pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř bře 27, 2024 15:08

pavproch píše:a to je bróček č. 2, aby mě za těch pár dní, co zbývají do 1.dubence někde nechytli "povinná zimní výbava". Strašpytel.
Hm... ze by brocek c. 3: neposlou Te zpet do autoskoly nastudovat platne predpisy?
Policie CR píše:Dle § 40a zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) má řidič povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března v případě, že:

je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.


Řidiči motorových vozidel tedy musí mít v tomto období na vozidle zimní pneumatiky nejen, když je na silnici souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy, ale také v případě reálné hrozby, že k tomuto jevu dojde.

Pokud mas jen trochu rozumu, tak v tech dvou pripadech, hlavne na ty Tvoje autovylety nepujdes na letnich gumach... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 15:38

Dromedaro píše:To je bizár... :D Podle nadpisu jsem nejdříve myslel, že se tam splašil kůň.
Ale pobavil mě komentář: " Hlavně ať mu k šedesátinám nedávají zážitkový let letadlem..."

Splašený mustang řádil na křižovatce v Hradci, čerstvý padesátník neukočíroval narozeninový dárek


Podrobnosti tu. Pivo a rum + nesvéprávnost. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 16:56

@apuka: Značka "povinná zimní výbava" s dodatkovou cedulkou 1.XI-31.III platí bez pardonu, i dyž je plus 20. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 27, 2024 16:59

Ano, to je i v tom článku. Spíše má ale hlavně problém ten řidič od firmy ze zážitkové jízdy, že za volant pustil nesvéprávného bez řidičáku a pod vlivem alkoholu. Asi nečekal, že veze nesvéprávného, který si dal před jízdou pivo a panáka. To je ale jeho problém, že ho to nenapadlo. Kdyby někde na poligonu, tak beru, ale do ostrého provozu... Z toho nesvéprávného nic nedostanou, protože není svéprávný, tak to vypadá, že cálovat bude firma a ta to asi jistě bude chtít po řidičovi/zaměstnanci plus asi vyhazov. Nebo nevím, jak to funguje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv bře 28, 2024 15:18

pavproch píše:Zítra du na STK (teda brambor2).

Taxem tam byl a zase mě vyhodili (na 30 dní), tentokrát ne za podložky, ale za světla (jsou to OEM z autorizáku, nedávno je tam dávali) - prý je to angličan a sfítí pánubohu do woken. Zkusím to reklamovat. Chjo no.

EDIT později odpoledne: CarTec se k tomu postavil čelem - dobré zprávy: jsou ještě v záruce. Blbé zprávy že na mě mají čas/wokno až přespříští týden.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » čtv bře 28, 2024 16:40

to by mě teda nenapadlo, že autorizák ti tam dám nezpůsobilý světla nebo je namontujou a seštelujou blbě
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv bře 28, 2024 16:46

Mně taky ne. I dyž mi na STK říkali, že to svítí buhvíkam, tak na mě nikdo nikdy neblik, že oslňuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát bře 29, 2024 14:31

Loni v létě sa Pindica stala nepoužitelnou = furt padala do nouzáku a nejela, mechanik Michal diag nic nevyčetl, měnilo se naslepo půl auta, až se vyměnily vstřiky a .... Pindica zase yezdila jak zamlada. Enem do předefčírem - zase padla do nouzáku, vůbec nejela a v sání byl zase wolej, vyčištěno (yela pěkně) a fčera na 20 km ale padla do nouzáku zas, několikrát + zas wolej v sání. Krucyfiks, co to tam zase umřelo ? Mám ji na dvoře ve firmě (ráno sem sem s ní dojel bez padnutí) a musím po sfátkách spolu s Liborem vymyslet, co a jak. Staré auto, no (2006, 180 tis km).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 11:10

Libor zase hrabe do Pindice:
Hmmm, staré auto.... to zas bude "alchymie" to najít, který kontakt blbne.... občas (naprosto nahodile, snad/možná je to provázáno s větším vytočením volantu) problikne kontrolka "brzdové světlo kaput" a fčíl mi blikla i hláška "zadní stranové světlo kaput" a hned zmizela.

... Tak (špatný) kuntakt na L brzdovém světle (zem) nalezen, doufám, že to blbnout přestane.

Neska Pindica zase spadla do nouzáku a tentokráte to opravdu byl "velký flusanec" woleje do sání, tekl z toho všude.
Fčera na 20 km ale padla do nouzáku zas, několikrát + zas wolej v sání. Krucyfiks, co to tam zase umřelo ? Mám ji na dvoře ve firmě (ráno sem sem s ní dojel bez padnutí) a musím po sfátkách spolu s Liborem vymyslet, co a jak. Staré auto, no (2006, 180 tis km).

První pokus bude výměna sfíček, ty stávající už mají 30+tis km.

EDIT: Jo, afterthought: Pindice má už druhé prahy (aftermarket, 2018), OEM tam vydržely 12 let, než prohnily a ty aftermarket už hnijou (6 let) taky. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 14:38

pavproch píše:Ha! Na (moje obblíbené) jarně-letní-podzimní Forresto Gumpování zahrady budu muset mít POV. No nic, i tohle (až to bude) vyřídím s Allianzem.

Tak jo, už je to tady.
Pokud majitel seká trávu traktůrkem na vlastním pozemku, který je oplocený a veřejnosti nepřístupný, tak na něj povinné ručení nepotřebuje. „Ve chvíli, kdy tento soukromý prostor opustíte, například pojedete vyvézt posekanou trávu, musíte mít povinné ručení uzavřené,“ uvedlo v příkladu ministerstvo financí.

Jaxem spal, po veřejné cestě občas přejíždím, du požádat Allianz o POV.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » úte dub 2, 2024 19:01

pavproch píše:...První pokus bude výměna sfíček, ty stávající už mají 30+tis km...

Já vždy dávám iridiové, životnost kolem stotisíc km.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 3, 2024 17:48

Tak žádost na Allianz o POV k traktoru odeslaná, pravda s jednodenním zpožděním - fčera sem marně asi půlhodinu s baterkou oblízal traktor a hledal na něm (vyražené do rámu) S/N (místo VIN do pojistky), nenašel. Neska sem volal prodejci a ten mě navedl (že mě to fčera nenapadlo, nenapadlo) - odklopit sedadlo a tam je štítek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2024 10:45

Pindica už zase yezdi! Fčíl sem ji "prohnal" proti Pustevnám a vše OK (teda až na 44 kW vs. kopec, no).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » čtv dub 4, 2024 12:26

takže svíčky?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2024 13:12

Asi. Nebo adaptace škrtící klapy. Budu to dál sledovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2024 16:16

pavproch neska na AF.cz píše:V sobotu i neděli má být "léto", zimní výbava už taky není povinná, pokud mi to něco nezhatí, tak vyrazím. Těším se fest na N52 ve "sport" režimu.
EDIT: Ne, právě sem dostal nápad. :-..


Jo, jo, jo, první (sic krátká = jen Pustevny a paq pro plnou) vyjížďka byla! A po zimním odpočinku se při startu nikde nic nerozsfítilo. Hezky!
V noci má zascat, ale ráno zase bezstřechově sjízdno, sic chladno = pudu zas. Ať žije sezóna bez střechy!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2024 19:09

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 5, 2024 14:48

Tak jo, první jarní páteční ranní výlet skrz Beskydy, sice byl po nočním dešti mokrý asfalt, ale jinak ok, bez PaChu a krizovek.
I odpolední směna dopadla. Hezky!
Na odkazované videjo na TyTrubce sem nečumel, jak Tě tak znám, tak je to určitě (pro mě) nezajímavé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob dub 6, 2024 16:21

Právě sem se vrátil (ne z Hradu, ale) z m4Zlikovacího výletu skrz Beskydy. Fajne i dyž šedivo, žádné slunko. Zítra (pičasí má být slunečně letní, snad i NEzdraví dovolí) zas, akoráth to bude s výletem na benzinku, první letošní nádrž V100 už je pryč (průměr 16 jako dycky).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned dub 7, 2024 16:14

Neska (teď odpoledne) naprosto ideální m4Zlikovací pičasí - slunko, akorát těplo (26st) na třičko, nebyl hic, supr výlet. m4Zlik má už zase plnou, vzhůru do dalších výletů. Bohužel fptátek asi ne, bo místo m4Zlikování pudu s Pindicou na STK. Ale co už, někdy indy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 10, 2024 12:57

Hurá, ráno v CarTecu mi tvrdili, že světla OK a po obědě to potvrdili i na STK = zas 2 roky bude klid. Ufff. Hezky! (Ale fpátek tam du znova, s Pindicou, už teď se bojím, co zase najdou.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 10, 2024 15:46

Btw, neska na STK (poté, co brambor2 prošel úspěšně jejich regloskopem) sem myslel, že zhavaruju na (jejich) IT problému: technikovi se podařilo vystavit mi protokol o (úspěšné) opakované STK až asi napotřetí - pořád mu to tam nutilo termín další STK "dnes" (prý ten jejich systém to občas u opakovaných STK dělá). Nakonec tam ale mám 2026. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 12, 2024 10:51

pavproch píše:Ale fpátek tam du znova, s Pindicou, už teď se bojím, co zase najdou.

Mno nic no, STK (opět jen) na 30 dní - vytlučené kulové čepy řízení. Prý moc. Já o tom vím, ale myslel sem že to není tak hrozné. Je. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 17, 2024 11:45

Kopíruju z AF.cz z vlkna o pneumatikách
pavproch píše:Rosničky předpopičají dramatické ochlazení se sněžením dokonce i v nížinách, sem zvjedaff, esli budeme litovat resp. esli někdo přezuje zpět na zimní.

Fčíl sem byl (vrchem, přes Bílou a St. Hamry) na otočku v Ově, a.... okolo Šanců plus 2 a sněžilo (na cestě ale jen voda = letní to dávaly). Trefili to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon dub 22, 2024 11:54

pavproch píše:
pavproch píše:Ale fpátek tam du znova, s Pindicou, už teď se bojím, co zase najdou.

Mno nic no, STK (opět jen) na 30 dní - vytlučené kulové čepy řízení. Prý moc. Já o tom vím, ale myslel sem že to není tak hrozné. Je. Chjo no.

Ufff, Pindica (napodruhé a po opravách) schopna, odvedena = zas 2 roky klid. Hezky! Kuju Liborovi... :prayer:

EDIT: Prd, geront sklerotik - ešče v qětenci Leguán vs. STK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon dub 22, 2024 15:20

Hurá! STK na Leguána si zařídí/provede drahá 1/2 sama. Ale ne quli tomu, aby mi ušetřila starosti, ale chce (ty chlapy na našem) STK vyzkoušet: Když uvidí ženskou, je zvjedavá, esli budou taky tak důslední a neústupní jako na chlapa. NATO sem taky zvjedaff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte dub 23, 2024 12:00

Ježyšmarjá, fčíl tydlifonát drahé - Pindica už zase nestartuje, svítí, ale ticho. A prý sou na kapotě stopy po kuně.... zajedu se NATO podívat. Mně omejou.

EDIT: Taxem nic nevyšpekuloval, prostě nestartuje. A na kapotě sou stopy po kuně, pod kapotou ale na první i druhý pohled dráty požrané nejsou. Bude zase odtah/Michal. Chjo, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 10:21

Ráno odtaženo do prce (na laně, kura to nebrzdí), Libor se ftom pohrabal: Tak zas uhnitá kostra - na jiném místě než minule. Opraveno, už zase brmbrmbrm. Díky Liborovi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 26, 2024 13:49

To "naše" město (RpR) je už taky moderní - sem byl fčíl pro juniorku na vlakovém nádraží (je tam udělaný nový příjezd s parkingem) a NATOm parkingu je K+R, to bych v tom našem zapadákově opravdu nečekal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Pokec