pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát led 19, 2024 12:14

Neska sem chtěl toho nového Caddyho "vytunit" (aby yezdil s o 2 litry menší spotřebou a o 30kmph rychleji = samolepka/firemní logo na prtelce) a.... zhavaroval sem - loga mám v zásobě několik kousků, bohužel ale r.v. 2010 = samolepka už není samolepka ale nelepka. Neska ty věci nic nevydrží. Objednány nové.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát led 19, 2024 17:49

Tak starý Caddy už není. Právě si ho nový majitel naložil/odvezl. R.I.P.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob led 20, 2024 17:53

Neska ráno při kácení moje automobilní srce krvácelo, a to hned 3x.... Pindici, bramborovi2 i Leguánovi sem (vynuceně) prováděl to nejhorší, co se jim udělat může - start úplně promrzlého auta, popojet pár metrů, chcíp a o 2 hodiny později zase to samé - dyž sem je parkoval zpět na jejich místa. Tfuj, stydím se.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » úte led 30, 2024 12:59

Včera byl v Černých ovcích docela zarážející případ, kdy podnikatel kupoval zcela nové firemní auto Volkswagen od oficiálního prodejce, měl být první vlastník a když jej chtěl po 60tisících km prodat dál, zjistil, že auto je vedeno jako havarované, protože při transportu k prodejci na něm vznikla škoda, prodejce ji opravil na jméno kupujícího podnikatele, ale tuto skutečnost už kupujícímu podnikateli zatajil. Tím se snížila cena auta, protože už je vedené jako havarované a navíc kupující ještě chtěl toho podnikatele zažalovat za pokus o podvod. Ty transportní škody se prý dějí a není to neobvyklé a i z toho důvodu si má každý nechat při koupi nového vozu do předávacího protokolu uvést větu, že auto nebylo havarované ani poškozené.
Zde je link na celý díl:

Nové auto
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » úte led 30, 2024 15:24

Už z principu nevěř novináři, a už vůbec ne z Č. ovcí, Reportérů apod. Vybere si obvykle jen to, co se mu hodí do krámu a dobře zúročí.
Bez detailní znalosti věci se dost těžko dělají jakékoliv závěry, obvykle jen zkratkovité s často mylné.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte led 30, 2024 15:30

Já se kdysik (ca 1995) taky koupil nové auto, kterému při skládání z plošiňáku v autosalonu poškrábali střechu, autosalon opravil a mně prodal se slevou = čili stává se to (že nové auto dojde k úhoně, opraví, prodají - pokud ale kupující o tom ví, tak OK.) Fiat Tipo (2litr benzín).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » úte led 30, 2024 15:31

Jj, ja jsem nataceni Cernych ovci jednou (davno) zazil. Slo jim hlavne o to, aby to bylo co nejvic efektni a pokud mozno sokujici. Podle toho zjistovali a vybirali informace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » úte led 30, 2024 19:21

Jeden známý se tím dokonce před pár lety bavil - s velkou slevou kupoval nová Subara pomlácená z lodních kontejnerů, opravil je a pak prodával dál.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » stř led 31, 2024 8:44

pavproch píše: pokud ale kupující o tom ví, tak OK.

No ale tady o tom právě údajně nevěděl a zjistil to až ten kupující, který to chtěl koupit od toho podnikatele, protože ten prodejce to auto zapsal jako opravované na to podnikatelovo jméno do nějakého registru Volkswagenu, kde to ten druhý kupující dohledal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř led 31, 2024 10:01

Ja jsem tu reportaz nevidel od zacatku, ale co jsem poslouchal, tak to Dromedaro shrnul spravne - doslo k oprave PRED predanim zakaznikovi, ale zavedlo se to do interniho systemu vyrobce POD zakaznikovym jmenem, i kdyz ten jeste auto nemel prevzate, prodalo se to zakaznikovi ZA PLNOU CENU a BEZ INFORMOVANI zakaznika o oprave. Jinymi slovy, prodejce prodal opravovane auto jako nove, pricemz pod opravou je zavedene uz zakaznikove jmeno - a to se da vysledovat v jakekoliv autorizovane opravne.

Ano - pokud by o te oprave ten zakaznik vedel, bylo by to v poradku i kdyz by nejspise zadal slevu. Pokud ale o oprave informovan nebyl, tak je to jednoduse podvod (ve smyslu, jak se to slovo bezne chape, ne v trestnopravnim chapani - i kdyz ano, doslo tady k financnim ujmam). Pokud bez zakaznikovho vedomi jeste zapsali jeho jmeno jako opravce (ja jsem to chapal tak, ze on by mel byt uvedeny jako zadavatel te opravy/vlastnik auta), je to dvojnasobny podvod.

Neresim ted Cerne ovce a jejich "styl" - ale uvedene veci. Kterym do velke mire verim, ze se tak staly - bo jinak by prodejce nejspise okamzite vyhrozoval pravniky, coz z reportaze tak nevypadalo. Kdyz si spomenu, ze ve spolecnosi, kde jsem pracoval, jake meli problemy s prodejcem pri koupi dvou BMW (i kdyz to bylo jeste na prelomu tisicileti), tak si nemyslim, ze by se uvedene nemohlo stat, jak tam rikali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř led 31, 2024 13:57

Pindica na den dva doyezdila - uhnil a upadnul ji vejfuk (zadní díl = už druhý za 18 let).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte úno 6, 2024 12:42

Tak to bylo dýl (= víkend bez Pindice), ale už zase yezdi (a to i s novýma 4x brzdama a kostma př. stabilizátoru). Brmbrmbrm. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát úno 16, 2024 15:42

Chjo no, jak to má 4 kola nebo kozy tak stim bude nejen láska, ale i potíže: brambor2 začal vrzat (zadní náprava), taxem to dal neska ráno Liborovi (kolega, aftoměchánik) aby to namazal, ať mě to neséře = nenamazal - vytlučené silenbloky zadních ramen, což mě vedlo k úvaze, že na stávajícím podvozku sem už najel 100 tis km a bude potřeba komplet rekonstrukce - díly objednány. Dál mi neska od rána blbne chytrá paní v podpalubí (nerath yezdím bez ochrany před PaChem) = už sem písnul do Slušovic, kdy tam můžu přijet? Problémy, ale brambor2 už nafurt, taxe o něj musím starat (myšlénky na Porše už mě opustily, navždy).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř úno 21, 2024 12:25

brambor2 "nafurt": Abych svoji hlavu přivedl na jiné (nechmurné) myšlénky (ref moje NEzdraví), taxem fčíl chvíli gůglil "Při jakém nájezdu dělat generálku N52B30?" a našel sem na jednom US? pokecu o modrobílých vrtulích, že kdosyk najel na N52 (ne N51 prodávaná v US) 400 tis !!majlí!!(= ca 600tis km) bez GO motoru jen s pravidelným servisem a výměnou toho, co umřelo. Takže svoje myšlenky (udělat preventivní GO při 250 až 300 tis km) po-upravím/odložím to (aktuálně je teprve 185tis km na tachu, no).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv úno 22, 2024 16:46

Taxem až dneska (ca rok po) zjistil, že mi v BMW autorizáku udělali "nedobře": Circa před rokem sem tam měnil přední sklo (původní 2006 - už tam bylo moc prasklin v zorném poli - STK) a dali mi tam jiné - "opalizující". Neřešil sem to, až..... Zlobí/umírá mi "chytrá paní v podpalubí" (Protector - příští týden du na opravu/výměnu), tak fčíl jezdím kromě toho i s přenosným AR (Genevo OneS), fčera sem jel okolo našeho městského Ka stacionáru a OneS reagoval pozdě, dneska sem to znova (opakovaně - oběma směry) zkoušel a jo, je to tak - to opalizující sklo je pokovené (OEM nebylo) - přenosný AR na čelním skle je mi tím pádem na detekci Ka na nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát úno 23, 2024 14:15

Nešek ráno sem věnoval "študiu" toho problému s pokoveným sklem vs. OneS (přenosný AR na předním skle) na různých stacionárech, úsekovkách a radarech tady v okolí a:
a) ano, to sklo je pokovené
b) to pokovení silně tlumí signál Ka (něco okolo 440 MHz)
c) to pokovení NEtlumí signál GPS z družice (1200 až 1500 MHz - což byl pro mě nový poznatek).
Takže asitak (= pavprochovo divítko). Už se těším až v pondělí bude Protector opraven/vyměněn a já budu moc jezdit bez hebla na předním skle (vadí mi ten kábel do zapalovače co z toho vede)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon úno 26, 2024 17:21

pavproch píše: Zlobí/umírá mi "chytrá paní v podpalubí" (Protector - příští týden du na opravu/výměnu).

Tak to byly dvě (obstarožní) AL čidla, co se prý navzájem hádaly a shazovaly Protector do chyby. Obě vyměněny, můžu zase brmbrmbrm bez obav.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte úno 27, 2024 16:10

Jaj, to sem "zadupal" - dva dny tady u nás na (dálném) východě byla tlaková výše, poloslunečno, sucho a nezvykle (květnově) těplo. Na m4Zlika sem si ale vůbec nezpoměl - až fčíl po mě Allianz chce fotku tacha (mám pojistku s limitovaným ročním nájezdem), tak mi to došlo, co sem ty dvě odpoledne byl býval mohl dělat. Nedělal. Škoda, no. A zítra už má být zase všelijak. Chjo, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte bře 5, 2024 16:07

Taxem neska (poprvé) použil jednodenní CZ dálniční známku. No nekup to - 200 kaček za 20+20 km po placené dálnici. Ale co už, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon bře 11, 2024 14:37

pavproch píše:Chjo no, jak to má 4 kola nebo kozy tak stim bude nejen láska, ale i potíže: brambor2 na stávajícím podvozku sem už najel 100 tis km a bude potřeba komplet rekonstrukce - díly objednány.

Tak jo, brambor2 je už zase bojeschopný, nekličkuje, jede klidně rovně. Ufff, těch 40 km tam s rozhozenou geometrí bylo strašných, jak to plavalo všema směrama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 14:32

Fčíl sem ho byl pořádně projet, jede (už zase) luxusně. Do doby než se zase něco na starém autě pokazí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 17:26

pavproch píše:Tak starý Caddy už není. Právě si ho nový majitel naložil/odvezl. R.I.P.

A má to pokračování - budu zápasit s ČKP, že prý na toho (už ne našeho) Caddíka sme neplatiči POV. Až/esli to bude mít nějaký výstup, písnu sem svoje zkušenosti z komunikace s nima.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon bře 18, 2024 15:30

Fčíl při vycházce mě napadlo, že spojím příjemné ne s užitečným, ale nutným: 31.3.2024 mi (ne osobně, ale bramborovi2) končí STK, minule mě vyhodili za podložky pod koly (sou tam zas) ..... takže se na STK objednám na toho 31. (zítra tam zavolám/objednám) a těsně předtím sundám ty podložky, hned po (doufejme úspěšné) STK je tam vrátím rovnou i s letníma kolama. Hurá, aspoň chvílema sem schopen uvažovat o něčem jiném, než tom mojem NEzdraví. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 15:22

Čím sem starší, tím víc sem přizdisráč. Po obědě sem odjel bramborem2 2,2 km do práce (juniorka je zase doma na víkend) a pak přišel NATO, že sem doma nechal doklady. Nenašel sem v sobě sílu si pro ně dojet (přizdisráč = aby mě na těch 2,2 km nechytili), musela mi je dovézt drahá. Kuju jí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » sob bře 23, 2024 15:40

a není to tak, že už je od letos nemusíš mit u sebe? Stačí znát třeba rodné číslo... tedy ani tak ne přizdisráč jako neinformovaný
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 15:43

Řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla („malý techničák“), doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (zelená karta) či průkaz profesní způsobilosti mohou dopravní policisté po předložení občanského průkazu nebo pasu vyhledat v online evidenci, proto je u sebe řidiči na ...16. 1. 2024

Ale já u sebe neměl ani tu opčanku. Už mám. Za chvíli jedu dom (fpohodě v hlavě) na svačinu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » sob bře 23, 2024 15:55

irozhlas.cz píše:Teď už policie doklady takhle vyžadovat nebude. Řidič ale bude muset svou totožnost prokázat jinak. „Sdělit identifikační údaje jako je například rodné číslo a policista následně data ověří,“ říká policejní mluvčí Hana Rubášová.

Kromě platného řidičského průkazu s sebou motoristé nemusí mít ani malý technický průkaz. Data si policie najde v registru vozidel.


tady
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 17:12

(mně) To je jedno - byl bych se bez dokladů po.al strachy - v naší dědině stáli u cesty (mně ale nezastavili) Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 14:19

A další bróček, teda dva (= strašpytel) v hlavě: Zítra du na STK (teda brambor2), ráno sundám podložky (aby mě zase nevyhodili, snad projdu, občas se rozsfítí kontrolka vypálené žárofky a pak zase zhasne - bróček č. 1= snad se nerozsfítí zrovna na STK) a hned potom přezuju na letní (už zase s podložkama), a to je bróček č. 2, aby mě za těch pár dní, co zbývají do 1.dubence někde nechytli "povinná zimní výbava". Strašpytel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 27, 2024 14:38

To je bizár... :D Podle nadpisu jsem nejdříve myslel, že se tam splašil kůň.
Ale pobavil mě komentář: " Hlavně ať mu k šedesátinám nedávají zážitkový let letadlem..."

Splašený mustang řádil na křižovatce v Hradci, čerstvý padesátník neukočíroval narozeninový dárek
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec