from the total carbohydrate before calculating the calories.

The Atwater system uses the average values of 4 Kcal/g for protein, 4 Kcal/g for carbohydrate, and 9 Kcal/g for fat. Alcohol is calculated at 7 Kcal/g. (These numbers were originally determined by burning and then averaging.)


Samozrejme, ze su to nejake prumery, aj u spotreby kalorii, aj u toho kolko ma ktora potravina kalorii, lenze realne hodnoty u ludi budu +- v ramci 10%. Predsa nemozes sam verit tomu, ze 2 ludia, ktory maju rovnaku hmotnost, vek, pomer svalovej hmoty a ziju priblizne rovnakym sposobom zivota (pohyb), tak ze u nich bude ten rozdil fakt diametralny, akoze 1 clovek spali 2500 kcal za den a druhy 5000 kcal?

Samozrejme rozdiely tam su, jak pises ty, s tym suhlasim, ale su male. Napriklad zvyseny prijem bielkovin (co spominas ty) zvysi dennu spotrebu kalorii o ~100 kcal. Ne o 500 alebo 1000.

Takze si stojim za tym, ze od tych kalkulaciek/tabuliek sa da v pohode "odrazit".
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 22:17

OK, nijak zvlast to nesleduju. Tohle je o neco lepsi, ale ne o moc. Porad jsou to jen prumerne odhady a chybi ti ucinnost. Ta se navic pry lisi i podle typu potraviny tj. nejde jen o ziviny a kalorie, ale taky o jejich formu.

Neni to presne ono, ale napada mne treba vapnik. Vegani jedi mak, protoze ma velky obsah vapniku. Akorat ze ho telo temer nedokaze vyuzit, takze je jim k nicemu. V mlecnych vyrobcich je ho min, ale telo si z nich vezme vic.

grco píše:Predsa nemozes sam verit tomu, ze 2 ludia, ktory maju rovnaku hmotnost, vek, pomer svalovej hmoty a ziju priblizne rovnakym sposobom zivota (pohyb), tak ze u nich bude ten rozdil fakt diametralny, akoze 1 clovek spali 2500 kcal za den a druhy 5000 kcal?

Ja bych si ten rozdil vubec netroufal urcit, ale klidne bych se vsadil, ze muze byt podstatne vetsi, nez 10 %. Navic takhle muzes porovnavat snad akorat dvojcata :)

Opakuju ty pokusy se strevnima bakteriema. Tlusti po zmene hubnou a hubeni tloustnou. Coz mne vede na doporuceni tem, co nemuzou pribrat. Najdete si nejakou tlustosku, bakterie si casem predate, ona zhubne, vy ztloustnete. Win-win situace :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 22:36

Jeste jsem vlastne chtel odpovedet na tohle, grco to zamluvil ;-)
Touareg píše:
mike píše: Mne vloni holka behem dvou sezeni naucila zapojit brisni svaly (asi ty pricne a vnitrni), ktere jsem puvodne vubec neumel ovladat.

A kde to bylo? Jsem vetsinou spis takovy "urob si sam" clovek, ale mozna by na tom neco bylo.

V Praze, ale to ti nepomuze. Chodil jsem tam z jinych duvodu, ale jelikoz jsme si padli do noty, pomohla mi i s timhle. Normalne na to potrebujes zadanku od doktora. Standard je, ze te obvodak posle na vysetreni k rehabilitacnimu doktorovi (aspon myslim), ten te vysetri, rozhodne, co delat a napise ti zadanku na fyzioterapii. Ty bys mohl rovnou zkusit nejakeho sportovniho doktora, ale v tom ti neporadim.

BTW, poradila mi jeste jednu vec ohledne hubnuti. Bylo mi totiz divne, ze roky chodim jednou tydne celodenni vylet, coz je vetsi zatez, nez ma vetsina lidi, a stejne pribiram. No a ona mi to vysvetlila. Zjednodusene: telo si po takove zatezi pripravi energii na dalsi narocny den a kdyz zatez neprijde, tak si ji ulozi a pribere. Takze nejhorsi, co clovek muze udelat je, ze dalsi den se jen vali. Coz byl presne muj pripad :) Ted si dam aspon tech 5 km i kdyz mne boli nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2018 6:53

grco 168, 64, 33 tak nejak... z vlastni zkusenosti vim, ze prijem do 5000kj stejne nepomaha, tak se ve vlnach snazim o opacnej pristup (ono teda ne ze bych se snazila jist do 5000kj ale mam proste problem ze jidlo "nestiham" - ono se 2 tydny snazim a pak mi to neco rozbije tak se ted od zacatku prosince snazim vic, protoze me to stve, fakt si jidlo.zapisuju, snazim se poctive i 3x denne jist a doufam, ze to aspon lrestane jit nahoru :D za posledni rok a pul +5 kg, rada bych to aspon zastavila, idealne trochu stahla. zastaveni ale bude taky dobry :D prece jen ze vsech vasich zkusenosti se chodi i neco lip kdyz je clivek stihlej a mymu kolenu rozhodne ta vaha navic dobre neudela, pokud to nezastavim/neotocim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod slash1111 » úte led 9, 2018 8:14

Minulý rok 02/2017 som vyskúšal keto, za 3 týždne som schudol 4kg. Prakticky som iba vyradil pečivo aj chlieb (vysmažané, sladké a údeniny nejem už dávnejšie). Niekedy od leta som začal pravidelnejšie behať, asi 120-150km/mesiac a nechcene schudol ďalšie 4kg...
@Mawe: pri chudnutí je dôležité jesť 5x denne...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron