Osobní a sportovní cíle v příštím roce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » úte led 16, 2018 6:17

tak pecu na svuj cil oblict zpatky kalhoty, ctvery sem definitivne vyradila, ze je teda bez amputace pulky zadnice proste neoblecu a teda zaroven mam cil si nic letos nekoupit, coz teda bude asi jednodussi porusit ten druhej nez splnit ten prvni :D nicmene obou zaraz proste zrejme.dosahnout nelze :D

rano si davam teplou syrovatku, uz sem kdysi davala kazdej den - vyvar sem furt nestihla :D a cimz padem ale nevim, jestli se to slucuje s nepretezovanim kolena. no to se asi uvidi proste letos :D

ja teda vubec nechapu ze nekomu chlast chutna, natoz ze ho je ochotnej vypit tolik :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » úte led 16, 2018 9:30

@mike: Pretoze s nealkom mi to chuti, prida to tomu nealku specificku chut a opijem sa z toho, takze kyzeny efekt sa dostavi :)

Slivovicu nepijem, ani ziadne tuna tie divne tuzemske "ovocne" sracky ako merunkovicu, hruskovicu, borovicku a podobne...

Pijem rum, whisky, gin, vodku, konak (metaxu)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Lipon » úte led 16, 2018 13:52

ad posledni veta - k tomu se proste musis propit :drinkers: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod GreyMouse » úte led 16, 2018 16:41

@Mawenzi: Větší problém než malý kalhoty je podle mě tvoje jídlo. Znám jednu, co se propracovala k tak pomalýmu metabolismu, že nehubla ani když jedla jedno jablko denně. Zhubla až pod dohledem obezitologa, kterej jí naordinoval prášky na zrychlení metabolismu, protože v jejím stavu už prý nešlo metabolismus zrychlit nějak přirozeně. Hlavní rozdíl, který na sobě pocítila, že měla mnohem víc energie, takže najednou v pohodě zvládala dvě zaměstnání a pravidelné cvičení, mnohem víc jedla a přitom hubla. Pár měsíců jsem ji neviděla a ta změna byla neuvěřitelná; sice neměla postavu modelky, ale pneumatika v pase zmizela, místo ní plochý břicho a hlavně úplně ožila a působila mnohem mladším dojmem.

Ale i když takovýhle "zázračný" prostředky existují, určitě není dobrý nechat zajít situaci takhle daleko. Ty léky jsou pouze na předpis, takže jejich užívání asi nebude úplně bez rizika. Ty máš sice taky patrně zpomalený metabolismus, ale asi ne tak, aby to nezlepšila změna stravovacího režimu. To bys teoreticky mohla zvládnout sama, ale nevím, jestli nepotřebuješ nějaký dozor, když zapomínáš jíst ;-). (Do situace, že sním k snídani jogurt, k obědu trochu masa se zeleninou a navečeřet už se zapomenu se nějak neumím vžít :-D)

Pokud bys sis chtěla nechat poradit od odborníka, tak by to asi chtělo zapisovat pár dní přesně co sníš, jak doporučoval booze. Když jsi řešila ty křeče a (ne)solení, tak jsi myslím psala, že ovoce a zeleniny máš dostatek. Teď jsi třeba o ovoci nepsala nic. Jíš ho ke svačině, o které jsi nepsala, nebo ho máš jen jednou za čas? Možná bude stačit, když si ten jídelníček budeš pár dní zaznamenávat a sama přijdeš na to, co tam chybí a co by šlo vylepšit.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » úte led 16, 2018 17:08

Mawenzi píše:
rano si davam teplou syrovatku, uz sem kdysi davala kazdej den

To je na co dobre?
Mawenzi píše: teda vubec nechapu ze nekomu chlast chutna, natoz ze ho je ochotnej vypit tolik

Zalezi, co myslis pod pojmem chlast.
grco píše:ziadne tuna tie divne tuzemske "ovocne" sracky

Vyzkousej Povazsky repak, kdyz ti ovoce nejede. Ty kubanske rumy, metaxa apod jsou spis sracky. Jak toto muze nekdo dobrovolne pit nevim. Da se to pit max "na couvacku " nalejes do lavoru a sednes si do toho. :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » úte led 16, 2018 17:13

greymouse - ovoce ted moc nejim, to je pravda, byvalo v praci ale ted na nej nemam ani moc chut, ale o vikendu si davam do jogurtu vzdycky a doma jim i jabka, ale do prace to.moc nenosim, je tam vedro dva dny zapomenu a je po nem...

uz sem si jednou nechala poradit od odbornika a mam.za to, ze to moje zapominani jist jen prohloubilo :D takze samozrejme neni odbornik jako odbornik, clovek se spali a pak vybere pexlivejc ale stav moji penezenky rozhodne na odbornika pripraven neni, takze pripadne vyhledove. nicmene zaplacenej jidelnicek neznamena, ze budu "stihat" jist

booze prakticky k tomu ze "aspon neco" posnidam nez vypadnu z domu. syrovatkovej napoj, kefir - je to aspon neco kdyz se ma jist hned po probuzeni a tohle je prece v kategorii spis potravina nez piti a je to tekuty a nemam problem to do sebe dostat

ja mam pod pojmem chlast vetsinu alkoholicky h napoju a nechutna mi ani vino ale to obcas ochutnam abych si to pripomela proc to nepiju
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » úte led 16, 2018 18:02

@booze: ano samozrejme, rum je sracka, aj ked znama po celom svete, ale slivovica, ktoru pije len par napoli slepych vidlakov v CR, to je najlepsi alkohol na svete, kde sa hrabe rum a whisky... :roll:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 19:16

Od kdy je mnozstvi lidi, kteri se necim travi, meritkem kvality? :twisted:

grco píše:Pretoze s nealkom mi to chuti, prida to tomu nealku specificku chut a opijem sa z toho, takze kyzeny efekt sa dostavi

Ten by se dostavil i kdyby sis tam lil cisty lih nebo vycepni lihovinu :P Zkus si zajit ve Skotsku do palirny a pochlub se, ze whisky michas s colou. Dej vedet, jak to dopadlo, jestli to teda prezijes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod apuka » úte led 16, 2018 19:18

@mawe: poslal jsem Ti SZ, at zase mike a spol. nerozibiraji moje domnele prehaneni a neztrati se smysl toho, co jsem napsal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 19:18

booze píše:
Mawenzi píše:rano si davam teplou syrovatku, uz sem kdysi davala kazdej den

To je na co dobre?

Asi nejaky zvlast neprijemny zpusob pomale sebevrazdy #-o

Mawenzi píše:ale stav moji penezenky rozhodne na odbornika pripraven neni, takze pripadne vyhledove. nicmene zaplacenej jidelnicek neznamena, ze budu "stihat" jist

Bych rekl, ze bys pro zacatek spis potrebovala doktora. Ten je zadarmo resp. ho mas predplaceneho ve zdravotni dani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 19:22

apuka píše:@mawe: poslal jsem Ti SZ, at zase mike a spol. nerozibiraji moje domnele prehaneni a neztrati se smysl toho, co jsem napsal.

:D to je nejaka nova moda psat verejne, ze jsem nekomu poslal soukromou zpravu? :twisted: Pravda, nemusela by si toho vsimnout, vzdyt ji prijde jen mail, pri vstupu na forum vyskoci popup a nahore ji sviti, ze ma novou zpravu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod grco » úte led 16, 2018 20:06

@mike: Je to klasicky dementny zaslepeny pristup. Cely svet vie hovno a pije sracky, ale "nasa" slivovica je najlepsia. Podobne je to na SK s borovickou, podla par individui. A na OF to takto niekedy chodi aj v inych veciach, ked sa to hodi. To, ze sa nejaky produkt dokaze preslavit po celom svete nic neznamena (jak pises), pretoze vsetci su idioti, len tu par expertov vie, co je naozaj dobre...

Toto vlakno fakt nikam nevedie. Apuka nech si zere 20000 kcal denne, booze pije ovocne sracky, co sa niekomu skvasili okolo stromu na zahradke, a ty si tuna trolluj kludne dalej, mna uz to nebavi.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 20:16

:D prijde mi, ze ketodiety maji spatny vliv na nervy ;-)

Slivovicu skoro nepiju, ac pochazim z kraje, kde ma domov (nebo spis proto). Mam nacatou flasku v lednicce, ale dam si trochu jen kdyz mne boli zaludek, takze mi vydrzi spoustu let (navstevy to taky nepijou, pro zenske mam portske :)). Opravdu dobra se povede tak jednou za desetileti a to si s ni jeste musis dat praci. Kdyby se ale Valasi rozlezli po svete jako Irove, tak si myslim, ze by byla stejne popularni, jako whisky. A stejne prumyslove vyrabena. O tom to totiz je. Takovy gin je taky celkem popularni a pritom se od vasi borovicky moc nelisi. Stejny hnus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » úte led 16, 2018 21:10

@grco dobre promin uz mlcim.
@mawenzi jestli chces tak ja mu jeste napisu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » stř led 17, 2018 6:48

booze jak.sem.psala.jedine za odmenu, ne h i nikoho ciziho ottavovat a jeste zadarmo navic teoregicky az se naucim jist castejc treba budu i dostavat hlad a pujde to pak samo nebo aspon bude na cem.stavet.

greymouse jinak mi prijde hodne desivy ze nekdo ma energii na 80hodin prace tydne, to je lepsi tolik energie nemit a ten cas prorelaxovat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » stř led 17, 2018 7:56

Tak mami je to podle tveho popisu porucha traveni. Maly prisun po/pri zatezi =telo vsechno ulozi. Plus si ulozi nejakou vodu k tomu tuku. Muzes si tim zadelat na vetsi potize, ale nemusis mit strach v CR to ma hodne lidi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » stř led 17, 2018 8:07

no vcera sem to psala i apukovi - muze souviset s tim ze minimalne 15 let mnou vetsina veci prosla docela rtlychle a bylo jen malo veci, co sem nakonec jedla a stejne se to zhorsovalo a pritom sem dle vsemoznych vysetreni byla zdrava - a kdyz se v roce 2014 ukazalo ze to bude lepkem a najednou muzu jist uplne vse co chci a jim mozna o neco min, ale vsechno se aspon stihne stravit a nemam furt hlad, ze mozna proto telo neco pobralo do zasob, protoze predtim nemelo nic z niceho...

ja jaksi k tomu ze konecne muzu jist normalne zapominam, ze to vetsinu myho zivota bylo jinak a bylo mi porad zle
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2018 9:46

grco píše:Cely svet vie hovno a pije sracky, ale "nasa" slivovica je najlepsia.
A proto, ze se tato sracka pije jenom v CR, ma jenom v Evrope 9 ruznych krajin ma chranene ochranne oznaceni puvodu, ve vetsine zemi nekolik, vcetne Italie, Nemecka a Francie. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2018 9:49

mike píše:nemusela by si toho vsimnout, vzdyt ji prijde jen mail, pri vstupu na forum vyskoci popup a nahore ji sviti, ze ma novou zpravu
Ja teda nevim, co ma mawe nastavene ve svem profilu, mne zadny popup nevyskakuje a mail jsem si nechal poslat az pote, jak jsem si asi tri tydny nevsiml nahore, ze mam 1 novou zpravu. Protoze vetsinou se mi OF v prohlizeci obnovi max od "Shanim informaci" (nemam zaple zobrazeni Aktivnich temat). A u mawe jsem chtel, aby o te zprave vedela. Jnak bych to sem nedaval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod GreyMouse » stř led 17, 2018 12:24

Mawenzi píše:no vcera sem to psala i apukovi - muze souviset s tim ze minimalne 15 let mnou vetsina veci prosla docela rtlychle a bylo jen malo veci, co sem nakonec jedla a stejne se to zhorsovalo a pritom sem dle vsemoznych vysetreni byla zdrava - a kdyz se v roce 2014 ukazalo ze to bude lepkem a najednou muzu jist uplne vse co chci a jim mozna o neco min

Tak to je možná opravdu spíš na doktora než na nějakého výživového poradce, můžeš být za ty roky dost rozhašená, tělo se chová nestandardně a standardní postupy na něj nemusí platit. Já bych na tvým místě zkusila nejdřív tak měsíční pokus o "normální" stravování. Žádný extrém ala ketóza, žádné exotické suroviny, u kterých ani nevím, kde je shánět nebo mě nákup zruinuje... prostě sestavit si na každý den jídelníček z chuťově a cenově přijatelných potravin, abych po měsíci mohla říct co jsem jedla a jak na to reagovala váha. Pokud by váha lezla nahoru přesto, že by příjem znamenal podvýživu, měl by to obvoďák asi nějak řešit. U tebe s 64 kg ho nejspíš nenapadne, že bys měla nějaký takový problém, protože máš váhu normální.

To, že se máš najíst si ovšem musíš pohlídat sama; ale snad není problém si nastavit upozornění v mobilu. Pokud tedy zapomínáš proto, že nemáš hlad a ne proto, že zapomenout chceš ;-) (mentální anorexie by byl závažnější problém)


Mawenzi píše:greymouse jinak mi prijde hodne desivy ze nekdo ma energii na 80hodin prace tydne, to je lepsi tolik energie nemit a ten cas prorelaxovat :D

No, možná tehdy mluvila dokonce o třech zaměstnáních, ale plný úvazek z toho byl samozřejmě jen jeden. Holt se jako samoživitelka a matka dvou puberťáků, které je lepší šatit než živit, musela ohánět. Protože děti chtěly jíst i když jejich otec zapomněl zaplatit alimenty.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » stř led 17, 2018 12:34

greymouse - no vsak se snazim to jidlo resit a jist casteji, zapominam.proto ze kdyz jdu kolem obchodu tak si tteba nevzpomenu neco koupit abych si to mohla dat na nadrazi, a kdyz se pak dostanu domu treba v pul9 vecer tak uz jist ani pred spanim nechci - ty dny, kdy nemam rozlitany a jedu treba hned domu, tak 3x jidlo v pohode ale jak su rozbehana a i mam treba v batohu tak to tam nosim 3 dny :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod GreyMouse » stř led 17, 2018 14:33

Tak nevím, jestli bysme se neměli začít skládat na náhrobek s nápisem Zde leží ta, která zapomínala jíst :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Lipon » stř led 17, 2018 15:01

tak si dej do telefonu opakovane udalosti na kazdy den - snidane, svacina, obed, svacina, vecere
casem si na to zvyknes a buzerhlasky nebudes potrebovat :wink:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2018 15:33

...nebo je zacne ignorovat
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » stř led 17, 2018 15:37

lipon to zkusim - si dam poznamku vecer vzit z domu aspon orisky, tycinku a na poznamku to snist druhej den je sance, ze driv nebo pozdeji budu mit moznost to schlamstnout a casem se z toho snad stane automatickej navyk - jdu z prace a dam si cestou na bus nejaky ovoce, tycinku

apuka spis si je prestanu nastavobat kdyz to bude bez efektu :D musim.nastavit kazsou poznamku zvlast a pokud by to bylo bez efektu prestanu to delat casem sama :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod budo » úte led 23, 2018 15:09

Nečetl jsem to nijak podrobně, ale vidím, že apuka tady doporučil ráno zeleninovou polévku.
Taky vřele doporučuju. A kdyby tam nebyla brokolice, tak v kombinaci mrkev-celer-petržel (případně pórek nebo cibulka) na jemno nakrájené - staří vařit pouhých 7-8 minut.

A taky mám super zkušenost s ovesnou kaší po ránu. Do ní kapku oliváče, soli a skořice :-)
Super snídaně!
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod FrantaB » úte led 23, 2018 15:37

Z hlediska hubnutí jsou kubánské rumy fakt sra*ka-je to kvalitní čistý alkohol (v chemickém smyslu), který tělo spaluje, případně zpracovává na materiál skoro beze zbytku.

Výše uvedená rada hubnout "Považským repákom" ke naprosto legitimní, rozhodně ve formě, v jaké jsem měl s tímhle lokálním pokladem tu pochybnou čest já.
Chutná to, jako když vezmeš nezralou, leč už lehce dřevnatou řepu, necháš ji předžvýkat od prasete, 1:1 smícháš s černicí zespod kompostu, vložíš do pusy, zaliješ nejhrubší pálenkou nejasného původu s ocasy před i po, poválíš a polkneš. Nepočítej s tím, že by to mělo jednolitou chuť. Cítíš zvlášť řepu, zvlášť šlupku z řepy, zvlášť černici, zvlášť písek, zvlášť líh, zvlášť jeden každý následek odfláknutého pálení...
Dva kališky ke každému jídlu a nedovedu si představit, že by po tom někdo neshodil půlku váhy, ať byla ta výchozí jakákoliv :evil:
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod Mawenzi » stř led 24, 2018 7:26

me to pripada jak navod na bulimii :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osobní a sportovní cíle v příštím roce

Příspěvekod booze » úte říj 8, 2019 20:15

FrantaB píše:Výše uvedená rada hubnout "Považským repákom" ke naprosto legitimní, rozhodně ve formě, v jaké jsem měl s tímhle lokálním pokladem tu pochybnou čest já.
Chutná to, jako když vezmeš nezralou, leč už lehce dřevnatou řepu, necháš ji předžvýkat od prasete, 1:1 smícháš s černicí zespod kompostu, vložíš do pusy, zaliješ nejhrubší pálenkou nejasného původu s ocasy před i po, poválíš a polkneš. Nepočítej s tím, že by to mělo jednolitou chuť. Cítíš zvlášť řepu, zvlášť šlupku z řepy, zvlášť černici, zvlášť písek, zvlášť líh, zvlášť jeden každý následek odfláknutého pálení...

Sportovni cil si davam predcasne. Nikdy nevypiju vic jak 100ml Povazskeho repaku za vecer. :-& =; po dvou dnech o prvniho dousku citim porad hlinu. :smt022 #-o ](*,)
Jinak dobre piti. Lepsi nez nejake rumy pro geye, gaye, gáje no proste metrosexualy :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Pokec

cron