pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod ratel » úte lis 28, 2023 17:57

Ad Strečno - to si počkáš ještě rok či dva, Kralovany -RK ještě déle.
My jsme stáli Brezno -Bb hodinu. A to samé Strečno v neděli.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 12:17

Už sem to tu spal - kolegovi v Oct II. 4x4 umřel (ve 250tis km) diferák, opravit se ho nepodařilo (semleté zuby), nový pro Oct II prý stojí 120, bude tam mít (prý rozměrově pasuje) nový diff z Oct III jen za 35. Zajímavá cenová politika Schade.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon pro 11, 2023 15:14

pavproch píše:Už jsem to tu psal - PP kolo brambora2 (když je venku letně teplo +25 st) po delší jízdě při mírném vytočení jen doprava (doleva ani rovně ne) vydává slabé rytmické hučení (= jako hučí vylágrované ložisko) a to i PO výměně ložiska za nové. Jak se ochladilo, tak byl klid až dneska (400 km v +10st) - jednou mi to při mírném oblouku doprava zahučelo zas. Cifiks, co tam může být "špatně"?

Cifiks, že já nikdy nemůžu mít v hlavě klid.... zítra jedu bramborem2 na delší dvoudenní cestu = bude to dohromady nějakých 12set km a fčíl se to PP kolo zase ozvalo. To zase dva dny budu poslouchat, esli sa něco někde špatného neděje...snad dojedu..... kéžby..... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte pro 12, 2023 10:38

pavproch píše:...snad dojedu.....

Ne. Sem neska ráno vyjel, dojel před BpH, jedno in(g)tenzivní brždění a ..... přestalo to úplně brzdit, rozsfícená palubka (odhaduju, že prdla brz. hadica, holt staré auto). Těch 50 km (provozem) z5 bez brzd (jen ruční) bylo zážitkem, na který se nezapomíná...Ufffff, dobře to dopadlo, brambor2 už stojí u Michala. A já budu zase yezdit tou svou bývalou Oftákou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř pro 13, 2023 13:44

Tak. Toto se stane "jednou za sto let". A zrovna mi (teda bramborovi2): prasklá (zlomená) TRUBKA (ne hadice) k předním brzdám, zadní jsou zřejmě OK. Takže příčina odhalena, michla tam dá trubku novou + už dělá servis 180 kkm podle mého rozpisu. Tak snad budu zase brzo brmbrmbrm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2023 12:08

Brambor 2 má na hrbu 180 kkm a jaxe fčíl posrál, tak sem se začal zamýšlet nad tím, udělat si ještě jednou v životě radost a vyšel mi z toho Cayman 4,0 GTS. Nic ale nebude.
pavproch píše:
Stepan píše:Spíš toho Caymana nechce tak moc, aby mu to stálo za sebemenší blbý kecy doma.

Chtěl bych ho dost, ale ty kecy doma nejsou "sebemenší", naopak. Prostě ne, už sem to doma zkusil, nepochodil a podruhé to zkoušet nebudu, kajmana holt oželím

Nedodržel jsem, zkusil jsem to znova a.... kategorické NE!, takže DEF nic. A já nic nového jiného nechci (oturbené SUV s AT, nic jiného se dnes už snad ani nedá koupit). Brambor2+m4Zlik se mnou už dožijou. Fertig. Du jim plánovat servisy a generálky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2023 15:00

pavproch píše: bramboro2: prasklá (zlomená) TRUBKA (ne hadice) k předním brzdám, zadní jsou zřejmě OK. Takže příčina odhalena, Michal tam dá trubku novou + už dělá servis 180 kkm podle mého rozpisu. Tak snad budu zase brzo brmbrmbrm.

Ne. Sem si to rozmyslééél (viz předchozí post Cayman NE) a protože brambor2 nafurt, nakázal sem Michalovi vyměnit i všechny brzd. hadice = bude to dělat až příští týden. Takže yezdím tím svým bývalým Skautem a ukrutně mě to nebaví, houpe se to, naklání se to, turbo-prodleva, slabé to je, mno aspoň, že to má fofrklacek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv pro 21, 2023 14:39

brambora2 furt ešče nemám (Michalovi se asi nedaří/nestíhá) tak i zítra pojedu do FNO tou oftákou (mají být skluzafky, takže vlastně 4x4 bude dobře).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát pro 22, 2023 11:34

Yezdim aji brzdim. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát pro 22, 2023 14:22

Nějaká novinka, to je dojemné, jaxe SFDI o mně stará (hlavně o moje peníze) - právě sem v soukromém mailu našel zprávu od nich, že platnost dálničních známek na mých soukromých autech 2023 brzo skončí a že si je mám koupil na příští rok. Že se tam uvádí mail vím, ale doposud nikdy nic takového neposílali (a na firemní mail mi ohledně firemních aut prozatím taky nic nepřišlo). Prvního ledence nakoupím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » pát pro 22, 2023 23:45

Jen tak bokem připomínám zájemcům, že nejsprávnější místo pro kup je https://edalnice.cz/

Prý se množí podvody.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob pro 23, 2023 14:18

Jo, tam nakupuju.

Btw, Kajman mi nedal spát, taxem to zase zkusil doma:
pavproch píše: Cayman GTS 4.0
Skutek neutek, 3x.... NE = prostě ne.

Tak už je to OPRAVDU DEF passe. Dyž sem to zkoušel potřetí, tak mi řekla, že se mám zeptat juniora, já se ho fčera zeptal a i on mě poslal k šípku. Čili NIC NEBUDE. Teda bude i nadále "jen" brambor2+m4Zlik. Nafurt.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon pro 25, 2023 14:06

Neska sem to (Kajmana) vlastně i doma uzavřel, poděkoval sem jim, že mě od toho odradili. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc vidím (to jejich) rozhodnutí NE jako správné a na místě. Konec snění.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř pro 27, 2023 14:55

Neska sa nudím fprci, ale fčíl mě napadla jedna myšlenka, která stojí za důkladné promyšlení: Ve firmě krmíme firemní auta pomocí CCS (za jimi vyhlašované ceny), zároveň ale (skoro) všichni řidiči mají i firemní EC/MC resp. VISA karty. Logicky mě napadá otázka:

Má to (ještě = 2024) smysl, to tak dělat nebo CCS zrušit a platit firemníma kartama?

Napadá mě jediná nevýhoda: Složitější evidence (= hledání mezi platbami kartami, která byla kde a za co).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » stř pro 27, 2023 16:06

Ohledně evidence se zeptej účetní, ne na OF. A není rozdíl v těch cenách? Že na CCS tankuješ za stejnou cenu u vás na vsi jako na dálnici? A že ta cena bude možná trochu vyšší než u vás na vsi, ale zásadně nižší než na dálnici?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř pro 27, 2023 17:09

Byl sem chvíli pryč - myšlenka fčíl za volantem: Asi by mi ta složitější evidence vadila (= práce navíc). Nechám to být (= CCS i nadále).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned pro 31, 2023 14:25

Budu se (pomoclikráte) opakovat: fčíl sem během chvíle jel Leguáen (2,0TSI EA888) a bramborem2 (N52B30) a .... God bless naturally aspirated engine. Ta přímočarost a linearita je fascinující. Narozdíl od turbodíry EA888. Já su tak ráth, že mám (dokonce) dva N52B30.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte led 2, 2024 12:35

Taxme se konečně dočkali (rok a 3/4) = bohužel se to o pár dní nepotkalo s 2023 (do nákladů) - nový Caddík do firmy (starý už má 12 let a 1/4mio km) už je vyroben a je někde na cestě z Říše k prodejci. Hurá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř led 3, 2024 14:56

Btw, nechcete někdo toho starého Caddyho? Černá metlalíza, 4x4, 4 sedadla, 2 sady kol, 2012, 250+tis km, vše funguje, fpátek bude mít novou technickou. Jinak pude do AAA.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » stř led 3, 2024 18:31

Krátký/dlouhý? Nechci ho, ale kdybych o tom uvažoval, tak by mi to zajímalo...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř led 3, 2024 18:36

Krátký. Už mám jednoho zájemce na AF.cz.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv led 4, 2024 12:35

Ha! Na (moje obblíbené) jarně-letní-podzimní Forresto Gumpování zahrady budu muset mít POV. No nic, i tohle (až to bude) vyřídím s Allianzem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » čtv led 4, 2024 13:33

já myslel, že se pohybuješ jen na svém pozemku? V takovém případě povinný ručení nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv led 4, 2024 14:05

Před chalupou jezdím asi 10 metrů po veřejné cestě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv led 4, 2024 15:25

pavproch fčera na AF.cz píše:Kura, to nám ten rok pěkně začíná - 1/2 fčera večer vyjela Pindicou, rána zespoda zepředu a nejde zařadit pětka (teda de, dyž se najde v kulise správný otvor = zřejmě něco s tou kulisou, řadící páka je okolo 5 strašně volná/může se pohybovat do všech stran).

EDIT: Tak po dohodě se NATO zítra podívá kolega fprci (ve volném čase šikovný afto-měchánik), nikoli Michal. Paxem písnu co tomu bylo.

pavproch neska na AF.cz píše:Má to vývoj - jde vytáhnout (směrem nahoru) řadící páka a ta rána zespoda napáchala škody - teče Fridex, dost. Libor už do toho čumí.
Hmmm, tak dobrá zpráva: ten Fridex valil skrz jeden ztyřelý plastový blbinec = bude tam nový. Blbá zpráva: Je to uvnitř převodovky, asi zlomená vidlička řazení 5. Sháním novou převodovku (novou = Pindica nafurt). Už sem oslovil autorizák.
Tak nová převodovka už nelze koupit, navíc tam byla záměna, musela by s tou "jinou" převodovku koupit i DME, a i kdyby se prodávala tak sory... 151tis Kč + DPH = mám Pindicu ráth, ale ne zase tak moc. Doporučeno rozebrání převodovky, pokud je to ta vidlička pětky, tak tu ještě koupit lze. Libor rozebere.

Grrrr!
Naposledy upravil mike dne čtv led 4, 2024 16:31, celkově upraveno 1
Důvod: zmrsena citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon led 8, 2024 11:59

Dialektika:

Mně omejou.... sem před chvílí zmrzlého (-9) brambora2 nastartoval, nic nesfítí, ale jede jak slimák, doslova, otáčky ani při "pedal to metal" nevylezou přes 1500. Do prkýnka práce.

Tak podle Libora Pindica už zase yezdi - po obědě ji pudu projet. U té převodovky našel na TyTrubce prý jakési videjo z Ukrajiny či tam odněkud, že: vše v převodovce je už opotřebené a tudíž blbě řadí = je třeba o pár mm potáhnout/zkrátit lanko řazení a prý to už zase chodí včetně pětky. Uvidím odpoledne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » pon led 8, 2024 12:32

Tys aspoň nastartoval, já ráno yarisa ani neodemčel - dálkové ovládání na klíči funguje podle nálady, zámek u řidiče zamrzlý tak, že tam klíč šel strčit ani ne do půlky, a u spolujezdce sice klíč šel zasunout, ale zase jím nešlo otočit :D

A to ani nemluvím o tom, že jsem si včera u Mondea zničil lištu na prahu - občas mají dveře v zimě tendenci přimrzat k těsnění a/nebo oné liště, ale včera jsem při otvírání zadních dveří lištu jednak vytrhl z uchycení, jednak v půlce ohnul, jak byla k zadním dveřím přimrzlá :roll:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon led 8, 2024 14:56

Pindica yezdi! Jen v kulise řazení je za pětkou (dopředu doprava) trochu víc volného místa, ale s tím se žít dá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte led 9, 2024 13:03

Jak píšu vedle Pindica je (už zase) bojeschopná. Ale... brambora2 sem zkušebně znova nastartoval (moc se mu nechtělo mráz + není tam úplně čerstvá baterka), chytnul, de pravidelně ale prostě 1500 otáček je strop. A furt nouzák nesfítí. No nic no, příští týden si ho Michal odtáhne a bude do něj čumět. Jaxem se stěžoval na "letargii" = nové cívky a sfíčky, ač z autorizáku, mám na ně podezření. Uvidíme. Zase vytahuhuju OneS a budu yezdit Oftákou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv led 18, 2024 15:14

Kolega má neska druhé vánoce - dostal nového Caddyho (starý za 12let nalítal 1/4mio km) - už je někde na cestě s ním od prodejce sem k nám, v pondělí to postavíme na značky a pak doufám bude 2+2 roky/200tis km klid, bo záruka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec